CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: flowerhit

Statement annoying tetamu yang korang pernah dapat

Banyak cekadak orang gitu rupa elok disimbahkan air aje.

Komen orang tu i buat xtaw je..
Tp nyampah bila ada orang rumah orang buat home tour sendiri tanpa mintak izin..

mmg tipikal netizen mngadap forum je x campur masarakat , esok mati tanam sendiri

aku da lama kawin tp belum ade rezeki anak lagi....klau tetamu/jiran dtg mst tanya soalan tu tau....ntahla.sedih sgt rasa..
mntang2 la anak2 ko da ade anak.ko boleh bangga2 ye.aku mmpu senyum jela..dlm hati Allah je tahu
aku bukan ape.kesian kat husbnd n mak aku je...sedihnya lah
kadang2 aku terfikir nape diorg tergamak tanya soalan mcm tu.xtauka kita ni berasa hati.ade sorg makcik tu lagila...terus ckp aku mndul...mmg tobat aku xmau g da umah dia..ajak la mcmana pun

Dtg tanpa notis. Menyembang sampai langgar waktu solat

Tt, kalau orang tanya pasal rumah tt memang tt annoying ke? I selalu juga tanya tanya ni, tapi lebih kepada nak tahu sebab I masih belum ada rumah sendiri, so kalau tanya tanya ni kita tahulah berapa anggaran bajetnya, loannya, dan gitu gini. Kadang tu kawan I bagitau nak buat table top kat sekian sekian tempat, id untuk design macam ni harganya sekian sekian. Then what to do beli rumah baru atau buat rumah sendiri itu ini.

So for me, its the info that I look for sebab really helpful for someone like me. Maybe I should be extra cautious next time nak tanya. And tt pun boleh terus tukar topic if someone start to ask about your house? Nanti diorang dapatlah indirect message tt tak selesa nak cakap pasal tu.

Follow Us
Tnya pswod ok no problem .... Not that big issue pasal tu..aku siap offer lg kt tetamu kalau depa pnya line slow namatey sbb aku tk nak depa kondem la aku duk ceruk kg ..line hanat..

Sebelum ni ipar2 aku mmg loud laaa bab2 komplen rumah aku ...

Pisau kurang o tumpul nanti dia kata mai sekali lg dia bawak

Kot kain buruk pn gitu ..
Kot lantai basah pn kecoh
Susun atur barang dpur aku pn suh ikut cara dia

Tp aku bo layan...

Tp sejak aku pindah yistana baru ..diorang tak bising2 ...pelik gak...

Paling tak suka sesiapa yang datang rumah suka mengangkut bunga2 keliling rumah. Sat suka yang tu...sat berkenan yg ni.. ape kau ingat aku dapat bunga2 tu pakai air liur ke.. dah lah suka angkut sekali dengan pasu.

sesetengah soalan tu takdela annoying pun.. entah2 kita pun tak sedar diri bila kita buat org lain annoying dgn soalan kita pulak..

iols jenis tak invite org dtg/masuk rumah. staff pun xinvite masuk kalau theyols dtg anta docs. sampai la lps kawen n deko rumah, br ajak masuk. yg penah dtg umah pun famili sndiri, adik beradik sndiri n kwn2  rapat. zmn bujang dulu mak la selalu komplen sbb rumah tlampau bujang. serba xlengkap, serba xada hahaha buat pekak masuk kanan keluar kiri je. dh kawen iols deco rumah sampai dia xpcaya, kata macam AirBnb style. keluarga in law xde sorang pun pernah dtg. theyols ddk jauh

Buritan replied at 3-10-2021 05:03 AM
Koh koh.. mak tua aku lak pi cek setiap ceruk.. aku akuilaa bilik stor tuu mmg pakai cmpk je laa.. ...

itula.. rumah depa pun boleh kuis habuk kat rak tv tu... tapi takdakla aku merata ceruk buka itu ini... aku ni jenis kalau pi rumah org, kalau depa letak aku kat ruang tamu, kat situ la aku membatu.. jadi mmg tak selesa org mai umah aku bukak sana sini,,

Hari tu rasa annoy bila ade org cakap die tak suka pegi rumah org ni sebab sempit,barang byk xd ruang semua nak sumbat, die rimas.
Padahal rumah die sendiri mcm sarang tikus, baju berlonggok tak reti lipat, bau kucing sana sini.
Lepas tu boleh cakap suka pegi rumah nenek sedara menantu die sebab rumah kampung,damai je. Rumah berangin sepoi sepoi.
die lupa rumah die sendiri rumah kampung (memang alamat ceruk kampung)  cuma yelah bersepah kan mana nak rasa tenang.

mama_neko replied at 3-10-2021 10:43 PM
itula.. rumah depa pun boleh kuis habuk kat rak tv tu... tapi takdakla aku merata ceruk buka itu i ...

