CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6455|Reply: 31

Berita Harian main api

Penjualan CD lagu Meng Chee ke Kabinet
Oleh Jalal Ali Abdul Rahim

http://www.bharian.com.my/m/BHarian/Sunday/Mukadepan/20070818222400/Article/

KUALA LUMPUR: Perbuatan menjual cakera padat (CD) yang memuatkan lagu Negaraku yang diubah suai dan Kawanku/My Friends yang menghina orang Melayu dinyanyikan pelajar Malaysia di sebuah universiti di Taiwan, Wee Meng Chee, akan dirujuk ke Kabinet, Rabu ini.

Menteri Kebudayaan, Kesenian dan Warisan, Datuk Seri Dr Rais Yatim,berkata beliau akan membawa perkara itu ke Kabinet kerana perbuatan itusangat serius.

揓ika benar dakwaan ini (penjualan CD lagu Meng Chee) saya akan bawa keperhatian Kabinet minggu depan untuk mendapat nasihat dan bentuktindakan yang harus di ambil.

揔alau sudah dijual lagu kebangsaan kita dalam bentuk yang sudah dicacidan dicela, ini serius, ia satu tindakan yang di luar peruntukanundang-undang kita dan keadilan mesti dilaksanakan,

Kepada editor Berita Harian,

Saya ingin membuat pengaduan terhadap laporan berita yang dibuat oleh Encik Jalal Ali Abdul Rahim yang bertajuk "Penjualan CD lagu Meng Chee ke Kabinet". Saya akan menjelaskan tentang apa yang salah dilaporkan:

1) "KUALA LUMPUR: Perbuatan menjual cakera padat (CD) yang memuatkan lagu Negaraku yang diubah suai dan Kawanku/My Friends yang menghina orang Melayudinyanyikan pelajar Malaysia di sebuah universiti di Taiwan, Wee MengChee, akan dirujuk ke Kabinet, Rabu ini." (dipetik daripada laporanEn.Jalal Ali hari ini)

- Saya ingin jelaskan bahawa lagu Meng Chee ini - "My Friends", juga perli dan mengadu tentang tidak puas hatinya (Meng Chee) terhadap ORANG CINA YANG TINGGAL DI KUALA LUMPUR DAN SINGAPORE .Dia juga perli bahawa Lee Kuan Yew sama taraf dengan Mao Zhe Dong(Pemimpin Parti Komunis negara China) dan orang Singapore sikappenakut!
- Bahagian yang nyanyi dalam Bahasa Malaysia, dia mengata tentang orangMelayu. Tapi pada akhir bahagian nyanyian dalam Bahasa Malaysia, dianyanyi,"JANGAN GADUH LAGI LAH, BUDAK BUKA KEPALA, NEGARA INI BUKAN SATU BANGSASAHAJA. CINA BABI, JANGAN CAKAP LAGI LAH. Tapi Cakap Betul Ha, Baku KutTeh Sangat Sedap Lah. Bahasa Melayu Saya cakap macam Tahi, Tapi iniYALAH SAYA PUNYA BETUL FEELING. Sudah Lima Puluh, Tiap-Tiap Hari Tidur.TENGOK HADAPAN LAH, 2020! " Saya nakterangkan bahawa mungkin perkataannya menjadikan segelintir orangMelayu tak selesa, tapi JIKA kamu betul-betul dengar lagunya dari mulahingga habis, dia hanya ingin semua kaum menjadi KAWAN/FRIENDS! (kalaubukan, mengapa tajuk lagu ialah <<Kawanku/Friends>>?
-  Bahagian terakhir dia nyanyi dalam Bahasa Inggeris: "We are Friends but we are making MISTAKE, cause of I dont understandyou, you dont understand me, We are Friends but we are making MISTAKE,IF we solve the problem, Everything will be FREE!"

Kamu boleh dengar dia nyanyi dalam bahagian permulaan Lagu<<Kawanku/My Friend>>: http://www.youtube.com/watch?v=6PmAP8GsJjk  Sila dengar lagu ini dahulu sebelum kau membuat keputusan bahawa Lagu Meng Chee tu menghina orang Melayu.

2) "Beliau diminta mengulas mengenai penjualan CD berkenaan disebuah pusat beli belah di Muar, Johor. Penjualan itu mendedahkan MengChee atau nama samaran Namewee yang sebelum ini didakwa menghina laguNegaraku dan menyentuh sensitiviti umat Islam dan orang Melayu, turut menghasilkan sebuah lagi lagu menghina orang Melayu iaitu Kawanku/My Friends." (dipetik daripada laporan En.Jalal Ali hari ini)

Bahagian yang diwarnakan dengan warna merah merupakan tuduhan yangTIDAK BETUL. Lagu Meng Chee yang bertajuk "Kawanku/My Friends" inisudah lama dicipta oleh dia sebelum ciptaan lagu "Negaraku ku".Kebanyakan mereka yang suka Online dan fasih Bahasa Cina pun pernahdengar lagu "Kawanku/My Friends" di YOUTUBE.

