CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Peluang Bersukarela

Originally posted by pentium_catz at 4-8-2005 04:00 PM
catz pun nak daftar lah...

Alhamdulillah ramai yang nak buat kerje ni... teruskan usaha...

dah daftar, tapi tak dipanggil2.. aritu dia panggil join kursus dia. tapi kebetulan baru kena lapor diri keje baru time tu.

best ni nanti refer sini kalo nak joi ..thanks

dah daftar. harap2 depa boleh bagi mana2 rumah anak yatim yg perlukan tutor disekitar kawasan KL. kalau anda tahu mana2 rumah anak yatim yg perlukan tutor, harap dapat inform disini. sherrina nye skill dlm bidang mengajar komputer dan mengajar subjek sekolah

Rate

1

dah daftar juga,, thanks syd for the info,,,

Hi semua...

Mengenai Yayasan Salam..saya adalah bekas Full Time Volunteer di Salam...saya dihantar bertugas di rumah panjang di sarawak...mengajar IT dan kerja2 komuniti selama 7 bln..apa yg boleh saya ckp memang superb dan mencabar...selain itu saya ada join program bawah salam di rumah orang asli sg.jang di selangor....program salam lebih tertumpu kepada komuniti....cam anak2 yatim...warga emas...OKU...dan org2 kampung...memang best..ckp terus terang tak rugi kalau join..;)

tryla...selalu la join program salam..diorang selalu update program mereka kat website...www.salam.org.my kalau minat join program kat website tue call je diorang..;) salam sukarelawan..;)

Rate

1

Follow Us
wah..best la camtu..
maria pun dah daftar kat SALAM la..

dah isi borang...tp bila nak submit..kuar page ERROR lak...nape yer?:stp:

something wrong masa isi borang tue tak complete..try lagi...pagi tadi saya tlg kawan isikan form ok...

Originally posted by Riesliza at 8-3-2006 12:36 PM
something wrong masa isi borang tue tak complete..try lagi...pagi tadi saya tlg kawan isikan form ok...

semalam dah cuba 2kali...semua nyer dah complete...

aku daftar kat "Bersukarela Separuh Masa"

Untuk memperolehi borang pendaftaran separuh-masa, anda boleh:

Dapatkan borang pendaftaran separuh masa (53k) atau

Pendaftaran on-line sukarelawan <-----kat sini la aku isi form tu..tp nak bila nak submit error lak..

Setelah anda habis mengisi borang pendaftaran, sila kirimkan borang tersebut kepada kami di:

Yayasan Salam Malaysia
8 Jalan Utara
46200 Petaling Jaya
Selangor
Malaysia

Tel: (603) 7958 4021
Fax: (603) 7958 4031
E-mail: info@salam.org.my

dah try dah tadi...tp error gak...:kant:

[ Last edited by polaris_girlz at 8-3-2006 01:35 PM ]

Rate

1

Saya Freelance photographer ingin membuat sumbangan kerja2 sukarela ini..tetapi sumbangan saya
adalah di dalam bentuk mengambil gambar kerja2 sukarela atau aktiviti2 yg di anjurkan oleh badan2
sukarela.Perkhidmatan saya adalah percuma bagi membantu kerja2 amal ini.

Sekiranya memerlukan saya Jamaljermii..sila hubungi saya di Talian 013 - 369 3018.

wahhh....
sungguh mulia, sdr jamal

Originally posted by Syd at 11-8-2006 09:23 AM
wahhh....
sungguh mulia, sdr jamal

Saya tidak punyai wang berjuta..juga tiada harta melimpah ruah untuk di derma atau di tolong..
cuma yg ada sebuah Kamera...
cara itu sahajalah yg dapat saya buat...
sumbangan saya tu tidak memadai kalau di bandingkan dgn orang lain..

Rate

1

saya baru terjumpa thread ini. sebelum ni nak join sukarela kat pusat kucing dan anjing terbiar yang kat ampang, tapi tak salah kena bayar. so tak jadi join.

anyway petang-petang yang bosan ni saya surf la juga website salam maka saya juga baru mendaftarakan diri. moga dapat memberikan bakti mana yang patut. yerla dari buang masa tak tentu hala baik kita buat sesuatu. tak dapat nak beri dalam bentuk wang ringgit beri dalam bentuk tenaga pun jadilah. saya cuba untuk memohon beri khidmat dalam tugasan seperti tuisyen dan bimbingan/kaunseling disamping mungkin bidang pentadbiran atau fotografi (amatur lagi). lagi pun boleh juga tutup mulut orang yang kata cikgu ni cari tuisyen untuk wang semata-mata

mungkin ada pengalaman saya dalam askar wataniah, PBSM dan pengakap yang berguna. siapa tahu?

Rate

1

charlie,
welcome to the club. since u are also in KL, kalau tau mana2 activity yg kita bleh gi mengajar, please let me know. selain ngajar subjek skolah, sherrina juga boleh buat kerja fotografi, asas robotik, kelas komputer dan membina blog/laman web jika ada pusat anak yatim yg berminat. boleh kita join venture sama2, kalau ramai2 ni lebih semangat dan seronok

Rate

1

Reply #35 sherrina's post

setakat ini pihak Yayasan Salam telah menerima keahlian saya dan diminta menjalani orientasi serta kursus dahulu. yang lain yang dah apply macam mana? takkan tak da feed back? Sherina pula macam mana? dah apply ke? kalau dah apply dan dah g kursus kesukarelaan nanti kalau betul nak buat tuisyen ke apa ker kat memana rumah anak yatim, saya tiada halangan untuk berkerjasama. besar tapak tangan tapak big foot saya tadahkan.

takde, saya dah register tapi blom menghadiri apa2 kursus anjuran SALAM lagi..

takkan tak dageng yang dah register dan dah join sebarang kursus dalam yayasan salam? ada sesapa yang nak g kuyrsus ke dalam jangka masa terdekat ni

Saya dah lama dah apply utk jd sukarela part-time salam...tp, belum sempat nak hadir orientasi salam sbb sblm nie terlalu busy dgn study...kebetulan saya tgh cuti skrg ni so saya igt nak pegi orientasi salam pd 19hb nov nie kat yayasan salam....tp saya xtau plak kat mn tmpt tuh..yg saya tau kat pj..tp x pasti kat mn...ada sape2 yg tau x?..kalo nak attend orientasi tuh kena bg nama je kan? saya cuma email my details to the person in charged, puan/cik zakiah kat yayasan salam tuh...betul ke?

Rate

1

hmm..menarik gak...time cuti ujung minggu boleh kot...