CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 66713|Reply: 459

Kotoq nya Umah...

Post Last Edit by Potpouri at 13-10-2009 00:04

Salam,

Lama sungguh aku x posting apa2..cuma jd pembaca tegar je..
Saja je aku nk tya korang.. adalah ini perkara biasa atau mmg luar biasa..
Aku pnh pg umah family angkat kwn aku. asalnya nk ambik kwn aku ni je untuk sama2 cari bahan untuk kajian kitorg..
Umah dia mmg besar gile..banglo setingkat di kawasan umah2 kampung..
Dr luar umah tu aku tgk umah bersepah2.. keter ada dua bijik tp penuh habuk..sampah pun byk bersepah2 kat porch dia.. kotoq gile..
skali sorg kwn aku nk tumpang toilet.. aku pun follow laa skali..saje2 nk tgk dlm umah plk..
buka je pintu...ya Allah..mcm umah tinggal pn ada... aku nk pijak lantai dia pun geli.. xde langsung bahagian yg bersih sikit blh aku pijak...smua penuh dgn sayap kelkatu n smpah sarap..sawang toksah ckplaa..dhlaa berbau busuk..
tp disebbkan rasa yg heran aku pijak gaklaa smbil terjingkit2.. tgk gambar tuan umah suami istteri yg terima skrol.. ijazah.. smua ada tergantung.. tp penuh habuk n sawang..pstu ada anak kecik lak tu...
x taulaa cmne 2 org anak kecik tuan umah tu duk dlm smpah sarap n bau yg meloyakan..
aku dh x sggup tengok..n aku terus keluar..sbb rsa mcm nk muntah..
kwn aku yg msk toilet lglaa...dia nk citer..tp aku dh x leh nk dgr... nk muntah je rsanya..

saje nk tya pndapat korg..adakah perkara biasa keadaan mcm ni.. bg aku umah sepah2 xpe...biasalaa kan.. umah aku pun sepah2 gak sbb ada anak2 kecik.. tp kalau lantai berkulat..umah bersawang mcm xde org tinggal.. itu mcm luar biasa je...

ermm...aku tak menafikan..tak jugak mengiyakan..ada la byk aku pegi umah yang ckgu2 ni umahnye sepah sket...ada jugak yang bersih...tapi mcm byk yang sepah dari bersih..hehehe..tatau la aku nk cakpa cemana..aku paling tak lalu kalo toilet kotor..eiiiii

mmg luar biase.......
cikgi tu bz tanda ketas peksa sepnjg taun kot.......

Post Last Edit by kulit at 9-10-2009 12:59

imagine kalau buat open house camner tu???

aku rasa sbb ni la diorg2 yg keje hire maid....dah tak sempat nak nyapu bagaiii

rs umah die mmg tiap2 ari x open

n umah kawan ko kat mana?

aku pun pernah g umah member kelas aku... rumah dia bersebelahan dgn istana... bunglo..
dlm umah mcm ko ckp kan tu la........belakang rumah itik, ayam, kambing semua ada, bau sendiri mau ingat la, bapak dia n tak silap aku pengarah kat gov...

so tak heran la kalau anak dia seminggu tak mandi... g keje pakai baju tak gosok & tak basuh...

tak tau mcm mana dia hidup... la ni dah jadi bapak orang

Follow Us
2# lonelyme

byk yg sepah dr yg bersih ek...he he

tulaa aku heran... lbih menghairan kan sbb dia amik anak angkat (kwn aku).. aku tya kwn aku..dia kata diorg hidup biasa je.. mcm x nmpak smpah2 tu semua.. lantai2 yg melekit tu.. bau busuk tu.. ya Allah..x malu ke dgn tetamu.. kitorg anak angkat slama beberapa minggu je.. kwn aku kata dia x snggup mkn kt umah tu.dia mkn kt luar smbil layan bola.ada alasan laa kan sbb dia lelaki..

