CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: flowerhit

Statement annoying tetamu yang korang pernah dapat

sesungguhnya janganla bercakap2 tak tantu hala bila pergi rumah org esp kalau hubungan tu setakat jumpa setahun sekali time raya..

kalau rasa diri tu pengkriktik bak simon cowell, simpan dlm hari aja..

sebab kata2 yg pedih boleh tinggal parut hokeh..walaupun rasa mcm biasa2 aja..

i pernah terkena, mmg selalu doa xkan jumpa lg tetamu tu.. tp now dia pun dh xde due to covid..

Ahli keluarga yang datang bertandang dikira sebagai tetamu juga kan?

Statement mak:
1. Pandai pun kemas rumah (apa selama ni rumah tak kemas ke?)
2. Duduk seorang, tak payah la beli benda besar-besar, beli yang kecik je (benda besar macam sabun basuh baju, satu botol besar lebih murah berbanding 2 botol saiz kecil)
3. Dah la, tak payah beli benda-benda baru lagi (suka hati la. Kita yang nak pakai)

Statement ayah:
1. Salah ni awak pasang rak ni. Nanti lain kali ayah datang, ayah betulkan (dah betul dah tu, dia je tak suka kita boleh buat benda ni sendiri, dia nak kita bergantung harap ke dia)
2. Awak tu yang patut kena dengar cakap ayah (bila dia sesuka hati nak ubah kedudukan perabot kat rumah)
3. Awak pakai tak benda ni? Tak pakai ayah nak ambil (ingat kita tak guna kot benda-benda tu)
4. Nak buat apa kotak ni? Buang la. Buat semak je (ada la sebabnya tu disimpan. Orang kreatif ni suka buat diy dari barang-barang terpakai)

Statement kakak:
1. Banyaknya duit kau (asal ada benda baharu yang dia nampak walau setakat alas meja makan)
2. Tak aci, duduk seorang tapi fridge besar (fridge tu mak punya. Mak bagi kita bila dia pindah balik kampung. Bukan salah kita la dapat fridge besar)
3. Duduk seorang pun rumah penuh barang (eh, hello. Banyak barang korang lagi dekat sini. Dah pindah keluar tapi barang tak nak ambil. Alasan tak ada tempat nak letak, tapi memenuhkan rumah kita dan komen menyakitkan hati. Nak buang tak bagi)

Faham, mulut orang. Dengar je la dan buat tak tahu je. Tapi kalau setiap kali datang asyik keluar ayat yang sama, rasa sakit la juga hati ni.
Jadi kita meluahkan perasaan dekat sini. Hahaha.

" asal banyak hiasan kaca , susah budak2 datang nanti " bebel mak yg malas nak jaga ank dia bila datang umah org. main lantak je.

macam nak pecah glass partition aku, mak bapak boleh buat bodoh je, sambil mulut ckp , janganla buat macam tu

aku mmg selfish ckit, dalam ati mmg x ingat kalo pecah abis luka budak tu, yg aku aku ingat , abis la budget nk repair kalo pecah

Ni mulut anak buah laki aku,sejenis tk berinsurans,padahal beza umur dgn aku berbelas taun.
Kate nye aku ni asik beli gumpul handbag mngabiskan duit pak sedare die penat keja.Dah la nyibuk brg2 org mulut mcm org tua.
Ko ingat brg2 aku beli smua guna duit pak sedare ko ke?aku keja ok,pastu abg aku rajin blanja handbag klau bini dia mngandung

Statement - kat rumah lawa2 sikit, solek utk Suami
Jawapan - anak mak tak suka saya bersolek pakai bedak. Nanti dia takmo cium
#padanmukasebukjer

I tak suka org dtg rumah...
Sampaikan ipar biras nak datang pun husband i tanya boleh tak?
Rumah kita, suka hati la...
Semak la datang2 rumah orang kerap sangat.
Rumah adik beradik i pun kami datang masa raya je...

Follow Us
So far kaka xpenah alami.. Sbb fmly kaka kecik je.. Dan our uncles jenis marhaen.. So masuk rumah kitorg xberani nk byk komen bagai.. Species sedar diri..

Tp jgn extended fmly dr kg felda.. Yang tu klu dtg beraya.. Habis selongkar sume.. Xtanya pon tgk2 tv pon dh kena panjat2 tepok2 segala.. Anak dia laa.. Pakmak leka borak kt dapur xcontrol anak mcm monyet..

