CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jahcomel

pandangan laki ttg minah kilang

Post Last Edit by Ben_Husseen at 23-12-2010 01:19

dari satu segi aku respek dgn minah kilang ni.diorang ni mampu kerja dlm masa yg lama dgn syif pulak tu.masuk kerja time hari gelap,keluar kilang pon hari dh gelap.kerja time org lain tgh sedap berdengkur (syif malam).tak terbuat kita beb....

tapi dari segi yg lain (sosial cthnya)...hmmm...no komen...

Xsume minah kilang gedik..xsume cikgu insan baik..sumenye bergantung pada hati masing2..slh klu kite menjatuhnkan hukuman pada semua pihak sedangkan yg jhtnye mungkin segelintir jer..

minah kilang ke, minah kelang ke, minah kelong ke
perangai memasing ler kaedahnya

aku pernah jadi minah kilang. aku jenis yg pegi keje balik keje. xde masa nak bersosial sbb kawasan tmpat tinggal dan tmpat keje aku masa tu sgtlah membosankan.

Reply 1# jahcomel

xde pendapat tertentu...tak kisah la org tu kerja apa pun...kat mana2 pun belambak yg gedik2 dan baik2...pokok pangkalnye tuan punye badan

aku penah keje kilang.........syok woooooooooooo ade geng....geng plak ngan budak yg gile2

team yg paling havoc dlm kilang ha,ha,ha buat kepale jek...................rindunye kat korang

Follow Us
aku penah keja kilang... xyah pening kepala mcm keja opis ni...
tp keja kilang gaji ciput je... kalau nak byk kena ot...
aku xmalu pun keja kilang... keja halal ape..

lagipun keja mana2 sama je... yg penting pembawakan diri tu...

seksi minah kilang ni..

kalau dah gedik tu keje apa2 pun gedik gak.tak baik generalize orang macam tu.macam keje kerajaan gak.ramai yg anggap kakitangan kerajaan ni malas tapi tu semua bergantung pada individu.

salam,

sori la,aku ni xpndai nk wat thread jenis poll ni...aku cuma nk tau pandangan kaum lelaki  ...
jahcomel Post at 15-10-2009 12:09
aku pernah jd minah kilang masa tunggu SPM...bangun kul 5 pagi, tunggu bas, balik sampai rumah 5.30 petang...penat...gaji dua kali sebulan. Sekali dapat seratus lebih jek...sib baik pelajaran aku bagus, leh gak aku guna duit ni untuk sambung belajar...w/pun cuma kerja 4 bulan!! pengalaman best

aku penah keje kilang, tapi bukan operator. Aku tgk minah2 kilang ni ok jek. Yang fun pun ramai. Yang aku kenal nampak baik2 jek. TAkde le gedik ke hape. Tapi ramai yg suka pakai mekap...termasuk acik2 yang dah tua. he he. Aku tak tahu cam mana diorang sanggup sental muka tiap2 kali nak semayang, pastu apply mekap balik....

kita kalau nak justifikasi sesuatu perkara x boleh ler main pukul rata. minah kilang macam2 pael ader. mcamam org keja pejabat ker, pasaraya ker atau apa2 lah. kalau peribadi tu teruk, teruk ler jadinya. kalau peribadi tu ok, ok ler

to sesape yg rase minah kilang ni sesuatu... korang ni mang bias sgt la..

walaupun aku tak pernah kerja kilang..tapi aku rasa thread ni tak berapa sesuai..menjatuhkan maruah  ...
yt79 Post at 15-10-2009 18:26

tul tu..saya pernah keje kilang..tak semua perngai minah kilang ni teruk..de yg k..
yang penting pandai jaga diri n pandai pilih kawan..so far,masa saya keje kilang saya de juga dikacau laki2 yang menwarkan pengangkutan ke rumah tapi saya tak layan dan balek dengan bas yang disediakan~

sedeynya aku,aku pon minah kilang gak

ok jer minah kilang ni, diorang tak sombong..
harga diri ni tak kira la keje kilang ke keje opis.. kalau jahat, jahat juga.

terigt time keje kilang kt johor...time kuar mkn sume tgk len mcm ...tahu laa keje kilang tp sy engineer ok.xsume owg keje kilang ni keje kilang..jgn pndg rendah pd owg keje kilang

Wlu di mana sekalipun, manusia ada yg baik dan kurang baik. Begitu juga dgn minah kilang. Tak bolehlah kan nak expect minah kilang ni elegan mcm executive kat office / minah2 pejabat sbb mostly background pddikan biasa2 je.

Ada yg sopan santun tu memang sweet..yg lepas laku semberono pun ada juga..

Papepun, aku suka tgok minah kilang dgn uniform yg jinjit beg plastik isi pisang goreng..

Wlu di mana sekalipun, manusia ada yg baik dan kurang baik. Begitu juga dgn minah kilang. Tak bolehlah kan nak expect minah kilang ni elegan mcm executive kat office / minah2 pejabat sbb mostly background pddikan biasa2 je.

Ada yg sopan santun tu memang sweet..yg lepas laku semberono pun ada juga..

Papepun, aku suka tgok minah kilang dgn uniform yg jinjit beg plastik isi pisang goreng..

ok je....
dulu pernah couple gak dgn beberapa awek kilang
tapi takde jodohan...