CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: meela

Korang Rasa Askar Patut Kena Buli Masa Training Ke?

orang orang yang aneh.. hhhhhh..
MALASya Post at 5-3-2012 22:46

wong kentir do kumpul

kepada peminat army jangan layan budak2 pakatan....bioq p la depa...

Peminat Army pun ada dari kem Pakatan. Cuma kitorang bila masuk MPSA ni je ada 'unwritten rule' taknak campur aduk hal politik. Elok je kitorang tak gaduh2 dengan peminat Army dari kem BN dalam bod ni.

Kalo mau gaduh kaw2, musti bod CI & bod politik laaaa .... kat sini elok je dua2 kem sama2 minum kopi cerita ceriti kepentingan pertahanan negara. Taat setia bukan berkiblat parti, tapi DYMM Agung.

bangsa malasya bertamadun (konon)... ternyata dari thread ini terlihat asli wajah mereka... hmmmm.. hanya tersenyum melihat paradoks ini...

bangsa malasya bertamadun (konon)... ternyata dari thread ini terlihat asli wajah mereka... hmmmm..  ...
MALASya Post at 9-3-2012 03:10

dengarnya indon ada 20 juta tentera yang lengkap dengan laser macam star wars kan??? nak takluk dunia....

dengarnya indon ada 20 juta tentera yang lengkap dengan laser macam star wars kan??? nak t ...
lkick2113 Post at 13-3-2012 14:29

hahahahahhh....

pasrah tapi ga ikhlas.. jurus klasik malon..

Follow Us
dengarnya indon ada 20 juta tentera yang lengkap dengan laser macam star wars kan??? nak t ...
lkick2113 Post at 13-3-2012 14:29

Tentera indo pakai cam gini ka???

Tentera indo pakai cam gini ka???
gede-bab Post at 19-3-2012 15:20

newest berapi ka??

Reply 308# wongedandotcom2

wooow berapi made in malay ke? realy.. ck ck ck ck......

saya saran agar mod kita dapat beri sedikit masa untuk baca balik segala apa yang wak2 indon ni dok merapu kat sini...udah lah tajuk thread pon takde kena mengena ... asyik dok flame menda yg mengarut n dok ulang perkara2 yg sama je... thread ni pon dah mampus dek kerna anak2 haram indon nihh....  thread ni ada lagi pengikut2 nya tapi dah spoil cam ni tak guna dah.. orang nak bagi komen pon malas dah

Post Last Edit by MANSTIR at 30-3-2012 09:53

search on youtbe, cara org USA cari beret hijau diaorg. lebih kurang sama mcm kt malaysia gak cuma yg kt malaysia ni terlebih buli (betul tak?). video pertama kt youtbe bawah tajuk " 2 weeks in hell" . video sambung pemilihan beret ade kt video seterusnya. ade para2 comando nak cantas aku bleh la cantas, takdehal lah.

Adik aku ade sorg msuk askar. Aku sokong buli time training tapi agak2lah. Jgn sampai cedera kekal dn mati dahlah. Kalau lembik2 baik takyah msuk askar. Nama pun dh askar. Kat negara lain pun ape kurangnya. Mungkin lg teruk die pnyer training.

MANSTIR posted on 16-12-2011 11:33 AM
Reply 16# bravotwozero
aku lebih suka komen ni, dilatih dgn keras dan proffesional lagi bagus dari kene buli. klu latihan keras ke ape ke kira bagus laa utk taraf seorg askar. tapi bab buli ni hanya nak mengambil kesempatan dan nak memuaskan nafsu aje dan menunjukkan ego memasing. cuba lawan 1 by 1 tengok, ada berani tak? ckp aje lebeh buat ape. trainning sekeras2nya aku sokong tapi buli boleh blah. tak jantan laa klu buli org tu. fight kt gelanggang baru dikatakan sebenar2 challenge.
aku klu jumpa yg suka buli2 ni, aku tarik ketepi dan suh diaorg fight for life.
askar mesti badan keras dan stamina kuat, tapi klu dibuli dgn latihan yg teruk tu aku pon setuju. menambah ketangkasan badan menerima cabaran yg tak diduga.
wasalam
Sangat setuju.

Buli secara rasmi dalam latihan memang perlu. Tapi buli untuk suaikenal peribadi.... agak-agak lah tahap kekerasannya