CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: xcaliburecruz

persatuan seni silat cekak ustaz hanafi (PSCCUH)

pasal buah rahsia ker,aper ker....bukanlah rahsiakan ilmu ALLAH,ilmu tuh kan wajib dituntut oleh setiap org muslim. sampai masa, akan tau juga buah rahsia nie.nie pasal peperangan, tapi more to individual...mcm taktik perang setiap negara, nape dirahsiakan....ilmu ALLAH juga kan??
pendapat peribadi aku,JGN MALAS tuntut ilmu.kalau boleh bgtau pon, tak sama dgn belajar sendiri.mcm kite tanye "mcm mana rasa NASI?" kite bleh terangkan die tawar, lembik bla bla bla....tapi kalau kite makan sendiri...lagi senang nak rasa kan!!!

silat nie pon bukan menolak ayat kunfa kun....apa yg aku belajar dulu, setiap gerak yg dibelajar adalah atas izin ALLAH.kalau kite master giller pon,tapi masa gaduh,ALLAH tak izinkan kite gerak...kalah juga.ada yg tak pernah belajar silat,tapi ALLAH izinkan die buat pergerakan yg membantu die selamatkan diri...menanglah dia.

aku slalu teringat member senior aku cakap...kalau kita makan,sape yg kasi kita rasa kenyang? kalau kita minum,sape yg kasi rasa puas?

suppose makin kite belajar ilmu pertahankan diri,makin rendah diri kite....kite belajar yg kita nie hamba sahaja, ALLAH lah penentu segala2nya.lagi pon kalau kite belajar martial art,kita akan jumpa org yg lagi jauh terer dari kite. ps:aku slalu bayangkan kalau jumpa tony jaa (ONG BAK)...mati ler aku,hehe ;) )

Rate

1

Originally posted by kelamkabut at 9-11-2006 12:54 PM
macamna korang ni dah ada guru baru ker?ker macamna prosedur persatuan korang...

ermm...tak tau plak aku mcm maner....

tapi yg besh CH n CM(tak sure pasal CM), korang nak masuk jer silat nie,korang dah jumpa GURU UTAMA.maybe silat2 lain,korang belajau lama2 pon tak jumpa2 lagi guru utama korang.

aku semangat plak post byk2,padahal sejak kuar U,dah tak aktif dah.

aku wish satu hari nanti CM dan CH akan bersatu
silat yang baik dan persatuannya pun tersusun
hanya masalah perebutan kuasa jadi macam ni
3 TA jugak la..

aku mmbr CH gak. dh tamat 2003... since then dh karat badan aku xpraktis. xde partner. hahaha.

penah join demo yg 1st Malaysia Book of Record, demo paling ramai, 2003/2002 (xingat). dapat sijil... yg maybe jd gak penyumbang aku dpt carik keje. nmpk hebat ngat. hahaha. aku join demo kt Angsana, JB.

Rate

1

anak cekak memang ramai..
tapi dah diam2 je:jeling:

Reply #75 kurik's post

pada aku ada dalang yang lain di sebalik ini semua..
dan aku rasa aku tau siapa... dan website pak-kaduk tu pun macam tau
je siapa penulis serta penerbitnya... cuma yang kesiannya ramai yang
percaya bulat-bulat tanpa menelitinya dengan mendalam terlebih dahulu...

Senang cerita lebih kurang macam kes Anwar Ibrahim je la...
Banyak cakap-cakap kosong aje... buktinya sampai sekarang tadak...

==> INNOCENT UNTIL PROVEN GUILTY <==

aku setuju ngan 'kurik' nih..
ckp saja,bukti tarak
kalau betul la guru nih jahat
dah tentu ramai dah anak murid dia yg sesat...
kita takleh main tuduh2 jer
ckp biar ada bukti
sedangkan ada bukti pun,perlu disiasat
bukti pun bleh diada-ada kan
manusia kalau dah hati busuk,mcm2 dia tergamak buat

Rate

1

Follow Us
what goes arround,come arround....

salam...
apa kabar guru utama sekarang?

Bro_Syam This user has been deleted
nampaknya riffer berhajat nak tau kan.
ok aku share lah skit2 mana yg ada kat dlm kocek ni kan..
buah serang cekak ni konfem kena? kalau ikut teori memang akan jadi mcm tu lah,
cekak ni lebih kepada pertahanan diri.. dalam mengelak,kita beri plak buah tangan pada yg menyerang..
90% tunggu serangan. berdiri tegak mcm nak solat, tak da bunga2..
lg satu, kekuatan serangan musuh akan di gunakan balik pada dia.(momentem berat badan musuh banyak di guna pakai)
cekak juga mengamalkan 2 atau lebih buah pukul(sasaran) dalam 1 pergerakan.
CEKAK membawa maksud Gaduh. so gaduh tak bolehlama2,kang semput,
so kalau blajar betul2 , niat baik..insyaallah, selepas sarangan pertama musuh, kita dah boleh senyapkan dia...

