CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: achiles

PENGAKAP MALAYSIA & DUNIA (merged: deentaro)

Dengar cerita akan ada perkhemahan pengakap secara besar2an di N Sembilan... di Jempol kot...

My friend cakap... kalo I nak join... hubungi Cikgu Zakaria... utk tolong bahagian makanan la he he he he he

aku baru balik dari perkemahan jamboree malaysia kathutan ulu bendul negeri 9
bermula pada 12 -19 dec 2006, jamboree nie yang berlangsung nie merupakan jamboree malaysia yang ke 11.. dan 4 tahun akan datang selangor yang akan menjadi tuan rumah bagi jamboree seterusnya...

pramuka merupakan kontigen negara luar yang paling ramai... lebih kurang 700 peserta...

untuk tahun 2007 akan berlangsung world jamboree di mancester, england cuba check mana website... pada tahun tersebut juga merupakan ulang tahun pengakap yang ke 100 tahun...

melaka juga akan melangsung kan jamboree melaka.. pada bula may tahun depan.. kalau berpeluang untuk ikut serta... join lar...

Rate

1

Originally posted by MrPong at 23-7-2006 01:01 AM
masa sekolah dah dapat anugerah pengakap raja...i definitely can say its the most memorable experience in my life so far...blood n tears nak boleh dapatkan anugerah tu...TYT Melaka yang bagi...

...

masa jamboree tempoh semalam aku ada tanya... budak upsi.. diarang cakap diarang akan jalankan krusus manik kayu peringkat 4.. aku rasa bulan april kot.. kalau nak join... cuba lar cakap ngan diarang....

manik kayu peringkat 3 kena buat ngan sekolah selalunya.. menyumbang tenaga untuk mengajar budak sekolah...
cam aku dulu.. aku sekarang dalam process nak dapat kan 2 beat.. buat ngan negeri susah dapat lama nak kena tunggu... ingat nak join dak upsi dak..

Rate

1

Originally posted by MrPong at 23-7-2006 01:01 AM
masa sekolah dah dapat anugerah pengakap raja...i definitely can say its the most memorable experience in my life so far...blood n tears nak boleh dapatkan anugerah tu...TYT Melaka yang bagi...

...

Aku pun masa sekolah dpt anugerah pengakap raja tahun1982  masa tu ambil ujian dekat pantai kundur  anuegerah sijil disampaikan oleh TYT melaka. Engkau tahun berapa ya... MrPong

Rate

1

aku join pengakap kelana B mersing

jamboree pengakap sedunia akan berlangsung di Hylands Park, Chelmsford, Essex UK dari 24 julai - 9 ogos 2007
gilwell park merupakan antara tempat berlangsungnya aktiviti .. termasuklah lawatan ke pulau Brownsea tempat bermulanya Baden Powell mengasaskan penubuhan persatuan pengakap ...

kawankawan ... jumpa di sana !

Rate

1

Follow Us
mcbkat This user has been deleted
I pernah join pengakap masa sekolah dulu.

Skrg i dah kerja kat KL, tinggal kat puchong. Ada tak ranger scout ke yg berdekatan atau mana2 division yg saya boleh join. Saya dah tengok website pengakap malaysia, but tak banyak information la.

Please let me know.

Rate

1

JAMBORI PENGAKAP MALAYSIA KE-11 DI HUTAN LIPUR ULU BENDUL

ade sesiape yang tau pasal jambori yg ke 11 ni tak?? dan ade tak yang penah pergi ke jambori??

Rate

1

salam pengakap sume.
saya ahli pengakap kelana laut gombak.

dulu time skola rendah penah nak masuk scout tp xleh pasal cekgu x kasi pompuan join. then kat skola menengah pon same gak sampai form3 baru ade tubuhkan pengakap pompuan.
but then form4 masuk asrama, still scout tapi xleh aktif pasal skola asrama penuh ni lain sket..more to academic.

so, skrang baru nak berusaha bersungguh2 memantapkan diri ngan dunia pengakap.

admire btol org yg dpt raja.

Rate

1

Reply #1 kroit92's post

Dah lepas...My komen nampak sangar run by goverment agency not by scout

Reply #22 bundle's post

pengakap ni mmg bagus tapi ramai bdk2 skarang yg kurang minat nak masuk kalau ibubapa tak bagi galakan..

manchester jauh tu...untung sapa dapat pegi...

p/s: dulu aku pegi sampai filipina je...

Mmg betul la nie ramai kurang berminat nak menyertai pengakap nie. Kalau nak cerita bermacam-2 alasan.

Salah satu punca apabila tertubuhnya bermacam-2 kadet kat sekolah. Pengasas KRS pun asalnya dari Pengakap, frust tak dpt jawatan yang diinginkan tubuhkan pulak pasukan beruniform baru.

