CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BabeYSHa

[TAMBANG]KOLEK BAS VS TABUNG DUIT

Originally posted by silenceprotess at 18-3-2009 05:45 PM

thanz la support aku ni bicha.. nnt aku post kn masalah ak ni kt metro.. tp xtau la plk bla tindakan lepa nk ambik ni..

urmm.. sekurang2nya bila kita repot kat Harian METRO tue... pembaca2 len yg mungkin terlibat gak ngan penggunaan bas neh akan lebey berjaga2..

Originally posted by BabeYSHa at 19-3-2009 08:15

urmm.. sekurang2nya bila kita repot kat Harian METRO tue... pembaca2 len yg mungkin terlibat gak ngan penggunaan bas neh akan lebey berjaga2..   

btoi jg 2.. bernas jg idea bicha ni..

Originally posted by silenceprotess at 19-3-2009 11:01 AM

btoi jg 2.. bernas jg idea bicha ni..

biler nak banjer haku nasi kandaq neh?

Originally posted by BabeYSHa at 19-3-2009 12:07

biler nak banjer haku nasi kandaq neh?   

tgu la aku blik penang.. elok sgt 2 blh knal ngn bicha ni.. na nk tau bicha blh jd kak angkat ka  pa2 bley tlg ambik gmbaq aku ngn mamak nasik kndaq.. pa2 dpt tacang..

Originally posted by BabeYSHa at 16-3-2009 09:50

ecececeh... kena lak kolek bas tue awek cun ka.. musti kena usik ja.. kalo kolek bas laki lak.. haku rasa dia musti syok ja dok nyelit2 celah penumpang... kena bontot sket2..   

mmg kena usik punya la klu kolek tu awek, kena lak body mantop hat yg kolek laki xyah citer la,mmg tersgt syiok la..dah tugas dia,wat cmna...stail kolek bas tu yg sempoi,ngan beg duit galas dia,duit kertas tersepit kat jari elok ja tersusun..ngan papan tiket dia la..selamba ja dia menyelit celah org ramai dlm bas,tebuk tiket,bagi tiket,amik duit,tukaq duit...ramai cmna pun org dlm bas,sorg pun x ble lepas dari dia,semua kena bayaq tiket

Rate

1

Originally posted by BabeYSHa at 16-3-2009 13:16

kalo dah kata awai2 pagi neh.. checker tiket tue pung lom mashuk "opis" depa.. makan dalamm tue.. hehehehhee... apapun.. mai kita berpikiran positif.. memang betui kot mesin duit tu ...

mesin tiket x rosak kot ...mungkin dreba bas tu carik duit nak breakfast kot,takpun dia nak beli paper ka,rokok ka
takpun kertas tiket dah abis,out of stock..kena order lain

Follow Us
Originally posted by silenceprotess at 16-3-2009 12:58

aku bg ngam2 la.. ak bg by hand kt dia.. dia kta mesin rosak segala..
tp yg bt ak pelik lg da 1 ari 2 ak naik da la mamat ni dia dok kt tok kun.. dia naik ngn aku la tp ms 2 aku bayaq dlu ...

aku penah kena cam hang gak, aku bayaq duit,dreba suruh dok ja..tiket x bagi pun :handshake::handshake:   yg hang kata mamat nak p tok kun pun bayaq tambang sama cam tambang p kulim, dekat ka 2 tempat nih   klu dekat logik gak la tambang sama :victory:

Originally posted by kucingcoriang at 19-3-2009 22:38

aku penah kena cam hang gak, aku bayaq duit,dreba suruh dok ja..tiket x bagi pun :handshake::handshake:   yg hang kata mamat nak p tok kun pun bayaq tambang sama cam tambang p kulim, dekat ka ...

da gak mmber yg kna cm ak.. :handshake: tok kun ngn kulim.. boleh la nk kta jauh 2 xda la sgt.. lbey kurang dari rmh hg kt ayaq tawaq nk p setesen bagan..

Originally posted by silenceprotess at 19-3-2009 01:17 PM

tgu la aku blik penang.. elok sgt 2 blh knal ngn bicha ni.. na nk tau bicha blh jd kak angkat ka  pa2 bley tlg ambik gmbaq aku ngn mamak nasik kndaq.. pa2 dpt tacang..

amboih.. pulun sungguh hang noh... nak haku tangkap gambaq hang ngan mat bangla nasi kandaq pelita..

