CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ziela657

~~Lokasi mane yg sesuai utk beli rumah~~

960# mama_aqilah1

knp tak tgk kat semyih or pajam..situ pun ramai govermt duduk situ...kalu tol ada dua kat situ..

960# mama_aqilah1

knp tak tgk kat semyih or pajam..situ pun ramai govermt duduk situ...kalu tol ada dua kat situ..
oneseven Post at 14-10-2009 15:03

husband kata...macam kurang berkenan ngan kawasan semenyih tu... maybe kat nilai 1 lebih bagus pembangunannya... im not sure...

Post Last Edit by oneseven at 14-10-2009 17:50

962# mama_aqilah1

ooo..ok, tp pernah pi tak pajam?pajam dkt dgn nilai..umh kat situ pun cantik2 gak,cuma kat nilai tu..kos ulang alik die agak tinggi jugak tu..nak ke putrajya..

semyih sebenarnya pun ok,dulu ingat tak best gak kwsan tu..sebb jem kwsan pekan tu..tp tgk kwsan pelangi semyih ni..mcn best lak kat situ...

kat blog ni bayak cerita pelangi semyih..http://maiartdecor.blogsome.com/2008/09/

Post Last Edit by oneseven at 14-10-2009 17:50

962# mama_aqilah1

ooo..ok, tp pernah pi tak pajam?pajam dkt dgn nilai..umh kat situ pun cantik2 gak,cuma kat nilai tu..kos ulang alik die agak ti ...
oneseven Post at 14-10-2009 17:47

ya ke....tak strategikkah rumah yang akak beli tu ye oneseven....??? emmm...

akak dah beli ke?ingat akak baru cari tempat..tu sy bagi tahu tempat semyih or pajam..kat nilai tu ok, mmg kwsan tgh mebangun..dkt dgn nilai3,hehheh..senang membeli belah..cuma kos ulang alik lah,skg ni ada hiwy LEKAS so dkt skit nak smapi dan kurang jem..

akak dah beli ke?ingat akak baru cari tempat..tu sy bagi tahu tempat semyih or pajam..kat nilai tu ok, mmg kwsan tgh mebangun..dkt dgn nilai3,hehheh..senang membeli belah..cuma kos ulang alik lah,sk ...
oneseven Post at 14-10-2009 21:47

aha...akak dah beli dah... 1/11 ni start pindah sana n duduk sana... dulu sebelum beli..jenuh survey tempat... tak plak sampai ke semenyih surveynye... oneseven beli umah tu berapa k? cantik sangat rumah one tu akak tengok... berbaloi kan beli rumah lawa cam tuh....

Follow Us
Post Last Edit by oneseven at 15-10-2009 11:23

966# mama_aqilah1

huhuhu..akak bukan umh sy tu,tu umh org blog yg duduk umh kat pelangi semyih..sy bagi contoh umh kat pelangi semyih..kwsan die pun cantik..kalu akak ada masa pi lah pelangi semyih,cantik kan umh die,tp umh kat nilai pun cantik..tgk umh kat sana cntik2 dan besar..umh sy akhir tahun ni siap...

958# mama_aqilah1

aku duduk Nilai. Laki kerja cyberjaya & aku kerja KL.....Okay jer...Laki aku drive so, fr Nilai-Cyberjaya tuh dalam 20 minutes. Tak ada tol yer & tak jem..so aku tak sure part mana commuting expenses mahal. Aku gi KL naik ERL (dlm 30 minutes dah sampai), amik dari Salak Tinggi..aku punya mahal sikitlah...monthly pass MYR285, tapi still cheap compare, dari aku nak bawak kereta, dgn jem & tol, dan parking di KL dalam 250/bulan.

Lagi satu aku suka....cost of living tak tinggi, sebabnya ikan & sayur dapat fresh & murah dari pasar tani/pasar malam (nak compare ngan KL ler). Tak sesak sangat...

Cuma satulah since Nilai ni still in developing mode, Balai polis & bomba tak siap lagi (in the making). Even, hospital skang pun tak dok. Adalah Nilai Cancer Institute (yang offer outpatient), tapi biasanya aku pergi KPJ seremban. Then, International student ramai...kalau dapat neighbour Nigerian lagilah masak...bising yang amat...nasib baik sekarang ni dah okay area rumah aku, since committee kitaorang hantar surat kat colleges dia orang nih...so okaylah...

Dulu pernah duduk kat nilai...tol sehala RM4.70, pergi balik 9.4... huhu...
itu kalau bawak kereta la ke kl...

kalau ke cyberjaya tu ikut maner tak kena tol liberty? Ok gak tu kalau tak kena tol...lagipun tak jem...

lalu salak tinggi... menghala ke klia/banting...
then akan ada satu simpang ke kanan = putrajaya/cyberjaya
terus jek lah sampai exit cyberjaya.....
tarak tol pun

ke depan...tatau la plak kalu ada tol plak kan....

970# tudung_saji

Haah betullah tuh minder...lagi satu kalau nak gie KL aku tetap lalu kat situ juga sampai cyberjaya, aku masuk Maju expressway...Tol dia lagi murah dari Sg. Besi dan tak jem langsung, keluar terus kat jalan tun abd razak (tu yang baru start jem pun). Cab driver from & to KLIA mmg lalu jalan nih.

puchong utama tu pun kawasan lombong ke dulu?
yg dekat area klinik kesihatan puchong tu....

ada projek yg nk launch...tp x tau bila
RM230K = 18X65 (kecik kot ekk)
double storey....

yup.... betul liberty....
laju jek kalu bawak kat maju expressway tuh....
(sekali sekala jek lalu pun)

Post Last Edit by idx at 27-12-2009 14:32

972# tudung_saji
Pernah riki-riki rumah kat Puchong Utama Fasa 5 belakang Klinik Kesihatan tue..memang best area tue..sebab ramai 'orang kita' pastu taman permainan dia well maintained...tapi rumahnyer kecik sikit..18x65..