CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 34365|Reply: 294

Lelaki dan Wanita idaman

ha...ini first time teman nulih kat board perak ni..

Tujuan teman mengutarakan tajuk ni sebenarnya untuk paduan muda mudi yang belum berumahtangga cam sepai..savvy..izana..marcell..chenoni..anbulisia..kebayan (yang sedang dilamun cinta ni...hehehe)  dan orang2 yang sewaktu dengannya..dan juga bolehlah mendapat petua2 dari orang2 yang sudah melalui proses tersebut cam En Al..TK..Valkries..tapei(uhh..mike dah otai rupennye...hehehe)..cheksu..yaneng dan sapa2 yang teman tak tahu dah kawin ke belum...hehehe

Bermula dari citer teman..menyebut je tentang lelaki idaman mesti semua orang nak yang sempurna walaupun dah tahu manusia ni tak semuanya sempurna...dan Allah pun dah menetapkan setiap jodoh seseorang...tapi lelaki dan wanita idaman yang macamna kita hendak....kaya dan encem..baik budi bahasa...bertanggujawab...tak curang..dan macam2 lagi kriteria2 yang kita hendak....

seperti yang disebutkan dalan Al-Quran..wanita itu dikahwini kerana empat sebab,  kerana hartanya,keturunannya,kecantikannya dan kerana agamanya.Pilihlah wanita yang beragama engkau akan selamat....begitu juga dengan lelaki kahwinkanlah dengan lelaki yang bertkwa kepada Allah,kalau ia mencintainya ia akan menghormatinya dan kalau tidak cinta tidak menganiaya..

..seperti yang teman katakan diatas lelaki idaman teman sudah teman ketemui..hehehe...walaupun sebelum ni teman macam savvy,kebaya,izana dan orang2 yang sewaktu dengannya..berkawana dengan lelaki dengan satu tujuan untuk mencari lelaki yang benar2 boleh dipanggil SUAMI.

Rate

1

huhu sekali mrs iconglu bukak topik daaaa :
wanita idaman teman aaaa...
hmmmm
:nerd: :ting:
tgk dulu laa org len nak kata apa...hehe

sebelum jumpa ngan wife aku sekarang, tak pernah aku setkan kat minda aku nak pilih pompuan yang camni atau camtu..tu sebab aku pernah berkawan ngan budak tingkatan 5 padahal aku dah Tahun Dua kat universiti..aku tak pernah pikirkan pasal status..ex girlfriend aku dulu ada budak kampung..ada budak bandar..ada budak biasa2 je..ada budak yang berada..cuma mungkin bukan jodoh agaknya akhirnya aku kawin ngan wife aku sekarang..

aku teringat pepatah seorang rakan baik aku dulu " orang yang selalu mengharap akan selalu merasa kecewa..". Jadi kita terima je seadanya...

mengimpikan lelaki/wanita idaman tu tak kisah..dan alhamdulillah kalau kita berjumpa dengannya tapi jangan terlalu mengharap sangat..refer to para 2...

ermm wanita idaman teman??...tggu org len jwb gak:nerd:

chenoni tu sapa..tak pernah dengar pun..

Reply #3 valkries's post

heh..baca komen val, baru teringat wanita idaman aku dulu :lol
wanita idaman aku dulu lebih kurang mcm cerita novel2 cintan...miahahah...cantik, tinggi, putih melepak, baik(pendek kata semuanya lengkap) tp yg nyatanya semuanya itu hanya wujud dlm novel je...tak pn filem2 tamil eh silap bolywood

Follow Us
errrr, tk pnh set dlm pkran aku nak laki ygmcm mana ..

masa blaja pon tk mencari pon calonnya .. eishh ape aku nk tulis nih

biar org lain komen dulu

Originally posted by valkries at 17-1-2007 02:41 PM
sebelum jumpa ngan wife aku sekarang, tak pernah aku setkan kat minda aku nak pilih pompuan yang camni atau camtu..tu sebab aku pernah berkawan ngan budak tingkatan 5 padahal aku dah Tahun Dua ka ...

val...kirenye sebelum ni mike ramai le gelfren..hehehe..tak kisah le...tapi biasa le orang lelaki mana ada yang sorang dua gelfren..agaknya buat spare tyre kut...tak pe le mike bertanggujawab kurang2nye bila dah ada isteri mike cari yang betul2 yang dituntut. Teman dulu ada kawan pompuan..kira cam best le jugak..tapi dia ni memang memilih orangnya...nak yang kaya...encem..pendek kata yang best2 giler le..tuptup bila kawin rupenye dia bini no 4...ishhh...kesian betui kat dia...:geram:

impikan dew leh tak?