Klu tetamu yg jaranggg jmpa msa kt rumah family lh “yg kakaknya x nikoh lg?” (Smbil ckp depan muka iols) ..Always n forever ye…stop kejap utk 2 thn covid ni…tahun dpn xtau lg lh cmna

Even mak sendiri kalau asek menegur dtg rumah, kita pun tak selesa... Yelah suami isteri dah buat yg terbaik, org luar pulak yg komen ntah ape2... Sebelum org dtg tu, kita sental semua kotor2 , bersihkan rumah tp mulut org tetap takde insurans

edayildiz replied at 3-10-2021 02:20 AM
mesti la selalu kena..auntie i suka wat spotcheck umah parents i..so mama i la yg duk ala2 memendam  ...

ayah ko takda telor.....

takda command respect dari kakaknya sendiri sampai dia boleh perangai sebegitu...mama no2 ko tidak menghormati kepimpinan yg ada pada adik lelakinya that she needs to nyenyeh pada ko sekeluarga...

yondu replied at 3-10-2021 07:45 AM
- knp gemok sgt, nt talib (hb i) cr lain. (i 157cm 54kg)
- anak awk ni x bijak cm anak ida(ipar i) a ...

Bertabah la dear..dulu mak mertua pun sama bila i tak kerja. Sampai satu tahap rasa takut sangat nak p rumah dia. Takut dengan ayat2 yang bakal dia keluarkan. I pulak jenis senyap tak suka melawan. So banyak pendam je apa yang orang dok kata. Lps kerja pelan2 semua orang berubah. Dah tak layan mcm dulu. Sebab orang dok ingat, surirumah ni hanya menyusahkan suami. Nasib baik my mom tak macam tu kat anak menantu yang tak kerja.

dulu la rajin jugak mulut2 depa (family/sistus/macik) tu hangsuang..skrg reserved skit. aku pun tak tau..aku punya perangai tak suka kalu terus tutup border. sehingga aku rasa ok baru bukak balik..now they learnt the lesson brgkali. aku tetap pegang kata2 hidup bukan utk org suka kat kita hidup utk Allah suka kt kita ckuplah. acah2 ustzh ke apake..lantak hang pa.

Statement adik ipar aku yg umur tgh study degree. Tegur color ni tak okey, kenapa hiasan dinding tu centu, kenapa kusi ni letak kat sini. Aku dlm hati berbulus je, heiiiiii..ko sblum nk tegur2. Fikir dululah. Aku ni kakak ipar ko ada dpn ko ni ha walaupon masa tu 1 family in law dtg. Dlm hati aku ckp ko ni kang aku nk tgk, bila ko dh kahwin nnt mampu x nk ada kediaman sendiri. Tu je dulu aku nk tgk. Yg lain2 tu next time aku tggu. Sesedap rasa je komplen itu ini. Nada dgn mimik muka tu aduhai. Geram je tgk

pxlbb replied at 3-10-2021 05:39 PM
Benda paling tak appropriate jadi kat a friend of a friend. Sheols buat open house, husband sheols t ...

Aduh teringat la nenek aku pun jenis gini. Aku cerita laki aku dpt beli rumah, dia cerita sepupu aku beli rumah 2 tingkat. Aku beli kereta, oh sepupu aku sorg lg beli honda. Aku nak gi jakarta, dia cerita ohh sepupu aku gi korea haei tu. Hm yela malas aku cerita dah semua dia nak menang je tak paham aku. Aku cakap hantar anak tadika swasta pun cara cakap macam tak suka aku bayar tadika. Dah tu mana ada taska kerajaan umur 3 tahun. Suka hati laki aku la kan nak hantar mana.

yondu replied at 4-10-2021 07:26 AM
i pn x blh salahkn spenuhnya mil. ikut yg hb citer, bapak dia maha teruk prangai, dgn mabuk,kaki p ...

Be strong eh. Sbb kalau i mmg jadi perang dunia kedua dah dgn mil gini. Geram baca nak kena ngadap ayat2 negatif. Makcik iols jenis mulut puaka pun iols mmg tak jumpa langsung sbb nak hidup aman

armin replied at 18-2-2022 11:03 AM
Be strong eh. Sbb kalau i mmg jadi perang dunia kedua dah dgn mil gini. Geram baca nak kena ngadap ...

i ok je u. dlm hati gelak2 je skrg. haritu seminggu duduk sini, mcm peluru ayat keluar dr mulut, tp i sengih2 gelak je.kesian la da tua2 dkt 70 pun masih fikir nak menyakitkan hati org. patut mulut da kurang brcakap, lebih mengaji, main dgn cucu2.
da x lama da nak kena sabar. ni bukan i mendoakan tau. umur pun da berapa, x tahu sape pergi dulu kan, tah2 i ke tah2 mil ke. lagipun sebulan sekali, 3@4 hari je jumpa.mujur i ni ada ambik upah mnjahit,agak2 sakit hati je i duduk la dkt mesin