CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 14772|Reply: 99

Gine mok munuh tikus owh?

Aku baruk tertangga sikok tikus berjalan dalam rumah ku tadik. Patutlah kebelakangan tok aku selalu nangga taik tikus dalam sink, kak ya bau taiknya pun semerbak jak dalam dapur. Paling ku sik suka tentang tikus tok, nya suka ngigit barang2 bergetah, contohnya extension wire pakei washing machine di rumah ku. Abis digigitnya sampei telanjang. Sib bait aku sedar, terus ku balut dgn selotep. Bila ku check tapak mangkuk nak disusun ku tepi sink, semuanya berbau aik kemih tikus. Lepas ku sedar, terus ku basuh kak ya simpan dalam container bertutup.

Jadi gine cara kitak org munuh tikus tok? Aku kinek tok nang sentiasa standby penyapu in case tertemu tikus atas lantei. Tadik pun aku spray lantei dapur dgn aerosol kak ya mersi abis2 kawasan dapur ya. Jadi apa cara gik utk mengelakkan tikus tok daripada datang agik?

pakei racun tikus jak cepat pun cepat!

sakit ati nang bena ngan tikus tok tp nak munuh nya sik kempang mek ko.....

gigit palak tikus ya kuat2..mun palak nya pecah sikit cepat sikit mati

Reply #4 buDak_gaTaL's post

eeeeeeeeeee ceridak ko tok ko sanggupkah gigit palak tikus ya!

Reply #4 buDak_gaTaL's post

teruk na ko tok BG!!!!!!!! sadis! kejam........

Follow Us
beli nak dijual di pasar minggu ya....lupak juak ku nama, tapi selalu jumpa di pasar minggu, kotak kecik jak....bagus ya, cubalah...

Reply #7 lamola's post

Selain dr ubat yg dipadah oleh lamola ya..d best thing (ekot petua mak kamek la) jgn laluan gilak ngerepak nganok tikus...cos daknya tok mun mala dianok & disumpah, makin jadinya....Mun nak nyebut namanya pun sik dpt kitak nak nyebut namanya pun...paksa kitak makei nama mcm...Kak Ti ataupun Mondok. Maybe ada nama lain selain drp nama2 ya but it works...rumah kamek nak byk tikus, kadang2 dah daknya berekot atas padong ya, bunyi apa jak...nang riuh jak bunyi daknya..mak mek selalu madah cam tok bila nengar daknya bisin2 atas padong ya..."iboh bisin gilak bah, org lain nak tido kah, nak relek kah.."  lebih kurang cam ya lah...p nang menar juak koh, kakya senyap jak... ..n then mun kitak ada pusak bagus juak..mun pusak2 rumah kamek ya sik pat nanga layak tikus....nang dikepong kakya dimakan daknya...kadang2 bila bangun pagi, adalah kita nemu ekornya ajak tinggal..mun sik palaknya ajak...

Tapi ada juak pusak sik lalek ngan tikus, tikus melimpas diperati nya ajak... .

Rate

1

Reply #8 Nur68's post

pernah juak nengar jgn disebut tikus. sebut kak siti jak!tikus pantang disebut terus menjelma!

nama racun tikus = king kong
hati2 guna ya... sbb nya kedak keropok miak kecik jak hehe..bercolor2

mun ko berani, pasang sangkar key nangkap tikus ya..
sik pon beli gam tikus

mun ko nak high tech gik, beli benda kedak brand "pest-exit" ya... nya fungsi secara wave... boleh halau tikus o cicak o nyamuk n etc...
kamek masang ya di dapur... sikda la dak nya berani masuk umah..tapi ada la taik2 di balkoni luar dapur... then ko kenak cuci bekas2 taik ya guna dettol ka apa2 ka... key ilang bau..insyaAllah kelak sik nya nak dtg gilak... kenak rajin nyuci la... hehe

Rate

1

oh ya sigek gik...
petua murah,.,,
org madah makei daun durian belanda... try jak engkah tempat kitak suspek nya senang masuk

jaga kebersihan rumah, sik tikus merebak.. mencegah lebih baik dari membunuh tikus. x keluar byk modal

masalah kak ti tok nang pening palak mikir...kamek nang musuh no satu ngan kak ti tok.....dak tok nang sik dpt d anok,tuaeja tauknya...
c gek gik kata org ada buah ya kamek sik tauk namanya...byk d jlnraya mcm buah apol dpt juak pake buru sik dak tok.....

debbie06 This user has been deleted
siram pake air panas yang baru mendidih dlm sink ya... garenti jadi sup tikus...

Aku nak coba beli sesuatu di kedei kelak. Ingin juak beli macam gam ataupun racun. Bencik aku nangga tikus ada di rumah. Mcm rumah tok sik bersi jak.

CT cepat membiak..ngerembang bulu bila ngenang rupanya..Nginang pusak,cari yg agresif.Eiii... munnya telekat rah gam..mcm ne nak buangnya,molah kerja..mun makei kingkong ya kata org nya panas,carik ayek,sik nya mati dlm rumah atau tunggah sidak pets control.

mun make racun tikus..kejut2 klak ncium bau bangke..susah gk becarik..
silap2 ari bln, dh berulat bok temu...gelik juak balit nk ngereja nya..  

ada juak petua org tua..ngkah daun nangkak belanda rah cne2
tmpat tikus ya salu ngagak.. insyaallah bkesan.. nya ngalo ajak la...
lagik cgek, mun dh drmh ktk ya..jgn ktk tesebut tikus2..pake gelaran lain...
takut nya makin btmbah2 bah... hehee... petua org tua...

slamat mcuba..

Rate

1

beli jak racun tikus..mun sik pasang perangkap ka atau inang jak pusak..mun dah dapat..rendam lam aek...

Sebenarnya aku nak menyalahkan org nak bermalam di rumah aku ria tek. Aku dah selalu mesan, tutup lubang air nak dalam bilit mandik ya, tapi tetap juak nya bukak bengap2. Last2 tikus tok pun nait juak makei jalan ya. Selalunya rumah aku tok sikda binatang nak pelik2 nait selagik lubang air ya ditutup. Dolok ada scorpion 2 kali nait ke rumah bila lubang ya dibukak.

Ria tek karung beras berapa bulan dah ditandah bebukak... tapi sikda juak tikus nait. Geram nar aku dgn miak ya eh.

Originally posted by Nur68 at 29-8-2007 08:38 AM
Selain dr ubat yg dipadah oleh lamola ya..d best thing (ekot petua mak kamek la) jgn laluan gilak ngerepak nganok tikus...cos daknya tok mun mala dianok & disumpah, makin jadinya....Mun nak nyebu ...

mun mak kamek nyebut tikus, nya madah sigenit gigi, atau dayang senandong

SAJALI BIN MOHAMAD - teringat lagu si dayang dayang