CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: sherrina

NGO: Membezakan kaca dengan permata

Scot,
setuju tu tapi sherrina cadangkan supaya kutipan tu di akaun kan dan diaudit supaya tiada yg kata duit tu hilang dan sebagainya. Ishh tu nak kene tubuhkan persatuan berdaftar kalau gitu.

Rate

1

salam

I rasa perkara tersebut berlaku dlm beberapa kes terpinggir.

I rasa kalo ada niat nak menderma... kita derma secara sederhana.  Jgn disebabkan kes2 terpinggir maka pihak2 yg patut menerima bantuan kita, diabaikan.

fleurza,
itulah...masalahnya org dah makin lama makin fobia nak menderma. Sebab makin hari makin menjadi2 kes 'derma tipu' ni dan bukan sikit2 kes yg kedengaran. Antara yg popular smpi hari ni ialah tabung jantung hatiku...sebab tu apabila org mengambil langkah berhati2 utk menderma, maka derma makin susut makin kurang sedangkan yg memerlukan makin ramai. Tapi ke mana saluran yg boleh dipercayai? Tak silap saya Mercy siap ada bentangkan akaun audit, Alhamdulillah...tau jugaklah kita duit tu sampai ke pada yg sepatutnya walaupun kita tatau baca akaun audit (mcm saya lah) tapi yg lain2 tu bagaimana?

Kita tamau perkara derma tipu ni berterusan sampai satu masa masyarakat hilang percaya dan tamau menderma lagi. Sebab tu saya sarankan bagi yg tahu kes2 derma tipu, pihak yg sepatutnya tak menjalankan tugas seperti yang diamanahkan dlll...laporkan. Sebelum ia melarat, elok di banteras.

Org makin lupa apa hukumnya makan duit haram, makan harta anak yatim...dan org juga lupa apa balasannya menyampaikan derma. Bak kata Imam Masjid Negara "Kalau org tau betapa hebatnya balasan daripada perbuatan menderma, pakaian di badan pun mereka nak beri"

hari sabtu lepas, aku ada lalu kat RKKTB tu sebab nak gi kldowntown.... aku tgk pagar dan pintu masuk kat RKKTB tu dah bertukar... tapi yg buat aku sedih... pintu pagar dan pagar mcm dah setinggi tembok penjara.... aku pun tak tau apa motif diorg buat pagar se"gah" tu... bagi aku tk relevan sungguh buat pagar setinggi tu... ok..cuba pikir.. kanak2 yg bersekolah dah tentu boleh lihat dunia luar sbb dorg akan keluar bersekolah... tapi bagi kanak2 yg umur 3-5 tahun... apa yg dorg nak nengok...
kalo buat aktivit luar kelas pun... aku boleh lihat yg knk2 tu suke lihat pemandangan luar...kereta lalu-lalang..... tapi bile dah pagar setinggi tu... apa yg dorg bleh lihat... lihat tembok jelah... nak buat pagar se"gah" tu pun dah tentu telan kos yg tinggi... baik upgradekan keadaan rumah tmpt knk2 tu tido dulu...  
sapa2 yg ter"lalu" kat RKKTB tu, cuba perati "pagar" dia.. adakah keadaan dalam pagar tu seindah pagar itu...

captain,
pi lah jenguk2 mereka tanya khabar hantar sikit2 bantuan. Bleh tahu keadaan sebenar di dalam. Saya khuatir tembok setinggi tu nak halang pemandangan org luar dari mengetahui apa yg sebenarnya berlaku didalam.....

Originally posted by sherrina at 21-2-2007 09:27 PM
captain,
pi lah jenguk2 mereka tanya khabar hantar sikit2 bantuan. Bleh tahu keadaan sebenar di dalam. Saya khuatir tembok setinggi tu nak halang pemandangan org luar dari mengetahui apa yg sebe ...

bukan tk nak pegi... terlalu byk prosedur utk orang luar.... lagi2 kalo pergi secara persendirian... mmg dorg takkan benarkan masuk.. kecuali..kecuali..kalo kite org yg "berpangkat besar","berjawatan besar","bernama besar"... kalo sherrina masuk dalam.. bukan calang2 gambar org2 yg terpampang kat dinding2 dan meja... artis,kerabat diraja,menteri, u name it.. yg untungnya pekerja2 kt dlm tu yg sibuk nak bergambar ngan artis2 yg dtg..... ...

Follow Us
oh pulak dah...camno org nak beri sumbangan kalau nak masuk melawat pun perlu di tapis. Mujurlah rumah Shifa' tak begitu.....

Scotland This user has been deleted
Cuba contact Utusan Msia atau The Star ke atau akhbar2 di Msia. Cerita kepada mereka......suruh mereka buka kan rahsia di sebalik dinding yang tinggi tu.

Eh Captain, you boleh buat cerita rakaman nie untuk TV3......aaaaaaaaa dah datang idea untuk Captain......

Scotland

Cuba lihat isu ini....

Masyarakat juga tak begitu memberi sokongan pada NGO dan rumah anak yatim. Mengharapkan sumbangan sektor korporat semata2, bukan jalan terbaik. Mereka lebih gemar melihat dan menuding jari sahaja daripada membantu.

Mcm hari ni van yg digunakan untuk menghantar anak-anak Shifa' rosak dan mereka berjalan kaki ke sekolah yg hanya 10 minit dari rumah melalui jalan yg ramai org, tiada jalan besar dan jalan beramai-ramai dalam satu kumpulan. Menjadi buah mulut penduduk flat berdekatan dan menuduh pentadbiran mula main duit sampai tarik peruntukkan kenderaan dan suruh budak jalan kaki.

Saya cuma nasihatkan pengasasnya supaya pekakkan telinga dan teruskan usaha. Dalam keadaan skrg, adalah lebih penting utk dia mencari sumbangan (bukan senang nak minta bantuan, siap kene hadir meeting dan buat presentation di tempat bakal penyumbang) dan saya rasa elok budak2 tu diajar susah sikit. Apa yg susah sgt jalan kaki ke sekolah spt budak2 lain? Mereka jauh lebih beruntung kerana sekolahnya dekat dan tak menempuh jalan besar. Ramai budak lain yg bergadai nyawa utk ke sekolah.

Saya rasa walaupun anak yatim, mereka perlu diberi peluang berdikari dan belajar menguruskan hidup sendiri tidak hanya bergantung sepenuhnya pada org lain. Pengalaman ini amat berharga utk mereka gunakan di masa hadapan nanti. Kehidupan di Malaysia ini makin susah, makin mencabar....yg lemah akan tewas...yang gagah akan survive...

Originally posted by captain_scubby at 22-2-2007 07:55 AM

bukan tk nak pegi... terlalu byk prosedur utk orang luar.... lagi2 kalo pergi secara persendirian... mmg dorg takkan benarkan masuk.. kecuali..kecuali..kalo kite org yg "berpangkat besar ...

Mmg banyak prosedur utk masuk sini...cam terbantut je keikhlasan kita utk membantu. kalau sesaja pergi mmg takleh masuk...kena isi form segala..cuma kalau nak menderma je yg leh buat on the spot..

12
Return to list New