CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: [azam]

Pengalaman Transit, Flight Delay, Hilang Luggage..!!

bulan julai lalu nak ke yamen..
naik emrites flights dr klia transit kt dhubai 14jam
huh....lama gilanasib baik lah kat sana ada 1 tourist guide tu offer pakage untuk 1 hari kat padang pasir...dpt lah naik kereta/main motor kat padang pasir/naik unta/lukis2 inai kat tangan...dgn harga 50usd

penah gak transit kat Dubai Airport 23 jam. Hahaha. Takpe aku enjoy jek menonong2 melihat para travellers. Boring2 duduk tepi jalan cucuk laptop power supply n online. Kalu ngantuk join org len tido atas karpet beralaskan selimut flight yg baru dicilok.

antara pengalaman manis, time dpt complementary meal kat Safir Restaurant. ade makcik Iran ngan anak daranya yg gorgeuos join meja aku sebab x cukup seat. aku yg offer derang. masa tu bapak die tgh amik makanan. time bapak die da amik makanan, da ade meja kosong. tp bapak die sempoi, join aje meja aku skali. syokla makan sambil2 borak ngan derang. hahaha.

aku pnah gak transit kt dubai..12 jam gak...sampai2 kul 3am waktu dubai...baring2 sambil main laptop..
time ni bising lagi sbb ramai org..pastu dlm kul 6 lebih aku terjaga terus g beratur nk amik makan...aku org pertama beratur plak tu...lepas makan layan tdo kt tempat yg ada kerusi baring tu...tido sejam bangun balik masuk duty free...beli coklat beli air beli mcD plak...die nye big size mak datuk..jenuh nk abiskannya...lepas tu lepak kt lg 3 jam nk naik next flight lepak kt pintu yg berhmpiran ke aircraft aku..pastu layan tido sapai la kawan aku kejut bile kaunter nk naik flight tu dah bukak..yg best nya transit kt dubai ni tgk peel org dr memacam negeri..sempat gak lepak2 dgn canadian yg satu flight ngan aku..memacam gak la kitorang borak..

menarik-menarik pengalaman korang..kalau masuk airport besar mcm klia atau changi atau dubai mmg bestlah..kalau dpt airpot mcm khemah badawi mau kejung jugak...  

Paasnie aku kena pastikan bwk underwear dalam backpack aku neh..Etihad hantar email say sorry lepas aku antar feedback maki2...nak compensate aku dgn bagi kredit AED500 untuk offset rege tiket future trip dgn Etihad.bagi cash bestlah jugak..neh nak suruh aku terbang lagik dgn Etihad..Kapal terbang je baru tapi cara ground staff handle delayed passenger mcm hampeh..aku mcm serik jek. :@

Originally posted by Friiz at 31-10-2008 07:47 PM
penah gak transit kat Dubai Airport 23 jam. Hahaha. Takpe aku enjoy jek menonong2 melihat para travellers. Boring2 duduk tepi jalan cucuk laptop power supply n online. Kalu ngantuk join org len t ...

no tepon ka, email ka takkan tak dapat kot..?? Kot2 pi Iran nanti boleh kawen kontrak..

bayangkan azam bawa spare panties

Follow Us
x terbayang nk transit 5 jam kat klia next wiken.. uwaaa... ape nk wat lelama kat situuuu

Originally posted by [azam] at 31-10-2008 09:12 PM

no tepon ka, email ka takkan tak dapat kot..?? Kot2 pi Iran nanti boleh kawen kontrak..

hahhaha... aku inesen plak time tu... x tepikir plak...

Originally posted by halimunSER at 31-10-2008 11:32 PM
bayangkan azam bawa spare panties

oit..oit..

Originally posted by spe@k at 1-11-2008 01:02 AM
x terbayang nk transit 5 jam kat klia next wiken.. uwaaa... ape nk wat lelama kat situuuu

alaa....5 jam apa la sgtttt....sap sap soi jek...

