CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: voizze

[Aduan] company penipu

Originally posted by budakjawa at 19-4-2008 10:23 PM
utk. bebudak lain yg baca cari.com.my neh berhati hati
sekurang kurangnya bantu org lain tak terkena mcm ko lah ..
lu jgn pentingkan diri sendiri bro !

memang kita dah terkena
tapi baik i ...

mmg hingat nak lapor polis jerk... tp pikir balik nanti aku yg kena gelak balik.......

waaaa....samer la cam aku dulu.....kes aku dulu lagi teruk.....siap derang nie
dtg kat kementerian buruh lagi.....interview ramai2.....offer mcm2 jawatan....ckp
company baru bukak....then perlukan ramai staff utk fullfill derang nyer vacant.....
driver la....admin la...akaun la.....mcm aku....since maser tu aku ader diploma...
derang offer jadik supervisor....ok la kan....then derang suh dtg utk 2nd interview
kat opis derang....yg ni aku tak gi.....tapi jiran aku pegi....korang tau aper jadik...
derang ckp nak bawak derang gi training....expose kan diri ngan dunia luar....fine
la kan.....then derang bawak la jiran aku ni....ngan budak2 laiin naik van....korang
tau gi maner?? gi kluang.....ke jb....aku tak ingat tapi kat johor la.....all the way from
SEREMBAN!!!!.....tak ker naya,......sampai2 jer....derang dibagi mainan pasang siap....
suh jual......kene habiskan sumer stok yg ader....aper lagi....cuak giler la budak2
ni kan....sib baik jiran aku nie ader bawak hp....dier call mak dier kat umah....mak dier
bwak org kg 3-4 org gi serang opis derang.....siap ckp nak panggil polis lagi.....then
on the spot derang ni bawak budak2 tu balik......sib baik la tak kene jual kan....siot
jerk.....sib baik jugak la hati aku tak terbukak nak gi yg 2nd interview tu...

Company yg menipu ni termasuk la yg tipu kita yg nak cari jawatan kosong dgn yg dah keje kena plak menipu customer spt ajen2 yg selalu buat sales melalui phone call ckp bg peluang bisnes, dgr ceramah 45 minit pastu akan dpt pakej percutian percuma, tiada paksaan...klu dpt phone call yg ckp mcm tu baik tolak je, tp klu nak g buang masa pun leh gak tp pandai2 tolak nnt amik je pakej cuti percuma tu...

t
Originally posted by kitt_fisto at 20-4-2008 09:12 PM
Company yg menipu ni termasuk la yg tipu kita yg nak cari jawatan kosong dgn yg dah keje kena plak menipu customer spt ajen2 yg selalu buat sales melalui phone call ckp bg peluang bisnes, dgr cer ...

kalu aku....aku biar je dier exlain...dah dier yg call kan.....dekat 30 minit bercakap...
pokpek2....aku pakai handfree.....sambil2 dier bebel...aku buat keje aku....biler dah sudah
tu aku tanyer dier...kene bayar ke free.....once dier cakap je kene bayar...trus aku ckp...
takper la...not interested....hehehehe....

Originally posted by ikutsukerjerk at 20-4-2008 08:59 PM
waaaa....samer la cam aku dulu.....kes aku dulu lagi teruk.....siap derang nie
dtg kat kementerian buruh lagi.....interview ramai2.....offer mcm2 jawatan....ckp
company baru bukak....then perlu ...

jual barang menan ekkkkk........ baik aku jual nasi lemak kat depan umah...

mostly advertisement diorang mempunyai trend yg sama:

kalau kat harian metro keyword dia  - syarikat pengiklanan yang telah lama bertapak bla...bla...., lps tu dia cuma bagi no untuk dihubungi, nama glamer biasanya; mawi, ina, so an ler, lps tu kekosongan dia tulis memerlukan pegawai tadbir, pegawai account, kerani am, kerja2 biase. lps tu lokasi popular , subang, kl (BERDEKATAN STESYEN LRT), butterworth so on ler. dan keyword popular tiada pengalaman diperlukan, latihan akan diberi.....

