CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shahzt

Ping Pong / Table Tennis

Originally posted by meitantei at 15-11-2006 11:25 PM
Aku baru start main ping pong ni dlm 5 bulan... Main sejak masuk kolej guna equipment kolej. Aku ade satu bat murah utk main sesaja.. tapi lepas dah main betul2 ni rasa cam nak beli yg lebih berkua ...

sharelah your skill + games dalam youtube.....

boleh kitaorang komen and beri pendapat....

lamer dah x maen pinpon nieh...rasenyer dekat 3,4 taun dah x sntuh bat...:hmm:

dulu mase kat u', aku salu maen ngan negro....mmg menangis la nk amek servis diorg, spin/swing pastu laju plak tuh...smash pon purate pade kelajuan 300km/j!...(haku rase2 la...:nerd..point kat sini, aku salu kalah ngan diorg..kalu menang pon sbb diorg demam xpon tgn patah...:nyorok:

aku jugak x berape tau psl teknik2 game pingpong nieh...yg haku tau mmg aku nyer serve' penuh ngan spin same ade forehand  or backhand...aku nyer target salunyer badan lawan, biler dier dekat ngan table, serve aku dah bajet bebetul2 area bucu table...x silap haku kalu maen single buleh serve mane2 side pon kan? (x tau la plak kalu skangni maen kene ikut side cam bedminton tuh..)..so dedulu, kalu aku nmpk lawan aku jage kat blah kanan jauh dr table, aku serve spin laju baeknyer blah kiri, maybe dier leh amek, tp aku plak dah tnggu/ prepare utk smash...:pmuka:

haku x penah masuk mane2 competition, maklomla segan kene titik ngan org laen...so xleh la nk ckp aku nie beginner ke, advance ke, pro ke...:jeling:

susah nk maen pinpon nie..1 nk carik tmpt ade table, yg aku prasan kat opis gomen mmg bnyk...2 kalu ade pon table tuh, nk carik plak org yg tau/mnat nk maen..salu org yg x tau maen nie mmg diorg sekali due je maen, pastu asek kene titik je mule maleh nk maen dah...

so sape2 yg ade tmpt utk maen x kesah la free ke baya ke, pm la aku....bleh kiter pekena seround duer..:hatdown:..

aku keje area mane?...tgh2 kl..
fri time?...kene arrange awal2 la...

aku dlu wakil rumah tau time kat asrama dlu ...
tp asek kene titik ...

nak joint jg....

Reply #103 Ax's post

wakil rumah ape?...biru ka?..:cak:

wakil rumah sbb budak umah ko yg laen pegang bat pon x penah?..:lol

dlm pinpon nie, power is not everything...kadang2 ade player yg rilek je x berpeluh pon, x gerak bnyk pon, stil leh menang...diorg maen spin, swing, maen depan net, bg bucu table yg komfem bola lari merate tmpt xleh org nk expect...

Sukan Asia: China ungguli ping pong wanita

CHINA mengalahkan Singapura untuk memenangi emas ping pong wanita kelmarin dan pasukan lelaki mereka terlalu bagus buat Korea Selatan dalam kejayaan yang disumbangkan selepas persiapan rapi selama beberapa bulan.

Juara bertahan wanita memenangi emas itu dengan kemenangan 3-0.

Pemain nombor tiga dunia dan juara dunia tiga kali, Wang Nan mengalahkan Sun Bei Bei sebelum Guo Yan terbukti terlalu kuat buat pemain utama Singapura, Li Jiawei sebelum Guo Yue melengkapkan kemenangan dengan kejayaan ke atas Tan Paey Fern.

揚ujian harus diberikan kepada persediaan teliti yang kami lakukan berbulan-bulan dalam kem latihan intensif,

Follow Us
tgk match doha pingpong td
power sehh diorg ....

Originally posted by Ax at 6-12-2006 12:40 AM
tgk match doha pingpong td
power sehh diorg ....

jom ar lawan aku...

aku terer wooooooo...kakakakakakak...:pmuka:

Originally posted by philipinoe2 at 17-11-2006 08:27 PM
lamer dah x maen pinpon nieh...rasenyer dekat 3,4 taun dah x sntuh bat...:hmm:

dulu mase kat u', aku salu maen ngan negro....mmg menangis la nk amek servis diorg, spin/swing pastu laju plak tuh. ...

aku pon main ngan member opis jek...
every selasa petang...

kalo ko nak join...pm aku...

kitaorg level rendah jek...

