CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: venez

ORBAT TUDM, adakah mencukupi berbanding negara jiran?

Reply 280# hijazzains

one of the technical expat (my tennis partner) earns about RM70K per months...how about that...MINDEF got so many holes...$$$ leaks everywhere...

sebut pasai pertahanan, mesti tokei2 besaq dgn ahli politik picisan dok bising ( hang tau kan sapa). Depa kata kerajaan membazir duit untuk benda x perlu. depa suruh kajaan wat pembangunan yg boleh untungkan depa. tp secara mudah depa nie kaya2. harta bergudang2. aset pertahanan negara yang zaman 70an 80an punya. nak beli baru depa nie dok bising. so kalau negara kita kena attack ker apa ker, depa nie cabut lari, depa ada harta, boleh wat business kat negara lain. yang melopong kita ler. pelaburan untuk depa nie sia2 ler. so bagi aku, langkah kerajaan memperbaharui aset negara amat perlu disokong. cuma kerajaan perlu amanah dan telus. no jerung2 yer

bagi aku, perlu seimbang pembangunan ekonomi dan pertahanan.....xboleh abaikan mane2..

Reply 283# mamat2009

Setuju. Pembangunan sosio-ekonomi dan pertahanan perlu seimbang. Tanpa kekuatan ekonomi, mana dapat dana untuk membangunkan sektor pertahanan. Jangan ikut jejak USSR, ekonomi tak dapat menyokong perbelanjaan pertahanan. Akibatnya negara hancur.

pnggantian mig pun dh dtangguhkn, tnpa sbrg jangka masa dberikan..nk pkai smpai smua jtuh kot...atau smpan saja kt hangar

Radar for sukhoi IS Russian, so is the baseline weapons system. Only the 'supporting' electronics eg EW are non-Russian

Follow Us
pnggantian mig pun dh dtangguhkn, tnpa sbrg jangka masa dberikan..nk pkai smpai smua jtuh kot...atau ...
beretbiru Post at 2-10-2011 06:44

simpan kat hangar mahaL. Mungkin jadikan hiasan kat  traffic bulatan besar kat kuantan. :-)

simpan kat hangar mahaL. Mungkin jadikan hiasan kat  traffic bulatan besar kat kuantan. :-)
cmf_nando Post at 3-10-2011 13:27

traffic bulatan besar mana yg bro maksudkan? rase2nye kat kntn xde yg beso2...

beli je semua apa yang ada...

kat indonesia ni on order:
1squadron 16unit- super tucano
1 squadron T-50 Golden Eagle
2 Squadron F-16 A/B Upgrade to block 32 second hand.

pengganti F-5E/F indonesia nantinya :
1.su-35 BM
2. Rafale
3. Grifen

semoga yang di pilih SU-35BM

hahahahahahaha.. bikin gelak jer mamat indon nie..

tinggi nyer cita2 mcm mat bangla nak kawen liasa surihani..

hahahahahahaha.. bikin gelak jer mamat indon nie..

tinggi nyer cita2 mcm mat bangla nak kawen lia ...
kancilkalerbiru Post at 18-10-2011 01:23

1.   hahaha lucu na malon mau ganti Mig tapi tak bisa apalah daya tak punya wang saya mau tunggu kapan ya mesia gantti pesawat pejuang
2.   anggaran militer pun dipangkas,,, mengahayal terkuat di SEA
3.   Tak punya industri militer yang kuat dan bagus malah merasa paling bagus dari indo n singapore

1. saje je tu nak kasi orang seberang gelabah....baru nak beli dah meroyan tahap gaban belum lagi beli...
2. kami tak akan beli kalau ianya tak berbaloi.......bukan macam jiran sbelah beli ikut nafsu...
3. kami tak pernah merasa bagus cuma orang orang dinegara jiran je kata kami bagus......pastu duk meroyan dalam ni...

datang mintak sedekah d negeri org . pastu nak cakap besar. rakyat sendiri tak terurus. senjata paling canggih indon ni. BULUH RUNCING. cara nak tewaskan geng buluh ni ada dua: 1. bagi nasi bungkus rm2
2. baya upah singgit sorang utk melalak....mcm hanjing

datang mintak sedekah d negeri org . pastu nak cakap besar. rakyat sendiri tak terurus. senjata pali ...
ajeliklau Post at 3-11-2011 14:21

pak cik di forum ne bukan tempatnya caki maki, tp hendaklah pak cik kritis dan berfikir logisapa benar apa yang dikata orang, jangan menurut nafsu pak cik, kebanyakan pak cik - pakcik disini bisa cuma caki maki
saya sudah kata, caci maki tu cerminan diri sendiri

indon ni tak abis2 masuk bakul angkat sundri...mcm org bodoh...dah la dicop sebagai "Orang Sakit Asia"

Semoga pak viewx bersabar dengan cacian org2 di sini. Tidak mengapa pak viewx, anda tahu di mana kemampuan anda, dan org2 Malaysia sendiri tahu kemampuan mereka di mana. Jadi, teruskan saja perjalanan hidup kita, mengikut ketetapan Illahi. Sampai masa, kita akan bersatu menentang musuh daulah Islamiah.

