CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6459|Reply: 40

Aku sedih la dekat2 nak raya nih.

Bila tiba time posa je, aku mesti rasa sedih. Bukan sbb sedih kena posa sebulan, tp sbb aku rindu mak & ayah aku. Nak2 lagi bila dekat raya ni, lagi la sayu hati aku. Bertambah2 la rindu nye aku kat diaorg. Selalu ingatkan diaorg.
Mak & ayah aku meninggal masa aku kecik2 lagi, masa sekolah rendah lagi. Tak sempat pun aku nak bermanja dgn diaorg. Zaman remaja, aku jadi seorg yg sgt rebellious. Tp aku bersyukur bila dah dewasa aki still jadi manusia normal. Hakikatnye, bukan mudah membesar tanpa mak & ayah w/pun org lain nampak mcm takde ape2.
Tak tau le knape, dekat2 raya gini, hati aku sungguh sayu sbb rindukan diaorg.

Reply #1 arwien's post

bwk bersabar & bertawakkal. sayu jek aku baca tulisan ko..............
my personal view, aku cukup respect dgn org mcm arwien sebab aku ada gak member yg kes mcm arwien. mmg mencabar .

doakan mereka bahagia di alam sana...

angap jelah ini sebagai dugaan hidup...
mungkin ada hikmahnya di sebaliknya...

sayu ati aku bile ko ckp camtue...
takpe laa..kalo ade family tp byk masalah pun x gune..

ko tggl ngan sape skang....
slalue raya ngan sape...

ko doakan arwah mak ngan ayah ko tenang kat alam sana key..
rindu tue lumrah kite sbg manusia...
tp ko kena kuat..
sbb yg hidup pasti akan mati..

kitorang x dpt rasa apa yg ko rasa...
tp ko jgn sedey2 sgt yek...

meh kite raya sesama nnti..

Reply #1 arwien's post

aku ngah tahan nanges..:cry: ..

sabar, Allah lebih menyayangi mereka..sesungguh nya apabila seseorang itu mati, akan terputus segala2 nya kecuali 3 perkara, yakni pahala amalannya semasa hidup, ilmu, dan doa dari seorang anak yang soleh.. arwien anak yang soleh kan..

Follow Us
sesungguhnya aku bersyukur kerana masih mempunai keluarga

Reply #1 arwien's post

well arwien ... aku pun camn ko ... mak aku meninggal .. time aku baru sebulan keje .. dia pesan ngan aku belikan dia kain ... aku ingat untuk dia pakai keja .. maklum la dia cikgu skola .. kene la pakai yg lawa sket .. tapi .. ye la .. dah meninggal .. kain kapan je la ... yg ada

pak aku pun dah meninggal .. almost 2 years lepas mak aku ... x sempat aku ajak pak aku tinggal ngan aku ...
losing both of them .. deeply torcher my peace and my soul ... nak buat camna ... i felt that ... i failed to make both of them happy .. to have son like me. Every damn day my friend ... bila menghadap cermin nak gi keja ... aku rasa bersalah ... pena skali tu .... aku hantuk kepala ke dinding ... tau aku berpendidikan.. tetapi .. well ... hidup ni .. lahir tanpa manual dan protokol. Alangkah bestnya kalau lahir sebagai anak tengah .. at least ada abg atau akak sulung untuk dicontohi.

Dulu dulu ... time aku nganggur lagi (actually .. lepas mak aku meninggal .. aku berenti keja ... balik kg.) aku habiskan masa yg ada ... dengan solat. Dalam doa... sering .. aku memohon .. ibuku .. ditempatkan bersama orang2 kesayangan Nya. Dan doaku jua .. agar dosa2ku ... tidak menjadi bebannya di akhirat. Setiap hari...
tatkala senja mula melabuh tirai .... aku ... adik2ku .. dan ayahku....pergi menziarahi kubur ibuku. Tidak jemu. Hampir setiap hari... kubacakan yasin untuk arwah ibuku..

Tahla bila ... ibu hilang di mata.... hilang dari hidup ini... aku rasa bersalah .. kerana pada setiap hari semasa hidupnya.... aku mmg tidak ngam ngan ibuku. Ada je benda yg menjadi gaduh antara aku ngan ibuku. Tetapi pada akhir2 hayatnya... aku menjadi kedu... bila aku mula memahami feelnya. Di sebalik marahnya, di sebalik cebik bibirnya bila tidak berstuju dengan aku ... ada titis titis kasih sebenarnya .. yang mengalir membasahi diriku... tetapi aku terlalu bodoh untuk melihat semua itu.... dan bila ibuku tiada... setiap rasa kasihnya itu .. menyucuk dan menjadikan aku rasa bersalah ... kerana aku kurang ... menjadikan ibuku ... mampu mengukir senyum ... di bibirnya.

raya ini sebenarnya .. tiada makna bagiku .....

