CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: keane.somewhere

Anxiety Disorder + Nyctophilia

Normabaru replied at 7-10-2021 06:54 AM
pls seek help tt.your issue ni kena treat cpt..dh setahun tu bahaya..sapot system u xde n u xsuka..s ...

Haah betul Aku dah takda support system.

Aku kalau Ada masalah Aku terus direct tanya lawyer dan Penghulu Mukim sebab orang sekeliling aku, Aku Rasa tak guna...memang diorg x boleh pun nak solve problem aku.

Memang silap la siapa yang cuba2 nak kena aku....sebab Aku direct ambil tindakan undang2....Aku rasa Azwan Ali tu semua sama macam Aku

Edited by keane.somewhere at 7-10-2021 07:50 AM
Perawankota replied at 7-10-2021 02:19 AM
Aku ada anxiety, tau pon Lepas buat test kat klinik kesihatan.. Tapi still leh control x der makan u ...

Ye...Bila Aku banyak fikir aku terbayang Tali ni dalam tempat gelap...bila mati jasad n roh aku masuk dlm black hole

keane.somewhere replied at 7-10-2021 09:35 AM
Haah betul Aku dah takda support system.

Aku kalau Ada masalah Aku terus direct tanya lawyer da ...

Sbb tu kaka suh cpt2 p bt rawatan.u are still aware.thats good.jgn smpi level psikosis.ckp2 sorg.tu lg pening.moga tt dberi kekuatan.amin

Kaka suka gelap... tapi dik dapatkan rawatan ya dik...

Bipolar ke or hisap dadah?

Consult psikiatari yer. Dah parah nieyh sampai orang keliling uols taboley salah cakap langsung. Demi kebaikan uols dan orang sekitar. Dan uols pun dah developing feeling merendahkan orang keliling. Jangan sampai masyarakat tak suka dan pulaukan uols, terus hantar uols kat tg rambutan.

Follow Us
AnnaSendin replied at 7-10-2021 05:17 PM
Consult psikiatari yer. Dah parah nieyh sampai orang keliling uols taboley salah cakap langsung. Dem ...

Takda nya Salah sikit, dia Salah banyak ketua kampung Saya tu tukang potong rumput pun marah siap campak duit upah.

Saya Rasa ketua kg tu pun Ada sakit mental....

Aku dulu mcm ni sis.. skrg byk kurang

Semoga tt dapat bantuan profesional sepatutnya dan berjaya mengatasi masalah.

keane.somewhere replied at 6-10-2021 11:00 PM
Benda ni jadi teruk start tahun lepas....macam2 kes berlaku...sampai Aku tak percaya adik beradik  ...

teringat citer kambing

boleh baca kat tweets ni https://twitter.com/khairulabror1/status/1263462365988823040

kita ni terlalu pikir apa orang kata

aku rela cakap dengan kucing dari cakap dengan manusia

ada je benda nanti dia nak condemn sana sini

Dah refer pakar belum? or at least doc kat kk?

edayildiz replied at 6-10-2021 02:33 PM
i xsuka gelap..i tacodd..bkn tacodd antu..antu tacood jgk la tp tacodd lg jd makin stresa..
oh ye i ...

tacodd  tu apa?.

Edited by keane.somewhere at 7-10-2021 09:35 PM
merrissa replied at 7-10-2021 08:25 PM
teringat citer kambing

boleh baca kat tweets ni https://twitter.com/khairulabror1/status/126346 ...

Betul la Kaka saya overthinking sampai Anxiety. Thanks share link ni. Sebab Saya duduk kawasan kampung, Saya tengok diorg ni semua hopeless and powerless. Saya tak boleh camni saya rasa unsecure sampai saya cuba push diorg dari segi ekonomi. Saya takut dengan sistem yang Korup...contoh cam Ketua Kampung tu la,gagal bagi arahan, banyak mengeluh Saya macam WTF ???gitu, terus fikir dunia dah terbalik ke?

Bila saya nampak ketua kampung tu banyak sangat alasan dan lemah, problem dari segi ekonomi....anxiety saya tu datang.

Tapi apa yang saya fikir selalu akan berlaku sebab analisa saya memang mendalam.

