CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cymax

Pengalaman Hilang Kucing

Reply #59 puff_kitty's post

tu la....nyesal sgt wat camtu...

kenape la aku jahat sgt....

dan ekceli yg kena tonyoh tu bukan kucen kesayangan aku..

nape la aku x pk 2 kali...

Reply #60 Tomokun's post

tu la...mayb tul gak tu..

aku harap dia balik secepat mungkin...aku dah insap..

Reply #62 Raindancer's post

amin... mintak2 Allah kabulkan doa ko tu..

Mikie hilang dah dekat 2 bln dah...confirm tak jumpa terus nie...     

iskk sedihlaa ilang kucing..cukup laa me rase sekali xmo dahh!
ble jmpe,trus peluk walopun bdn die kotor gle masa mandikan dia nangis x benti..wuwuuu

Reply #65 ati1402's post

huuhuuuu..bila jumpa balik,keakraban akan lebeh meshra dari dulu....

Follow Us

Reply #66 Rocky_balboa's post

betul tu..rasa xmo lepas dah..isk isk

aku ader kucing hilang dlm 2 bulan lepas. kucing aku tu namanya Siti Zubaidah @bedah. lasaknya mengalahkan jantan. satu pagi tu time aku nak pegi keje aku letak makanan dia siap2, just as usual lah. mlm tu aku balik aku tgk makanan dia x terusik. aikkk ... mana pegi dia ???
aku tanya hsmate aku yg masuk keje shift ptg, dia kata x nampak pun. ahhh sudah... manalah pulak dia pegi. x perlah aku ganti makanan dia yg baru ... aku buat benda yg sama 3 hari berturut2 tp si bedah ni ttp x balik. sedih jer hati aku Allah yg tahu ... manalah dia pergi .... x kanlah org dah buang dia kot ... dia mana pernah masuk umah org ...
At last masuk hari keempat aku redha jer lah kehilangan dia ... aku nangis tiap2 mlm pun x guna gak klu dah mmg ditakdirkan dia hilang ... tp hati aku ni sedih sangat biler nampak port2 dia selalu lepak kat umah kita org ... sampai kekadang aku terdengar-dengar suara dia mintak makan ... peelnya si bedah ni pukul 3, 4 pagi mesti ngiau nak makan, time2 tu aku otomatik terjaga ...
satu hari tu time aku balik kerje, aku terdengar suara si bedah ... ahhh sudaahhhh... jgn lah aku ni berkhayal lagik .... tp mmg betul lah tu suara si bedah ... aku cari punya cari rupanya dia kat tempat tangki air ... umah aku tu umah flat, jadi selama ni yg aku dgr kucing ngiau tu rupanya dari situ ... aku punyalah panik. aku panggil hs mate aku, aku kata dah jumpa bedah ... tp x leh nak ambik sb tempat tangki air tu guna kunci solex ... ahhh sudah ....
dipendek kan cerita aku n hsmate aku panggil bomba nak selamat kan si bedah ni .....
malu jugak time tu, tp  si bedah punya pasal malu suma tolak tepi ... sbb si bedah dah 6 hari x makan .... itu yg aku pk kan ... berkat pertolongan abang2 bomba tu at last si bedah berjaya jugak di jumpai dan di bawak keluar ... akhirnya bedah kembali ke pangkuan kita orang ...

Originally posted by dar_wish at 18-4-2008 04:00 PM
aku ader kucing hilang dlm 2 bulan lepas. kucing aku tu namanya Siti Zubaidah @bedah. lasaknya mengalahkan jantan. satu pagi tu time aku nak pegi keje aku letak makanan dia siap2, just as usual l ...

alhamdulillah, nasib baik bedah dah jumpa dan selamat. nak jugak bomba tu selamatkan si bedah ni... bagus jugak  bomba malaysia ni, ek?

ni aku nak share experience aku lak...

dulu mase form2...ade bela seekor kucing ni..namanye nini...kucing siam...female...dier ni ala2 sombong la...x nak bergaul ngn kucing aku yg laen...kalo makan..dier mmg makan satu meja ngn kitorang...siap ade kerusi tuk dier gi ayah aku syg sgt kt dier..

kalo mak aku masak kt dapur..dier teman mak aku kt tepi tingkap tuh..sambil tgk mak aku masak...

