CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hamizao

Does Your Partner Love You? How Do You Know?

Originally posted by sany48 at 12-2-2006 05:42 PM

Betul Nurmimie.. walaupun dia tak pernah tanya.. I nak pergi mana2 yang tak berkenaan..rasa guilty giler......

Pada isteri semua forumers ni.. just a hint...may be it might work for you... y ...

Hai sany,

Nilam pun tak amik kisah tiap2 malam hubby Nilam keluar pegi buat keje part time dgn kawan dia/buat keje ofis sampai balik dah pukul 3 pagi. Betul ke tidak dia pegi buat keje itu Nilam sendiri kena pujuk diri kata mmg dia buat keje, dia tak curang. Hari sabtu/ahad pun jarang ada kat rumah. Jarang sekali Nilam & anak2 dapat jalan2 dgn famili mcm org lain. Kekadang hubby sendiri tanya... abang tengok Nilam mcm tak jealous aje abang pegi kemana, maybe sebab Nilam tak sayang abang atau abang ni tak berapa hensem kut(saje je nak duga aku ayat ni!). Nilam jawab pulak..."kalau perempuan tu tunjuk sgt yg dia sayang kat hubby dia,biasanya hubby jenis ni la yg suka cari perempuan lain".."so abang patut bersyukur sbb Nilam bg abg sepenuh kebebasan..sebab apa kalau Nilam membebel pun abg tak suka juga kan so lbh baik Nilam diam".

Originally posted by Lina_Gal at 9-2-2006 04:56 PM
kawan lina bf dia hubby org.. tiap2 malam laki tu tido ngan dia... tapi laki ni baikkkkk sangat kat wife dia.. laki ni tiap2 malam2 tipu kat bini dia gi keje mlm.. si bini plak percaya.. sebelum si ...

lina,

Ee takutnya kalau hubby Nilam buat mcm ni kat Nilam. Ttg keje mlm & make love pepagi tu dah betul dah tapi fakta yg lain2 tu semuanya tak sama. Harap2 Tuhan tak duga Nilam mcm ni. Hubby Nilam kalau dia keluar seharian pun dia tak akan makan di kedai, mesti dia nak makan masakan Nilam. Lina..bf kawan u ni tinggal kat area mana ni....

passenger57 This user has been deleted
Originally posted by Nilamsari at 13-2-2006 11:11 AM

Hai sany,

Nilam pun tak amik kisah tiap2 malam hubby Nilam keluar pegi buat keje part time dgn kawan dia/buat keje ofis sampai balik dah pukul 3 pagi. Betul ke tidak dia pegi buat keje itu N ...

pass setuju dengan nilam. Pass pun kadang tak tanya hubby pergi mana sebab macam pass ni ada madu, lain cerita kalau tak dengan pass dia mesti dengan satu lagi, pass dah lali

Originally posted by NURMIMIE at 13-2-2006 09:17 AM

hampeh betul idea bang ajik nih..

jangan ikut kengkawan.. kang jadik haru biru..

ekeke.. mimie ari tuh mengadu.. team yang mimie main bdmenten tuh, dok gatei2 dok sengaja berlaga segala k ...

sib baik tu laki ko mik..kalo aku, aku ban segalanya suh ko main guli ngan dol dak umur 3 taun sebelah umah tu jek haa..wakakakakaka

eleee aku cakap btui ler tu aaa tu tanda laki ko sayang ko eleeeh takmo ngaku lagik..smash idung kang baru tau:gila:

Originally posted by NURMIMIE at 13-2-2006 10:08 AM

waduhh..

kok jadik gitu? :stp:

lagikkkk kesian kat ko nyer fren nyer steady bf yang akan jadik hb dia satu masa nanti..

dapat barang barai :kant:

tu ler nantik lina cite lak..i dapat tau my fren punye steady pakwe tu dia bi seksual, dia ade makwe jantan gak..

abisssssssss nak kata apa ek..ciann si pondan tu dapat pakwe barai yang bermakwe barai yang berpakwe suami oang barai hahahahahahaha aduhhhhhhh donia heh nehi kum taher heh ayo amakk apaakk