kalau kat jobstreet keyword penting cuba perhatikan company origin dia, kalu dia sebhgn dr cobra group, channel direct asia, dreamworks, jack tan, mmg sah direct selling punyer company. lps yu dia punya jawatan biasanya management trainee....

kalau kat suratkhabar yg lain, biasenye dia bagi no telephone private jer , bila u all call no tu, benda yg akan diowang tanya... umur brape, dah keje, tinggal kat mana , lps tu soh dtg  esok jumpa dia, ada kemungkinan besar ler company penipu

sendiri bley pikir la...aku dulu pun dpt keje bank pakai job street jerk....Alhamdulillah la kan....
kalu takat dah masuk u ader diploma ngan degree...raser2 dah bley pikir sendiri maner yg tipu
maner yg tak kan......

Follow Us
Originally posted by ikutsukerjerk at 20-4-2008 09:41 PM
sendiri bley pikir la...aku dulu pun dpt keje bank pakai job street jerk....Alhamdulillah la kan....
kalu takat dah masuk u ader diploma ngan degree...raser2 dah bley pikir sendiri maner yg tipu ...

tolllll..............jgn try ler pon, diowang akan brainwash agar korang tak tinggalkan upline korang....cam amoi tu ler, kesian kat die, mostly yg tertipu ade degree dan terdesak untuk kerja yg janjikan ganjaran lumayan...tp kalu ader yg suka jadi salesman, why notttt      . tapi hati2 gak kekadang barangan yg diorang jual tu pun lom tentu betulnye...ramai gak tertipu ngan pakej2 yang ntahapaapantah.....nanti kena tangkap pasal  menipu lak     

Originally posted by voizze at 20-4-2008 13:24

jual barang menan ekkkkk........ baik aku jual nasi lemak kat depan umah...

mostly advertisement diorang mempunyai trend yg sama:

kalau kat harian metro keyword dia  - syarikat pengikla ...

maklumat yg sangat bagus ni voi ...
momod kasik kacang sket kat budak neh

Originally posted by ikutsukerjerk at 20-4-2008 13:41
kalu takat dah masuk u ader diploma ngan degree...raser2 dah bley pikir sendiri maner yg tipu ...

kesian ...
ada ijazah diploma pun senang kena tipu
ni masa sekolah dulu banyak main neh ...
jangan mareee ...

tapi bagus la benang neh
banyak maklumat
kami mau lagi
jom aa kongsi sesiapa ada pnglaman neh

Originally posted by sunshine66 at 20-4-2008 04:42
Pro Direct Sdn. Bhd
http://www.dnmc.com.my

Address: No.55-2, Jalan SS15/4,
Subang Jaya - 47500
Selangor
Email:  

Company description:

Pro Direct Sdn Bhd i ...

bagus neh ...
kalaulan bj jadik super momod
8 ketul ciken wing kubalingkan kat penulis neh ...
maceyyyyyyyyyyyy ...

favourite words yang lain adalah... INDOOR JOB/ berdekatan LRT.. . kalu ada advert2 keja cam tu.. jangan  la caya.. memang cam hampas... aku pun penah terkena few times.. satu lagi jenis konon2 job agency yg mintak duit dulu, sebelum cari kan kita keja.. memang karut!! i've been to such company kat Wisma Cosway tu (sebelah Wisma Genting) . Job Agency konon.. masa gi interview tu, dah rasa pelik.. sebab ofis cam haremmm jek. pastu yg interview aku tu sangat  la bongok sampai aku leh kena kan dia balik.. bongok tul cara dia conduct interview. mintak rm100 as registration fee.
better kalu dah terdesak sangat nak carik kerja, register ngan job agency yg established like select ke, adecco ke, kelly services ke, jobsmart ke.. mcm ni semua takde mintak duit dr kita, they will charge the company yg nak amik kita tu. dont ever belif ngan such job agency yg mintak processing fee la apa jadah la.. penipu jek lebih!!!

pastu lagi satu aku kena yg jenis company forex ni. ada satu kat kl sentral, kat bangunan MIDA tu. waaaaaaaaaaaa tensen aku.. kalu aku ni budak skolah leh la diorang nak tipu!!

