CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: potpuri80

beli rumah under lebar daun .....desa baiduri

ada one guy sama blajar grade 13 kat canada (kurun ke 20 dulu) ngan I (but diff school)..
dgr citer dia keje ngan lebar daun ni (ingat sgt nama ni, sbb masa mula dengar dulu gelak aku ..funny giler nama company ni..)
la ni tak tau la..nama dia norizamshah..
hopefully he's not with this co anymore...

Reply 56# tekken

saya ada terbaca dalam the star (interview ngan norazmi) yang LD tak simpan tanah yang nak dideveloped...director dalam LD yang ada kepentingan dalam LD pun cuma dua orang ..dia dan abang dia..jadi, who own the land? MACC tak nak investigate ka? mesti asalnya tanah kerajaan negeri..

kalau tengok harga min. pun 700K kat d'kayangan..mungkin ada yang mampu..masalah sekarang, kalau mengikut kajian kemampuan pembeli rumah, ideal price should be around RM300K..

jadi agak bila kena nanti agak LD ni boleh survive tak? tengok articles dalam the star property hari ni developer pun dah start 'worrying, contohnya kalau nak jual kondo sekarang ni developer kena bagi 20% rebate..kalau tiada rebate, jualan zero..

Reply 57# guesswho09

aku pun wonder director mana yang bini dua tu  member aku ka..

Reply 60# guesswho09

tapi janggut dorazmi dari dulu sampai sekarang ada

Reply  guesswho09

aku pun wonder director mana yang bini dua tu  member aku ka..

zuas Post at 29-5-2011 10:52

kalau member engko... sian la kat kawan aku tuh 

tapi rasanya abg dia kot. bini no. 2 tu pramugari katanya kann..sapa nama eh.. 

I memang suka LD ni lingkup , sebab i salah sorang yg beli projek rumah thn 2001 dulu . menyesal sangat  dahlah belakang tak ada tanah , lubang najis tak betul  lagi nak panggil orang buat . dulu masa dapat kunci banyak dah rosak , sinki pun dah hilang , sakit hati tengok  , dulu pernah komplen tapi susah diaorang nak datang betulkan , banyak kali call pun buat tak layan .last i tulis surat fax kat dia pye tokey tu baru kelam kabut nak datang . tapi first & last beli rumah LD , kalu di beri pilihan tak mau dengar lagi pasal LD ni..

Follow Us
Reply 65# guesswho09

jadi ko kenal le si n**a tu..ko tahu tak camne si member aku ni dapat kahwin ngan member ko  ko kerja kat petronas ye??

Post Last Edit by zxninja at 1-6-2011 10:00

X ok lg ke LD pya project nih? aritu ada pegi tgk2 showhouse diorg kat d'kayangan tu n nmpk byk rumah baru superlink & semi-d tgh bt..tgk design rumah derg cantik2 juge and tgk finishing mcm ok and std fittings yg derg bg pun not bad..ada bt research sket psl derg ni n dpt tahu utk housing yg baru tu diorg dah guna contractor lain dr sblm ni utk improve quality..samada quality mmg btl2 improved ke x tu wallahualam la tp since gune contractor yg lain mungkin quality xseteruk dulu la kot..cam minat la jgk dgn design rumah derg nmpk modern n bsr2..hehe

Reply 61# Swift
Swift, you buat Canadian Grade 13 kat mana? Tahun bila? Kot kot kenal..sebab kita pun buat Grade 13 jugak..

Reply 65# guesswho09

Ha'ah..bini no 2 pramugari.. sbb tu pasang 2 kot.. bila bini no 2 fly, balik rumah bini no 1. Tapi mmg dia ni tak campur residens la..

Reply 69# fuzzywuzzy

i wat grade 13 taon 83-84 kat Kingston. Then masuk Carleton U di Ottawa.  Hehe..kenal ke ekk?

Reply 71# Swift

Oh..you sempat Grade 13 kat Kingston eh..our batch Grade 13 buat local kat Taylor's College, lepas tu baru gi Canada..hehehe..

hahahahaha takkan la director tu 35 tahun anak baru dua dan yg eldest baru 4 tahun boleh ada 2 bini, kawin pun masa umur 30 tahun, tak logik langsung. tak baik tau awak suma buat spekulasi tanpa tau fakta 100% benar. bini dia tu pun dah tak fly lagi sebab nak jaga anak2!

