CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sazeryus

Sejarah penubuhan Seni Silat Gayung Fatani Malaysia..............

Reply #100 sazeryus's post

sazeryus, sazeryus..

up

up

up

up

Ari ni merupa kan hari syahdu aku...tak sangka aku akan flash back semua kenangan PSSGFM yang aku ada...

teringat zaman aku masuk sekolah menengah...aku le salah sorang murid cikgu intan..kenduri kawin dia pon aku gi...disebabkan minat aku mendalam masa tu, aku sanggup kena rotan ngan mak sebab gi join silat...mak aku nak aku join St john..nak aku jadik doktor

banyak nama yang aku dah lupa...tapi masih ingat raut wajah mereka...selain cikgu intan, cikgu azie pon ada...cikgu nizam laaaaaagi la rapat...tak kurang juga sorang lagi yang aku tak ingat nama sebenar dia..tapi aku panggil 'anan'...ermm...dulu aku tak panggil diorang chekgu .

teringat aku kejohanan silat olahraga remaja pertama kat kelantan...aku yang tak pernah masuk gelanggang sebenar sebelum tu hanya mampu jadik punching bag kepada sorang minah ganassss dari kelas B. ekorang dari ketewasan aku...aku bina balik semangat dan akhirnya aku menang kelas B..

Hairan jugak aku...dah lama aku tak ke gelanggang..ada la dalam 15 tahun...tapi aku masih ingat setiap langkah bunga sembah & tapak empat...cuma ayat gelanggang aku mmg dah lupa, kalau kekuda tu mungkin la ada sumbang2 sket ..dan aku masih treasure setiap kenangan yang aku masih ingat....zaman2 berlatih kat keramat....buat show kat MATIC jln ampang..lepas penat berlatih, gi jalan kaki ke kampung baru...dulu ada opis kat sana....aduuhhh...aku rindu!!

Sesapa yang tau cemana nak contact cikgu nizam, bleh le P.M. aku...aku mmg dari dulu mencari dia...

ERMMM....takde gathering ke?

Reply #103 GAMUHU's post

cikgu nizaam?? ntah ler..

kroit dah lulus periksa pagi tadi..kroit dah naik bengkung kuning..yeay, yeay.. conoknyer, jom selebrate, makan chipsmore ngan susu soya..

tahniah kroit,,,,

Follow Us

Reply #106 sazeryus's post

sazeryus, lamanya tak nampak, gi mana?

[fly]:pompom: Selamat Hari Raya Aidilfitri!:pompom: [/fly]

raya pon dah abis.. takde orang ke.. :cry:

kat mana kalo nak anto anak 5 thn utk belajar silat nih?

Originally posted by attyra at 17-11-2007 01:14 PM
kat mana kalo nak anto anak 5 thn utk belajar silat nih?

kesian ko, dari dulu tanya, cuba ko pm senior2 kat sini.. ada cikgu lagi tu kat bod sports..

dah sunyi dah thread ni..

up...

mana lar senior ku ini..

kroit bila nak tgk ko berentap dlm game bsar yerk mana taw ko bakal jadi jagh baru dlm silat olahraga.. sukna baru2 ramai star lama2 tumbang dgn jaguh baru.....

mahal ke kos nak join GF ni, yuran bape??

Reply #114 EddySengal's post

cikgu tak kasi masuk..   sebabnya tangan kroit patah, cacat sebelah.. siku bengkok..

kroit masuk silat sebab tangan patah lar, kroit lemah, nak belajar protect diri.. dulu selalu kena buli.. nak baling bola, paling jauh pun 5 kaki ke depan..

so, kroit tak dapat belajar berlawan..   kadangkala kroit rasa sia2 belajar silat, tak dapat belajar berlawan.. bila fikir balik, baik belajar terus, sebab kroit belajar dah jauh, dan kroit memang dari kecil berminat dengan silat neh.. biarpun cikgu risau dengan keadaan kroit, kroit tetap nak belajar..

apsal panjang lak kroit taip neh??

Reply #115 abangbikerz's post

tengok tempat belajar lar.. kroit ikut kurikulum sekolah, luar tak tau lar plak..

hehehe kroit xpa.. plan2 kayuh klu dah ada tgn patah. kroit kna blatih 200x extra dari biasa.. aku sendi2 bdn boleh kata 70 dah penah tercabut.. terkehel.. memang x kuat dah nak tumbuk tendang ka apa ka.. tapi aku wat latihan extra nak kuat balik.. insyallah... yg penting tawakal pada allah...

Reply #118 EddySengal's post

terima kasih.. ada jugak orang yang beri sokongan kat kroit..  terharu..   

betul tu, ini ilmu Allah, jika di izinkan, baru dapat belajar, kalau tak di izinkan, 100 tahun belajar pun tak pandai gak..

skunk umur brapa? game remaja kebangssan dalam taun depan kot aku nak tgk muka ko nanti dlm gelangang berentap hehe usaha taw sampai key  main game besar