CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 53741|Reply: 13

[Aduan] nak tutup akaun bank untuk si mati

sesiapa yang tau kan .. camner nak tutup akaun kat bank bagi pihak simati..
ape yang perlu dibawa sebagai bukti..
yang saya tau kalu baki lebih  dari RM500.00 kena ada surat ARB kan..
tapi kalu kurang cam mana.. boleh ke pergi terus ke bank tu n tutup..
baki duit dalam akaun tu pihak bank akan bagi pada wakil yg tuntut ke..
confius la.. coz tak tau nk buat cam mana..
sape 2 yg tau or keje bank tolong explain please!!.... bank alliance, maybank, tabung haji, giro bsn ,dan asn..

Rate

1

Balas #1 KiMi-HaNNa\ catat

Heeemmmmm.........kdg2 prosedur nak tutup akaun simati ni...agakleceh....mcm2 dokumen Bank nak....

Aku dah luper camner nak tutup akaun arwah Abah aku dulu...tp kalau x silap...kene bawak sijil mati arwahnya...dan beberapa dkumen lain ....

Tp last2.....akaun tu bairkan camtu jerk.....duit amik melalui atm kad arwahnya...sibbaik ingat pin no....terus jadik camtu jerk...balance tinggal dlm RM10...kira sedekah je ..

ni cite mcm arwah nenek i br je m'ninggal awal syawal br ni..so ada le akaun asb..pewaris hanya pelu bawa surat beranak, kad pengenalan dan surat kematian arwah..bila d lihat ni, pegawai bank akan bg duit khairat asb sbyk rm 200..dan baki akaun tu diorg akan pos cek..

Rate

1

arwah ayah aku lak, kitorg freeze.. arwah meninggal julai hari tu.. kena naik mahkamah utk dptkan L.A.. next month baru nak start bicara.. penat la naik turun mahkamah..

Balas #3 citrakasih\ catat

ooo.. asb tu nak check kat mana ekk.. pejabat pos boleh ke.. coz x ade plak nampak bank asb.. .. confius.. biasa asb g pejabat pos jew...he..he..

Balas #2 medangmru\ catat

masalahnye saya x tau pin no la.. kalu tau boleh wat cam medangmru buat kan.. senang citer..he..he...

Follow Us

Balas #4 zeed\ catat

samelah kita.. saya pun baru je lepas settle kat mahkamah .. lagilah masa tu bulan puasa plak.. about 3 month rasenyer naik turun mahkamah syariah tu.. siap kena sound ngan makcik2 kat situ lagi.. "dik, ni dtg ni kes cerai ke?"   

sabar je laaa...

Reply #4 zeed's post

adakah akaun bank automatik akan dibekukan kalu berlaku kematian?

bapak mertua asil baru meninggal...
risau kalu bank bekukan akaun

leceh jadinya nanti

Balas #8 al-asil\ catat

tak..bank takkan bekukan akaun arwah tu serta merta/without reasonable time.skarang yg penting adalah maklumkan dulu pada pegawai bank yg empunya akaun dah meninggal.maksud dibekukan kat sini adalah wang tu hanya akan diberikan kepada waris yg berhak..bukan korang tak dapat duit tu terus...
yg penting disini adalah produce sufficient doc kepada bank sebagai bukti dan simpanan.lepas tu baru lah wang dalam akaun tu akan diserahkan ikut prsedur.

Rate

1

Aku lagi lah wife ke-3 arwah suami kje gov bila dh mninggal wife ke-2 tu tamak gler gn sgala hrta arwah. Dia xde ank yg aku ni ade dua ank kcil lgi sorg umur 3thun sorg lgi umur 5bulan so lgi x fhm dgn keadaan aku yg x bkje ni. Wife prtama ok baik tapi wife kdua tu yg mlmpau nye thulah yg dia tu mnguruskn jnazah pastu dpt sumbangan makan sorg. Ksian aku gn wife prtama tdi x dpt merasa sumbangan yg wife kdua tu dpt byk plk tu. Igtkan baik solat hji pon dh pegi tapi dlm byk bsuk lorh stelah arwah xde mmg dh nmpk sgt sikap dia yg sbenarnye. Dia tu dhla kaya mewah pstu pngai cmtu plk nauzubillahminzalim. Tapi dia x pnah nk pkir ke yg kitaorg smua ni keadaan tgh susah???? Wife prtama ade ank sorg pmpuan tapi dh kawin. Mmg kami smua bengang gn sikap wife kdua tdi yg xde keadilan..!!!!! Aku mmg geram smpai msa nti mmg kne sound stepek la kat muka dia!!!! Mmg nk kne ajar dia tuh!!! Hakptuiihhh !!!

YaAllah ampunilah sgala dosa2 ku YaAllah aku hnya ingin minta pndangan korg. Kalo dh jdi cmni sape pon akan geram sakit hti !!!! Kalo aku xde ank kcik xpe laa lntak ko la nk mkn sorg pon!!! Ni nk bli pmpers ssu dua bradik dh brapa ? Kaaannnn ! Aissshhh

Aku lagi lah wife ke-3 arwah suami kje gov bila dh mninggal wife ke-2 tu tamak gler gn sgala hrta arwah. Dia xde ank yg aku ni ade dua ank kcil lgi sorg umur 3thun sorg lgi umur 5bulan so lgi x fhm dgn keadaan aku yg x bkje ni. Wife prtama ok baik tapi wife kdua tu yg mlmpau nye thulah yg dia tu mnguruskn jnazah pastu dpt sumbangan makan sorg. Ksian aku gn wife prtama tdi x dpt merasa sumbangan yg wife kdua tu dpt byk plk tu. Igtkan baik solat hji pon dh pegi tapi dlm byk bsuk lorh stelah arwah xde mmg dh nmpk sgt sikap dia yg sbenarnye. Dia tu dhla kaya mewah pstu pngai cmtu plk nauzubillahminzalim. Tapi dia x pnah nk pkir ke yg kitaorg smua ni keadaan tgh susah???? Wife prtama ade ank sorg pmpuan tapi dh kawin. Mmg kami smua bengang gn sikap wife kdua tdi yg xde keadilan..!!!!! Aku mmg geram smpai msa nti mmg kne sound stepek la kat muka dia!!!! Mmg nk kne ajar dia tuh!!! Hakptuiihhh !!!

YaAllah ampunilah sgala dosa2 ku YaAllah aku hnya ingin minta pndangan korg. Kalo dh jdi cmni sape pon akan geram sakit hti !!!! Kalo aku xde ank kcik xpe laa lntak ko la nk mkn sorg pon!!! Ni nk bli pmpers ssu dua bradik dh brapa ? Kaaannnn ! Aissshhh

eh trsilap tekan dua kli

Perebutan harta selepas kematian bapa. Sy ni istri ke-3 arwah suami. Yg berebut hrta adalah ank arwah kpd istri prtama. Anknya cuma ada 4 org. Istri prtama ada dua ank perempuan umur 40 lelaki umur 35. Yg ank lelaki tu ank susuan. Sy pula ada ank dua brsama dgn arwah iaitu dua ank lelaki umur 3tahun seorg lgi umur 6bulan. So ank sulong yg pmpuan ni tdi nk buat hrta bhgi samarata brsama adik2 yg kcil ni so utk istri2 mmg x dpt lah. So camner tu ya?

sangat menarik topik ini.