CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: askoputra

[MERGED]All about Olay Product

muke mini mmg muke oily. x tau la nape die jadik tompok2. maybe bcoz die whitening tu. kalu x whitening rasenye ok.

Reply #81 minidictionary's post

mana u prefer olay or loreal?

Originally posted by lows^man^lyrics at 12-5-2006 05:31 PM
mana u prefer olay or loreal?

2 - 2 pon x pakai dah.

but if i were given no choice, i'll go with olay. but not the ones with whitening effect.

Originally posted by riss_1688 at 11-5-2006 09:30 PM

juju...byk ke stok?..nk jugak..pm harga ye...

ada stok lagi...check PM ye

Saya pun sekarang guna olay white radien lotion...sbb kulit tgh kering..pakai ni tak berminyak sgt..

Beli size kecik sekali harga RM 6.90..Actually, tak pernah suka pakai product olay sbb berminyak...Recently je try pasai kulit kering terbakar...Suprisingly...kulit jadi smooth dan cerah selepas dua minggu gunakan nye...Tak sangka brg semurah begini pun berkesan...Rasa ok lah olay ni...

dulu pernah juga pakai olay ni memang cerah tapi bila tengok pori-pori mula terbuka, lepas tu terus berhenti. ada member dok pakai juga produk ni muka cerah putih tapi lama-lama banyak pulak bintik2 hitam. entahlah tak beberapa berani dah nak beli olay ni walaupun ada keluaran baru.

Follow Us
Originally posted by mata_bulat at 15-5-2006 10:28 AM
dulu pernah juga pakai olay ni memang cerah tapi bila tengok pori-pori mula terbuka, lepas tu terus berhenti. ada member dok pakai juga produk ni muka cerah putih tapi lama-lama banyak pulak bintik ...

Dulu pakai OTE, kemudian ada org bagitau camtu jugak akan buat open-pores dan bintik hitam kemudian stop balik dan sekarang nak guna balik sebab tak tahu nak pakai apa lagik

Saya belikan set OTE for my mum untuk hadiah Mother's Day last year. Sebab dia komplen kawan-kawan yang sebaya dgn dia dok pakai felisa ke hapa ntah sampai jadi putih. Kulit dia pulak banyak pigmentation (sebab selalu bergardening tengah2 panas), kulit kusam and banyak wrinkles. Peer pressure jadinya hahaha but dia tak berani nak cuba. So, i bagi dia OTE range, siap dengan serum2 segala tu. Dan sungguh tak sangka, muka mak saya nampak perubahan a month after that. Kulit jadi cerah, sekata, lembut dan most importantly, kedut dah berkurangan. Kawan2 dia pulak sibuk menanya, apa rahsianya? Ole Totel Epek lah, jawab mak saya hehehe.

asko

saya lepas pores-pores nampak terbuka saya terus berhenti pakai, kawan saya tu dia pakai lama gak kulit memang putih bersih, jelous juga lah saya tengok, saya ingat lama juga dia pakai tapi bila saya jumpa dia lagi saya tengok banyak pulak bintik2 hitam kat muka dia. geram pulak saya tengok rasa nak picit je. nasib baiklah saya tak terus pakai. tak tahulah kalau keluaran terbaru ni dah ok. tapi saya tak mahu pakai lagi sebab tengok muka kawan tu banyak bintik2 hitam tu. tu le pasal  susah nak cari produk yang sesuai banyak habis duit je.

Originally posted by askoputra at 15-5-2006 01:29 PM

Dulu pakai OTE, kemudian ada org bagitau camtu jugak akan buat open-pores dan bintik hitam kemudian stop balik dan sekarang nak guna balik sebab tak tahu nak pakai apa lagik

liang pori terbuka mungkin sebab tak pakai toner. tapi tulah, kenapa kat mesia ni olay tak jual toner? toner dia tak sesuai ngan kulit org asia ker? ataupun diharamkan sebab mengandungi alkohol?  pada siapa siapa yg ader toner olay tuh......cubalah listkan ingredient dia lat sini. boleh kita share.