Kenkadang nak golak pun ado.. rumah anak pompuan dia mcm kandang babi tak nak tego plk.. aku takde laa nak kutuk kak ipar aku tp bila mak dia mcm tu bengang jgk

KIM.K replied at 3-10-2021 05:33 AM
Kenapa tak ikat rambut? Rasa cantik ya - by pesakit asma obes pencinta nabi.

Kaka kim jawab je “Ya cantik” sambil flip hair

yondu replied at 3-10-2021 07:45 AM
- knp gemok sgt, nt talib (hb i) cr lain. (i 157cm 54kg)
- anak awk ni x bijak cm anak ida(ipar i)  ...

Panas nyaaaa. I doa kan u dan Mil bol mencapai keamanan.

Aku ni mmg tak suka ada tetamu. Aku anxious. Walaupon org kata teramu tu membawa rezeki. Aku jenis lambat warm up pastu kawin plak dengan introvert. Mmg combo lah kan bab bercampur dengan org. BUT, kami tak pernah sebok atau cakap hal orang. Laki aku marah kalau aku cerita bab kawan/jiran/pasal orang2 la.

MIL dan ipar duai tak pernah tidur rumah sbb dekat je dan mil aku jenis sporting. Tapi mak aku kalau dia nak datang memang aku gigih cuci satu rumah sental sana sini. Memang letih. Taktau lah kenapa gitu. Hahaha. So far annoyed kalau mak aku questioned my parenting style je kot. Anak belum naik quran lagi, anak tak pakai tudung, anak gelak kuat. Anak aku baru sekolah rendah darjah rendah2. Nasihat dia baik tapi bingit kekadang.

yondu replied at 3-10-2021 07:45 AM
- knp gemok sgt, nt talib (hb i) cr lain. (i 157cm 54kg)
- anak awk ni x bijak cm anak ida(ipar i)  ...

Maafkan I.. Tp i tetap nk tanya kenapa mil u bunyi so kg.com... Apa masalahnya smpi nk tanya pakai duit laki u ke x.. Siap masuk2 bilik so joyahhhh... Ipar duai u pon sama.. U x menjawab balik ke

Edited by Carcosa at 3-10-2021 11:35 PM

Haaaaa. Ada si babi ni, dtg rumah meols. Dah tau meols ada kucing, nak jugak si setan ni dtg dgn lakinya. Sebab nak cekik free.
Dah masuk, mula2 ok je dgn kucing meols. Lepas tu, tiba2 je start keluar statement dia allergic dgn kucing la, nanti saluran pernafasan dia tertutup la, dia ada severe asthma la. Ehh hanjing, in the 1st place, kau tau kanaku ada kucing?? Kau gatal burit nak dtg jugak dah knp? Dah kau ckp bertimpa2 yg kau sakit itu ini, dah tu aku nak buat apa?? Buang kucing aku drpd tingkat 10? Bodoh punya garit.
Ujung2, meols kena kurung kucing meols dlm bilik. Mana nak enjoy nya, tgh2 makan, denga kucing meols dok menjerit laaa dlm bilik nk keluar.
Lps tu, meols pangkah besar2 betina tu. Haram jgn dtg rumah meols lagi. Call pun tidak. Get lost bitch.

Statement annoying....

1. Why tak upah ID deco rumah
2. Kenapa tak upah deco laman..

I takmo ID, sbb concept weols is minimalist and KEMAS dan BERSIH... laman rumah plak weols nak gardening utk tanaman2 yg boleh dimakan je, tak perlu hias2 bagai buat pavement pond segala la... meols janji buleh petik buah mata kucing, pokok pauh... and herbs garden bleh petik2 then campak je masak, i have no issues...

Suka laman kosong berumput je, sbb anak dan anak2 sedara nak bermain pool situ... berlari2 bergolek2...

Buritan replied at 3-10-2021 10:48 PM
Kenkadang nak golak pun ado.. rumah anak pompuan dia mcm kandang babi tak nak tego plk.. aku takde ...

yessss sis... rumah sendiri, anak sendiri tak tgk, rumah menantu jugak yg depa.kalut.... mmg aku tak faham, everytime mai umah aku, forbidden room tu jugak yang depa nak bukak.. heheheh