"pakai tak pakai, tak pakai pakai"

Reply #104 yowa2's post

demo yang first kat KLCC tuu|? tahun 2001 kan...

[ Last edited by  nur_khai at 23-8-2007 03:26 AM ]

Assalamualaikum......
wah ramai rupanya sahabat cekak kat sini.....

yang tak pakai tu la dipakai...

Assalamualaikum......
wah ramai rupanya sahabat cekak kat sini.....
dulu tu dah lah tima ijazah dah utz. Hanafi
tapi tak sempat abis dah cabut
separuhpun tak sempat dapat gi mana ya nak sambung balik
ada yang boleh cita tak tentang buah2 nyer

assalamualaikum.. silat ni maksimum yg boleh belajar berumur berapa yer?

rasa nyer umur tak penting
yang penting kemahuan dan usaha

Reply #115 ianho's post

berminat gak... tapi itu lah tmpat plak x tau kat mana yg aktif.. bkn apa .. badan sihat jugak bila bersilat nie.. sambil ade ilmu asas pertahan kan diri..

askum..

hehe

Nak tanya sikit boleh tak? Kenapa silat cekak tak membolehkan orang yang bukan Islam mempelajari silat ini?Kalau nak diberi alasan bahawa terdapat doa doa,saya rasa silat silat lain pun mempunyai doa2 sepeti doa bukak gelanggang,doa penamat dan lain lain lagi tetapi dalam masa yang sama masih membuka keahlian kepada orang yang bukan Islam.Bahkan silat mereka ini sudah berkembang ke luar negara.Bukankah silat itu juga adalah ilmu Allah jua seperti mana ilmu ilmu lain seperti matermatik,sains ......Jika seseorang ingin belajar dari kita,bukankah menjadi kewajipan kepada kita untuk mengajarkan ilmu tersebut? Ada sesiapa dari pertubuhan silat cekak yang boleh menerangkan tentang perkara ini?

Reply #118 adwim79's post

kalau aku ada ilmu menembak pakai pistol, tembak mesti kena punya. adakah menjadi kewajipan aku mengajar ilmu menembak aku tu kat sesiapa saje? ye la kau kata wajip ajar kalau org nak belajar kat kita. tapi masalahnya dia takde lesen nak pakai pistol. pastu kau memang tau yg dia ni perompak, samseng abis punya. kalau ajar mesti ramai yg kena tembak kat mamat ni...camana tu???

Hmm.Saya rasa perumpamaan yang digunakan oleh cik kelat itu tidak langsung menjawab mahupun sesuai dengan pertanyaan saya di atas.Adakah sama mengajar silat kepada seseorang sama dengan mengajar orang menggunakan senjata api? Apabila kita hendak membandingkan sesuatu perkara,hendaklah kita membandingkan perkara yang setaraf dengannnya,like the saying goes 'Compare an apple with an apple'.Pada pandangan saya,silat merupakan ilmu yang boleh dipelajari oleh sesiapa sahaja tidak kira bangsa mahupun agama seseorang itu,berlainan dengan ilmu menembak pistol,di mana hanya yang berkenaan sahaja boleh mempelajari kemahiran tersebut seperti polis/tentera dan jika orang awam ingin belajar kemahiran tersebut hendaklah mempunyai lesen untuk memiliki pistol itu dari kerajaan.Saya tidak rasa ini adalah satu perbandingan yang adil.

Pada zaman sekarang ini,perkembangan beladiri khususnya silat amatlah membanggakan dan telah bekembang ke luar negara seperti di United Kingdom,Paris,Austria,Amerika Syarikat.Pesilat pesilat ini bukanlah beragama Islam.Mereka inilah yang menaikkan nama silat dalam arena antarabangsa dengan dibantu oleh guru-guru yang berdedikasi oleh pertubuhan silat di Malaysia ini.

Saya sudah lama ingin bertanyakan soalan ini kepada ahli-ahli silat Cekak.Soalan saya ini bukanlah bertujuan untuk mecari kesalahan jauh sekali untuk mencari gaduh  tetapi hanya ingin berbincang secara ilmiah dan bertukar tukar pendapat.