CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kerang_busuk

-merged- Auto Gate

220# ctredzuan

teori & praktikalnya, kalau off autogate pon pencuri tu masih boleh buka guna kunci kan??

saya dah test autogate rumah saya, dalam condition on/off autogate boleh dibuka secara manual guna kunci,

asik dok on..off..on..off lama2 motor sensor auto pun kiok...
mcm jakun plak dok off autogate segala...baik takyah pasang auto..
lagi sadis kalo balik kpg memlm..terkial2 nak buka kunci gate dtg perampok tetak tangan..
baru padan muka..

222# koko2

Itulah sebenornya matlamat pasang autogate ni, untuk memudahkan proses buka tutup gate tu, mana le tahu kot masa balik dr kampong tu sampai depan rumah jek hujan lebat, kan ke kena kluor sebab nak buka gate, satu hei pulak kan

220# ctredzuan

teori & praktikalnya, kalau off autogate pon pencuri tu masih boleh buka guna kunci kan??

saya dah test autogate rumah saya, dalam condition on/off autogate boleh dibuka secara  ...
mkmh Post at 22-2-2010 11:59

pasang padlock lah gamak nyer.... he he....

salam semua, autogate ni ada byk jenis kan.. ct baru pasang raya haritu utk kos pagar dalam rm4500, utk kos autogate dalam rm3500, autogate ni dia asing2 tak welding ke pagar, dia pakai gigi enjin tu, ...
ctredzuan Post at 22-2-2010 11:48

rm3500 autogate, emmm... brand apa tu? FACC? Telcoma?

220# ctredzuan

saya dah test autogate rumah saya, dalam condition on/off autogate boleh dibuka secara  ...
mkmh Post at 22-2-2010 11:59

ohh,.. yang saya tak boleh.. agaknya banyak jenis autogate ada

Follow Us
rm3500 autogate, emmm... brand apa tu? FACC? Telcoma?
bokbon Post at 23-2-2010 08:42

tak ingat brand apa, tp yg sayani ada sensor sbb tu mahal sket kot.. kalau dia hentak something takkan tertutup, kurang risiko putus tangan

227# ctredzuan

bab sensor supaya gate tak terus tutup kalau ada penghadang ni dah menjadi salah satu ciri yang perlu ada..

226# ctredzuan

Teman kurang faham ni, maknanya kalau autogate mike dalam off mode kira tak boleh buka manual guna kunci ye?

Macam mana pula kalau backup battery habis & masa yg sama masih blackout?

apa2 jelah.. nk explain kat sini pyh.. kena dtg tgk sendiri..hehe..
kita share mana yg bagus kat sini yea.. mkmh ni peniaga gate ke?

Boleh buat lawatan sambil eblajar ni hihi

Teman mmg tak arif bab autogate ni sebab tu nak tahu lebih dr kawan2 yg ada pengalaman

opss..sjk bila mkmh jadi dealer autogate..hehehe

Hihi,

tak terpikior teman nak jadi dealer,

teman cuma nak tahu pros & cons autogate kawan2 lain

Post Last Edit by zuraida8177 at 28-2-2010 02:09

Saya baru je pasang auto gate petang tadi.dah 2 bulan lebih rumah saya tak der gate.Petang tadi jam 1.30 dia orang datang pasang gate dan auto gate sekali.saya guna brand OEA.Memulanya nak guna brand DC Motor tapi cina tu tak bawa pulak.So saya pasang jer la OEA.Wiring RM200 dan motor to RM1100.
   Wayar yang Cina tu guna saya tengok colornya warna kuning,biru dan satu lagi tu tak ingatla.katanya OEM ni senang nak dapat alat gantinya berbanding DC Motor.Motor tu di pasang di sebelah jer tak ada di kedua2 belah pintu macam brand Casa tu.Untuk kelajuan buka dan menutup pula adalah dalam 20 second katanya.tak boleh adjust untuk cepat atau lambat sebab ada juga saya tanya pasal adjust kelajuannya td.
   Ada komen tak ngan brand OEA ni.Saya tak pernah dengar brand ni.saya guna jenis swing arm.Gate saya pulak jenis folding.Nak tepek gambar di sini tak tau la pulak.tapi nanti saya cuba k.kalau berjaya boleh a forumer semua tengok dan bagi komen yang membina.

Saya pun nak pasang autogate jugak. Rasa berkenan jugak dgn brand casa asia. Try tanya kat blog autogate untuk quotaiton, tapi takde reply pun. Ada sapa2 tau kat mana lagi ada dealer untuk casa asia?

tadi p tengok rumah .. dah pasang autogate cap Jackpro.. jenis folding...lipat 2 pintu kiri dan 2 pintu kanan... harga termasuk gate besi biasa saiz 20' dan satu pintukecik ditepi. ialah rm4500. tak tau ok ke tak... dah malas nak survey...hentam sajelah...

235# ICDeadPeople

teman beli autogate brand casa tu kat kedai tu la,

si david tu mmg sibuk manjang,

satu mesia dia jelajah pasang autogate ni,

kalo nak senang call jek dia tu,

236# hatafya

memang berbaloi pakej tu,

yg penting gate tu boleh buka & tutup sendiri lepas tekan punat remote tu,

Post Last Edit by mkmh at 1-3-2010 20:59

234# zuraida8177

20 seconds?

lambat jugak yek tapi takpe asalkan tekan punat jek gate tu buka/tutup,

kalo hujan tak perlu kluor nak bukak kunci gate,

nak tambah sikit,

keselamatan lebih penting,

abang kawan teman pernah kena dulu, rumahnya takde autogate system, nak dijadikan cerita, bila sampai depan rumah dia pon kluor le dari kereta sebab nak buka kunci gate, alih2 ada orang datang tolak dia dan larikan kereta tu, yg lebih sadis lagi anaknya ada tertidur kat belakang, punyalah ngeri, menggelabah dibuatnya, dari klang sampai ke kelana jaya budak tu ditinggalkan ditepi jaalan, nasib baiklah mamat yg larikan kereta tu tak buat apa2 kat budak tu, kereta hilang boleh claim tapi kalau anak hilang nak claim kat sape?

pengajaran yg teman dapat adalah dalam berhati2 kita mesti lebih berhati2, memang betul malang tak berbau tapi sekurang2nya kita kenalah & terus berusaha untuk yg terbaik,

berbalik pada autogate tadi, sebaiknya keluar dr kereta setelah autogate dah ditutup semula,

sekian teman melaporkan

239# mkmh
  Memang betul kita kena selalu berhati2.Masa saya duduk di rumah sewa dulu,rumah saya pernah kena masuk ngan penyamun pada waktu waktu pagi.masa tu ada anak saya yang ke-3 masatu dia umur 6 bulan dan pembantu rumah jer.Tu yang saya fobia ni.Duduk di rumah baru ni pulak dah ada beberapa kes pecah rumah dan rumah saya pun dah di curinya tangga aluminium yang 7 kaki tu.Saya pasang auto gate ni memang untuk keselamatan dan kesenangan bila waktu hujan dan sebagainya.
   Petang tadi saya dah ambil kiraan  masa untuk buka auto gate saya dalam 14 seconds dan bila nak tutup dalam 9 seconds jer.ambil kiraan masa ni sebab rasanya macam lambat jer auto gate saya berbanding ngan model  yang forumer lain gunakan.