Shakirin harap kejayaannya cetus minat

JUARA kebangsaan, Mohd Shakirin Ibrahim berharap kejayaannya menamatkan dominasi pemain Cina dalam acara ping pong akan menjadi pembakar semangat kepada pemain bukan Cina khususnya kaum Melayu untuk menceburi sukan itu

?aya ingin membuktikan seorang anak Melayu mampu mencapai kejayaan dalam ping pong, walaupun sebelum ini memang sukar bagi seorang pemain bukan Cina menyaingi pemain handalan yang terdiri dari kaum Cina,? katanya.

Pemain kelahiran Kuala Lumpur ini mula mencuri tumpuan apabila menjadi pemain Melayu pertama berjaya memenangi pingat emas acara perseorangan lelaki pada temasya Sukma 2004 di Negeri Sembilan.

Kejayaannya di peringkat Sukma diteruskan di peringkat antarabangsa apabila Shakirin menyumbang sebutir pingat gangsa dalam acara beregu campuran buat kontinjen negara pada temasya Sukan Sea 2005, Manila.

Seperti keluarga Sidek dalam badminton, pembabitan awal Shakirin dalam ping pong dibimbing oleh bapanya sendiri, Sarjan Mejar Ibrahim Shahbudin.

?yah memperkenalkan ping pong kepada saya semasa saya berusia enam tahun dan selepas itu saya terus menumpukan perhatian dalam sukan ini,? kata bekas pelajar Sekolah Menengah Tunku Ampuan Rahimah ini.

Jika badminton negara sebelum ini menyaksikan keluarga Sidek mencetuskan fenomena pada akhir awal 1980-an selepas Misbun Sidek mula menonjolkan diri, kini ping pong juga boleh mengharapkan perkara yang sama.

Ketika ini, bukan Shakirin saja terbabit dalam sukan itu malah adiknya, Mohd Zaiyad, 16, sudah menunjukkan bakatnya apabila terpilih mewakili skuad bawah 17 tahun Selangor.

Sementara itu, bagi Shakirin fokus utamanya ketika ini adalah untuk mendapatkan tempat dalam kontinjen negara ke Sukan Sea 2007 di Korat, Thailand.

?aya antara pemain yang dipilih Persatuan Ping Pong Malaysia untuk menjalani latihan di China pada Mac depan dan saya berazam untuk memperbaiki kelemahan dan meningkatkan permainan di sana sebelum beraksi di Sukan Sea,? katanya.

kita kasi naik balik thread ni

sempena kemenangan bersejarah Shakirin.......

ai,camner nk alang spin aaa.saper leh bagitau?

Originally posted by joe1983 at 9-5-2006 10:23 PM
ping pong banyak tempat leh main...kalu korang rajin...bole pegi main kat jinjang selatan..kat sekolah cina...kat sane semua yg top main ping pong kat malaysia ader kat sane...aku maleh nak join  ...

ko main ktner joe...mesti ko ni power ni..huhu

aku nk main ngn ko leh..

leh tunjuk cara utk aku..

massenger This user has been deleted
mana gi pakar ping pong ni..aku nak tanya sikit...kalau kita player yg lemah backhand...apa tektik nak cover kelemahan tu....aku main pegang jenis penhold

Originally posted by <i>massenger</i> at 27-2-2007 04:19 PM<br />
mana gi pakar ping pong ni..aku nak tanya sikit...kalau kita player yg lemah backhand...apa tektik nak cover kelemahan tu....aku main pegang jenis penhold
<br />

ko kena banyakkan stroke ngan backhand ko..

buat latihan untuk backhand..

slow2 xpe yg penting asal masuk dulu..

lepas tu kalau dah banyak kali ko pukul dah masuk..

bolehla blajar stroke laju plak backhand..

yg penting sebelum main kira (21 / 11) ko main stroke dulu bg tangan tu biasa...

itu saja yg aku leh tlg bg petua..

good luck...huhu

Rate

1

nak habaq sikit...tpt keje kite ader team ping pong...lelaki and pompuan....so...ader cadangan tak nak buat friendly match ker...

hahaha aku ske tgk citer ping-pong walaupun guna CG

aku teringat taon lepas ke 2 taon lepas... ada sorg bdk Melayu ni jadi juara ping- pong Malaysia yg bukan cina pertama kali dlm sejarah

huhu dak Melayu mmg tak berapa minat ke maen ping pong?

Originally posted by eenaz at 8-3-2007 05:00 PM
nak habaq sikit...tpt keje kite ader team ping pong...lelaki and pompuan....so...ader cadangan tak nak buat friendly match ker...

tempat keje kt ner tuu...
leh la aku join korang main..huhuhu

kat area cheras.....

silentwolf34 This user has been deleted
kat cheras kat rea mana, kalo dekat area makro tu nak gak aku join...