Originally posted by sibel at 30-9-2007 06:11 PM
raya ini sebenarnya .. tiada makna bagiku .....

napa  

sedihnye baca...

arwien & sibel jgn sedih2 ye.trima la qada' dan qadar Allah dgn hati yg redha.Rasulullah pun anak yatim jgk.lg kuat dugaan dan ujian baginda.
mmg sedih klu parents takde ni.mmg la sedih.sape tak sedih klu parents takde.nangis la skuatnye klu itu mampu mengubat rindu.tp hidup mesti trus gak.doakan mereka di sana.lpas tu sayangilah adikbradik/ family yg lain dan hormatilah kwn2 arwah parents korg tu

anggaplah raya ni skadar hari kemenangan.yg pnting bulan ramadhan ni.lg2 10 hari terakhir.aku pun sdih klu hari raya nak dekat sbb bln ramadhan akan berlalu

sabar je la ..

aku pun dapat rasa kan sekrang ni..tapi parents aku idup lagi.. tahun ni aku decide nak raya kat mesia...family aku pun dah makin sket kat mesia ni..

time2 buke ..aku rase sangatttttttttt sunyi.. sebab aku ngan mak aku je..

adik beradik aku 7 orang.. 3 dah kawin.. 2 anak sedara dan parents idup lagi.. kalau nak ikut kan.. memang meriah kalau time2 raye atau buke pun...
last june akak aku ngan hubby die moved ke miri ngan adik aku paling kecik dan abang aku sornag lagi kat miri jugak ngn bini die.. dan 3 family aku kat sane..

yang kat semenanjung ni pulak tinggal parents, adik ngan abang sorang lagi.. sorang lagi abang baru je ke spain dok 4 tahun kat sane.. baru je g ngan bini die.. makin sket ..

pastu time2 buke2.. tengok  aku ngan mak aku je buke.. bapak aku keje, abang aku sorang lagi tu dah beli umah sendiri.. so dok umah sendiri... adik aku sorang lagi belajar kat U.. tinggal aku je.. ni kalau aku balik nanti.. tinggal mak akus orang..

time2 raya kalau tak de family berkumpul.. memang terasa sangat sunyi kan.. even sorang tak de.. kalau ade semua sangat la meriah...

aku harap sape2 yang sunyi2 tu masuk la dalam ni..kekek..
btw pada sape yang dah tak de family tu tak kesah la parents ke atau adik beradik lain ke.. bersabar la..bagus nye g la ziarah kubur dorang mase hari raya nanti.. sedekah kan fatihah whatsoever... insyaALlh kite tak sunyi..hehe

Banyak-banyakkan bersabar ye arwien dan Sibel...doakan utk mereka ya..between marsh punya ayah juga dah meninggal ketika marsh 2 minggu nak SPM..thn 1999.. Alhamdulillah marsh masih ada ibu..

Reply #1 arwien's post

walau pung x pernah alami tapi saya rasa saya faham perasaan awak....

memang sedih biler x de tempat bermanja

Ya Allah...tersedu aku nangis depan pc memalam nihh
tabahkan hati,sibel..arwien...

mak..tgu ati balik...nak cium tgn mak..nak peluk mak ayah puas2..

kenapa la byk trid yg mcm nih....
wat aku menangis jek...

buat semua yg sudah x punya emak/ayah.... tabahkan hati...
dan aku juga pernah melalui saat kehilangan yg tiada pengganti...

buat arwah bonda dan semua..
moga roh kalian ditempatkan dikalangan org2 yg soleh.... - al-Fatihah...

[ Last edited by  afja at 1-10-2007 09:28 AM ]

Reply #16 afja's post

stuju...

maken sedih plak ahkak bace citer2 korg ne...

mmmm aku pon rasa sedeyy...

tapi dengan citer korang...aku ni tak suka pon raya..takde menda maknanya raya ni pada aku adik beradik...
laki aku nak rebut ajak balik umah mak dia tetiap tahun pon aku tak kisah.
pada aku raya ni just another day...
cuti..tak yah g kejer

sedihnye baca...

arwien ngan sibel bnyk2 la berdoa utk diorang...

buat yg masih ade ibu bapa, hargailah mereka sementara mereka masih ade ni...

banyak2 la bersabar dengan apa yang telah berlaku,
anggaplah itu semua adalah ketentuan dari yang maha ESA,
apa yang boleh kita buat banyakkan berdoa agar orang yabng telah meninggalkan kita dicucuri rahmat dari ilahi, amin...