Dah try Olay total effect cleanser pack putih hitam tu tapi tak sesuai sgt sebab ada beads kulit nie sensitif sikit so kulit naik bintik merah

adnil masa anak dara guna oil of ulan dalan bekas plastik tu, pakai benda tu sampailah beranak satu rasanya .. then gatal nak try barang lain, maklum peer pressure gak lah .. tengok member beli barang kat kaunter glamer ... pas tu ari tu barang abis tapi budget tak mengizinkan untuk barangan kaunter glamer tu, so try ler oil of olay - range mana lupa lah .. sib baik saiz kecik jer sebab pas seminggu pakai, naik bintik kecik kecik kat muka tensen jer .. terus stop balik ... tapi sekarang ni cam teruja la pulak nak cuba ote ni .. tapi sabar ... kena survey lebih lanjut lagi ..

Originally posted by adnil at 18-5-2006 09:50 AM
adnil masa anak dara guna oil of ulan dalan bekas plastik tu, pakai benda tu sampailah beranak satu rasanya .. then gatal nak try barang lain, maklum peer pressure gak lah .. tengok member beli bar ...

adnil
kalau kulit sensitif boleh try OTE utk gentle formula...sebab diaorg terima byk complain customer yang naik jerawat dan bintik merah selepas guna OTE yang biasa tu

anj baru nak beli olay yg ct jd model tu.....
tapi takut tak sesuai jek...
dulu2 penah beli tapi mcm tak sesuai...
sbb duk umah takkan nak pakai moituriser clinique kot...
ingat nak pakai yg murah ckit....
dgr forumer mcm byk masalah takut plak nak try....
try fair n lovely yg ann ngasri jd model tu kay gak kan???

me baru jerk pakai OTE nih..dulu pakai uv punya olay tuh..ok sesangat..saje gatai nak tukaq....pas pakai tuh...bebaru ni naik jerawat bagai kat dahi nih..gile banyak..adoi....nape ek...tak sesuwoi ke....ayak....

tadi gie guardian, ote ni cuma rm29 jer... ada sale .. serum dia less 10%.  tak check kat watson lak tadi, tak sempat

Originally posted by adnil at 18-5-2006 12:55 PM
tadi gie guardian, ote ni cuma rm29 jer... ada sale .. serum dia less 10%.  tak check kat watson lak tadi, tak sempat

Beli kat Mydin OTE nie RM31.90, murah yek RM29 je, serum pulak kat Mydin RM33.90

dia nye serum, moist tu tadak trial ppack ke?

Originally posted by drBaBy at 19-5-2006 08:27 PM
dia nye serum, moist tu tadak trial ppack ke?

As tak pernah jumpa pulak Dr Baby Olay yang trial pack punye...kalau tak sesuai boleh pulangkan kat no.toll free kat belakang pack tu.. Dr Baby kulit dah cantik pakai apa la ni...

Aku pakai since sekolah lagik.
Mula2 pakai Hazeline Snow pastu Oil of Ulan.
Time tuh, both ok tp maybe sbb Hazeline Snow tuh murah sgt so rasa cam tak baper confidents jek sbb tu tukar ke Oil of Ulan.
Lgpun time tuh, mak-abah sponsor.
Hihihi...
Dulu2, Oil of Ulan tak byk series.
Bila ada yg White Radiance tuh, aku pkai yg tuh lak.
Nk kata mencerahkan tu tak gak tp so far bila pakai mmg tak kena sunburn cam member2 yg nampak berbelang kt pipi bila bukak tudung.
Bila OTE mula2 kuar, beli gak sebotol.
Time tuh reganya almost 50 so pakai sikit2 jek.
Rasa cam tak ada effect la pulak.
Balik semula ke White Radiance.
Pastu kebetulan OTE on sale so beli OTE.
La nih pakai OTE tp tak la letak sikit sgt cam dulu.
Sapu dlm kuantiti yg normal.
Hasilnya, pores cam kecik sikit and sesekali perasan cam radiance la pulak!
Hihihi...