Originally posted by Friiz at 1-11-2008 02:59 AM

hahhaha... aku inesen plak time tu... x tepikir plak...

time time tu pulak nak inesen..chehhh!!

aku plak beg x smp2.... poland-vienna. fr poland dah delay 2 jam... bad weather... winter.... sampai vienna berlari2 lah nak catch next flight to rome... delay lagi lebih 4 jam gak la... masalah nyer x leh g mana2... dah tgg kat waiting lounge, pas2 announcement delay due to strong wind n heavy snow... pas2 kene tukar gate... hangginnnn betul aku!!!:@ @...

sampai rome... tgg punye tgg bag x kuar2 pun.... naik hantu aku dah!!... dah la penat!! lapar!!!... kene g buat report que pjg nak mampus... rupe2 nyer ground crew kat vienna x masukkan beg dlm kapal... half of d pax x dpt beg... die kata sok smp... k x pe.... masih ada masa... coz lusa blk kl....

esoknyer... after breakfast g apot... die kata first flight smp dlm kul 7 pg... tgg.... x de gak beg... next flight nyer... tgg lg... x de jugak.... cam gampang jer... alasan... kapal penuh... kargo dah x muat... mengamuk aku kat opis die smp menangis2.. (ala2 mtk kesian la.. ye la esok pg nak blk kl dah)... mana x nye... baju pakai baju smlm... dlm flip flop..  akhirnye... after dinner aku g apot lg tgg last flight br la smp... baru lah ble senyum..

seronok baca pengalaman korang ..

aku pernah gak la masa nak gi US, transit kat Changi .. dari KL kul 10 malam, tapi sbb excited nak pegi, kul 6 aku dah terpacak kat KLIA .. then sampai Changi kul 11pm, flight ke US kul 6 pagi ..

jadi .. merantau la aku satu Changi airport tuh aku tawaf .. dah la tak leh tido ..banyak gak minah2 indon tido kat situ .. malam2 ada askar ronda2 bawak senapang .. siap diorang kejutkan minah2 indon tuh mintak passport .. diorang tak mintak plak kat aku ..  

banyak xtvt aku buat .. duduk minum kopi ..pastu gi urut kaki .. pastu internet ..then minum lagi ..then urut kaki . then internet .. sampai la pagi ..naik jek kapai terobang, tido sampai la turun kat Tokyo utk next transit ...

Reply #32 kuacy's post

huh!!..sadisnya experience...sib baik akunya experience tak mcm tuh..cuma aku rasa sengal n gatal2 pakai underwear baru jek.

Reply #33 Pdah's post

hah!!..sib baik transit kat Changi epot..masa aku transit dkt changi epot nak pi Egypt siap bley layan bola english league live lagik.. sambil2 landing atas sofa depan skrin tuh ha..

uihhh xperience krg lg dasyat!!!!
aku nyer citer lak...
flight air asia delay 5jam kt sibu
tu pon cam hape ntah..
aku n geng bentang paper bwh tangga n tido!!!!
dh laaa airport sibu takde pape..boring yg amat
huuu seb baik la air asia bg voucher ganti rugi
dpt la voucher rm 200

Reply #36 aizirina2511's post

best hape tido bawah tangga..

Etihad counter offer lagik dgn cash AED400 lepas aku rejek credit AED500 utk harga tiket. siap mintak nombor akaun bank lagik nak buat TT. Aku bagik jek..
untung aku boleh beli beg baru ganti beg lama yang roda nak tertanggal dah tuh..

Lepas kira-kira tolak duit beli spender dgn berus gigi..hada untung lagik tauuu.. tapi dia kata beg delay org lain plak handle..Cash neh compensate utk gangguan emosi disebabkan delay tu je...

Originally posted by [azam] at 18-10-2008 01:45 AM
Adui haiii...aku missed connecting flight ke Muscat di Abu Dhabi sebab flight delay di Kuala Lumpur. Aku naik Etihad. Flight delay di KLIA 7jam. Sampai di Abu Dhabi pukul 7am. Next available flig ...

laa.. awat ko tak kuar ronda2 bandar dia..? koman2 tengok bangunan..

aku pernah transit 18jam kat taipei..  lepas simpan luggage kat aiport aku cabut aa gi bandar taipei.. asalnya aku plan nak visit banyak tempat.. tapi sampai2 je hujan non-stop.. lagi pon luggage storage tu bukan 24jam.. so aku tpaksa balik taoyuan airport before midnight..

so mati kutu laa aku kat airport tu dari pukul 12 mlm sampai pagi.. walaupon ada surau tapi aku takleh masuk sebab belum check-in.. surau dia kat departure hall..

Reply #38 Nesta13's post

Kalau tak pernah pergi lagik bolehlah kluar usha-usha abu dhabi...neh dah nak berkoyan kali pergi abu dhabi...dari aku buang duit bayar tambang teksi lebih baik haku dok dalam epot tuh ha..lagik siok!..

wahh..best ke nengok taipei??..ada jumpa Shu Qi tak?..

Reply #39 [azam]'s post

bini ada kat sebelah beb.. kalo ada shu qi depan mata pon bukak sebelah mata je laa kot