Sebab tu saya jadi outspoken dlm sesuatu perkara dan mudah marah.

Banyak sangat pikir yang bukan2 memang la jadi serabut..pikir apa yang berkaitan idup kita jer..jangan nak ambik kerja tuhan..insyaAllah kurang la serabutnya.

mungkin sbb pandemik sama kot, trigger org jadi anxiety..takut covid, takut mati, was2 kt org sekelliling kita

kalau segan nk pi kk or x tau channel ke hospital gomen, you boleh je pi klinik swasta dulu..doktor2 skarang mmg ada buat saringan kesihatan mental..
contoh mcm akak aritu..akak sedih termenangis dpn doktor sbb masa tu tgh sakit & rasa hopeless..so doktor tu minta nk buat ujian saringan kesihatan mental & dia suruh akak jawab mcm2 soalan..
so kalau doktor tu rasa you ada simptom mental x sihat, doktor akan buat surat refer ke hospital..dpt surat tu boleh pi hosp gomen jumpa psychiatrist

keane.somewhere replied at 7-10-2021 09:32 PM
Betul la Kaka saya overthinking sampai Anxiety. Thanks share link ni. Sebab Saya duduk kawasan k ...

overthinking tu biasa dik..akak pun mcm awak..tak suka tengok org yg lembik, cepat mengeluh..bg akak teruknya org ni..kalau dlm perang mcm mana depa nk survive? benda kecik pun xleh nk handle

sbb tu akak kurangkan tgk fb..sbb dlm fb tu byk sgt makcik bwg yg komen pun mcm b*d*h jer..
so awak kurangkan socmed..hidup lebih tenang

shy79 replied at 7-10-2021 10:46 PM
overthinking tu biasa dik..akak pun mcm awak..tak suka tengok org yg lembik, cepat mengeluh..bg ak ...

Betul la...cam mana kakak boleh tahu?....Saya meroyan tengok Komen dalam FB sampai screenshot lepastu kutuk kaw2.

Saya tak boleh tengok orang lembik, mengeluh,...Saya tak perlukan orang camni dalam support system saya..termasuk polis saya tak perlukan...sebab tu Saya direct tanya sesuatu pada lawyer atau penghulu mukim sebab diorg ni terpelajar, dan sgt positif...selalu menyebelah saya....Saya juga ada kawan masa belajar dulu yang saya rasa boleh jadi role model dan support system saya.

shy79 replied at 7-10-2021 10:41 PM
mungkin sbb pandemik sama kot, trigger org jadi anxiety..takut covid, takut mati, was2 kt org sekell ...

Lepastu doktor cakap apa kak? Akak sakit mental ke camne?

Saya betul2 malu nak buat saringan ni.

Edited by keane.somewhere at 7-10-2021 11:06 PM
Belibis replied at 7-10-2021 10:12 PM
Banyak sangat pikir yang bukan2 memang la jadi serabut..pikir apa yang berkaitan idup kita jer..jang ...

Awak ni sama macam ketua kampung Saya.....Sikit2 Tuhan Allah Doa...Doa.

Tahu tak ketua kampung saya tu kena Hina dengan orang sebagai pelacur dan dia tak mampu cari lawyer.....so aku nak tengok dia boleh guna doa je me...harapkan Allah berkerja untuk dia????? Apa tindakan dari dia? Harap Allah semata buat kerja...doa doa

keane.somewhere replied at 7-10-2021 06:50 PM
Takda nya Salah sikit, dia Salah banyak ketua kampung Saya tu tukang potong rumput pun marah siap  ...

Oh gittew citernya. Camnilah kekdahnya. Kekadang iols pon fikir macam2, kisah2 dolu yang menyakitkan hati iols, mulut2 hangsuang, pastu mulalah nak bersendiri tenangkan diri, nak tido ajer tanak jumpa orang. Tapi iols tadelah sampai jerit2. Bila jadi macam tuew, iols fikir positif balik, baca 3 qul terutama surah an nas, baca al fatihah. Tengoklah jugak video2 kerohanian pasal kesihatan mental nieyh. Tapi yang consultation dengan psikiatari tuew, uols memang kena buat. Harap dapat membantu dan semoga uols pulih semula.