CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 23356|Reply: 44

baby & BuaiaN EleKtriK

Salam. Sori kLu topiK nih dH ada.

Aku caRi2 gak topiK nih, tapi jumpa topiK bincanG pasaL bby & buaian (cara nk elaKkan bby dari asiK nk buaiaN) jerK.

So, skanG nih aKu bukaK benanG baRu nih sebab nK tanya n bincanG pasaL buaiaN leTriK niH jerK..

Aku tau orG caKap buaiaN letriK nih taK elok coz bby leH dapat shakinG head syndRome (beToi ka? kLu salaH soRi ekk )

eKceLi, aKu tinGin naK beLi buai letriK nih coz bby leH tidO lama skeK.. senanG aku nk waT keja. KaT umah skanG nih bby aKu paKai buai biasa jerK. Tapi kaT umah ngasuH, tidO buai leTrik la. Senang ngasuH aku nk waT keJa. Tapi alhamduliLLah la, klu gi mana2, bby aku tak kisah sanGat tak de buai.. kLu dia ngntuK sanGat, atas katiL, atas riBa ker, dia leh tidO. Lagipun mlm2 dia tidO lam bby coT dia.

SkanG nih, aKu cam daLam diLema la plaK.. aKu tinGin nk beLi buai leTriK nih.. taPi ada yg caKap taK eloK.. otaK bby gegaR laa.. itu laa. ini laa.. taPi aKu rasa kLu paKai yG dia buai skeK tu ja.. means yG palinG minima or sloW, oke koT... aNk buaH aKu ada paKai, so faR aKu tGk deranG oke jeRk... kakaK aKu buai yG minima jerK laa..

sO, apa pendapaT koranG? kLu ada penGalaman, shaRe la nGn aku..

aKu paTut beLi or taK??

ok je pernah pakai tapi guna y kelajuan minimum je..agak2 dah nyenyak matikan la pastu perlu baru on semula..

Tak payahlah beli.  Baby bukannya lama sangat nak tidur dalam buai.  Bila dah besar sikit and pandai duduk mesti dia try nak terjun keluar.  Bahaya.

anak aku tak tido buai...aku yg xnak sbb menyusahkan...
anak adik aku (setahun) sampai skrg tido dlm buai...kt umah mak aku buai biasa je dan kt umah adik aku buai letrik...
so far takde problem pun...kelajuan kan blh adjust min ke max...aku tgk buai letrik lg senang...ko tinggal je dlm buai...
kalau buai biasa jenuh dok kena hayun...kekadang tu dok hayun sampai 2 jam pun mata dia tak pejam lagi...
tp bila bw g mana2 jenuhla...anak adik aku nak tido dlm buai...takde buai dia mengamuk....aku rasa buai letrik lg selamat drp buai biasa...buai biasa kan blh hayun mcm2 cara...kalau buai letrik naik turun je...

anak saya memula tidur buaian elektrik sbb kerap terjaga
tidur buaian elektrik ni lama sikit lah dia tidur
skrg umur dah 6 bulan dah tak nak buaian dah
pening kot asyik dok berayun je.....

tapi buaian letrik nih terdedah risiko mcm2....
contohnyer...otak baby bergegar sbb asik berbuai xberenti,xboleh tido kalo xde buai dan paling takut kalo kena kejutan letrik.
kdg2 sistem aliran letrik umah kiter xtau ada 'shot' ker..

tapi guna buai letrik nih betul gk...senang mak/pengasuh nk bergerak buat keje.
kena anak yg asik nk berenjut...mmg xjadi keje lain.

