CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cymax

Pengalaman Hilang Kucing

Reply #80 ladybirdninja's post

sama la..mak puteri pon tercicir puteri. tp dulu, belasah je bg susu ngan botol susu.

anyway, sorry to hear abt ur saiful. camne bleh kena langgar.

Reply #78 KatakPisang's post

nasib tok det baik sbb jmpa org yg baik. takut kena pukul je..

Kak Sixsix punya experience hilang kucing yang paling lama ialah 3 bulan...

Kucing girl Akak nama dia Spice, kena hambat dgn kucing jantan. Bergaduh sakan,terus dia lari tak balik rumah. ingatkan dah hilang terus. Sehingga lah dia balik semula ke rumah dalam keadaan kurus 3 bulan kemudian....Suke nya hati Akak!!

My son cakap " Mom, Spice dah balik dari Kem Khidmat Negara..."

Anyway, happy punya pasal Akak buat pulut kuning kasi jiran2 dekat rumah tanda kesyukuran Spice dah balik...

kucen aku plak ilang beberapa minit aje..itu pun waktu subuh, baru nak turun kerja.. aku dah seriau dah..aku panggil2..tak dek respond..aky goncang friskies, pon tak datang jugak..pas tuh aku dengar bunyik dia mengiau kat umah sebelah..rupa2nya dia menyelinap ikut lubang kat tepi tembok antara umah aku dgn umah sebelah(apartment).terpaksa la aku masukkan tangan kat celah2 lobang tu nak capai dia..pun dia tak nak datang jugak..apa lagi, aku raba dapat telinga dia..aku tarik sampai masuk umah aku..sakit hati aku dia pegi sebelah tu..dah le orang sebelah suke songlap kucen orang..aku siap ceramah lagi kat dia..dah la aku nak pi kerja..lepas aku tarik telinga dia ari tu, dia terus insap..

Hiro dah x balik masuk hari ni dah 24 jam.. xtau dia kat mana.. adakah dia dah kena culik.???? huhu.. tulun...   semua rindu kat hiro ni.. adik2 n mummy true pun asyik dok depan pintu je tgg Hiro balik..

Reply #83 sixsix2's post

1st aku dgr org bt pulut kuning coz kcg blk umah....tp sbb aku pn suke ngan kucing so aku mmg relevan sgt pbuatan ko nih....so smejak SPice kua PLKN nih cmaner prangai die......

Follow Us

Reply #85 gondelaz's post

aku hrp Hiro ko dh blk.....
aku dok apartment so kucing aku indoor je...sampe umah mak aku kt kt kg aku dh psg jaring.....x bg die kuar...kalu aku lpskn kt lua...aku akn jge ...sbb si shuji n si shiro suke menyelinap msk umh jiran....

aku x dpt bygkn kalu ank2 aku hilang...mintak djauhkn....

Balas #87 pcyduck\ catat

kucing aku x biasa la gi jauh2... malam aku kurung dia dalam cage.. aku rasa mmg org yg x berhati perut dah amik dia..  sebab kucing aku gebu n hensem kot.. hope dia jaga la elok2 mcm family aku jaga.. adik badik dia rindu sgt kat hiro ... mintak2 lepas ni semua ok.. n terima kehilangan hiro...

Originally posted by gondelaz at 16-6-2008 12:42 PM
Hiro dah x balik masuk hari ni dah 24 jam.. xtau dia kat mana.. adakah dia dah kena culik.???? huhu.. tulun...   semua rindu kat hiro ni.. adik2 n mummy true pun asyik dok depan pi ...

sabar gon, bubu k leo pon penah tak balik sampai 2 hari.. tetiba muncul semula dgn comot... muka kompius jek, mcm dia tersesat jln pon ada....
dalam hati k leo tuhan jer yg tahu... sampai mlm pon x leh nak tido.. risau teramat sgt....
tapi kalau ada yg ambik, mmg sadis lar.... harap2 org yg ambik tu jaga elok2 mcm gon jaga....

