CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: noor_hannah

KOLEKSI SEGALA BRAND PINGGAN & BRG LANGKAWI [merged]

Close [Copy link]
Originally posted by KakFie at 24-1-2006 11:39 AM
akak pakai corelle kat rumah sebab ringan.  Lagipun akak beli murah.  Akak kumpul sikit2 sejak 4 tahun lalu.  Sekarang ni cukuplah untuk 10 hidang kalau nak buat kenduri kecil-kecilan kat rumah.  I ...

u beli murah kat mana kakfie... kak hannah beli masa sale kat PJ, ingat dulu nak join jadi member so that dpt delaer's price, but company tu cakap kalau beli during sale lagi murah...

Originally posted by long at 24-1-2006 01:43 PM
ini breakfast set pemberian kawan  filipino masa hari jadi 7 tahun lepas...

noritake

[IMG=450,350]http:/ ...

noritake ni jenis ceramic ke... rasa harga dia mahal sgt lah... kalau pecah sayang... mau tak tidur sebulan...

Originally posted by long at 24-1-2006 02:42 PM

kat US ni pinggan mangkuk murah esp..time sale ke, kedai gulung tikar ke, kedai pindah ke..itu sebab x sedar dok borong2..tapi la ni long x beli lagi dah.naik takut dah sebab selama ni dok memb ...

long, lenkali kalau ada org nak bagi, jual murah lah kat hannah... tak pun bagi je pree... hehehe... pucuk di cita ulam mendatang...

kalau ada tempat2 atau peluang2 boleh dpt murah, tolong lah bagi info skit kat kak hannah, boleh???

Originally posted by rinairza at 24-1-2006 03:19 PM
bekenan btul tengok koleksi corelle Long.....murah btul kat sana......
kat cni Noritake jer la yg ada......

sini tu kat mana rina?  murah sgt ke noritake kat sana?  bagi info lah... boleh??

Originally posted by mrs_livingstone at 23-1-2006 11:28 PM
kalau boleh teringin nak ade set yg royal2 tuuuu
tp nk buat hiasan je lah....keh keh..nk guna takut pecah...meroyan kang
kalau utk guna teringin nak ade noritake,cukup la:bgrin:

Mrs_Livingstone

Iman lak tak berapa gemar set royal ni.. sbb ramai sgt org dah ada.. pi rumah kengkawan je.. semua dok kumpul royal ni...

Saya suka Wedgwood... tak delah byk sangat... ada complete set.. dr pinggan mangkuk sampai set hidang... itu pun beli masa selalu ulak alik ke UK... murah je... kalau nak beli kat msia tak mampu den.. mohal giler.... boleh giler hb nanti...

Originally posted by KakFie at 24-1-2006 11:39 AM
akak pakai corelle kat rumah sebab ringan.  Lagipun akak beli murah.  Akak kumpul sikit2 sejak 4 tahun lalu.  Sekarang ni cukuplah untuk 10 hidang kalau nak buat kenduri kecil-kecilan kat rumah.  I ...

KakFie

Saya setuju dgn KaKFie... mak saya pun pesan macam tu... saya ada gak koleksi pinggan tuk kenduri kendara.. tapi bukan le corelle... saya kumpul luminarc n arcopal... semuanya ada 12 hidang.. cukup le tu kan... so bila buat open house ke.. kenduri ke... saya mmg guna pinggan mangkuk sendiri je... ialah dah adakan.. buat apa nak simpan2... lagi pun.. biasanya setengah menu tu saya masak sendiri.. so tak perlu le nak sewa pinggan mangkuk ni...

Follow Us
Originally posted by noor_hannah at 24-1-2006 04:36 PM

u beli murah kat mana kakfie... kak hannah beli masa sale kat PJ, ingat dulu nak join jadi member so that dpt delaer's price, but company tu cakap kalau beli during sale lagi murah...

Akak beli masa kat oversea lah hannah.  Sekarang ni dah balik memang tak beli dah corelle kat Malaysia ni.  Aduhh...dengarnya mahal deh.:stp:  Sebab tu akak pulun beli masa kat sana.