6# BorderManager

yg ni kes kat kedah...
ada jg jmpa yg kt kelate, perak..pn cikgi gak

tak nafikan tak juga iyakan....tapi selama anis pernah pi rumah kekawan, adik beradik dan sedara mara yang bekerja sebagai cikgu ni...ada yang begitu ada yang rumahnya tersangat bersih dan kemas...tak mengata lah tapi dlm family belah suami ada 3 org keje sebagai cikgu...yang sorang tu pembersih ya amat...cikgu dan part-time sebagai tutor kat kolej...yg 2 org lagi tu..ya ampun....mcm tongkang pecah...tak tau camner deme leh hidup mcm tu...mebi anak2 masih kecik kot, masa tak byk nak mengemas...

Toilet kalau kotor...mmg maaflah, tak buleh nak timer..

Mata aku ni jahat sikit.
Asal gi umah orang jer mata aku mesti melilau.
Klu kipas itam x berlap pun aku leh prasan.

Depan umh aku cikgu.Jarang2 aku nmpk dia nyapu kat umah dia. Kete pun x penah nmpak dia cuci. Sblah umah dia pun ckgu jugak. Ini pun 2x5. rumput lalang dpn umah dh sama tinggi dgn dia. Sibuk sgt menyemak buku gaknye smp umah dh semak pun x tau..

Tapi yg bukan cikgu pun ada. Kwn aku lakibini chief inspector polis. duduk banglo tp umah kotorrrrrrrrrrr sgt. Masuk toilet dia mcm dh bertahun x cuci. kembang tekak aku tgk. Segale botol sympoo kosong, sabun, diapers anak dia, pad bini dia menimbun2 dlm tu. Mcm tmpt pelupusan sampah dah aku tengok. Dapur jgn citer la.. Anak2 pun ingus melelehhh jer..

ada kena mengena kerjaya sesorang dgn kebersihan umah ke?
kena buat hypothesis laa camni.....

so far, yg aku selalu jumpa....tukang jahit, umah konpem agak kotor
contoh depan mata, my adik dan akak ipar....

ahhhhhh  diotang ni pengotor ke pemalas ker tak tau la...

rumah sepah dgn rumah kotor byk beza dia... kalau takat sepah dewi pun tak berapa nak heran... kita dah biasa ada anak kecik tau la.

tapi kalau kotor??? eeeeeeeeeee .. tapi tak leh cakap gak macam umah mak dewi dia kemas mana yg larat je ...maklum dah tua tak larat macam kita nak tonyoh gonyoh selalu. so bila dewi balik umah mak seminggu 2 minggu sekali dewi lah tukang cuci, mop, tonyoh lantai bilik air, buang habuk sawang.   kalau sebulan tak buat dah nampak macam rumah tak terjaga.

so umah yg gitu nyer kotor tak tau la dah berapa lama diorang tak mop lantai kan . tapi dewi pernah je jumpa rumah org pengotor macam tu..baju tu selagi ada paku kat dinding ada dawai penyidai dia sangkut tak hengat ...

pinnggan gelas tu kat belah bawah tu hitam belumut mende .. sib baik je lah kalau belah dalam bersih ( muntah ijau la kalau dia hidang makan minum kat dewi )

toilet ..hmm toksah citer la br lepas makan ... kang terkeluar balik.

9# AnisSuraya

aku pn sama..belah hubby, mmg mostly keje cikgu..termasuk PIL, makcik dia 5 org cikgi..
tp nasib baik cuma satu bijik umah je yg aku pegi kotoq..sdgkan ada anak yg dh besar2.. the rest tmsk umah PIL aku bersih..Thank god..
so x semua...tp kalau satu pun...mmg ekstrim gile kotoq...

11# my-alja

Ada kot... mgkin sbb bz gile smpai x de masa kemas umah..hu hu u

10# sweetsugar

Aku pn suka tgk umah org.. x kiraaa laa cntik ke...bersih atau kotor...sbb ia menggambarkan tuan umahnya cmner...

