CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: flowerhit

Statement annoying tetamu yang korang pernah dapat

Carcosa replied at 3-10-2021 11:33 PM
Haaaaa. Ada si babi ni, dtg rumah meols. Dah tau meols ada kucing, nak jugak si setan ni dtg dgn lak ...

ya.. betulllll.... block aja org cmtu dri kehidupan.. kita lak yg kena mengikut depa

babynina30 replied at 3-10-2021 03:42 AM
Mil & sil masok bilik my late mom.
I just cant.
Apehal kau nak masok bilik mak & bapak aku eh? ...

ni tahap tak hormat tuan rumah .. selamba ja.. aku lak yang geram ... sbb men langgar ja privasi org...

yondu replied at 3-10-2021 07:45 AM
- knp gemok sgt, nt talib (hb i) cr lain. (i 157cm 54kg)
- anak awk ni x bijak cm anak ida(ipar i)  ...

Stay strong, sis. Pedihnya kata2 tu.

Megikari replied at 3-10-2021 09:53 AM
Ada la sorang manusia pernah datang rumah aku pastu komen pasal cara aku simpan gula garam kunyit ak ...

Ni bole guna ayat Ruhila dalam Takdir Yang Tertulis “My house my rule”

isseliparjepun replied at 3-10-2021 08:35 PM
Tt, kalau orang tanya pasal rumah tt memang tt annoying ke? I selalu juga tanya tanya ni, tapi lebih ...

Not all the time i annoyed. Sebab faham je kadang2 orang tanya sebab nak tahu. Kdg2 bole beza org betul2 nak tahu dgn saje nak audit. Hahaha. Dah kalau nak tanya lepas tolak loan semua tinggal berapa je duit gaji dalam bank, tu macam tak proper.  personal oiii.

mama_neko replied at 4-10-2021 01:10 AM
yessss sis... rumah sendiri, anak sendiri tak tgk, rumah menantu jugak yg depa.kalut.... mmg aku t ...

Adekala mcm dengki dgn aku ke.. aku akui suami aku ni mmg baiklaa.. agsknya aku ni tak layak utk anak dia kot

Follow Us
yondu replied at 3-10-2021 07:53 AM
i sm cm u bab longgok dgn jiran2. jiran i buat mkn2 dpn ruma dia, geng2 suri ruma ni la.i dok aprt ...

Elok mcm ni.. jitan berlonggok bknnya elok pun..

sebelom ni duk flat..sewa...
ada gak megomen kenapa tak beli meja makan, sofa bagai..
aku cakap lah otw tgh beli rumah, nnt malas nak bwa berat2 ke rumah baru...

awal januari 2021 pindah rumah baru..
rumah teres..syukur sbb pkp diorg masih tak dapat dtg sini tgk rumah..
tp bila VC ada gak tanya sofa dgn meja makan...
sofa malas lah nak beli sbb nak bg ruang anak berlari sana sini..
meja makan lak, dr raya sampai ke raya haji dok asik postpone jer nak beli

cuma setakat ni laki dok bising sbb tak mingle dgn jiran selorong...
diorg suri rumah, ptg2 bolehlah lepak2...
daku kerja syif, waktu bekerja dgn  cuti tak sama...
time off tu lah nak setelkan hal rumah..
skrg tgh sarat pregnan lagilah tak larat nak keluar rumah...

selalunya, kalau ada yg dok tanya hal2 mengarut ni, mmg daku balas pakai duit korang ke?

setori_mori replied at 3-10-2021 11:18 PM
Aku ni mmg tak suka ada tetamu. Aku anxious. Walaupon org kata teramu tu membawa rezeki. Aku jenis l ...

Yepp.. aku pun tak suke org mai rumah..

setori_mori replied at 3-10-2021 11:09 PM
Panas nyaaaa. I doa kan u dan Mil bol mencapai keamanan.

aminn2 insyaAllah.teringin la juga nk stori mori cm org len, kot dpt jd cm sis ketuk2 romadon n menantu ke..tp asyik kena tembak je bertubi2  elok la i menjauhkn diri sikit.

MoneyMatters replied at 3-10-2021 11:22 PM
Maafkan I.. Tp i tetap nk tanya kenapa mil u bunyi so kg.com... Apa masalahnya smpi nk tanya pakai ...

i pn x blh salahkn spenuhnya mil. ikut yg hb citer, bapak dia maha teruk prangai, dgn mabuk,kaki pkl,kaki betina, mak mrtua pn x suka. hb take over tnggungjwb bapak tu dr skola smpai la dia kawen dgn i. jd hb lepaskn sikit2 mana yg dia rs da x perlu, adik2 pn da kawen hb uruskn.mngkin mil rs i ni pmpn tah dr mana2 tiba2 rampas anak yg dia brgntung harap + dia rs betul kot lyn menantu cmtu.

yg ipar2 i ni, kawen dgn laki kaya, tiba2 lupa penah idup susah.bila dtg ruma i mula la mengomel2 dgn mil itu ini, biasa la i belanja cara marhaen @ suriruma. nk jawap pn mls, nt anak2 tgk cara i layan org tua, kang dorang mengikut. plus hb sentiasa ada blkg i, bila i mngadu2 psl fmly dia takde la tarik muka masam ke hempas brg ke. jd i rs terlindung n kuat la sikit dkt situ.