Originally posted by kucingcoriang at 19-3-2009 10:25 PM

mmg kena usik punya la klu kolek tu awek, kena lak body mantop hat yg kolek laki xyah citer la,mmg tersgt syiok la..dah tugas dia,wat cmna...stail kolek bas tu ...

wahh!! hang crita2 neh tingat lik haku zaman skolah rendah duluk..

kekekeeh... kalo kolek bas gatai... syok la dok gesel2 badan ngan awek bergetah neh.. Kalo yg dah alah bisa tegal biasa tue.. wat kering ja sondol2 kot bakang penumpang..

Originally posted by kucingcoriang at 19-3-2009 10:30 PM

mesin tiket x rosak kot ...mungkin dreba bas tu carik duit nak breakfast kot,takpun dia nak beli paper ka,rokok ka
takpun kertas tiket dah abis,out of stock..kena order lain

tuela.. haku pun dok rasa mcmtue gak....

Originally posted by silenceprotess at 20-3-2009 12:01 AM

da gak mmber yg kna cm ak.. :handshake: tok kun ngn kulim.. boleh la nk kta jauh 2 xda la sgt.. lbey kurang dari rmh hg kt ayaq tawaq nk p setesen bagan..  

hangpa dua memang kenai ka?

Originally posted by BabeYSHa at 20-3-2009 16:01

wahh!! hang crita2 neh tingat lik haku zaman skolah rendah duluk..

kekekeeh... kalo kolek bas gatai... syok la dok gesel2 badan ngan awek bergetah neh.. Kalo yg dah alah bisa tegal bi ...

dpt tacang,tu yg lagi syok aku dok crita pasai kolek bas nih   thankss...mmg syiok la profession kolek bas nih, tapi la ni payah dah nak jumpa kolek bas kat penang nih..suma main masuk duit dlm tabung ja...masuk duit dlm kotak pun ada tapi kat belah pulau la cam bas transit link,milan...yg best company bas nih,pepagi ja ada kolek bas yg cam aku crita tu,mai blah ptg suma duit kasik masuk itu dlm kotak jugak,tiket pun tadak  

Rate

1

Originally posted by BabeYSHa at 20-3-2009 16:02

mmg kami kenai pun..kat porum cari la kami kenai

Originally posted by silenceprotess at 20-3-2009 00:01

jauh gak la....maybe tambang dia stendet kot p mana2 pun rega tambang sama ja,3.60..jauh ka,dekat ka sukati aku ja kata stendet...

Originally posted by BabeYSHa at 20-3-2009 15:59

amboih.. pulun sungguh hang noh... nak haku tangkap gambaq hang ngan mat bangla nasi kandaq pelita..   

mst la pulun nk dpt tacang.. nyusahkan bicha ka.. besa la mnt sgt ngn nasik kndaq pelita ni.. bicha ltak la dlu gmbaq bicha ngn tokey kdai nasik kndaq 2 bley x?? pa2 nnt br la aku ikt bicha..

Originally posted by BabeYSHa at 20-3-2009 16:02

kenai la jgak cm knai bicha ni.. :handshake: knal besa2 ja dlm forum, tp pa slh kn klu dpat meet hangpa real..

Originally posted by kucingcoriang at 20-3-2009 22:59

jauh gak la....maybe tambang dia stendet kot p mana2 pun rega tambang sama ja,3.60..jauh ka,dekat ka sukati aku ja kata stendet...

btoi jg 2.. tp aku xsetuju la sbb kna kt aku ngn mmber yg dok tok kun 2.. aku rs gaji dreba bus ni xckup la smpai dia nk bt cm ni segala..

Originally posted by silenceprotess at 21-3-2009 12:10 AM

mst la pulun nk dpt tacang.. nyusahkan bicha ka.. besa la mnt sgt ngn nasik kndaq pelita ni.. bicha ltak la dlu gmbaq bicha ngn tokey kdai nasik kndaq 2 bley x?? pa2 nnt ...

muleh2.. mai la tulong tangkap gambaq haku ngan tokey kedai nasi kandaq pelita tue..

Originally posted by kucingcoriang at 20-3-2009 10:13 PM

dpt tacang,tu yg lagi syok aku dok crita pasai kolek bas nih   thankss...mmg syiok la profession kolek bas nih, tapi la ni payah dah nak jumpa kolek bas kat penang nih..suma main ma ...

terror la hang kucing... memang betui.. bila tang petang.. depa benti kat stesen depa.. pehtu ada la sowang mai kutip wit tue.. boh lam kotak..

haku memang bagi ja tacang pada info2 yg berguna neh.. don't worry bebeh..