mcam2 cara orang menipu skrg ni yer..takut btol..hati2 la kpd sesape yang nak cari kerja

aku pun penah kene tipu.kat megan phileo avenu yg dky klcc blkg ampang park tu.iklan kemain lagik.konon untuk pengurusan/pemasaran.sblm aku pegi pun rasa x sedap hati sbb x letak nama company pastu banyak lak iklan tu dlm surat khabar.no tipon sama tapi nama yg berbeza1.ni salah satu cara gak nak mengesan penipuan.tapi sbb masa tu aku baru grad n terdesak nak keje cepat aku pegila.rupa2nya company future trading.lepas interview kene datang training.yg herannya masa interview dah bgtau dapat ke tidak kejenya.buang duit aku jek pegi training 3 hari pastu mcm aku dah nampak kepenipuannya aku pun terus cabutttt

yg buat aku tau diorg menipu sbb bos kat situ salu tanya napa org cantik mcm aku x jd stewardess???/ aku pun heran sbb dia ckp keje ni bole jd kaya mcm dia abistu buatpe aku nak kene jd stewardess plak.pastu dia nasihatkan aku supaya polish english utk lebih maju dlm keje(keje lain rasanya)

sakit hati aku dgn company ni.siap lak ada org tu nak jual tanah nak invest dlm future market ni

Reply #35 syahanna79's post

hang serius ke neh syah ? sampek nak jual tanah ?
neh mesti nak tambah semula pelaburan yg dah hangus

Originally posted by budakjawa at 19-4-2008 08:16 PM
haku pon boleh tulis cerita dongeng mcm ni ...
dah baling batu sembunyik tangan
kerat tangan tu kang .. susah pulak nak kopek bawang

Laa mamat ni... awak yang tak baca dengan teliti, nak marah kat tuan rumah. aku baca sekali dah nampak dia tulis name kampeni.....

Member aku la lagi kesian. Gi interview sebagai management trainee. Pakai baju body fit ngan jeans.

Punya la hebat, manager tu ckp boleh trus start keje. Tapi sebelum dia duk dalam ofis sebagai management, dia kene trainee dulu kat luar. kononnya utk memahami situasi keje sebenar. Dia pun dah start konfius.

Last2 ader sebuah van datang ambik dia utk ke kemaman. Rupe2nya dia kene jual buku2 agama. Memg bengang la. Dah la xsesuai langsung dengan penampilan, kene tipu bodoh2 je. Nak lari dah xdapat. Terpakse la join gak ngan budak2 dalam van tu gi jual buku agama.

Sampai je kat kemaman, trus dia ambik bas balik semula ke kuantan dengan alasan cirit birit.

Aku yang suh dia gi intervw tu. Sebab aku nak tau ape yang berlaku. Manager tu suh gak aku terus keje, tapi aku cakap kene pikir dulu, sebab aku dah agak mcm kene jual2.

Aku xsangka plak member aku nih terus setuju je. Kesian dia

Reply #37 Glass's post

BETUL TU.

Sekali imbas je aku bace pun nampak nama company tu.

Kesian tuan umah kene marah. Penat je citer detail2, tapi kene marah lak.

waaa.. aku kene tipu ngan company yang same, tak ingat around 2004-05.... memang cam hareem la... Pro Direct Sdn. Bhd
http://www.dnmc.com.my  ha same la company dier tapi mase aku kene tuh kat jalan ipoh....mase tue pg ngan kazen, memang ramai orang interview, tapi dalam opis nampak ok la... rase confident jugak, lepas tuh, die kate kene keluar buat sales dulu baru akan dapat kerja dalam opis... so mase tue aku ikut je la... sorang mamat ngan minah nie, pg naik teksi... mase tu kazen kene gi kat pandan, aku kat sentul.... ade ke patut suh jual lampu suluh, pen.. pale hotak dier..... sib baik mase tue dkt giler ngan umah, so aku ckp, aku tak nak wat keje cam gini..... pas tue naik bas blah... call kazen suh dier blah gak... ahaks.. memang la pengalaman paling ngeri aku rase.....