Follow Us
leceh pakai buai. kalau jalan jauh bila takde buai susah betul dia nak tdo...mengamuk jek..
ader yg jenis budak yg tak kisah ader buai ok takde buai pun ok...

boleh jer pakai..anak aku dua2 tido lam buai letrik neh..leh set timer seme2..xder laa 24jam duk lam buai..bila drg tido off kan laa...pg mana2 pun xder masaalah..x bwk pun..

anak aku 2 org pun pakai buai lertrik.............so far alhamdulillah ok jer......
tapi x la memanjang dalam buai letrik ...malam tido bawah ok jer...siang problem sket sebab bising kot ....pasai tu kasi enjut baru nyenyak tido...kalo x pengsan asyik nak berayun x jadi keje lak..

dulu anak pakai buat letrik kat umah, waktu malam jer... bila dia dah tido lena, kita stopkanlah... buai pun slow2 jer, dia lena gak tido... tp bb pakai skjp jer sbb mmg tak nak ajar dia pakai buai sgt... bila hantar babysitter, dia pakai buat besa jer(bkn letrik)... nak jimat kos kot... so far takde apa2... bg i buat letrik really helps a lot terutama bila nak tido waktu malam...

anak aku seme pakai buaian letrik, alhamdulillah takat ni, takde masalah, masalahnya bila buai yang takde letrik jadi payah nak tidur. takde stop-stopnyer buai tu, terus je ayun sampai dia jaga.

Saya pakai dulu..kadang2 sampai 1 jam. sebab baby tak nak tidur lena..Sampai satu hari tu tiba-tiba meletup ..terus stop sampai sekarang.

Thanks shaRe penGalaman koranG seme nGn aku

aKu pn raSa oke jeRk kan klu beLi buai leTrik tu   tapi guna yanG minima jerk la kan?

tapii.. baca yG kes meletup tu.. takuT la gaK..

newaY, sapa2 yg ada penGalaman lagiK.. yg guna or tak guNa buai leTrik nih, shaRe la laGik...

mmm seeloknya elakkan la guna buaian letrik ni.. byk jgk kes dgr pasal buai letrik ni.. pernah baca somewhere, dia kata actually movement yg calm baby adalah hayunan kekiri dan kekanan (which is similar dgn keadaan dia dlm perut ibu) kalau menghenjut atas bawah atas bawah tu mmg sgt2 x digalakkan oleh pakar.

anak gaban alhamdulillah x pakai buai2 ni...dodoi2 pakai tgn je pastu dia tdo. Nangis2 sket masa nak tdo tu biasa la...tp lps tu dlm 10 min dia tdo la. Masa balik kg tu mak mertua nak gak masukkan dia dlm buai tp gaban tak bagi sbb takmo biasakan...skrg ni alhamdulillah..dia tdo biasa je.

pendapat saya klu anak caensem memang tak tido buai.. tak payahlah membeli buai terus. anak saya tak pernah tido buai. mmg masa mengandung lagi dah plan tak nak buai. walupun parent dua2 kata tak boleh rehat nanti. alhamdulillah anak saya takde problem tido.. kat mana2 pun boleh tido.

terpulangla, kalo anak ko ok, tak merengek, ko tak yah beli. cam anak aku tu terpaksa la beli, niat memang tak nak beli buai letrik tapi kalo dah tiap-tiap hari kul 1 pagi, 3 pagi melalak. camner? kita nak kije, terpaksa la beli ...

aku beli gk buai letrik ni untuk bb aku sebabnye kalau waktu siang dia tdo mesti nk berbuai je..satu keje pn tk jd..tp pakai kejap je..umur dia masuk 5bln dia tkmo tdo buai da..rase rugila pulak..

aku rase okay je... toksah la ayun lelaju.... cukup utk bagi tido...

sesuai utk org2 yg takde maid kat rumah...
so that masa baby tido... leh la gi basuh pinggan...cuci jamban... sidai baju...
senang, ade masa utk buat keje...

now ni baby dah 10 bulan... aku tido kan atas tilam je....
buai simpan utk next baby.....

sy anak first mmg tk pakai buai..senang je tdo..tp kene bergayut dulu la...
yg second ni...susah sket nk tdo...mlm2 kdg2 bgn...trus bli buai..okla...skrg siang je pakai buai letrik..mlm tdo kt katil...kalo nk g jln2...ok je tdo...tp kene dodoi2 la...letih jgk...sibbaik kecik jer...

utk ank ke3 ni tanakla ajar buai...mintak2 senang tdo...