Potpouri, tu arrr....kalau rumah bersepah, pada anis itu normal..ada anak2 kecik..kalau kotor berlemus, berkulat, bersawang, berlekit, anis payah nak timer...sekurang2nya kalau malas sekalipun, bersihkan ler rumah walau sekali dalam seminggu..ni nak masuk toilet pun, anak bujang anis sanggup tahan kencing..maknanya dah tahap tak boleh timer lah tu...

Kawan anis sekampung terjumpa semula masa beli brg2 buat kuih kat yummie tu hari, keje pun sebagai cikgu, sambung belajor lagik buat PHD secara part-time..tapi rumah dia mmg anis tabik spring..bersih dan kemas...toilet dia buleh wat tidur lah dlm tu..bersih sungguh...anak 5 org, kecik2 lagik..my sil anak sorang, tapi rumah payah nak cakap, kang mengata pulak kan..tapi kain baju yg dah kotor tu dia pi kumpul belakang pintu bilik dia..baju bersih abis, dia boleh pi beli baju baru..rasanya sebulan sekali kot dia pi antor baju2 kotor dia pi dobi...tak boleh blah perangai mcm tu....bilik air jgn cakap....nak masuk pun segan......camner lah leh timer kehidupan mcm tu...my hubby tu tiap2 hari dia memberus bilik air kat rumah..tu pun dia masih tak puashati....

entah la... as long as my house is clean, sudah

saya tak pulak perasan ada kaitan kerjaya dgn keadaan rumah. my aunts dua orang cikgu, alhamdulillah pembersih, adik beradik semua termasuk mak saya pun pembersih.

mak mertua me surirumah je tapi memang lacking bab kebersihan.

jiran me cikgu, banyak kali jugak masuk rumah dia. nak kata kotor tu, tak lah. tapi rumah me bersih lagi, but then i stay at home all the time, i have the time to clean up lap lantai etc, dia bekerja. tapi tak lah tahap kotor, cuma ada lah sikit2 habuk kat atas lantai.

kalau yang pengotor tu muslims kan, ingat kan je la kat mereka, pengotor tu sahabat shaiton (macam mana nak beramal ibadat kan), dan dah hilang sebahagian daripada iman kalau tak amalkan kebersihan, islam kan tuntut kita sentiasa bersih.

cumanya, macam beauty jugak, hygiene ni, subjective. kita rasa kotor, tapi some people rasa acceptable. else macam mana boleh ramai orang selamba je makan kat kedai2 makan yang kotor kan (contoh nya macam yang ramai dok komen sedap willian kelana jaya, me baca description tempat tu pun dah loya, inikan nak pergi).

wehh.. dosa ah gi rumah org semata2 nak tgk rumah tu cantek ke tak.. bersih ke tak..
kenot imejin lah..

gie rumah org bukan semata2 nak tgk tu...dah depan mata ternampak..deme tulis kat sini...mmg susah nak dpt rumah bersih 100% tapi sekurang2nya jangan ler sampai berlumut hijau pehtu kumpul sampah dlm rumah..itu maksud pembuka topik...anis tak kisah ler rumah yg dikunjungi tu bersih ke kotor ke kemas ke tak kemas ke...sebab tujuan utama pi rumah deme tu dgn niat menziarahi tapi bila dah terlalu kotor sampai tak leh ditimer dek akal tahap kekotoran tu, tak byk sikit mesti tercakap punya.....

rumah payah nak cakap, kang mengata pulak kan..tapi kain baju yg dah kotor tu dia pi kumpul belakang pintu bilik dia..baju bersih abis, dia boleh pi beli baju baru..rasanya sebulan sekali kot dia pi antor baju2 kotor
AnisSuraya Post at 9-10-2009 13:29

tak tahan apa kekdahnyer ni.... baik beli baju pakai buang la ...