CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 29110|Reply: 23

Washing machine Malfunction...how to repair

ninjamerah This user has been deleted
washing machine aku semi-auto, iaitu ada bahagian basuh dan dan bahagian bilas. di bahagian basuh ni, walaupun bahagian bawah berkisar, tetapi air tidak berkisar, dengan kata lain baju baju tidak berpusing.

mengapa agaknya terjadi demikian dan bagaimanakah cara untuk memperbaikinya selain daripada hantar ke kedai atau beli baru?

[ Last edited by  ninjamerah at 18-10-2006 10:56 AM ]

Beli baru, trade in yg lama... :D, pastu jagalah mesin basuh baik2

kan aku dah sebut tu, selain daripada beli baru dan hantar ke kedai...

tgk skru belah dalam kot2 longgar.

tak jumpa jumpa lagi jalan nak bukak housing dia tu.semua skru dah cabut tapi housing takmau tercabut. manual pun takdak technical diagram. hampes betul.

Originally posted by ninjamerah at 9-8-2006 12:47 AM
kan aku dah sebut tu, selain daripada beli baru dan hantar ke kedai...

kalau tak nak hantar ke kedai suruhlah org kedai dtg repair kat rumah

Follow Us
timing belt dia longgar kot...

kau try buka satu x2....cari apa x2 yg longgar...pas tu pasang semula.....kalau tak pasang mcn mn nak guna... he he he he....

daripada pemerhatian aku, aku rasa rotator? yang dipegang oleh belt tu dah tak center. nampak dia ada di makan sikit oleh shaft agitator?. belt tu rasa macam longgar, tapi taktaula kalau memang dah macam tu semenjak ia dikeluarkan dari kilang?

aku tak puas hati betul dengan sistem rekabentuk housing washingmachine ni, susah betul nak access ke belt dia tu. kena bukak semua housing kalau nak repair. sepatutnya dia boleh buat lubang di sisi atau di bawah yang boleh dibuka supaya senang untuk access bahagian motor tanpa membuka keseluruhan housing.

Originally posted by ninjamerah at 16-8-2006 10:39 AM
daripada pemerhatian aku, aku rasa rotator? yang dipegang oleh belt tu dah tak center. nampak dia ada di makan sikit oleh shaft agitator?. belt tu rasa macam longgar, tapi taktaula kalau memang dah ...

Assalamualaikum ninjamerah,

SEtahu teman....deme nie pakai BELT.
Mcm belt keter gak.......M-21 kalau tak salah teman.

Ari tu ada beli satu.......

Cara nak pasang nya , sama gak dgn nak pasang belt alternatior keter.

Longgarkan screw dulu.....then tarik kasi dier longgar.
Lepas tu, tukor belt n tighten semula....kasi tegang belt tu n ketatkan screw.

Kebanyakkan nya di buat dari bawah.

Wsalam

aku punya belt M28.
kat mana nak beli belt tu? berapa harganya?

aku rasa  baru pakai setahun washing machine ni, takkan belt dia dah hilang kekenyalannya?

suspect rootcause aku ialah washer haus. ini menyebabkan rotator itu longgar dan tidak stabil serta menyebabkan ia senget dari paksinya.

washing machine tu dah pulih sikit....sudah mampu memutarkan baju dan air, tetapi tidak cukup laju untuk membasuh baju baju.

apa yang aku buat ialah menterbalikkan satu washer sebab nampak macam dah haus sebelah washer tu, dan tambah satu lagi washer untuk mengetatkan part-part tersebut.

dari segi bunyi, lebih baik daripada sebelum ini, namun demikian putarannya belum cukup laju.:hmm:

spidernfly This user has been deleted
i buang je yg dah rosak. nak repair mahal. tau la sini nak panggil org dtg quote benda rosak pun kena charge. belum masuk labour hours unt repair then sparepart lagi... then kos penghantaran. ala buang lagi senang.... at least charge kena buang murah sikit

thank you for all who replied.

aku panggil seorang pomen. dia datang dan menurut siasatan dia, nat tu perlu diketatkan lagi. jauh lebih ketat daripada yang aku buat. dan hanya guna washer daripada tiub motorsikal yang tersadai di porch aku.

kos: RM15 sahaja.

aku dah start survey washing machine kat Carrefour. selamat duit aku 5-6 ratus. alhamdulillah.

