CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10798|Reply: 104

DUIT GAJI LESAP

salam semua.

g2 da masalah ttg duit gaji yg ilang tetiba dlm bank..bank tulak punya lah gah g2 nk sebut pun cam kelat je lidah nie ..g2 namkan lah bank tu (harimau) rs2 u all taukan ...kes nie dh lama gaklah dh nk msk 3 month ..sesuatu hari tu g2 nk pie kua duit gaji  kat ATM tetiba2 duit gaji lesap cam gitu je..maut x terkejut duit dlm bank tu tggl RM7.40 padahal duit gaji dh msk camne leh tggl balance cam tu...rs cam nk nangis je.. x leh fiki apa dh ..hairan terkejut pun ada..sbb kad ATM ada kat g2 ..so dipendekkan CITE g2 pie bank keesokkan harinya n jmp gan pegawai bank dan cite msalah yg g2 alami than pegawai tu nasihatkan g2 buat report polis..b4 report polis g2 mintalah statement nk tau sape nya angkara pie kua duit tanpa pengetahuan g2 ..so bl dh kua statement tu lg buat g2 terkejut beruk..duit g2 tu dh dikuakn melalui cara internat dn di transfer ke indonesia..so secara logik dn setahu dn seingat g2 ..g2 x prnh guna perbankan internat ..register to maybank 2u pun xperh so camne duit g2 tu leh dikuakan sesuka ati tanpa dpt dikesan padahal kad ATM mmg ada pd g2 ms tu..

bl dh dpt statment 2 g2 pie buat report polis ttg kes nie..so pegawai polis ckp kes cam g2 nie dh byk berlaku  pegawai polis tu ckp nie mesti keja org dlm ...klau dh byk berlaku napa bank cam harimau tu x respon ttg kes mcm niekan ...so bl fiki balik nk simpan duit dlm bank pun dh x selamat...so kemana lg nk simpan ..kan nk simpan bawah bantal lah kan...or kat celah2 bank harimau nie rs2 cam meniaya org je...so u all rs g2 dapat balik tak duit yg hilang tu..g2 dh jenuh dh puas call pegawai bank tu tanya camne kes tu ....pegawai bank tu kata msh dlm saisatan so dia x berani nk janji semada dpt ke tak duit g2 yg hilang tu..duit gaji tu sebulan ...so apa u all rs klau u all alami seperti g2 alami..apa tindakan seterus yg akan u all buat......

[ Last edited by  g2606 at 8-5-2009 20:56 ]

Rate

1

Reply #1 g2606's post

bahaya jugak ek....
sabo la ek.... ko dah repot polis semer kan??...
nk dpt balik duit ko tu tatau lar plak....

phising kowts...

Balas #1 g2606\ catat

aku tgk skrg ni ramai yg buat bisnes online dan letak no.akaun sekali..mmg tu satu kemudahan tp klu jd mcm ko ni...haru beb!...pencuri zmn siber ni mcm2 jenis...kes transfer duit tanpa pengetahuan tuan punya ni pun dh byk kali terjd dan harapan nak dpt blk duit tu..mmg xde harapan laa...ko tutup aje akaun lama  tu pastu buka blk akaun baru..

[ Last edited by  kodoklawa at 8-5-2009 17:06 ]

Balas #1 g2606\ catat

aku bersimpati kt ko...cne lak leh jdik cm 2 ek...
mang ade kemungkinannye kje org dalam...
sal duet 2 mang susahla nk dpt blik..
sabar jela...

klu kes mcm ni mmg susah la nk dpt blk duit tu...
sb bank akan ckp kita yg buat transfer tu...
bank tkkn mengaku...

Follow Us
klu ko dpt blk pn ko dh kira bernasib baik...

Originally posted by matryoshka7 at 8-5-2009 21:00
bahaya jugak ek....
sabo la ek.... ko dah repot polis semer kan??...
nk dpt balik duit ko tu tatau lar plak....

dh buat semua tapi yg hairan nya camne duit tu leh dikua melaui internat dn di transfer nun di indonesia fiki secara logiklah kan ..smpi skrg tertanya2 g2 x prnh buat maybank2u pun apatah lg bl dpt sms send kat HP minta apa2 ke menang2 hadiah ke x prnh amik respon ..buang camtu je..so camne benda camne leh jadi..septtnyakan maybank tu haruslah tau dh lah bank no1 pastu berlaku benda2 mcm nie..kan dia org x nak bertanggungjwb..wlupun nk dpt duit tu mungkin tidak ..camne org ramai nk yakin n nk simpan duit dlmbank klau perkara camne berluas-sa...huhh geram gila :@ :@ :@

Originally posted by kodoklawa at 8-5-2009 21:04
aku tgk skrg ni ramai yg buat bisnes online dan letak no.akaun sekali..mmg tu satu kemudahan tp klu jd mcm ko ni...haru beb!...pencuri zmn siber ni mcm2 jenis...kes transfer duit tanpa pengetahua ...

dh buat semua pun ..klau buka akuan baru still perkaA2 CAMNE terjadi lg..ssh gakkan ..mayb x jadi kat g2..mayb jadi kat u all kekan..sebulan gaji tu...terduduk gaklah ..duit gaji ilang ..gan nk byr umah n byr keta.nk byr expenses lain muannya tak terlopong jap...

aku penah ilang rm1k dlm maybank..dah wat report..dah ulang alik pi bank..dah mkn setahun pun..
sudahnya mmg tak dpt balik pun...