Originally posted by ajinomotonosuga at 13-2-2006 08:47 AM

course of laa dia kata sayang..apa laa

ogeh jate ni pandaii..depa cakap mende pe bini depa NAK DENGAR aaaa

nak2 kalo mood depa baiikkk..lagik laa manis ko dengo aaa ko tanya satu depa j ...

eh pak aji...

kawan aku aderla ceta dulu, dier buat pakwe dier cemburu, pakwe dier terus kena sakit sempot pak aji...

asal cemburu ajek kena sempot, asal cemburu jek sempot..:kant:

kesian kan???  :lol

teori pak aji tue tokleh pakai kat sumer la.......:gila:

Follow Us
Originally posted by tina^^ at 13-2-2006 11:52 AM

eh pak aji...

kawan aku aderla ceta dulu, dier buat pakwe dier cemburu, pakwe dier terus kena sakit sempot pak aji...

asal cemburu ajek kena sempot, asal cemburu jek sempot..:kant:

k ...

baguih laa sempot tu tina..bahagia disebalik derita..sempot tu cuma badan dia lom kuat tahan penjanaan cinta kasih sayang bertambah dek cemburu jekk aaa gitu sok2 badan tu dah kuattt..makin cemburu tu makin sayang ler ..btuii

kalo sempot..cam jiran aku tu ..makcik ni makan ntah apa..cam serangga ntah semut..dia bela lam botol buh kapas mende tu membiakk eeiiii..petua oang dulu dulu dia kata..sib baik dia bukan pontianak iskk

Originally posted by NURMIMIE at 13-2-2006 10:08 AM

waduhh..

kok jadik gitu? :stp:

lagikkkk kesian kat ko nyer fren nyer steady bf yang akan jadik hb dia satu masa nanti..

dapat barang barai :kant:

couldn't agree more with you mimie..:cak:

tentu dia sayang. mag sorang je yg bleh sabar dan tahan ngan perangai dia.lagilah bila tengok anak dia comey-comey dan cerdik macam maknye.

Originally posted by magdalina at 13-2-2006 02:51 PM
tentu dia sayang. mag sorang je yg bleh sabar dan tahan ngan perangai dia.lagilah bila tengok anak dia comey-comey dan cerdik macam maknye.

uhuk..tersedak sat.....

hmmm... my hubby lak penah kata yang dia just sayang kat i but not cinta...
cinta in man's life hanya dtg sekali je...
pulak tu i bukanlah cinta pertama dia...
dia pun bukan cinta pertama i...

and my hubby tak penah nak jeles kat i...
even my officemate (younger than me) called up and said i luv u pun dia tak marah...
katanya... biarlah yang, budak2 baru nak try suke kat org...

kalau i keluar then ada org ikut pun dia tak peduli...
penah sekali i cari barang kat p.s, then one guy keep following me sampai i kena menyorok dalam satu surau selama beberapa jam... i called my hubby and bagitau dia yang i takut... dia just cakap.. alaa yang, takde bende lah tu, takkan dia berani buat apa2 depan public kot?... lepas tu siap marah i suruh carik barang cepat2...

bila seorang suami itu tidak pernah menunjukkan tanda2 dia cemburu, adakah itu tandanya dia tidak cintakan isterinya?

betul ke tak pernah merasa cemburu? atau perasaan cemburu tu simpan dalam hati?

apasal tak nak tunjuk kat isteri? takut ego tu jatuh ke?

para suami boleh tolong jawab?

Originally posted by NURMIMIE at 13-2-2006 10:21 AM

ah..

jangan caya sanggat mamayen..

kalau betul pompuan tuh ada bf steady dah nak jadik tunang,

apahal dia pi layan laki orang tiap2 malam.. siap gengot pulak tuh..

entah masa bila p ...

Topic ni kan pasal husband sayang atau tak.. bukan pasal pompuan melayan laki org.. bukan pasal barang barai ke apa ker.. kalau nak citer pasal pompuan membaraikan anunya, atau pompuan yg dah ada bf tapi menggatal.. tu kena bukak topic lain.. baru aku citer psal kawan aku ni plak.. aku pon x setuju ngan kawn aku ni.. bf dia skrg kat oversea.. bulan 5 balik diorg tunang.. bulan 6 kawin.. ada paham mimie???