3) Laporan yang berciri subjektif ini hanya mengakibatkanpenambahan perselisihan faham antara kaum Melayu dengan kaum Cina dantidak adil bagi pihak Meng Chee yang cipta lagu ini Bukankah PM yangdihormati kita berkata bahawa jangan membangkitkan isu yang sensitif?

[ Last edited by  abaddon at 20-8-2007 09:31 PM ]

Originally posted by abaddon at 20-8-2007 21:28

Saya ingin membuat pengaduan terhadap laporan berita yang dibuat oleh Encik Jalal Ali Abdul Rahim yang bertajuk " penjualan CD lagu Meng Chee ke Kabinet". Saya akan ...

Bila kena kat ko jer... ko cakap main api la... isu sensitif la... abistu yg cina bangsat Meng Chee hina aku punya azan subuh... bilal yang melaungkan azan tu... tak main api? bukan isu sensitif?

[ Last edited by  aku76 at 20-8-2007 09:37 PM ]

abaddon berapa namewee bayar u post dalam ini cari?

regstr di cari cuma utk komen pasal namewee saja ka?

first off, aku rasa dia nih yang playing with fire. then again, dia ada jugak hak. and aku rasa lagu kawanku nih, tak sepatutnya masuk newspaper.

Originally posted by abaddon at 20-8-2007 09:28 PM

Saya ingin membuat pengaduan terhadap laporan berita yang dibuat oleh Encik Jalal Ali Abdul Rahim yang bertajuk "enjualan CD lagu Meng Chee ke Kabinet". Saya akan ...

surat yg ditulis oleh bangsat forumner cari yg buta sejarah...

guess who....

Follow Us
Originally posted by 0077 at 20-8-2007 09:37 PM
first off, aku rasa dia nih yang playing with fire. then again, dia ada jugak hak. and aku rasa lagu kawanku nih, tak sepatutnya masuk newspaper.

bila kena kat dia pandai soalkan hak dia...

hak kita sbg bumiputera ni tak pernah fikir?

aku saja tulis bumiputera spya diorg ingat bukan org melayu saja yg keistemewaan tu

Originally posted by sharx at 20-8-2007 21:40

bila kena kat dia pandai soalkan hak dia...

hak kita sbg bumiputera ni tak pernah fikir?

aku saja tulis bumiputera spya diorg ingat bukan org melayu saja yg keistemewaan tu

kalo ko bagitau ko igt diorang nie semua tau ke? dia mana paham tu semua pasal perkongsian.. nasib baik dia duk Malaysia... kalo kat Indon... lama dah kena pancung kepala ...:@:@

Originally posted by abaddon at 20-8-2007 21:28

Saya ingin membuat pengaduan terhadap laporan berita yang dibuat oleh Encik Jalal Ali Abdul Rahim yang bertajuk "enjualan CD lagu Meng Chee ke Kabinet". Saya akan ...

"Bukankah PM yangdihormati kita berkata bahawa jangan membangkitkan isu yang sensitif?"

sebenar nya siapa dan pihak mana yg mula2 membangkitkan nya?  siapa yg mula2 menyalakan api nya?

Originally posted by aku76 at 20-8-2007 09:43 PM

kalo ko bagitau ko igt diorang nie semua tau ke? dia mana paham tu semua pasal perkongsian.. nasib baik dia duk Malaysia... kalo kat Indon... lama dah kena pancung kepala ...:@:@

aku takde masalah dgn org bukan bumiputera...

org melayu pun takde masalah utk hidup dgn depa2 ni...

tp ada puak2 yg satu ni suka carik masalh dan bermain dgn api...

sengaja nak menguji kesabaran org melayu

kononnya kata hak mereka...

dan klu boleh nak terapkan ideologi malaysian malaysia...(kepala hotak dia)

spt seorang hardcore penjilat kuan yew dalam forum cari ni...

Originally posted by sharx at 20-8-2007 21:48

aku takde masalah dgn org bukan bumiputera...

org melayu pun takde masalah utk hidup dgn depa2 ni...

tp ada puak2 yg satu ni suka carik masalh dan bermain dgn api...

sengaja nak menguji kesabaran org melayu

kononnya kata hak mereka...

dan klu boleh nak terapkan ideologi malaysian malaysia...(kepala hotak dia)

spt seorang hardcore penjilat kuan yew dalam forum cari ni...

ada penjilat kuan yew? geng beruk itam ke?:@:@

Reply #11 aku76's post

geng beruk itam tu aku tak pasti la....

tp perangai cam beruk tu mmg sudah pasti

Reply #10 sharx's post

memang apa yang dia nyanyi keluar adalah benar..

kami dikliminasi..

saja u orang tak tau pasal ada hak hak istimewa..

tapi memang yang dia keterlaluan adalah nyanyi pasal azan..

but oso ntg wat..

if u understand the real meaning..

don be so mad of tis stuff..

some ppl wan gain politic power so they keep on take tis as an importan matter..

while case of the mongolian case?

they tried to make the public off topic of it by using wee..

jz my cents..

