CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: voizze

[Aduan] company penipu

Originally posted by darkcom3y at 13-5-2008 08:34 PM
huhu...menakutkan je....da la mmg tgh cari kije ni...sok ade interview kat paragon...lusa kat adecco.....baru nak blaja berdikari g interview sendiri....

tatot...tatot....tatot g sendi ...

chaiyo...chaiyo.. takde enda yg nak ditakutkan.. kalu dah rase semacam tu ikut jer gerak hati, ringankan mulut bertanya jgn diam jerkkk ... lelama nanti pandai sendiri....:victory: :victory: :victory:

Reply #81 voizze's post

aku mmg slalu je rase semacam bile g interview....huhu....debar2...aiseyhh....xdapat nk beza la pulok...hoh

Balas #82 darkcom3y\ catat

nanti updatelah kitorang kat sini ape terjadi masa inteview esok ye... gudluck!

Reply #83 szerone9's post

hehe...sekali sesat da....salah tempat la pulok..

tp jupe gak...actually aku nye bidang lain dr keje yg ditawarkan,tp tpt aku g interview ni mmg lain dr yg lain da macam agensi pekerjaan lak...baik sungguh...wp aku xseswaii kat situ, siap bg tips2 interview, pastu siap nak forwadkan resume aku kat kwn2 hr diorg lak...giler besh...kalo la ex boss aku baik camni....

haha....company ni ok, cume nak wat camno, lari jauh bidang tu...kui kui...

erm.. ada x sape2 yg apply part time atau full time kat sigma co? Co ni involved dlm forex trading gak. nak gak tau ok ke tak co ni. hari tu aku dah gi training. mula2 gi interview, baru2 ni gi training. masa training tu kami kena kira untung customer yg invest dlm forex trading pastu dia kata nnti ada 2nd interview lg. so anyone blh share ke about this co?

Satu lg sy setuju mcm salah sorg forumer kata kelly services ni co yg bagus. sy pun pernah pegi interview keje yg kelly services ni arrange kan.

Originally posted by cheerz at 14-5-2008 11:45 PM
erm.. ada x sape2 yg apply part time atau full time kat sigma co? Co ni involved dlm forex trading gak. nak gak tau ok ke tak co ni. hari tu aku dah gi training. mula2 gi interview, baru2 ni gi t ...

about forex - dulu masa ngah hot diowang ni mmg kompem menipu, kawan i keje 4 bulan tak dibayar gaji, alasannya tak dapat cari org untuk invest. kesian dia, dah ah travel jauh nak pi kat keje kat midvalley, last2 berenti gitu ajer. skang ni tak tau ler plak.. kene tanya org yg betul2 tau, kang tak pasal2 kena tipu. Forex yg boleh dipercayai adalah yg berdaftar cam bank ke. securities ker, kalo bergerak sendiri ni, payah ler nak tau stat nyer....

kelly services- yup, mmg bagus gak ah... penah keje temp ngan diowang untuk beberapa bulan. payment mula2 orait dah lelama makin tak on time. berenti tros. maybe yg u dpt permanent kot, yg i dpt cuma sementara jerk... kelly services yg bayar pon......

Follow Us
Originally posted by voizze at 15-5-2008 09:33 AM

about forex - dulu masa ngah hot diowang ni mmg kompem menipu, kawan i keje 4 bulan tak dibayar gaji, alasannya tak dapat cari org untuk invest. kesian dia, dah ah travel jauh nak pi kat ke ...

ari ni i pegi utk 2nd interview. keje ni x yah cari org just kira profit customer je. i amik part time je.

pasal Kelly services tu i dpt utk keje kontrak jugak under co. Celcom. Kena keje dkt Jln. Semarak yg x syok tu utk org yg cam i dah kawin leceh skit la sbb ada shift plak tu ditambahkan dgn anak sekolah lg. Weekend nak suruh sape plak jaga. Nurseri on that day semua cuti. Last2 i buat decision x pegi. abih cito.

huhu... ckp psl forex... aku pernah ada pengalaman kerja kat company forex.  PENIPU BESAR!! Kwan aku rugi RM30K...Aku menyesal giler2...