70% apa yang u all cakap ni tak betul. sejak bila pulak la LD ni khir toyo punya -_____- tak baik menuduh orang! complain tu  takpe la, sebab memang nak yg the best, tapi kalau sampai nak menganiaya sanggup doa memusnahkan orang, lagi 3 kali ganda la dosa korang. patutnya doakan yg LD improve, bukan lingkup! inilah MELAYU! tak boleh tengok melayu lain maju, sanggup bagi bangsa lain maju, last2 tengoklah apa jadi, PKR control, cina complain pasal azan, melayu pun ikut je!

TAHNIAH!

p/s: btw yang saya tahu setiap tahun masa bulan puasa LD tanpa fail invite anak2 yatim seluruh selangor untuk berbuka puasa + bagi duit raya. hampir setiap hari (kalau tak setiap hari)! tu korang tak nak complain??? benda baik memang tak nak di promote kan... sapalah yang sampai hati boleh kata tak bayar zakat ni...

astaga... sedarlah wahai melayu!!! apa2 pun cina akan sokong cina, dan india akan sokong india. kalau kita tak sokong bangsa sendiri, sapa lagi yang akan sokong???

hahahahaha takkan la director tu 35 tahun anak baru dua dan yg eldest baru 4 tahun boleh ada 2 bini, ...
canvas Post at 17-6-2011 01:05 PM

biasalah org melayu ni...kalau org melayu buat silap dlm bisness...cepat jer kena sumpah seranah, siap doa2 kasi cepat bungkus...kalau bangsa lain buat hantu, tipu dlm bisness, keje cincai...tak apa...boleh timer...

biasalah org melayu ni...kalau org melayu buat silap dlm bisness...cepat jer kena sumpah seranah ...
AnisSuraya Post at 17-6-2011 13:13

apa boleh buat? mcm mana melayu nak maju kalau mcm ni...

hahahahaha takkan la director tu 35 tahun anak baru dua dan yg eldest baru 4 tahun boleh ada 2 bini, kawin pun masa umur 30 tahun, tak logik langsung. tak baik tau awak suma buat spekulasi tanpa tau fakta 100% benar. bini dia tu pun dah tak fly lagi sebab nak jaga anak2!

canvas Post at 17-6-2011 13:05

apa lak tak logiknye...officemate aku umo blom sampai 40 , bini dah ada 3 lak....paling muda aku tengok org berbini 2 umo 24 tahun.....anak tokey yg buat brg2 pompuan kat Kedah tu......jangan la naive sangat

apa boleh buat? mcm mana melayu nak maju kalau mcm ni...
canvas Post at 17-6-2011 23:03

Kenape kalo melayu buat projek xde kualiti x bole kritik ke? Kalo projek tu bagus x kira la melayu ke india ke cina ke yg buat org akan puji dan rekemen kat org lain.  Tapi saya setuju jgn kalo nak kritik jgn la melibat peribadi sekali, fokus die punya keje cukup la.
Saya pun ade survey projek lebar daun ni, projek DST baru die kat Bukit bandaraya dgn d'demang dekat sri kembangan, design nampak cantik tapi x tau la finishing macam mana hopefully LD ni bole improve bukan setakat buat rumah je tapi buat landskap yg cantik macam naza ttdi. Baru berbaloi pricing lebeh 400k.

Kenape kalo melayu buat projek xde kualiti x bole kritik ke? Kalo projek tu bagus x kira la mela ...
aku_ker Post at 20-6-2011 08:45 AM

Kritik kualiti projek yang dibuat, pada anis, no problem sebab kita bayar dengan wang bukan dengan daun pisang tapi cukup la kalau kritik pasal kualiti the job yg ntah apa2 tu supaya mereka ambil kira the quality di job seterusnya..tapi sampai serang hal2 peribadi, pada pandangan anis mcm x patut...entah la...lain org lain pandangan...

dengar citer lebar daun dah kurang projectnyer...sudah ganti dgn naza ttdi...tgh naik mencanak sekrg nih...