CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: possubH2

Opinion Plse - Penglibatan Tentera dlm Kempen sejuta t/tgn ttg artikel 11

bagi aku sebagai anggota beruniform memang telah termaktub dalam perlembagaan dan undang2 (clear cut) yang kita TIDAK BOLEH menyertai sebarang protes, kempen atau seangkatan dengannya.... any other opinion?... TQ

stuju........mmg x bleh kecuali undi pos.........

susah nak sain sebab staf gomen dah sain aku janji tapi sain secara rahsia tak per...

Walaupon petisyen ni hanya untuk Article 11? sodesne?

Originally posted by yipun78 at 9-8-2006 07:50 PM
Walaupon petisyen ni hanya untuk Article 11? sodesne?

kau tau lah gomen perangai diorang macam mana silap hari bulan kene tranfer... ke pedalaman...

[ Last edited by  HangPC2 at 9-8-2006 08:06 PM ]

Reply #25 HangPC2's post

yup... setuju...

Follow Us
Kalau ikut buku aku rasa tak boley ler anggota beruniform nak involved.. tapi setakat nak tandatangan memorandum tebal tuh aku rasa takde masalah.. dah banyak memorandum sampai kat ofis PM.. takde ler rigid sangat, tak pernah pulak aku dengar ada mana2 pihak kena tindakan.. tapi isu nie aku tengok ada satu bentuk perpaduan dalam diam.. masa perhimpunan di Masjid Wilayah aku hadir sama, dan semua pihak tak kira dari mana pun hadir untuk menyatakan sokongan yang sama..

berkaitan kes Mahkamah Lina Joy, memang patut ada kebimbangan tapi tak boley ler setakat nie nak buat apa2 komen yang subjudice.. tapi realitinya kita sekrang patut perati dalang-dalang di sebalik kes berkenaan, aku tak risau tentang campurtangan pihak luar, itu dah jadi agenda diorg, tapi aku lebih bimbangkan dalang di kalangan Bar Council dan SIS, Sister in Sesat... diorg nie musuh dalam selimut yg kita patut perhatikan!

Rate

1

Sesapa yang berminat dgn perkembangan isu nie boleh ikuti kat myislamnetwork.net.. suma dialu-alukan kecuali debbie!

MyIslamNetwork.net

Originally posted by standupper at 9-8-2006 09:10 PM
Sesapa yang berminat dgn perkembangan isu nie boleh ikuti kat myislamnetwork.net.. suma dialu-alukan kecuali debbie!

MyIslamNetwork.net  

terima Stan bagi link yang bagus.... :tq:

Jawapan bengong aku

sain aje la...ada satu juta signature....

dua...guna proxy...bini hang ka, anak menakan ka...

ingat SB berada dimana-mana saja....

apalah punya thread.... kalaulah dah jadi anggota tentera... dah lah tahu dan paham tentang tugas dan tanggungjawab masing2 utk patuh dan setia kpd undang2 dan kerajaan.... buat apa nak pergi masuk campur tindakan dan urusan yg dikelolakan oleh sesetengah pihak awam... lagi pun tandatangan yang takat lepas batuk di tangga dapat ke mempengaruhi sistem perundangan negara... buang masa jer....  :ah:

Rate

1

Originally posted by riccckyyy at 10/8/06 02:15 PM
apalah punya thread.... kalaulah dah jadi anggota tentera... dah lah tahu dan paham tentang tugas dan tanggungjawab masing2 utk patuh dan setia kpd undang2 dan kerajaan.... buat apa nak pergi masuk ...

Why I''m not surprise with ur stat, abang ;)

Originally posted by riccckyyy at 10-8-2006 02:15 PM
apalah punya thread.... kalaulah dah jadi anggota tentera... dah lah tahu dan paham tentang tugas dan tanggungjawab masing2 utk patuh dan setia kpd undang2 dan kerajaan.... buat apa nak pergi masuk ...

riccckyyy  lama tak nampak...

aku sekali-sekala je lepak mpsa..  tapi aku rasa nak cakap jugak..

warga islam mpsa yang non-military, silalah sign..  islam suruh kita do the best for diri sendiri, keluarga, saudara-mara, etc..  but on some issues, a line has been drawn..  tidak boleh utamakan tembolok kita dahulu dari agama..  be what the consequences are..  

pedulik hapa kalau orang agama lain nak menyibuk intimidate dan takutkan kita..  F.UC.K OFF la..  setakat bising macam tin kosong kat dalm forum tapi tak berani jumpa face-to-face..  ada hati mengaku diri melayu pulak tu..

untuk warga islam military sendiri, up to you..  i have my opinions..  but i am not in your shoes..  so aku tak know the actual situation..  therefore, tak sesuai untuk aku komen itu-ini..  trust your heart and decide what's best..

to those yang nak hentam mufti perak pulak lepas ni..  think about it..  betul ke figure yang diquote tu salah?  please google up "Joshua's Project" website dan tengok sendiri berapa banyak golongan islam murtad di malaysia ni..  siap dibreakdown by jenis kaum lagi..  amacam?

Rate

1

Originally posted by Gemukkkkkkk at 11-8-2006 12:26 PM
aku sekali-sekala je lepak mpsa..  tapi aku rasa nak cakap jugak..

warga islam mpsa yang non-military, silalah sign..  islam suruh kita do the best for diri sendiri, keluarga, saudara-mara, etc. ...

aiks hang pakai 2 nick ker...???

Reply #36 HangPC2's post

aku pakai satu je..

Akta 72 Akta 72 jugak bang, tapi ingat kalimah ALLAH dgn MUHAMMAD kat lambang pada beret korang tu. Itu yg kena dijunjung atas segalanya. Boleh sign petisyen sendiri tapi tak yah le bagitau awok tu askar. Buat je! Mana tau kat Padang Mahsyar sok ada syafaat lak hasil sign petisyen tu.

TAKBIR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Originally posted by jejakamiang at 11-8-2006 09:25 PM
Akta 72 Akta 72 jugak bang, tapi ingat kalimah ALLAH dgn MUHAMMAD kat lambang pada beret korang tu. Itu yg kena dijunjung atas segalanya. Boleh sign petisyen sendiri tapi tak yah le bagitau awok tu ...

hentam saja!!!!

12
Return to list New