Dulu..ms lps hbs belajar, aku cr la kerja kat paper. ada jawatan kosong as Pegawai Pentadbir. Aku pun call. Dia suruh dtg interview. company tu kat Megan Avenue 2. Nama company Virbrant Pristine. Masa mula2 interview, dia tak ckp kerja utk forex. cuma dia kata buat kerja utk pentadbiran mcm buat paper work, documentation. Pastu, dia suruh aku dtg training selama seminggu. Siap suruh bawa calculator & pembaris panjang. Aku pun pelik gak.. Tapi.. masa tu aku suci bersih.. Tak tau apa psl kerja kan.. so, aku pun ikut la..

Dlam seminggu lps tu, dia call suruh dtg training. Masa training tu la, br dia bgtau.. company ni bisnes forex. Tapi diorg pndai... Masa training tu, ajar macamana kira keuntungan.. Predict Market. Buat untung beribu-riban. Siap suruh kita kira2 lagi . Pastu lawan2 dlm group. Lawan predict market. Masa tu, jd semua org bersemangat nak cr client. Sbb nampak mudah giler nk untung dlm forex ni. Lps tu... dia tipu lagi, tunjuk slip2 client2 yg dah untung beribu2... masa tu aku tak tau semua tu menipu. Bos aku (cina) siap tunjuk slip bank ayah dia yg untung forex... memang byk giler ar duit dia... so, kitorg pun apa lg.... bersemangat la.. dia siap ckp, company x tipu. Siap tunjuk pendaftaran kat MSSJ. Pastu dia bgtau la, company HQ punya kat new zealend. Yang kat malaysia ni.. bekas ketua polis negara punya. lupa lak nama.... kat dlm office tu kan.. siap tampal2 ayat al-Quran...gambr2 kaabah... pergh... konon nak menunjukkan company tu suci murni...

Diorg srh cr org2 terdekat..contoh, pakcik2.. kawan2, mak ayah..adik beradik... utk ivest  Aku balik. Aku cerita kat kawan aku... Tak ada niat pun nak ajak dia invest sbb aku tau dia pun tak ada duit sbb dia pn Br kerja. Kalua nak invest at least kena ada rm30k. . mana ada duit byk tu...Tapi, kawan aku ni terpercaya. Dia nk invest. Dia pinjam duit KWSP mak dia. Seriesly.. aku tak ajak dia. Tapi dia yg nak.. aku pun org dh offer diri.. aku ok je la kan...   at least, dpt gak komisyien kat aku. aku ingat semua tu betul...

Aku bawa lah kawan aku gi office. Dia invest RM30k. Mak dia dah bising2. Tapi dia kata, akan buktikan kat mak dia.. dia boleh kaya dgn cepat, bayar balik duit mak dia tu...  So, dia pun daftar lah secara online. Sebab HQ kat newzealand(konon2nya).

Dalam seminggu lbh je... RM30K tu lesap.... bos aku lak (cina) tak masuk office. Dia lantik org bawah dia (melayu) suruh handle. Kira bos second aku  la.. Dia kata cina tu gi singapore sbb tgk mak dia sakit. Tak boleh masuk office. Tapi 3 hari sekali, dia akan panggil meeting kat mcDonald (kat area2 company gak). Aku hairan la.. knp bos cina tu setiap kali datang... tak masuk office. Buat meeting lps office hour kat MC

Rupa2nya lps tu... br aku tau... bos cina tu takut polis dtg serbu company. Masa tu, dah ramai org yg rugi gi report polis & bank negara.

Sakitnya hati aku kena tipu hidup2 di cina tu... Patutla dia interview org melayu je... org cina dia tak akan terima.  Aku nak berhenti. Tapi aku fikir akaun kawan aku still ada duit dlm rm3k mcm tu la. Aku kena kerja gak  kat situ, sambil2 nak pujuk cina tu tutup akaun kawan aku tu. At least, boleh dpt balik rm3k tu...  