Berapa ya harga set corelle yg 20 pieces tu selalunya?  Akak dengar di Langkawi murah, how cheap?  Ada sesiapa tahu tak?

Originally posted by noor_hannah at 24-1-2006 04:28 PM

betul tu maisya, masaalahnya, org kita bila pakai benda plastik, contoh pinggan melamine tu, lepas goreng ikan ke, masak gulai ke, terus masuk ke dalam/atas pinggan tu... walau tak di direct  ...

Rumah saya dulu mmg tak de set pinggan-pinggan plastik ni... (thank god tak de.. bila dah tahu akibatnya)... cuma baru2 ni je saya beli set of six small bowl, sudu, garpu, pisau, pinggan n cawan.. (kids set) beli kat Ikea...

Itu pun sebab.. bila kengkawan dtg rumah semua komplen... takut nak bagi anak2 depa pakai barang2 saya.. takut pecah... kalau tidak.. mmg saya tak membeli le...

Originally posted by Iman_Baby at 24-1-2006 05:03 PM

KakFie

Saya setuju dgn KaKFie... mak saya pun pesan macam tu... saya ada gak koleksi pinggan tuk kenduri kendara.. tapi bukan le corelle... saya kumpul luminarc n arcopal... semuanya ada 1 ...

Eh...samalah kita iman-baby. Akak ingat akak sorang je yang obsess dengan pinggan mangkuk ni.  Husband akak mula-mula pelik gak akak mengangkut pinggan mangkuk ni tapi bila diexplain dia pun setuju jugak dengan mak akak.  Tapi yang penting dia cakap jangan buat hiasan je.  Walaupun yang mahal, sekali sekala buatlah jugak makan biasa kat rumah.  Tak payahlah untuk menjamu tetamu je.  Tapi sekarang ni akak dah slow dah kumpul pinggan.  Setakat ni rasanya cukuplah dulu.  

Akak suka jugak kumpul tureen.  Tapi jarang guna sebab besar, cuma bila buat open house saja. Sekarang ni jadi hiasan je lah.

Originally posted by KakFie at 24-1-2006 05:08 PM

Akak beli masa kat oversea lah hannah.  Sekarang ni dah balik memang tak beli dah corelle kat Malaysia ni.  Aduhh...dengarnya mahal deh.:stp:  Sebab tu akak pulun beli masa kat sana.

Berapa  ...

KakFie...

Kengkawan saya yg beli kat Langkawi semua kata... kat sana quality dia kureng... mcm rejected item or B graded... sebab colour mudah faded.. n easily yellowish.. kat dlm... mungkin sesapa yg pernah beli boleh komen kot...

Originally posted by Iman_Baby at 24-1-2006 04:59 PM

Mrs_Livingstone

Iman lak tak berapa gemar set royal ni.. sbb ramai sgt org dah ada.. pi rumah kengkawan je.. semua dok kumpul royal ni...

Saya suka Wedgwood... tak delah byk sangat... ad ...

Akak pun ada wedgewood jugak iman, Johnson Bro's Eternal Beau.  Tapi itu kira wedgewood yang paling murah lah.  Beli dah lama dah.  Masa kat UK dulu.  Sekarang ni dah discontinued rasanya.  Tapi dulu tengok harga kat Malaysia ribu riban jugak satu set yang 20 pieces tu.  Even kalau convert exchange rate waktu tu pun tak de lah sampai seribu pun.  Mahal betul.  Tapi itulah satu2 set yang akak paling jarang guna sebab sayang.
:love:

so, kengkawan.. meh la share gambar pinggan mangkuk u all..

selain corelle, corning, noritake, claytan, meh share jenama lain..

kak hannah pun rasanya tak jadilah nak beli yg porcelain or ceramic ni kot... sebab so, far pernah beli CLAYTAN... raya tahun lepas... beli dlm RM300-400 jugak lah... now tinggal beberapa biji je..

rasa nya mmg lebih berbaloi beli jenis corelle.. kelentang kelentung pun maintain je.... poket pun  boleh maintain...

Originally posted by KakFie at 24-1-2006 05:14 PM

Eh...samalah kita iman-baby. Akak ingat akak sorang je yang obsess dengan pinggan mangkuk ni.  Husband akak mula-mula pelik gak akak mengangkut pinggan mangkuk ni tapi bila diexplain dia pun  ...

