CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: matlampir

Adakah anda suka nikah lebih dari 1 ? Khas utk lelaki aje.

iols rasa iols takkan dapat bersifat adil, dan pilihan yang terbaik adalah mengelakkan poligami.
iols akan layan bini iols macam sheols lah satu2 nya dalam dunia ni, dan tiada pengganti siapa berminat sila pm

suami sy awal2 kwen inai still merah di jari dia dh ckp 'sape tak syg bini oiii...tp klu bini abg bg abg nikah lg 1 lg abg syg....mane ada lelaki tak terfikir nak nikah lebih dari 1 cumanya bila dipertimbangkan segala nafkah, tgjwb, beban dll buat lelaki stick to 1 wife....so haruskah sy senyum or meraung dgn pengakuan ikhlas dia tu?

Rate

1

220796 posted on 25-2-2013 01:48 PM
suami sy awal2 kwen inai still merah di jari dia dh ckp 'sape tak syg bini oiii...tp klu bini abg bg ...

betul lah tu @220796

kalau ikut nafsu, semua lelaki teringin nak beristeri lebih dpd satu rasanya....

cuma yang menghalang bila fikir bab tanggungjawab jer....

Atas masing2 lah, kalau lelaki tu rasa dia mampu berpoligami dalam erti kata sebenar2 poligami, sila lah.  Kalau setakat nak merasa tapi nan ado, sendiri mau ingatlah kan.

Mungkin merasa keseronokan di dunia ni, tapi di sana merasa siksa memang tak berbaloi lah kan?

kalau hasben bagi kereta merc dan duit belanja 3k tiap bulan aku tak marah kot.....
tapi la ni aku viva deposit & monthly bayar sendiri......duit susu anak pun tanggung sendiri......

Lelaki normal memang ada perasaan nak kawin lebih cuma sama ada dia buat atau tak je....

Satu bini dah cukup. Kasih sayang lebih penting daripada sex.

Follow Us
Nak tanya..kalau nikah 4
then mase malam
ke4-4 tido sekali boleh x?

Bergantung pada keadaan. Kalau mampu, aku akan minta kebenaran pada isteri aku nak kahwin lagi seorang. Tapi aku cari perempuan yang susah-susah la, yatim piatu ke. Aku ni pengasih penyayang orang nya dan aku yakin aku akan gembirakan semua pihak. JAJAJA

If somehow entah camner, ada perempuan leh jatuh cinta kat aq
Then, aq akan setia kepadanya

kawin lebih dari 1 memenatkan jiwa dan raga

my fren ckp wife biar 1, skandal ramai xpe asalkan x perlu terikat tanggungjawab pd wives

hanya lelaki & perempuan yg betul2 faham poligami je yg boleh proceed dgn undang2 Allah tu... yang jadi tunggang langgang tu bila dua2 tak faham, tak nak faham, tau nak melatah, meroyan, pentingkan diri sendiri... kalau poligami tu tak bagus, takkan Allah izinkan, takkan Nabi SAW berpoligami.... (ni pendapat aku lah... sebab orang kita ni suka jadikan poligami ni serabut). Jelous.. jealous.. jealous je yg dia tahu... org2 timur tengah yg dtg bercuti di Malaysia... ada yg bwk tiga2 skali wife dia... & semua anak2... the wives pulak, semuanya akrab... takde nak gaduh2... cuba contohi org2 sana... barulah aman hidup... takde lah asik nak berdengki je...

Vote semua

Tapi kahwin seorang sahaja sudah cukup. Tidak suka berkongsi dan dikongsi.
Tanggungjawab dan amanah amat menyusahkan. Tapi tetap perlukan orang untuk memikul dan menjalankannya.

Edited by Abangspek at 15-3-2016 12:08 PM

klu aku mampu, aku nak jek. Aku pun manusia juga, masih punya kehendak.

Dari hari pertama nikah sehingga sekarang, aku masih mampu menampung keluarga aku dgn isteri sorang ni, hidup di selangor. Bini keje sbb dia sendiri nak keje, duit dia saya tak sentuh langsung, saya tak pernah paksa masak atau kemas rumah bagai semua tu. Dia x buat, saya ajak kuar makan, tu jek. Boleh kata dalam setahun boleh kira dengan jari-jemari kut dia masak, tu pun atas kehendak dia sendiri. Dia berminat, aku belikan bahan2 apa yang dia nak. Aku takde simpan dendam bagai hape dalam hati, sebab itu hak dia. Tapi dia kena ingat, aku juga punya hak. Dan bila dia bekerja, dia kena pastikan kerja dia tu tidak melebihi tanggungjawab dia sebagai seorang isteri. Kalau dia tak boleh buat macam tu, dia kena berhenti kerja terus dan tumpu pada tanggungjawab sebagai isteri

Bab adil pun mungkin bole lg kut, sbb otak logik aku kuat. Dan bila otak kuat logik, hati jadi agak... kejam kadang2.... sebab terlalu tekankan sangat "adil". Bini aku tahu sangat pasal perangai aku yang ni, sbb banyak kali sgt dah aku tak berat sebelah kat dia sbb dia salah bila gaduh dengan orang lain

Sedangkan masa berkapel lg, klu awek aku ada masalah dgn orang lain ke, aku xkan buta-buta pihak kat awek aku. Aku dengar kisah dua-dua, dan terangkan lek lok dari segi logik akal pasal betul dan salah, bukan pasal menang atau kalah. Tak pedulik pasal "siapa", lebih tekankan pasal "apa" yang dilakukan. Sampai sekarang aku camni

Dan selalu bagitau wife aku, kalau aku salah, terangkan sepenuhnya. Aku akan dengar, dan kalau betul aku salah, aku mengaku salah serta minta maaf (byk kali dah terjadi), sebab keutamaan aku bukannya menang kalah, tapi betul salah dan adil. Dan kalau dia salah jugak, aku akan terangkan semua dan tekankan pada dia supaya terima kelemahan diri dan kesalahan tu, bukannya sibuk nak menyalahkan orang lain atas silap sendiri.

Berlaku adil dalam segalanya menurut Islam (kena tekankan Islam, karang ada pulak bising nape laki pompuan tak sama tanggungjawab dalam Islam,masuk topik feminist pulak)

Benci membenci tak guna. Makin benci, makin menjadi

Kalau dah jodoh, akan terjadi
Kalau bukan jodoh, tak akan terjadi tak kira apa pun
Semua dah ditetapkan
Qada dan Qadar
Salah satu dari rukun iman kita. Tak percaya, habislah iman kita

matlampir replied at 16-10-2008 11:48 PM
tadi aku dengar hotfm...ader sorg mamat tu dia cakap pening tak leh tido sbb bini dia suruh dia poli ...

Ini perangkap niiii..

Tak suke, sbb aku tau aku akan abaikan tanggungjawab.

Benang mengundang

Datang sekali dgn tanggungjawab weii..pakej... bukan senang2 nak kawen lebih semata sebab sex.. kang 1st bini bersalin..ko dah kene ade 44hari dekat rumah 1st bini...2nd bini dah bising2x suami xbalik2...sebab jaga 1st bini... acaner tu..dlm pantang paling penting emosi pasangan...