Reply #12 sharx's post

orang yang cakap orang beruk sebenarnya mengata diri sendiri..

ajaran islam tak pernah mengutuk orang..

pls be a good muslim..

JANGAN GADUH LAGI LAH, BUDAK BUKA KEPALA,NEGARA INI BUKAN SATU BANGSASAHAJA. CINA BABI, JANGAN CAKAP LAGI LAH.Tapi Cakap Betul Ha, Baku KutTeh Sangat Sedap Lah. Bahasa Melayu Sayacakap macam Tahi, Tapi iniYALAH SAYA PUNYA BETUL FEELING. Sudah LimaPuluh, Tiap-Tiap Hari Tidur.TENGOK HADAPAN LAH, 2020! " -  Bahagian terakhir dia nyanyi dalam Bahasa Inggeris: "Weare Friends but we are making MISTAKE, cause of I dont understandyou,you dont understand me, We are Friends but we are making MISTAKE,IF wesolve the problem, Everything will be FREE!"

Ini juga kata main api???? apakah standard kamu bagi main api, dia hanya cakap masalah yg lama muncul di sekelompk Malayu yg selalu menganggap Cina sbg musuh/org luar (lama dulu seseorang yg pegang kris cakap nak guna darah Cxxx rendam krisnya, cakap di parlimen kalau tak suka, boleh keluar dari Malaysia, kalau u ingat)

Kami ialah kawan tapi kami buat salah sesama lain, sebab saya tak faham u dan u tak faham saya
Kami ialah kawan tapi kami buat salah sesama lain, kalau kami meyelesaikan masalah, semua akan jadi senang
Macam mana nak selesaikan masalah kaum yg lama muncul,  mesti guna otak dgn baik baik, jangan sekaligus nak marah nak bergaduh saja, fikir betul betul

[ Last edited by  abaddon at 20-8-2007 10:33 PM ]

Originally posted by aku76 at 20-8-2007 09:43 PM kalo ko bagitau ko igt diorang nie semua tau ke? dia mana paham tu semua pasal perkongsian.. nasib baik dia duk Malaysia... kalo kat Indon... lama dah kena pancung kepala ...:@:@
aiyo, u nak buat macam binatang ke (bunuh org), u nak Malaysia hancur ke, u nak ekonomi mundur 10 tahun ke, U NAK MISKIN MACAM ORG INDO KE???

Originally posted by anyon996 at 20-8-2007 10:12 PM
memang apa yang dia nyanyi keluar adalah benar..

kami dikliminasi..

saja u orang tak tau pasal ada hak hak istimewa..

tapi memang yang dia keterlaluan adalah nyanyi pasal azan..

but o ...

nak divert isu ke or what so ever bukan soalnya...

soalnya dia buat benda tak guna otak?

otak sudah rosak sbb tensen studi ke?

kutuk agama orang nothing ha?

manyak pandai u cakap aa?

orang lain punya feeling tarak fikir meh?

klu org lain kutk yg punya practice u tarak marah meh?

klu yg tarak marah...

itu yg punya psal la...

kontrak sosial cuma boleh fikir pasal hak istemewa org bumiputera sj ka?

lain2 tak mau tgk ka?

kenapa?

pasal tak kena mengena dgn u punya hak ke?

pandai ckp soal hak bila sentuh hak u sj ke?

hak orang tarak fikir ke?

penat maa ckp sm lu org...

Reply #15 abaddon's post

i nak sambung lagi..

banyak salah faham antara kita tapi kenapa kita nak gaduh sesama sendiri?

yang untung orang lain..

perpaduan retak..punca kegagalan bangsa malaysia..

duduk dan settle secara aman la..

kalo i salah..u tolong betulkan..

tapi kalo u salah i akan tolong betulkan..

tapi janganlah kita gaduh..

peace..

world will end if there's no peace..

Originally posted by anyon996 at 20-8-2007 10:15 PM
orang yang cakap orang beruk sebenarnya mengata diri sendiri..

ajaran islam tak pernah mengutuk orang..

pls be a good muslim..

u tak boleh faham ayat saya ke?

Originally posted by anyon996 at 20-8-2007 10:40 PM
i nak sambung lagi..

banyak salah faham antara kita tapi kenapa kita nak gaduh sesama sendiri?

yang untung orang lain..

perpaduan retak..punca kegagalan bangsa malaysia..

duduk dan se ...

so jgn create isu2 yg boleh mencetuskan keretakan...

ayat mudah...

klu tak faham jugak tarak taula sy.....

12Next
Return to list New