Dalam masa yg sama, aku kena lah berlakon.. Kerja kat situ. Bos aku lantik aku jd assistant business manager. naik pangkat la sbb aku dh dpt cr client kan.. pdhal akaun kawan aku dh parah. bos aku warning aku jgn bgtau staff lain. Aku kena conduct staff baru. Setiap minggu ada staff  baru utk di interview and training. Aku la yang kena buat (with team). Masa tu.. baru lah aku tau... rupa2nya semua slip2 keuntungan client tu semua tipu.. diorg edit sendiri... Market yg ditunjukkan tu pun. bukan market sebenar. Sakitnya hati aku....

Masa tu lah aku buat tindakan dlm senyap2. masa interview tu, aku terus terang kat kat org yg dtg tu.. kitorg wat investement forex. kalau yg ada degree , diploma, aku terus je ckp.. tak payah keje sini. gi r keje kat lain...  

satu hari, aku tertangkap...aku dgn kawan aku bgtau kat staff br  jgn invest. sbb masa tu, staff br tu nak invest rm30k.kawan aku tu pun kena tipu gak. (dia dh invest rm15k. dia kena topup lg rm15k untuk continue investment lain ataupun nak stop akaun dia). tp, staff br ni tak caye.. dia gi tanya bos aku. Habis lah aku.... kena maki di bos aku. siap kata aku "bodoh mcm babi"

Terus aku stop keje situ. Duit kawan aku yg berbaki rm3k tu pun x boleh di ambil sbb dlm diam cina tu call kawan aku. dia pujuk kata jgn stop.. dia boleh selamatkan duit kawan aku tu , jadikan berlipat kali ganda lagi. .. tapi lastly.. semuanya lesap....sian kawan aku....ksian mak kawan aku... aku nak jmpa mak dia pun, aku malu..... sbb mak dia tanya byk kali kat aku masa tu. aku kata boleh di percayai... rupa2nya... betul.. company tu penipu!!!!

so, sape2 yg dpt interview utk company forex... tak payah lah percaya.... lagi2 kat area megan avenue tu.... byk company penipu.

Originally posted by carlnida at 16-5-2008 02:04 PM
huhu... ckp psl forex... aku pernah ada pengalaman kerja kat company forex.  PENIPU BESAR!! Kwan aku rugi RM30K...Aku menyesal giler2...

Dulu..ms lps hbs belajar, aku cr la kerja kat paper.  ...

ye ke carlnida. aiseh! aku baru je balik dr interview tu. ada juga dia tanye td nak invest x dlm rm3k lbh camtu. aku ckp la klu ada duit byk tu dah lama aku invest x yah aku susah2 buat part time. tp dia x de la paksa2 cuma dia tanye je la. keje aku nih nnti just kira untung/rugi customer je. aku pun risau gak takut2 kena tipu penat je aku gi interview dah la jauh dr rumah aku brp kali kena naik transport. susah betul la nak cari keje nih. tp aku cuba dulu klu lebih dr tu apa lg aku angkat kaki la...

Reply #88 carlnida's post

pembaris panjang, nak buat aper rotan org ekkkkk       

Reply #88 carlnida's post

kes naye betul......

Originally posted by cheerz at 16-5-2008 06:41 PM

ye ke carlnida. aiseh! aku baru je balik dr interview tu. ada juga dia tanye td nak invest x dlm rm3k lbh camtu. aku ckp la klu ada duit byk tu dah lama aku invest x yah aku susah2 buat part  ...

be extra careful, jgn termakan aper yg dicakapnyer nanti... org nak menipu ni macam2.....

Originally posted by voizze at 16-5-2008 08:52 PM

be extra careful, jgn termakan aper yg dicakapnyer nanti... org nak menipu ni macam2.....

Terima kasih voizze atas nasihat dan peringatan voizze tu. Insyaallah cheerz akan berhati2. Tu la skrg ni tgh cari keje nak bayo hutang.

Reply #93 cheerz's post

tau tak pe... utang ptptn berkepuk lagi nihhhh :geram:  :geram:  :geram:

1. aku pun pernah hampir kene tipu dgn forex..

masuk2 hari 1st je..sibuk suruh ajak family adik beradik melabur..katanya,
lg senang..tak pyh carik org jauh2..
kalo lingkup duit tu..mana aku nk letak muka.

time lunch je..aku blah..