sampai la aku masuk uni..tahun 2 x silap..tahun 2002 kot..time tuh family aku semua turun KL..sbb cuti..so umah kt Kuching nun xde org...jiran aku je jenguk2 si nini kasi makan....ayah aku balik je..dier call aku kata si Nini dah hilang....aku dah ler dlm lab time tuh...ttiba nagis teresak-esak ....xleh control sgt..sbb punya la sayang aku ngn dier tuh..samapi skrng gi..nini remain as one of kucing favourite yg aku pernah bela....

sedihnya kalo kucing hilang...x sanggup lagi den

[ Last edited by  payrol at 18-4-2008 07:29 PM ]

Reply #69 boocik04's post

aah kira bagus lah bomba m'sia ni ... tugas bomba skang dah pelbagai ... tu pun beberapa kali dia orang call nak confirm kan betul ker x panggilan tu. pasti ke  bedah  ader  kat tempat tu lagi. yer lah takut panggilan palsu kan. biler dengar jer suara kiter menangis, bomba pun ambik ler tindakan huuhuuhuu ... sekali biler dtg  sampai 5 org tu ... ingat2 balik lucu lah pulak ...

Originally posted by boocik04 at 18-4-2008 04:30 PM

alhamdulillah, nasib baik bedah dah jumpa dan selamat. nak jugak bomba tu selamatkan si bedah ni... bagus jugak  bomba malaysia ni, ek?

ni ade kes abang2 bomba mesia yg berkhidmat tuk negara...

3tahun lepas kot..kt apartment payrol pun ada bomba dtg selamatkan kucing...kt blok sebelah ni..mmg ramai bela kucing....ada kucing abang ni..dok tingkt 6 kot..tcamne entah bleh terlepas n trape kt area bawah balcony ( susah sgt nak explain camne rupa tmtpt tuh..)..abang tuh panic..call bomba...tu ar payrol pelik je..kol7 kecoh bunyi bomba kt bawah tuh..siap pasang siren bagai..ingtkan blok trbakar..rupanye nak selamatkan kucing

Reply #72 payrol's post

nyawa tu,perol...sama mcm kes kebakaran jgk taraf die
xleh gelak ble tau org kecoh nak selematkan kucing sbb nyawa tu sama je pentingnya dgn nyawa seorg manusia

Originally posted by ati1402 at 19-4-2008 03:03 PM
nyawa tu,perol...sama mcm kes kebakaran jgk taraf die
xleh gelak ble tau org kecoh nak selematkan kucing sbb nyawa tu sama je pentingnya dgn nyawa seorg manusia

setuju :pompom: .....

tapi tu la ati, kekadang ada org tak hargai nyawa haiwan ni..... dorang rasa nyawa haiwan ni "disposable" .

sbb tu la negara kita ni byk haiwan2 terbiar dan teraniaya ....

[ Last edited by  boocik04 at 19-4-2008 04:00 PM ]

update kucing abg tuh lagi..pagi2..kucing tuh selalu lepak kt balcony..payrol bleh nmpk sbb umah dier tingkt 6..payrol tingkt 11...so nmpk la kucing tuh tepi balcony.tuh..dah ler lompat2...kita lak takut kalo kucing tuh jatuh ke bawah ...

last months..kucing abg tuh hilang...jenuh dier tampal poster kt setiap blok..tp x jumpa..kesian abg tuh

nak share pengalaman aku gakkk

huwaaa... ....my comot da hilang since sabtu lepas....sampai harini aku& dad aku masih mcari comot di area bdekatan.
comot ni stray cat yg tiba2 dtg di umah aku....mula2 tgk keadaan kucen kecik ni lemah n kurus.lapar lagi~ mata kiri pun ada kuman.asyik berair aje. kasihan dgn keadaan dia aku pun amik n jaga dia.mula2 risau gak cos aku xda pengalaman betul2 jaga kucen setakat kucen2 jiran yg slalu dtg ke umah ...aku bagi makan gitu2 aje.kasihan tgk dorang tu...suma lapar~

hampir sebulan aku jaga dia....da nampak perubahan fizikal dia.. makin berisi n mata kiri pun da ok.makin manja n aktif...comot suka tidor d atas bbq set n dpn pintu umah. sekarang bila tgk tmpt2 dia suka lepak....aku rasa sedihh btol...my comot da xda......
sampai hari ni, aku tak pasti camana comot bleh hilang gitu aje.. slalu dia round2 pun d area umah aje n jiran2 sebelah.bila aku pulang dr keja mesti dia da standby d gate sana mintak didukung.hanya aku takut comot dibuang ke tempat jauh cos dlm family aku ada  x senang kehadiran comot. aku rasa gara2 comot ter-pee2 di atas tilam...then kena buang~

rindu gak diaaaa    entah la apa tjadi kat dia n camana  keadaan dia sekarang...aku  harap2 ada org yg baik hati  terjumpa comot n rela mjaga dia.mungkin kali ni bukan rezeki aku bela kucen kot...