ko patut complaint kat semua jabatan berkaitan...cc kat semua pihak yang berkaitan...baru laaa kes ko akan dior siasat dengan segera.

macam kes aku...baru hilang borang permohonan cc je..tapi aku complaint kat hq diorg, kat cc centre diorg, bank negara.khnhep, ncc. pastu lagu je diorg wat keje.sampai aku dapat 2 kali surat ambil kad kredit    

tel kad cc centre application aku tak diterima tapi dapat surat untuk ambik cc kat cawangan ...mungkin tindakan aku agak keterlaluan bagi sesetengah orang tapi kalau dokumen aku tu disalah guna aku jugak yang kena nanti jadi baik aku ambik langkah pencegahan dari awal

diorg siap tengok cctv untuk tau sapa yg ambik borang aku sebab semua tak mengaku ,,,kan dah kantoi .

Originally posted by chisels at 8-5-2009 21:14
klu kes mcm ni mmg susah la nk dpt blk duit tu...
sb bank akan ckp kita yg buat transfer tu...
bank tkkn mengaku...

tau mmg ssh nk dpt balik tapi kan maybank x nk amik action utk tangani kes2 mcm nie...lgpun tu kan personal kan sesuka ati je org nk cerobohkan..g2 mmg bengang sgt rs cam nk geget2 jee sape yg buat keja tu..kt nie penat2lah keja ckup bulan tggu gaji ..tetiba gaji ilang lesap camtu huhhh ...geram222 klau dpt tau nk je g2 telan org tu ..:@ :@

kalau aku kena macam kes ko yang ilang duit even seribu pun aku akan dapatkan semula walaupun makan masa setahun....bukan salah kita kan..kalau ko sendiri tak register m2u takan diorg ingat ko saja buat cerita. zaman IT ni semua menda boleh trace. ko kena daptkan semula hak ko

Originally posted by mikasa at 8-5-2009 21:26
ko patut complaint kat semua jabatan berkaitan...cc kat semua pihak yang berkaitan...baru laaa kes ko akan dior siasat dengan segera.

macam kes aku...baru hilang borang permohonan cc je..tapi  ...

huhh byk keja gakkan....tapi pegawai bank tu siap ckp lg..kes camne mmg byk berlaku dn dia org pun dh report pie bank negara..klau dh report tapi nape still da lg..nape bank lain jarang berlaku kes mcm nie..baru2 nie g2 tgkTV da 1 kes org tu ilang duit dlm bank (maybank) gak ilang dlm RM40K maunya tak kalut..nk tanya bukan ke duit kt yg simpan dimn2 bank mmg da insurance klau apa2 berlaku ilang ke dn bukan kecuaian pelanggan pihak bank have to paykan ..wlupun amik ms yg lama..xtaulah klau info g2 nie silap..klau silap sila btlakn

klu gaji dh bank in ko cpt2 la keluokan smua duit ko tu...
simpan kt bank yg ko kira ok selamat..
ko jgn dok tggu2 lama simpan kt maybank ni...
sekali dh kena nti jd lg mcm tu...

Originally posted by mikasa at 8-5-2009 21:32
kalau aku kena macam kes ko yang ilang duit even seribu pun aku akan dapatkan semula walaupun makan masa setahun....bukan salah kita kan..kalau ko sendiri tak register m2u takan diorg ingat ko sa ...

2lah pasal duit kt dn bukan kecuaian kt ..bl dpt tau duit tu dikua melalui internat..pd hari yg sama yg gaji g2 kua ..tu yg hairan tu...tertanya2 smpi skrg

jangan simpan di bank harimau

Originally posted by g2606 at 8-5-2009 04:52 PM
salam semua.

g2 da masalah ttg duit gaji yg ilang tetiba dlm bank..bank tulak punya lah gah g2 nilaink sebut pun cam kelat je lidah nie ..g2 namkan lah bank tu (harimau) rs2 u all taukan ...kes nie ...

salam g2..
sian kat awk ye..
sy de akaun maybang gak tau.
bile tgk nilai amount yg g2 tunjuk rase cm same je nilai amount yg tinggal kt akaun sy..
tp tak sure nnt nak kompem blk..
mama sy pegawai bank harimau..nnt sy cube tanye masalah ini mcm mane ek..
tp sy takleh nk ensure boleh tolong ke tak tp hrp2 boleh ye..
sian awak..

Balas #17 mizlilo\ catat

tapi tak baek tuduh2 bank harimau je tau..
kita tak tahu sape nye angkara..
lgpn klu hacker yg buat berdosa besar sbb tmbul fitnah..
jgn buat spekulasi trlalu awal..
tp sy pham perasaan g2..
sabar ye..
sy doakan awk bertenang..

tak banyak kerja pun..just contact melalui email je.

ko jangan ikut sangat cakap pegawai bank tu sangat.mesti diorg cuba untuk tutup kes dengan bagi contoh kes yg pernah berlaku...

kalau dah banyak kali berlaku takan tak ambik pecaution action kan....diorg boleh trace kat masa transaction ti berlaku..kalau kat mesia senang nak tau tapi kalau transaction berlaku kat indon sana memang bye-bye je laa.

bank memang ada insurance tapi rasanya diorg cover untuk kes yang melibatkan kerugian kepada  pihak bank je...

ko patut masuk BOARD KEPENGGUNAAN, HAK ANDA ..kat sana ramai boleh membantu