2. kali kedua, sykt apa ntah, panggil interview..pastu tau2 diorg cuma agen je. katanya dia akan carikan keje, tp nanti setiap kali gaji aku akan dipotong bape percent ntah..hampeh. ingat aku hamba abdi diorg ke. sedap2 nk mkn duit atas angin..aku blah..

so..sape2 nk cari keje..hati2..
kalau agensi..LUPAKAN. cari sendiri dlm jobstreet, star, NST..
kalau dlm metro, iklan kecik2 tu..toksahla korg layan.
lg satu, kalo ikla keje sambilan di rumah..hati2 gak..

nanti diorg akan minta korg bayar deposit. bila bapak aku siasat company tu..mmg penipu besar.
no. pendaftaran, alamat syarikat pun takde. alamat surat menyurat sumer pakai P.O box..

aku pun penah kene...
siap bwk ronda kat taman sentosa klg...
kul 3 aku naik bas, cabut balik...

samela kne tpu gak ngn company tu..

alfirosz posted on 31-10-2012 01:17 PM
samela kne tpu gak ngn company tu..

kena tipu dgn kompeni mana dan bila?

sakura_san posted on 20-4-2008 12:17 PM
banyak company penipu. dulu masa saya baru2 nak cari kerja, hampir tertipu gak dengan company yang b ...

pasal kes penipuan ni. ada satu company namanye young dynamic club, dulu berniaga speedline, speedline telah diharamkan oleh BNM aka Bank Negara Malaysia. namun begitu geng2  ni siap promote lg dan offer loan pada kita org. at the end member2 aq yg join banyak gila kerugian nye. alasan upline ydc meka tak tau pun kena tipu. dah tau  skim cepat kaya? takkan tak tau cmne kena tipu? melalui jadi upline mereka ni mampu beli bmw dan segala asset. fikir utk diri mereka sendiri. rupa2nye nak promote skim cepat kaya baru. iaitu skim pelaburan forex.

aq dgre cerita dari member aq, ramai tak puas hati dengan ydc dalam senyap2, ydc ni siap boleh offer loan illegal hanya dengan IC sahaja tanpa perlu slip gaji atau track record. tp kena bayar fee processing 2% sahaja, 20% commission utk ydc and org dalam agro bank, pay out 95%. syaratnye kena melabur dalam skim mereka. then member aq pg tanya juga kat agro bank? ada ke loan ni wujud? pegawai agro bank sendiri cakap mana ada personal loan minta ic sahaja? perlu tgk slip gaji? track record? fee processing mereka tak ambil. mereka sendiri dh dpt untung melalui interest rate per annum.

gila seyh, ramai gila org melayu melabur dalam syarikat ni. aq pun tak tahu cmne BNM boleh terlepas pandang syarikat tempatan skim cepat kaya. nnti dh kena tipu sibuk duk jaja dalam forum sibuk duk report polis bnm. dulu kawan2 nasihatkan telinga kuali pekak badan tak payah lah terpedaya they all pakai bmw atau rumah mewah ke pejadahnye. they all guna duit rekrut pelabur baru. and buat loan beli asset tu. mcm jakun sgt budak2 melayu ni.

setahu aq dalam malaysia lah mana boleh collect fund dari org ramai kecuali bank2, dan institusi kewangan yg dpt kebenaran dari bank negara dan SSM. aq nak melabur juga mula2. tp ada senior aq yg pakar forex dan pelaburan saham ckp mereka ni penyangak je kewangan cm george soros kut? wallahuallam.  

Ak pun penah tkena ngan cmpany penipu ni.ak tlupa ape nmnya,ofis kat midvalley.
Masa ak dtg iview tu dh rs lain mcm.

Ari2 gak diorg gtau ak dpt kje tu.2nd day ak xdtg pun.Ak perasan diorg pnya iklan still lg kuar kat the star,metro.
Ayatnya lebih kurang camni je

Admin Executive
Salary: RM1,900 - RM3,000
Requirements:
Diploma. Degree in any field
Fresh Graduates/ Entry Level applicants are encouraged to apply
With / without working experience
Full-Time positions

Benefits:
Monday - Friday ( 9am-6pm)
Opportunity in Career advancement
INDOOR job only