insyaAllah,in the future aku tetap  nak bela kucen gak ..lepas ni,aku akan jaga  lebih baik...... ~hmm..ada plan gak nak adopt anak kucen needs home.. kesian tgk anak2 kecik ni terbiar gitu aje.

Originally posted by spacey_men at 22-4-2008 10:04 PM
nak share pengalaman aku gakkk

huwaaa... ....my comot da hilang since sabtu lepas....sampai harini aku& dad aku masih mcari comot di area bdekatan.
comot ni stray cat yg tiba2 dtg di um ...

kesian kucing kena buang sbb terkencing atas tilam....
kalau anak manusia terkencing atas tilam takde pulak sesapa nak buang, ek?
padahal kucing tu bukannya berakal mcm manusia....

anyways, spacey_men, hope you'll get your wish to adopt a cat soon and hopefully kali ni tak le kena buang oleh sesapa juz b'coz dia misbehave...

kucen haku (nama die tok det) penah hilang. 3 bulan tak balik2 ghumah...siap mak aku jumpa die kat umah makcek seberang jalan. Mak aku ajak balik, tp tok det buat dek aje...sumbung n bongkak lagi. almaklumla, kat ghumah makcek tu ade beberapa kuceng betina yang cun...then mak aku suh la aku amik tok det bawak balik. aku pon angkut la tok det ni balik.

balik ghumah satu mlm aje, tok det hilang balik. then 3 bulan pas tu die balik ghumah, kurus gile. mak aku bgla die mkn. byk gile die makan, then apolagi satu hari suntuk tok det tdo. Dahla tdo tengah2 alam, kene sepak ke, kene gomol2 ke, tok det buat dek aje..layan tdo... siap mak aku konpius, pehal la tok det ni tak mangkit2 dr pagi...hehehe...dan keesokannya harinyer, tok det pon kuar dr ghumah dan tak balik2 sampai la ni...

jenuh gak mak aku suh carik tok det ni. sampaikan ke kampung sebelah mak aku suh aku investiget...last aku jumpa tok det kat umah ketua kampung sebelah...gomok bdn tok det mcm masa mak aku bela die dulu. So, aku pk, mebi ketua kampung tu & famili die sayang ngan tok det. aku biarkan aje...sekurang2 nye aku tahu tok det cukup makan pakai..hehhe...aku ckp ngan mak aku, tok det dh dpt ghumah baru, n mak aku ok aje, sbb time tu dh ade kuceng lain...kuceng betina, mak aku buh nama jambu...mak kepada omeh, agus n ledi...

sekian wassalam...

The day i lost Puteri

Salam korang. just want to share my sorrow of losing my cat, Puteri.

I started this morning with smile and alhamdullilah as i saw my letter published in Berita Harian and i passed my exam (professional course). few hours later, i noticed Puteri was not around.

carik punya carik tak jumpa. naik tangga turun tangga. tanya budak2, pon takde. i feel so hopeless. sedih sgt sbb aku jaga dia sejak kecik. when she was abt a week. ada org buang dia. wpon aku tak kawin lagi, tp aku dpt rasa laa aku jaga dia mcm baby sbb dia akan bangun pukul 3 pagi nak susu.

:cry: ..im so distraught.

care to share ur words with me? comfort me. sbb korang sayang kucing. ur cat is more than a cat to u, kan?

Reply #1 cakpong's post

sabar.......byk2
doa pd tuhan moga dipulangkan 'puteri'
kepangkuan cakpong.....

aku mmg suka kucing...
dulu kucing ni dtg ms umur seminggu kot
mak dia tercicir........
bg susu dgn gunakan picagari
dah besar skt guna botol susu.....

one thing special about 'saiful' ni
mcmana cara aku tidur,begitulah dia
dan 'saiful' ni suka sgt naik kereta