Secretless replied at 3-10-2021 11:49 PM
sesetengah soalan tu takdela annoying pun.. entah2 kita pun tak sedar diri bila kita buat org lain a ...

kaka setuju dgn komen ko ni dik..sbnrnya dan selalunya...kita annoyed dgn org yg tny tu..
bkn soklan dia..so klu yg tny tu org yg kita xsuka..dia tny kita benda normal pon kita ttp rasa annoyed.hehe

Edited by Carcosa at 4-10-2021 08:30 AM
mama_neko replied at 4-10-2021 01:12 AM
ya.. betulllll.... block aja org cmtu dri kehidupan.. kita lak yg kena mengikut depa

Tulah. Lepas tu nak acah2 victim. Hanjeng betul. Mcm, kau dah tau tuan rumah tu ada anjing, then kau dtg jugak, bodohlah kan?
Ni, dia dah tau meols ada kucing. Sekor je pun. Dan2 lah sesak napas lah, apalah. Smp husband dia kena keluar pegi pharmacy, beli inhaler tu. Drama tak drama??? Saja je kan? Buat mcm rumah aku pulak bermalapetaka.
Bodoh punya betina

Carcosa replied at 4-10-2021 08:28 AM
Tulah. Lepas tu nak acah2 victim. Hanjeng betul. Mcm, kau dah tau tuan rumah tu ada anjing, then ...

hhahahaha.. over nau sampai kena beli inhaler... awat tak bawak dri awal? sbb org yg pakai inhaler ni, mmg spare ja siap2 walau ke mana mana... saja ja nak provoke buat drama.. nnti ada modal nak membawang... hehehehe

Soalan nombor 8. Especially by orang yang baru dikenal

Rumah sendiri xde org komen. Rumah org ai komen:-
1) kenapa semua kucing gemuk2 tetapi sekor tu kurus tinggal tulang. Mereka jawapan kucing kurus memilih makan, kurus le sorang2
2) duduk rumah bertanah keliling hutan xde jiran, tak takut perompak, ular, nyamuk lipan harimau pontianak ka
3) kenapa ko bujang lagi
4) byk kawasan lapang kenapa tanam pokok bunga baik tanam kelapa 2, manggis, pisang papaya nanas ciku durian belanda sayur petola sayur bendi pucuk manis lagi berfaedah
5) kenapa design rumah pelik2. Byk rumah contoh dan contoh design rumah yg bagus dalam internet boleh tiru
6) kenapa rumah bertangga, dah tua2 takut jatuh tangga, tandas org tua patut ubah design utk org tua/oku yg lantai sentiasa kering ada kerusi, takut mereka tergelincir

Edited by Lista at 11-10-2021 01:22 AM

Pernah hadap tetamu dari keluarga sendiri masa tu tengah sakit..
Kondem pasal sudu tak cukup siap kondem kita ni kedekut..
Kondem pasal tak masak siap bagitau kita ni pemalas..
Yang aku terkilan, dorang ni kuat pegi masjid..
Mungkin dorang lupa bab adab ziarah orang sakit ni, kot?

ninja boy replied at 7-10-2021 11:30 PM
Rumah sendiri xde org komen. Rumah org ai komen:-
1) kenapa semua kucing gemuk2 tetapi sekor tu kur ...

Aternya, patut semua kena beli design rumah berkonsepkan rumah orang tua slash oku ke nanti dah tua senang takyah renovate bilik air bagai...Amma Appa..

sepupu datang rumah.. mintak kita sediakan makanan.. masa tu datang mengejut so order dominos pizza aje lah.. pastu punya la sibuk, siap bukak2 laci rumah kita, cek segala barang2 kat bilik n kat toilet termasuk brand skincare aku pun dia nak bising cakap mahal.. komplen rumah bersepah.. pastu next time dia cakap nak datang weekend nak makan tengahari, ai cakap ai kat opis kerja kohkoh

lagi satu kalau tetamu datang, patut duduk la diam2 kat ruang tamu bila kita ke dapur nak sediakan hidangan .. ni sibuk ke dapur jugak pastu ajak berbual.. eh aku nak buat air, nak hidang makanan la mangkuk.. cemana nak cepat buat semua tu kalau ko ajak berbual sampai ke dapur.. ai kalau tengah busy mmg tak suka berbual.. lagipun kekok bila kita tengah mundar mandir buat kerja tapi orang tu duduk sambil bercakap ngan kita.. lain la bila semua orang dah duduk makan atau minum baru ai bole berbual sekali..