Case Closed.

Er.....

klau panel bunyi ketak ketak pulak cemana?

Hukum buang juga ker?

On 30 saat.. ok.. lepas tu kat panel bunyi ketak ketak.. then dia terus berhenti...

Air x mo drain out

Nak tanya,
semalam I basuh comforter my daughter 'ngompol' , agak berat gak for my Panasonic load 5.5kg washing machine, sumbat gak sebab menda tu berat, x larat nak basuh tangan, alih2 tgk2 air washing machine tu x nak drain.
Sebab apa ek? Dah bukak belakang tgk amenda tp x leh gak buat apa2. Dia leh wash, rinse, tp x leh drain out the water, so x leh le spin..
So, tau dak camner nak repair. Tgk dok berkira2 ni, nak antor repair.. waduh, berapa lama, ek. ke simple problem je..
Nak beli baru (nafsu-nafsi), ok gak sebab machine tu dah masuk 10 tahun, pastu nak cari yang besor skit senang nak sumbat comforter segala...Tp tu angan ku..
So, leh repair lagi ke washing machine ku ini?!?

Originally posted by ummi_aqeel at 7-7-2008 08:01 AM
Nak tanya,
semalam I basuh comforter my daughter 'ngompol' , agak berat gak for my Panasonic load 5.5kg washing machine, sumbat gak sebab menda tu berat, x larat nak basuh tangan, alih2 tgk2 a ...

bleh repair lagi tuh..ade possibilty ade tali dah putus..i mean tali dari pemulas yang untuk drain sambung ke shaft/bhgn yg tutup air tu dah putus..cuba bukak blkang mesin basuh tu..pas check balik tali tu.dulu ade repair orang punya..sama gak..tak leh drain..tali dah putus..tikus makan..

Nak tanya,
semalam I basuh comforter my daughter 'ngompol' , agak berat gak for my Panasonic load 5.5kg washing machine, sumbat gak sebab menda tu berat, x larat nak basuh tangan, alih2 tgk2 a ...

bleh repair lagi tuh..ade possibilty ade tali dah putus..i mean tali dari pemulas yang untuk drain sambung ke shaft/bhgn yg tutup air tu dah putus..cuba bukak blkang mesin basuh tu..pas check balik tali tu.dulu ade repair orang punya..sama gak..tak leh drain..tali dah putus..tikus makan..

Nak tanya,

selalunya washing machine ada 2 jenis/cara untuk drain air iaitu menggunakan pump ataupun valve..... ini bergantung kepada jenis washing machine itu sendiri....
dan selalunya kes sebegini berlaku bila ada benda tersumbat sebelum pump atau valve tersebut seperti stokin ataupun kain-kain.....
seelok-elok nya puan check dan pastikan aliran semua tidak tersumbat dan semua filter bersih....
thank you....

Assalamualaikum & Selamat Malam.

Nak tumpang tanya, saya punya mesin basuh automatic Toshiba AW-8400S, jenis yg isi pakaian kat atas macam yg semi-auto tu.

Masalahnya ialah air tak boleh masuk bila dah set paras air tu, kena masukkan air secara manual dari paip air ke dalam balang pembasuh. Kekadang terlupa dan menyebabkan air melimpah keluar. Penat satu hal nak mengisi air dan menjaga paras air la pula .

Bila dah selesai membasuh (spinning) & kemudian secara auto di-drainkan air basuhan tersebut, kemudian secara manual saya perlu isi semula air baru dan seterusnya

Macam mana nak repair? ada apa2 suis yg perlu diganti ker? klu ada macam mana nak cabut panel dashboardnya ?

Ada sesiapa yg tahu? nak beli baru, tgh kopak nie

kedai mana leh trade in mesin basuh ek?

12Next
Return to list New