Pinggan mangkuk ni pun saya beli masa dok overseas gak KakFie... kebetulan masa tu harga murah... mana tak murah.. set of 4 arcopal.. baru 7pounds... kalau x 6 pun baru RM28 duit kita... kat sini satu set pun beratus... kebetulan masa dok sana selalu buat jamuan.. tak kan nak pinjam kat kengkawan je.. tu yg mula kumpul sikit2....

Tapi bila dah dok kat Msia ni... rasa bertuah sangat kumpul pinggan mangkuk 2 dulu... mahal giler kat sini... tu yg kekadang selalu sakat hb... "ngok.. tak rugi i beli" (sbb dulu dia selalu kutuk2.. buat apa le beli pingan banyak2 ni...)...

Lagi satu.. saya ada cutleries set WMF... saya beli kat Swiss... tapi beli set of 6 je... ada le dlm RM200 duit kita... bila balik sini.. saya ngok.. WOW.. RM1000++... menyesal saya tak beli banyak2...

Originally posted by noor_hannah at 24-1-2006 05:22 PM
so, kengkawan.. meh la share gambar pinggan mangkuk u all..

selain corelle, corning, noritake, claytan, meh share jenama lain..

kak hannah pun rasanya tak jadilah nak beli yg porcelain or c ...

kak hannah...

Nanti saya download gambar kat sini ya... saya ni tahu ambil gambar pakai digicam je.. tapi nak download kat sini tak reti.. :stp: kena tunggu hb balik ajar... lepas ni boleh le buat sendiri....

kak hannah nak tanya, kalau beli kat oversea ni, camana penghantarannya ye?  mahal tak transportation dia, cukai ke apa...

Originally posted by noor_hannah at 24-1-2006 04:38 PM

noritake ni jenis ceramic ke... rasa harga dia mahal sgt lah... kalau pecah sayang... mau tak tidur sebulan...

Kalau komer nak tengok Noritake, sila ke Jalan Tuanku Abdul Rahman.
Sultan n kaum kerabat deme selalu ke situ.......dekat dgn kedai makan INSAF. :cak:

Tapi kat sana....yg jenis tepi nya di sadur dgn warna keemasan.

Originally posted by noor_hannah at 24-1-2006 05:30 PM
kak hannah nak tanya, kalau beli kat oversea ni, camana penghantarannya ye?  mahal tak transportation dia, cukai ke apa...

Kak Hanna,

Masa saya beli wedwood kat UK dulu, saya pos balik ke msia... depa pakai UPS... kenalah tax dlm RM800... itu pun sebab kedai wedgwood tu declare harga sebenar dlm 200pounds.. tapi kalau dikira tax n harga kita beli.. mmg murah giler... kiranya saya spend dlm RM2000 tuk semua... kat sini saya ngok kat kedai wedgwood.. harga cup dia je satu dah RM100++.. tak mampu le nak beli...

Originally posted by niceghost2005 at 24-1-2006 05:30 PM

Kalau komer nak tengok Noritake, sila ke Jalan Tuanku Abdul Rahman.
Sultan n kaum kerabat deme selalu ke situ.......dekat dgn kedai makan INSAF. :cak:

Tapi kat sana....yg jenis tepi nya  ...

kak hannah tau kedai tu nice... lama dah kedai tu kat situ.... selalu gak masuk.. perasan lah kunun2 nak beli... tapi cuma ambik semangat je... hehehe...

Originally posted by Iman_Baby at 24-1-2006 05:36 PM

Kak Hanna,

Masa saya beli wedwood kat UK dulu, saya pos balik ke msia... depa pakai UPS... kenalah tax dlm RM800... itu pun sebab kedai wedgwood tu declare harga sebenar dlm 200pounds.. ta ...

iman, kalau kita nak order melalui internet ni, camana, soheh ke? boleh pakai ke?  sebab kak hannah suka design2 tu lain dari m'sia punya..

iman, cantik2 ye design wedgwood ni... dia macam corelle jugak ke... kalis pecah... ??