CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kinki

Do you think you're not pretty/attractive?

adikadik replied at 18-7-2012 06:09 PM
ntahlah. aku x yakin sangat orang puji cantik, rase cm kne perli pon. ade. =='

Samalah.
Nrah, rase mcm yeah whatever

Aku slalu je rasa aku ni hodoh tapi tu la aku smpai ke sudah xpercaya ade gak lelaki yg nak kawen ngan aku..paling aku xpercaya best friend aku kat U (i.e jntan) sampai kesudah xkapel/xkawen lagi sbab dia frust aku kawen ngan laki aku skang ni..aku pun dpat tau dari mmber2 baik dia..no wonder la tme aku kawen dia xnak dtang..hmm

huhuuhu..masa zaman muda2, rasa lah gak diri nih cantik...dah makin berusia nih...kecantikan mmg dah pudar huhuhuhu...lebih kepada muka wanita matang...then rasa diri dah tak menarik mcm dedulu...takpelarrr yg penting masih sihat, boleh bekerja dan boelh beribadah byk2...semoga sempat kumpul byk2 harta utk akhirat...

Off course I am pretty

• I think good people are the most beautiful, the appearance of beauty can depend on dress

tak rasa diri ni lawa sbb iols berisi, kulit tak cerah mana, rendah, gigi berterabur. tp setakat iols hidup iols x pernah dengor org kutuk iols huduh tapi selalu org cakap iols cute. iols pon tak percaya sbb mana2 jantan yg iols minat tak pernah minat iols balik.

menambahkan lagi rendah diri iols apabila hanya lelaki tua kerepot n tak hensem yg dok tekel iols. membuatkan iols fikir iols ni selevel je dengan diorang that why diorang berani tekel iols. or mungkin diorang fikir iols tak laku dan tak akan memilih sebab tu diorang try iols.

Follow Us
misssakura replied at 18-10-2019 08:14 PM
tak rasa diri ni lawa sbb iols berisi, kulit tak cerah mana, rendah, gigi berterabur. tp setakat iol ...

Ye lah kan. When u said only lelaki matang je suka u. So do i. Rasa geli pun ada. Hat muda takkan pandang sgt2. Yg tua2 mean 50an tu selalu. Yucks

bluebutter replied at 19-10-2019 10:49 PM
Ye lah kan. When u said only lelaki matang je suka u. So do i. Rasa geli pun ada. Hat muda takkan  ...

kannn... terus rasa muka iols ni tua sangat ke sampai hat tua2 je berkenan. kot diorang ingat iols ni baya2 diorang.

Dari dulu2 hingga sekarang, orang kata I cantik....perempuan pun kata begitu
Tapi I rasa I biasa saja....rupa melayu je

Rupa ak ms muda2 dulu biasa saja.. Tp makin ak tua ak rs makin cantik sbb walau ak dh kawen masih ada bujang yg nak tackle ak.. Bkn sorang tp 2,e...Tp ak personally rs man attracted to me sebab ak body voluptuos.. Tek besaq n punggung tonggek... Mg jns yg org laki geram tu

Just nk bgtau, dlu ade satu office dgn this indian gurl.

Die gemuk, rambut pendek, mcm tomboy pun ada. Suara garau.

Tp ntah knp I rasa die sgt sweet. Maybe sbb die ade tahi lalat kt area bibir kot.

Dulu masa kecik2...kulit gelap..badan kurus kering macam lidi...tapi masa sekolah iols ni ketegori budak aktif. Masuk one act play..Jadi leading actor pulak tu. Ingat lagi masa tu kami buat lakonan mahsuri. Siapa sangka budak kulit gelap muka tak berapa cun boleh jadi mahsuri. Yang cantik gebus gebas putih melepak hanya dapat watak mahura je. Tu pun di sebabkan iols punya english up sikit dari dia. 2 minggu lepas tu, masuk pertandingan apa ntah, ada sorang budak ni komen...budak sekolah lain la. " awak sekolah tutt kan...tengok tak blakon hari tu. Sepatutnya Mahura tu yang jadi mahsuri..." dan dia tak perasan yang iols lakonkan watak mahsuri tu..sebab masa berlakon tu kena pakai baju ala2 orang kampung...ha..ha...

Sampai sekolah menengah iols aktif sukan. Hari2 bersukan, kulit dari melayu bertukar menjadi tamil...ku..ku..lagi la orang tak mau dekat. Satu lelaki pun tak mau sembang dengan iols...nak sembang dengan budak2 cantik ayu jelita kau memang d'bom je..

Lps masuk matrik, iols tanamkan semangat..nak jaga kulit..tak mau aktif sukan dah...lps tu pelan2 kulit bertukar asal. Iols jaga kulit, cuba pakai baju cantik2, jaga badan...dalam masa setahun..akhirnya ada jejaka yang sudi berkirim salam..tapi masa tu iols tak mau layan la...masuk u, ramai yang cuba mengorat..tapi satu pun iols tak layan. Pernah ada sorang jejaka yang terpaling tampan mengirat iols..tapi bertahan sebulan..sebab dia dok asyik puji diri sendiri hensom tak boleh blahhh...

Sekarang ni...nak kata cantik jelita ala2 retis pujaan ramai tu tak ada la..sedap memandang tu boleh lah...ha..ha...

In my lifetime I rasa i tidak cantik since ada lelaki ckp mcm tu dan perempuan pn cakap..i rasa rendah diri.. Tapi bila i dah mencapai usia matang seorang permpuan pandai grooming jaga bmi ..i rasa ok ..and ada yang ckp i cantik jugaaa ...tapi deep inside i rasa tak cantik..but still ok

But people said Justice, like beauty, is in the eye of beholder

Penting jaga ketrampilan.. it helps a lot dlm mencari pasangan (better pool of candidates)... it helps u climbing corporate ladder... like my dear friend said... looks memang penting, sapa je nak keje ngn orang hodoh lg bodoh

DatinAxia replied at 1-3-2020 09:06 PM
Penting jaga ketrampilan.. it helps a lot dlm mencari pasangan (better pool of candidates)... it hel ...

setuju..iols pun x cantik.. nak kata attarctive pun tah la..pun tak jugak kot..#syukurselalu..heheh

dr muda sampai dah 40an
x pernah rasa diri menarik pun
cuma maybe sy suka berpakaian kemas dan bersiap.

tp selalula org popuan n lelaki puji ckp comel la apala
kalu ada majlis kursus nama memg naik utk dicalonkan sbg staff lawa dan sewaktu dengannya.huhu
syukur dgn apa adanya..

namun,dugaan dan cobaan bykla bila org pandang kita ni ada rupa n menarik.
ada baik n ada buruknya.huhu
disaingi..difitnah dan dianggap musuh pun ada.
padahal kita x kacau org pun.

Keyakinan pada diri sendiri adalah kejayaan hidup.

Dulu time sekolah penah rasa x lawa.. Low self esteem betul pdhal x pnh sape ckp i x lawa tp sndri yg rasa x lawa.. Tp bila makin bsr konfiden da ada rasa diri x lawa tu hilang sndri.. Learn how to love yourself first.. Naturally rasa yakin tu dtg..

Susah nak confident bila dah mmg tak cantikk.. orang skrg mmg pandang yang cnatik jer. Bila kat tempat kerja kalau yang cantik buat silap takpe..kalau hodoh ni kemain kena maki

Entah lah beb. Ada hari rasa cantik. Ada hari rasa buruk ya amat. Hm. Benci dengan diri sendiri tapi kadang kadang sayang sangat dengan diri sendiri. Betul la gegirl ni complicated. Meols lah contoh terdekat nya wkwk