Post Last Edit by viewx at 4-11-2011 15:04
Semoga pak viewx bersabar dengan cacian org2 di sini. Tidak mengapa pak viewx, anda tahu di mana kem ...
zainmahmud Post at 3-11-2011 22:35

iya lah pak cik, buat apa lah masukkan dalam hati tak jadi manfaat, sebagian dari kita cuma tak paham ja lah masalahnya
seandainya meraka tahu, pastilah mereka malu bagai arang tercorang dimuka, bagai menapak air terpercik juga kemuka,
1. saya ingin melihat industri militer malaysia bisa maju
2. saya ingin melihat malaysia bisa buat pesawat sendiri seperti kami dan bergabung dengan indo tuk membuat pesawat pejuang bersama
3. saya juga ingin melihat malaysia buat roket atau rudal sendiri seperti indo yang sudah uji coba berbagai roketnya yang jangkauannya ratusan kilometer dan  insyaallah 2014 kami akan terbangkan satelit sendiri.
4. tak elok lah saya banyak cakap2 dilaman ne
5. saya suka malaysia saya suka gadis malaysia yang murah senyum

Post Last Edit by robotech at 4-11-2011 19:05
iya lah pak cik, buat apa lah masukkan dalam hati tak jadi manfaat, sebagian dari kita cuma tak paham ja lah masalahnya

Sebahagian ...

seandainya meraka tahu, pastilah mereka malu bagai arang tercorang dimuka, bagai menapak air terpercik juga kemuka,

Mereka, tercoreng

1. saya ingin melihat industri militer malaysia bisa maju

Pertahanan, boleh

2. saya ingin melihat malaysia bisa buat pesawat sendiri seperti kami dan bergabung dengan indo tuk membuat pesawat pejuang bersama

boleh, untuk

3. saya juga ingin melihat malaysia buat roket atau rudal sendiri seperti indo yang sudah uji coba berbagai roketnya yang jangkauannya ratusan kilometer dan  insyaallah 2014 kami akan terbangkan satelit sendiri.

roket / misil, ujian percubaan bagi pelbagai

4. tak elok lah saya banyak cakap2 dilaman ne

ni / ini

------

Peringatan, kalau awak juga seekor kaskuser yang sengaja nak menguji kesabaran kami di sini, sila bawa perasaan tak puas hati di TOPIX atau Kaskus.

Faham. Nak bincang, bincang elok2. Nak sindir gaduh2, kat TOPIX ada.

Sebahagian ...

Mereka, tercoreng

Pertahanan, boleh

boleh, untuk

roke ...
robotech Post at 4-11-2011 19:03

satu pun ku tak paham yang pak cik kata, disini tak maksud saya tuk pancing amarah dan lain2nya
saya cuma beri kometar pada ne tred, klo militer malaysia hebat atau kuasa pastilah saya juga kan bilang begitu
dan apalah artinya jua saya mau sombong2kan militer indo tapi kenyataannya masih lemah dan alatnya pun masih banyak ketinggalan, sudah lah pak cik, jangan lah sumpah serapah pada orang lain, mari sama2 bangun militer masing2, buat apa lah gaduh atau pun mau perang, tak da lah hasil, menang jadi arang kalah jadi abu, dan saya sangat simpatik pada seorang member Cari, pak cik zainmahmud beliau sangat santun dan mengertikan masalah ne

satu pun ku tak paham yang pak cik kata, disini tak maksud saya tuk pancing amarah dan lain2nya
saya cuma beri kometar pada ne tred, klo militer malaysia hebat atau kuasa pastilah saya juga kan bilang begitu
dan apalah artinya jua saya mau sombong2kan militer indo tapi kenyataannya masih lemah dan alatnya pun masih banyak ketinggalan, sudah lah pak cik, jangan lah sumpah serapah pada orang lain, mari sama2 bangun militer masing2, buat apa lah gaduh atau pun mau perang, tak da lah hasil, menang jadi arang kalah jadi abu, dan saya sangat simpatik pada seorang member Cari, pak cik zainmahmud beliau sangat santun dan mengertikan masalah ne
viewx Post at 4-11-2011 19:19

Pertama, posting kamu di thread2 lain membuktikan kamu cuba provokasi secara halus. Maaf ye, cara kamu tu, kami dah faham sangat. Sebab dulu beberapa ekor kaskuser pernah cuba cara yang sama. Akhir sekali, rupanya hanya jenglot semata2.

Bangsa kamu dalam forum CARI ni sangatlah 'predictable'. Lebih baik bincang sesama kamu dekat thread Pertahanan Indo tu. Ada juga faedahnya dari cuba bagi respon yang takde faedah kat thread ni.