Satu yang agak mengecewakan dlm pengakap nie tak ramai anak melayu yang berminat nak ambik ujian pentarafan Pengakap Raja.

Perlu diingat Sijil Penganugerahan Pengakap Raja adalah satu-satu sijil di Malaysia yang ditandatangi oleh DYMM Yang Dipertuan Agung dan disaksikan oleh Sultan-2 dan YDP.

-King Scout Tanjung Laboh '88-

aku dapat Pengakap Raja 2000 pada tahun 2001. tanpa majlis pengurniaan oled datuk bandar kuala lumpur sebab dpt surat lambat. ujian pentarafan pada 1997 di kem sardon jubir. sijil besar tu agongnya negeri sembilan. sultan selangor, almarhum sultan salahudin sempat sign sijil tu sebelum mangkat.

sijil tu jugak ler aku bawak setiap kali pergi interview peringkat pegawai kerajaan. walaupun tak pernah dpt, tapi menarik perhatian penemuduga sebab besar nak rak selain tesis final year. kalau interview swasta haram tak tau apa itu pengakap raja.

lencana tu aku simpan. tak pernah pakai walausekali pun. dan tak ramai yang tau aku dpt pengakap raja sebab aku sendiri pun dapat bila tgh buat degree.

1989-1991
pengakap kanak-kanak
sekolah rendah selayang jaya

1992-1996
pengakap muda dan remaja
sekolah menengah ideal heights

1997
pengakap kelana
bukit bintang
batu

1997-2003
pengakap kelanasiswa
universiti putra malaysia

sekarang kerja, kerja kerja

Rate

1

jambori melaka bulan 5. ade sesape tau detail?

JAMBORI~~

aku tahun lepas pergi ke jambori pengakap kat ulu bendul..aku terlibat dalam pembukaan dan penutupan kawat tanpa hukuman dan kawat kreatif dari SMKKKLIA..gempak tu.. hehe..aku kat sane terkenal dengan >SANTA KOLOSH<.. sape yang kenal aku,tegur2 la yer..bulan lima ni,aku nk amik pengakap diraja..,doa2kan la aku lepas..

aku pengakap daerah sermban barat sekarang nih..under CIKGU SAMSUDIN..mane-mane cikgu pengakap.,mesti kenal punyer..tapi,aku ingat nk tukar daerah..,masuk seremban timur sebab aku nak join PENGAKAP APACHE..:cak:

28-04-07 nie turun la kat kL,tapi aku xkonfem kat mne,tanyer la ketua2 kelana..sebab pengakap ade wat function..

pepahal pon HIDUP PENGAKAP!!! :pompom:

Reply #6 MrPong's post

frankly speaking . aku jeles ngan sape je yg ade pengakap raja ... its been my dream to be one .. except  kene pindah2 skola ... kene lak skola yg baru start berpengakap .. by right time form 4 dah dapat pengakap raja ... huuuuuuuuuu .... apa nak buat ... dah nasib ...

Originally posted by redrumdoll at 8-4-2007 02:25 PM
jambori melaka bulan 5. ade sesape tau detail?

Tak tau lak...

My students ada jambori kat Johor bulan 5 ni...

digi1 This user has been deleted
Originally posted by sofianbm at 21-3-2007 11:39 PM
aku dapat Pengakap Raja 2000 pada tahun 2001. tanpa majlis pengurniaan oled datuk bandar
kuala lumpur sebab dpt surat lambat. ujian pentarafan pada 1997 di kem sardon jubir. sijil besar tu agongn ...

sofianbm, congratulation !

kalau koyak paha darsita, potong kelenntit nya,darsita tetap jadi
seekor babi betina juga. sejak azali lagi darsita dah tersurat utk jadi babi betina.

Kalau 1997 kem Sardon hehehehehe aku adalah selah seorang drpd Pentaraf

hi
Apa dah jadi kat kem Sarjon Jubir tu. Last sekali pergi tasik tu nak kena kambus ngan tanah. Isy isy dah tak lawa. Ingat masa camping situ kawan dapat pancing keli. Dia nak siang esok pagi jadi dia letak keli tu dalam periuk kecil lepas tu letak lesong batu. Esok nya dia memarah sebab lepas angkat lesong batu dan tudung periuk ikan tu tak ada. Dia tuduh kitorang lepaskan ikan dia tetapi lepas tu dia nampak ikan tu sedang "merangkak" kat tepi longkang. Rindu kat paya sebelah tasik tu sampai boleh angkat tudung tanpa menjatuhkan lesong batu tu.

Di Jambori Asia Pacifi 97 kitorang pegi ke Pulau Perhentian tapi bila tdpp suruh kawan ambil gambar tdpp belatarkan pelancong kat situ dia tak nak.tdpp marah dia. Tapi kalau fikir balik mungkin kalau ambil gambar tu tersebar sebab pelancong disitu ramai yang topless....

Rate

1