Originally posted by Nilamsari at 13-2-2006 11:28 AM

lina,

Ee takutnya kalau hubby Nilam buat mcm ni kat Nilam. Ttg keje mlm & make love pepagi tu dah betul dah tapi fakta yg lain2 tu semuanya tak sama. Harap2 Tuhan tak duga Nilam mcm ni.  ...

bf kawan lina tu pon sebelum kuar malam akan makan dulu kat umah.. pagi balik bfast kat umah... pesal nilam?? takut bf kawan lina tu hubby nilam ker?? ehheh.. dun worry.. lina rasa bukan... jantan tu tinggal kat jalan ipoh..

bila seorang suami itu tidak pernah menunjukkan tanda2 dia cemburu, adakah itu tandanya dia tidak cintakan isterinya?

Lelaki pada fitrahnya memang ade perasaan cemburu.. tapi boleh control la....buat apa nak nunjuk2...

Tapi klu suami Lagi cemburu.. lagi la isteri dia benci..gelisah... nak keluar mana2pun tak boleh... kan kan kan..

betul ke tak pernah merasa cemburu? atau perasaan cemburu tu simpan dalam hati?

Ape pulak tak pernah..... tapi tak la selalu...cemburu berpada2 la...

apasal tak nak tunjuk kat isteri? takut ego tu jatuh ke? para suami boleh tolong jawab?

Bukan ego la...nak ke pepara isteri semua suami tunjuk cemburu? Pepara isteri..tolong jawap.. jgn tak jawap...

Originally posted by Lina_Gal at 14-2-2006 04:02 PM

Topic ni kan pasal husband sayang atau tak.. bukan pasal pompuan melayan laki org.. bukan pasal barang barai ke apa ker.. kalau nak citer pasal pompuan membaraikan anunya, atau pompuan yg dah ...

lor..

kalau dah tau topic nih pasal husbang sayang atau tak, kita citer pasal husband sayang atau tak jerk ler..

siapa yang memula bawak citer pasal pompuan melayan laki orang kat sini?.. aku kaaa?

Originally posted by NURMIMIE at 15-2-2006 02:03 AM

lor..

kalau dah tau topic nih pasal husbang sayang atau tak, kita citer pasal husband sayang atau tak jerk ler..

siapa yang memula bawak citer pasal pompuan melayan laki orang kat sini?. ...

yg aku tekankan pasal husband yg sayang atau tak.. aku tak jadikan pompuan yg melayan husband org sbg topic utama..  laki yg dilayan oleh pompuan tu, husband org... ini citer pasal hubby sayang atau tak.. aiyo yo mimie.. mau cakap bahas apa ni baru paham??? yg kau cakap pasal pompuan tu wat per.. then ko cakap lagi nanti aku cakap bf pompuan tu biseksual la... itu la.. ini laa... itu nak kena bukak topic baru laa....aku kena lah cakap pasal pompuan tu sbb nak tunjuk cam mana perangai jantan ni.. tp bukanlah kes pompuan tu yg jadi topic utama...

niceaniesz This user has been deleted
aku paham apa yang lina gal hendak sampaikan.
kasih sayang yang ditunjukkan di luaran tidak menandakan apa-apa. hanya di hati yang dapat merasakan.

Originally posted by passenger57 at 13-2-2006 10:48 AM

suami romatik sangat kenapa sany?

Pass,

Suami romantik ni...umpama seketul gula merah la...tiba2 je ramai la semua akan datang....semut tu orang pompuan la... hahahahah

Tapi nak buat macam mana...dah feature gula merah tu manis.. dan feature semut tu..suka pada benda yang manis..kadang2 kalau semut hitam tu... silap2 kita digigitnya..kalau kita nak ambil balik gula merah tu...

so you kena berjaga2.. at all time..keep you eyes open... jgn kasi gula merah ni terbuka..jatuh kat mana...

tapi kalau suami you tak romantik..macam sebiji beras la... no one interested at.. then you are save!!

Originally posted by sany48 at 15-2-2006 11:01 AM

Pass,

Suami romantik ni...umpama seketul gula merah la...tiba2 je ramai la semua akan datang....semut tu orang pompuan la... hahahahah

Tapi nak buat macam mana...dah feature gula merah  ...

save ke if not romantic?? hehehe..
w'pon save... tapi tak syok laaa... bagi aku laaaa...
even skali skala romantic, kasi spark dlm marriage life