Reply #89 gondelaz's post

aku pn harap cm tuh...

haya ilang c acot masa pindah umah   acot nih jenih tak pandai naik keta so masa pindah tu dia dah bising dah dalam keta..sampai jerk kat umah baru cadang nak tenangkan die bila bukak jerk pintu keta terus die melanting keluar tak tengok kiri kanan dah...tak sempat nak tangkap.. die p dok kat bwh longkang besar..dari petang dok panggil tak mo kuar mlm p lagi tengok pown die dok jer kat ctu..sok nyer plak haya bwk ikan kembung 2 ekor wat upah ajak die kuar pown tak mo.. ptg pown haya g jugak tengok die masih kat ctu.. last2 haya bwk jaring nak g tangkap die.. dapat tapi die dah tak kenal haya dah melenting lepaskan diri dari jaring tak sempat sampai umah die lari lagi.. dah cari selama 7 ari masih tak jumpa... tiap2 mlm haya dok kat tepi tingkap bilik tengok luar sblm tdo atau masa terjaga mlm trus g tengok kat tingkap manerlah tau acot melintas nak cari makanan ker.. masih tak der jugak.. lebih kurang 2 bulan haya mimpi jumpa acot datang kat kaki haya gesel2 nak bmanja... now smpai skrg masih tak nampak lagi kelibat acot..

kucing tom,  Muzzafar hilang 2 jam jer pd 14/06/08 lepas...pastu jumpa balik...tapi dah tak bernyawa....kepala muzz di bahagian otak lembik mcm diketuk benda berat...sampai bila2pun tom tidak akan memaafkan perbuatan manusia berhati syaitan yg sanggup membunuh kucing yg tidak berdosa dan berdaya....

Reply #93 atomenjery's post

astagfirullah..kejamnya manusia.

aku nak bgtau, aku dah jumpa puteri. alhamdullilah..tp kan..

dia dah emo sket laa.mcm dah kena rogol je. aku tak mo jadik nenek lg. n she's still young!!

Reply #92 haya's post

no worry haya..rasa2nya acot tu jenis survival. mcm jenis kucing tegar tu..jenis degil.

kucing2 cenggini dia tak suka kena kongkong.alaaa..mcm remaja bermasalah la..takpe2..doakan dia selamat je..insya allah, he'll be ok.

Reply #92 haya's post

aku rse die mesti kne sindrom panik naek keter....die jd stress n...aku ader tbace kucing akan hilang ingatan skejap...die sampei lupe tuan die...tp kes ko nih....die trus lupe kt ko.....spatut nyer mase bwk keter tu ko kener kurung die dlm cage....pastu bg die calm down...dr r pindah baru...tu 1 hal die tensen...x kenal tpt.....ko kne slow2 bg die sesuaikn diri.....

sian kt ko....smper mimpi kt die...heharap ader manusia yg baik ati yg jge die skang......

Balas #93 atomenjery\ catat

ya Allah... aku dah jadi fobia jgk nih dgr kisah tom.. jgn la jadi kat Hiro mcm nih.. masuk hari ni dah 5 hari dah rumah sunyi tanpa Hiro

Balas #93 atomenjery\ catat

ya Allah... aku dah jadi fobia jgk nih dgr kisah tom.. jgn la jadi kat Hiro mcm nih.. masuk hari ni dah 5 hari dah rumah sunyi tanpa Hiro

Originally posted by cakpong at 18-6-2008 01:20 AM
no worry haya..rasa2nya acot tu jenis survival. mcm jenis kucing tegar tu..jenis degil.

kucing2 cenggini dia tak suka kena kongkong.alaaa..mcm remaja bermasalah la..takpe2..doakan dia selamat ...

acot tuh haya tau mesti tak dapat cari makan nyer harap muke je hensem badan je gemuk.. dia haya bela dari lahir...tu masalah nyer.. masa mak die branak die pown kat atas pangku hayadie 3 bradik..tapi die yg paling macho..uwan haya ckp kucen yg kita bela dr lahir sampai dewasa kalau buang atau hilang die akan mati rindukan tuan nyer.....tiap kali haya crita pasal acot mesti  nangis walau kat ner skali pown