CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: funkyolliey

ATM SWITCH WITHDRAWAL TRANSACTION

Errrrrrrr....bukan RM1 je ke???wahhhhhhhhhh...kalau RM10...dasat benar....cekik darah sungguh...kasik semebelih kow2 la ...:kant:

Errrrrrrr....bukan RM1 je ke???wahhhhhhhhhh...kalau RM10...dasat benar....cekik darah sungguh...kasik semebelih kow2 la ...:kant:
medangmru Post at 20/8/2009 01:56 PM

ade jugak sesetengah bank yg caras sampai RM10...

ade jugak sesetengah bank yg caras sampai RM10...
kaki_ayam Post at 21-8-2009 00:14

kalu utk cek maybe laa.. tp klu utk ATM rase nye x sampai... paling tinggi is RM2..
bank negara yg tetapkan.. hmm...

nape dorang cas smpai 10 hengget hah??aku ari tu kuar duit kt bank islam pkai maybank kt..skali check tgk..dorang cas 10 hengget tu..sng2 jer amik diut org..klu nk cas pn biar la pada2 ckit..
kelip2_07 Post at 20-8-2009 13:45

u better check with bank tkut dorg kire unauthorized transaction.. sometime can be like that but still in min consequent la..
ppl kdg2 malas nak double check... buat sardin jer.. bila da overdue like after 1/2 weeks its to late ady.. kene tunggu fraud check bagai..
better call cust service tny on the spot!!
24hr kan sume bank.. that better than lost it mcm tu jer.. nampak mcm leceh tp klu x buat kite gak rugi.. accept klu nak halal kan kat bank.. ar... lantak laa..

tak pernah jadi mcmtu guna atm maybank

MEPS kat maybank ni bagi aku teruk sgt.Byk kali dah kad atm cimb aku kena tendang tak boleh keluarkan duit.Ape fungsi MEPS kat atm Maybank tu pun aku tak tahu.

Tapi dgn bank lain mcm ambank,b.rakyat,affin bank,BSN mudah je guna meps keluarkan duit

my fren pernah kena.. guna maybankard, nak withdraw duit kat maybank atm.. kad kena telan tak tau apahal.. call maybank centre diorg suruh ambik balik kad di maybank branch  sekian-sekian hari isnin..

hari isnin my fren ni pegi lah kat branch yg diorg cakap.. alkisah, officer tu suruh isi form buat maybankard baru sebab kad dia dgn orang-orang lain yang kena telan dek atm machine tu tak sampai lagi kat branch padahal my fren kata orang maybank jugak yang cakap kad tu boleh diambil dalam masa tiga hari bekerja..

Follow Us
hello guys..ni tips dari aku ..kalau rasa relevan untuk diguna pakai teruskan..kalau rasa merepek..pls iggy

skang ni zaman technology...seme org pakai hp canggih manggih...paling cokia pon atleast ada camera kan?kalau korang sering berhadapan dgn masalah ni...apa kata masa korang nak keluarkan duit tu...korang record melalui hp...atleast ada bukti...

Rate

1

hello guys..ni tips dari aku ..kalau rasa relevan untuk diguna pakai teruskan..kalau rasa merepek..pls iggy

skang ni zaman technology...seme org pakai hp canggih manggih...paling cokia pon atleast  ...
C.K Post at 21-8-2009 01:02 PM

satu saranan yg amat bernas....baguih dok ada....kalau ada kawan..mintak tolong dia recordkan ....kalau diri sendiri nak record...nanti terganggu gak...ye lah...sbb kan dah ada amaran jgn gunakan hP kat ATM mesin...heheheheh

Kredit +10

medang..aku rasa menggunakan HP dkt ATM machine tu maksud dia..jgn ada sebarang panggilan masuk/keluar berserta penghantaran sms semasa machine tu sedang online... kalau nak guna camera untuk record aktiviti aku rasa takde kaitan vibration dgn machine kan?apa2 pon boleh try...

aku selalu nampak org guna atm machine ni gayut phone masa machine tu tgh online...kat stesen minyak selalu je aku terserempak dgn org camni

tak pernah jadi mcmtu guna atm maybank

MEPS kat maybank ni bagi aku teruk sgt.Byk kali dah kad atm cimb aku kena tendang tak boleh keluarkan duit.Ape fungsi MEPS kat atm Maybank tu pun aku tak tahu ...
weta_studio Post at 21-8-2009 11:26

itu problem cimb yg xle connect thru meps that time.. x caye tny cimb.. bkn salah maybank...

skang ni zaman technology...seme org pakai hp canggih manggih...paling cokia pon atleast  ...
C.K Post at 21-8-2009 01:02 PM

wah...bagusnye...lepasni kalu nk cucuk duit mesti pergi berdua, sorang musti rekodkan transaction...

kes sy dah 4wrd ke FMB tu, dalam proses katenye....

hubby sy ckp 100% xdpt balik pon duit tu, smpai ckp biarlah RM200 je pon....

kalulah pihak FMB ckp dah siasat tp memeg duit tu kluar (seolah2 menyalahkan sy bhw sy yg cuai) apa perlu sy wat ye kwn2?

takkan sy nk mengamuk kat situ suruh tunjuk bukti CCTV sedangkan hubby pon dah mls nk amik port?? sy xkan berenti disini sbb bukan salah sy....

minta pandangan anda...tq!

12
Return to list New