Originally posted by valkries at 17-1-2007 02:44 PM
chenoni tu sapa..tak pernah dengar pun..

entah ..teman pun ternampak masa thread kat kualer tu...hehehe...katanye bujang trang ting tong lagi...pastu senyap...hehehe:hmm:

Originally posted by Pikir at 17-1-2007 02:49 PM
heh..baca komen val, baru teringat wanita idaman aku dulu :lol
wanita idaman aku dulu lebih kurang mcm cerita novel2 cintan...miahahah...cantik, tinggi, putih melepak, baik(pendek kata semuanya  ...

hmmm...tu le orang laki...nak yang lawo2 je.:geram: ..hehehe...habis yang tak lawo tu nak letak kat maner...diorang pun ada gak perasaan..hehehe...tak cantik dimata  tapi cantik dihati...wallahuaalam

Reply #10 iconglu's post

tu la pasey senyap terus jer...
gamaknya bertenet dari cyber cafe kut...hehe

Originally posted by hitamputih at 17-1-2007 02:55 PM
impikan dew leh tak?

apa tu...teman tak brape paham...almaklum le dah blurr skit....hehehe:hmm:

hmmm..aku pun seperti val jugak...tak pernah nak setkan dalam minda aku ni nakkan pompuan yg camtu atau camni...sbb aku ni jenih terima dan redha saja ketentuan ilahi....dan mungkin sebelum kawen dulu aku ni pemalu orgnye...:nerd: ...

Originally posted by sepaileman at 17-1-2007 02:59 PM
tu la pasey senyap terus jer...
gamaknya bertenet dari cyber cafe kut...hehe

ye le kut...hehehe...ate mike tahu je...gelfren mike kut...hehehe...cam orang frust je..heheh:nyorok:

lelaki idaman marcell adalah yang macam ni...  :love: :love:

hehhehehe.. kalau dapat sanggup tak tido malam weh..

Originally posted by tapei_ubi at 17-1-2007 03:01 PM
hmmm..aku pun seperti val jugak...tak pernah nak setkan dalam minda aku ni nakkan pompuan yg camtu atau camni...sbb aku ni jenih terima dan redha saja ketentuan ilahi....dan mungkin sebelum kawen ...

hehehe...pemalu...hehehe...leh caye ke tapei oii...tapi bila membaca pase mike aritu..teman percaya mike ni dikategori orang bertanggujawab ..hehehe...bertuah le isteri mike ni...:love:

Originally posted by iconglu at 17-1-2007 02:54 PM

val...kirenye sebelum ni mike ramai le gelfren..hehehe..tak kisah le...tapi biasa le orang lelaki mana ada yang sorang dua gelfren..agaknya buat spare tyre kut...tak pe le mike bertanggujawab k ...

aku berkawan dengan sorang pada satu2 masa..

Originally posted by iconglu at 17-1-2007 02:58 PM

hmmm...tu le orang laki...nak yang lawo2 je.:geram: ..hehehe...habis yang tak lawo tu nak letak kat maner...diorang pun ada gak perasaan..hehehe...tak cantik dimata  tapi cantik dihati...wallah ...

:ketuk: pompuan pn ade yg idamkan calon suami ala2 Shah Rukh Khan, kaya, ensem, tinggi...bla...bla:bgrin:

Originally posted by marcell at 17-1-2007 03:04 PM
lelaki idaman marcell adalah yang macam ni...  :love: :love:

hehhehehe.. kalau dapat sanggup tak tido malam weh..

ishhh...mike ni marcell memilih beno...ate idak ke nak orang melayu ni ha...sepai ada...anbu ada..kot2 tapei tu nak pasang dua ke...hehehe...:ketuk: