CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Muntz

Survey.. Korang berkhatan umur berapa? (Perempuan sahaja)

biar benar ramai yg berkhatan 18 tahun ke atas tu... :

btw, mcmana nak tau dah berkhatan ke tak selain drpd tanya mak bapak? ada ciri2 or rupabentuk yg berlainan yg identifiable ker?

err.. untuk soalan aku ni jgn ada yg pi tepek pic original plak kat sini :lol .. kalau ada illustrated lukisan version or ada link yg berkenaan bole la bagi...

[ Last edited by  fairy_hobbit at 19-11-2006 10:03 PM ]

Reply #22 fairy_hobbit's post

theres no way to tell sebab klu la di khatankan semasa bayi....the excess skin will grow back and the whole thing will b as it is..sebenarnya ramai yg kaitkan saiz bibir majora dg khatan...dan jika pompuan tu mempunyai saiz clitoris yg menonjol, terus difitnah yg dia tak khatan....so, takder cara yg specific...sbb tu lah saya rasa takyah khatankan pompuan...sbb bila dah besar...benda tu jadi asal balik...yg penting ajaran ugama , bimbingan keluaga dan ketebalan iman tu yg melindungi dari jadi ' gatal '.

setuju dgm msms2005....kalo dah gatai , xleh nak buat apa dah....

Originally posted by fairy_hobbit at 19-11-2006 09:58 PM

u x termasuk ke?

18+

Khatan wanita ni ada banyak pesen.

I - Simbolik sahaja, No operation (yang ni tak dak pekdah menda.)
II - Potong 'clitoris hood' saja tanpa melibatkan operation pada mana-mana bahagian lain.
III - Operation yang melibatkan clitoris, banyak atau sikit.
IV - Cantas apa yang boleh dicantas.
V - Cantas apa yang boleh dicantas, jahit apa yang boleh dijahit.

Aku saja nak buat survey je... nampak ramai korang berkhatan setelah meningkat dewasa, tentu korang ingat korang dikhatankan dengan cara mana. Setau aku la, mengikut cerita yang aku dengar dan dari ustaz-ustaz yang mengajar, khatan wanita kat malaysia ni secara amnya adalah jenis III. Betul ke?

Follow Us
18 belas tahun keatas bukan lagi berkhatan...
dah sampai masa kena sepuh...

tapi kenapa lak ada yg umur dah 18thn pon berkhatan??? takan kerana ugama? sebab dlm islam pon kalau pompuan tu dah akil baligh tak wajib di khatankan....entah entah kerana terlalu mengikut arahan tanpa usul periksa , main buat jer....kesian kena tipu....

better masa kecil...

Reply to post #28

Betullah. Korang dah 18 tahun patutnya dah buleh buat pilihan sendiri nak khatan ke tak. Korang kan tau clitoris tu anugerah tuhan untuk wanita. Ntah-ntah mak bapak korang yang paksa kot? Pasal korang nampak 'miang' sangat?

Korang tak pernah ke cuba persoalkan tentang khatan wanita? Jangan anggap ianya persoalan remeh dan tak berbaloi untuk dibincangkan. Ianya bukan agama, hanya tradisi dari benua Afrika. Siapa yang kata agama Islam suruh wanita berkhatan saya cabar bawak mari hujah, kita berdebat beramai-ramai. Bukak satu thread lain.

Untuk pengetahuan korang, saya pun dulu macam ramai-ramai jugak, saya anggap khatan wanita ialah susuatu yang islamik dan 'normal' Tidak pernah pun saya terasa untuk mempersoalkannya. Tapi pada suatu hari saya telah membaca sebuah buku tentang kebaikan-kebaikan khatan wanita dan ianya adalah anjuran agama, ditulis oleh orang melayu kita. Saya tidak boleh terima apa yang saya baca itu adalah suatu kebenaran lalu mulai saat itulah saya mula mengkaji tentang khatan wanita dari banyak segi dan hasilnya saya jadi seperti sekarang. Orang-orang yang oversea ke benua eropah pun kebanyakannya dah jadi macam saya, sebab masyarakat kat sana berani mempersoalkan benda 'remeh-temeh.'

Originally posted by manzilla at 21-11-2006 05:26 PM
Betullah. Korang dah 18 tahun patutnya dah buleh buat pilihan sendiri nak khatan ke tak. Korang kan tau clitoris tu anugerah tuhan untuk wanita. Ntah-ntah mak bapak korang yang paksa kot? Pasal kor ...

:setuju::setuju::hatdown:

Rate

1

Ya, kat sini kena pandai bezakan antara 'agama' dengan 'adat'.

Why mr. Anderson why...

Originally posted by fairy_hobbit at 19-11-2006 16:58

Aku dah tau sekarangmengapa kebanyakan wanita dikhatankan setelah usianya 'agak dewasa.'

Ini jawapannya;
Sebabnya ialah khatan wanita ni kononnya adalah untuk menakutkan atau mengugut kaum wanita supaya tidak berani membuat benda-benda tak senonoh, seperti melancap, pakai seksi-seksi, bergaul bebas dll.

Jika dikhatankan selepas dilahirkan / masih bayi, mereka tak akan ingat apa-apa, jadi tak sampai la maksud untuk menakutkan atau mengugut mereka.

Dengan mekhatankan mereka setelah 'agak dewasa,' mereka tentu akan ingat peristiwa itu sampai bila-bila. Ini kerana kesakitan, ketakutan dan trauma semasa anggota kelamin mereka 'diserang' kononnya boleh mengingatkan wanita supaya tidak membuat benda-benda tak senonoh, ibarat pukulan rotan daripada cikgu disiplin terhadap pelajarnya yang degil.

:agr:Manyak cantiiiik punya kepercayaan, ini ke orang melayu punya mentaliti, kononnya penduduk negara Islam paling maju di dunia. Ni dah nak balik ke zaman jahiliyyah semula dah ni.

Yg aku blajo masa skolah lu...pompuan mmg kena khatan masa bayi lg...taktau plak ader yg wat umo 18 tahun....konpius nihh...

voted, before 1 yr old

ishh kalau dah besar panjang baru nak potong ...buruk aih rupenye....hahah....masa baby lagi laa kasi potong.

Originally posted by crowbar at 24-11-2006 10:14
ishh kalau dah besar panjang baru nak potong ...buruk aih rupenye....hahah....masa baby lagi laa kasi potong.

Why mr. Anderson why...

suami isteri mualaf yg di suruh berkhatan tu memang nam jahanam...kalau aku jumpa siap la aku kerja kan...kesian isteri mereka yg di tipu supaya berkhatan demi ugama...sebab tak digalak kan pon bila dewasa asalkan cukup suci utk berwudhu sudah lah...skang kan ada mcm jenis pembersih.....tak cukup lagi ker utk menyucikan diri??

pity...

Semangat golongan mualaf untuk mematuhi segala perintah dan pantang larang agama serta kesediaan mereka untuk mereka untuk berkorban kerana agama telah dipermain-mainkan.

Kebiasaannya perempuan yang dah berkhatan akan mengkhatankan pula anak-anak perempuan mereka tanpa banyak soal begitu juga seterusnya. Kita mesti mencegahnya sebelum terlambat. Peratus wanita yang berkhatan di mesir sudah mencapai 97%. Malaysia saya tak tau berapa. Harapnya belum sampai 10%.

biar la kelentit tu panjang,sedap time di slurrp,mcm mamee slurrrpppp