CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 11153|Reply: 75

Statement annoying tetamu yang korang pernah dapat

Post time 3-10-2021 01:35 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Hai semua. Korang pernah tak deal dengan tetamu yang suka komen-komen benda yang korang tak tanya. Aku listkan apa yang aku pernah kena. Hehe.

1. Kenapa tv letak situ? Better letak sini so semua orang boleh nampak.
2. Sejak bila guna YL diffusser? I xpernah rasa nak pakai because it’s not good blablabla.
3. Kenapa cat warna hijau epal? Dinding ni kalau cat warna putih mesti lagi nampak luas.
4. Apasal tak gantung tv?
5. Apa password wifi kau? Kitorang pdpr anak-anak guna data hp je.
6. Aik tukar karpet lagi. Banyak duit. Untungla.
7. Kerusi jati ni kau tak nak jual ke? Macam tak masuk dengan konsep rumah.
8. Rumah ni beli berapa ribu dulu? Renovate berapa? Loan berapa percent? Bayar bulan-bulan berapa kat bank? (Probing, dah macam soalan pegawai audit)

Share pengalaman korang pulak please. And how you deal with them.

soalan2 tu pernah ditanya and agak annoying, tapi yang paling aku tak suka sekali, kalau ipar mai bermalam, buka peti ais kita tya kenapa ada itu ini, tgk pantry dapuq tya kita masak apa ngan bahan2, and paling aku rasa biadap sekali, bilik stor aku, yang mmg bertutup dibuka masa aku takdak, spot check habis...

mesti la selalu kena..auntie i suka wat spotcheck umah parents i..so mama i la yg duk ala2 memendam rasa dlm cite ni
auntie i ni kakak ayah i..so i pgil beliau mama jua..so i jd serba salah kalau mama 1 dtg umah mama 2 dia akan check semua tau ..sampai ke bilikk i kena..pastu akan complaint la kalau xkena kat mata dia..so i faham sgt perasaan uols tt.

Mertua dtg paksa susun atur rmh ikut taste dorg.
Pak mertua siap check tgk dlm fridge, suruh organize cara dia.

Mil & sil masok bilik my late mom.
I just cant.
Apehal kau nak masok bilik mak & bapak aku eh?
Its full of sweet moment and all her barang
I tak paham apsal selambe badol diorang masok

Husband i pon kalau nk masok, mintak permission dulu.

mama_neko replied at 3-10-2021 02:06 AM
soalan2 tu pernah ditanya and agak annoying, tapi yang paling aku tak suka sekali, kalau ipar mai be ...

Koh koh.. mak tua aku lak pi cek setiap ceruk.. aku akuilaa bilik stor tuu mmg pakai cmpk je laa.. sibuk masa jd cikgi dulu.. rumah dia tak le kemas maba pung

Follow Us
Hang kalo dpt jiran aku lg best.. abis semua dikomplenyya.. pas tuu pi sembang setaman.. koh koh... dia tanye aku.. ape dpt bila pencen awal.. aku ckplaa alhndlh dpt 100k.. tp aku simpan utk edu anak ansk aku... dia pi cite lps siorang sorang aku byk duit tp kedekut.. siot

Kenapa tak ikat rambut? Rasa cantik ya - by pesakit asma obes pencinta nabi.

lantak la mulut orang berbunyi.

rumah aku ikut suka hati aku
mulut ko ikut suka hati ko la
tapi tak kuasa aku nak ambik pot

Suma soklan d atas penah dtanya. Annoying tp malas nk simpan/peram lam kepala. Unnecessary stress. Lg 1 jiran2 xrajin btandang umah i sbb depa segan i mmg xpenah p lenggak umah sapa2 sepanjg bjiran lebih 10thn.  Anyone yg mai and pointed out kenapa begitu kenapa begini, i patut wat sekian2. Jawapan standard i,sbb umah i. Ikut selera i dh i yg pndang hari2 umah hg,hg buat la mcm tu.

Thankfully setakat ni yg dtg rumah I mmg my siblings and their families , my parents dgn in laws. I rasa setakat ni I blm annoyed lg dgn apa2 soalan thank God haha. Yg standard soalan mcm kat bwh:

1. Kat mana MM beli alas meja ni? Kat mana beli plastic meja nmpk cantik elok plastic

2. Kat mana beli stove? Tak bergerak kuali bila masak bagus sgt.. Actually bkn stove tp laki meols letak mcm something atas stove tu to stabilise the pots and pans masa masak

3. Kat mana beli set langsir dapur dgn skirting.. Cantik.. Sbb kesnya dulu meols pakai je yg mil jahit kan dr mula kawin pastu terpengaruh tgk org2 deco club tunjuk cara nk cover bwh kitchen sink dgn lebih cantik.. Pakai skirting ala2 meja banquet hehe

- knp gemok sgt, nt talib (hb i) cr lain. (i 157cm 54kg)
- anak awk ni x bijak cm anak ida(ipar i) anak ida tgk news pn phm omputeh ckp omputeh (ank i baru 1thn)
- brg dlm stor ni pakai ke? tu stmer x pnh brubah tmpt pn dr dulu
- awk x msk ke?bntot kuali mcm x pnh guna (i lps msk sental kot dgn berus dawai)
- eh tukar meja mkn? guna duit anak mak ke?
- awk x trasa nak keje ke, sian talib kje sorang2
-dpur awk ni x bkenan la tgk, rak bwg tu x mcm ruma ida,ida pny deko ruma cntik
-kalau talib tu ada org len, awk kena la redha, sb x keja, dia da tgk rmai pmpn luar cntik2
-stor ni knp brkunci, simpan apa dlm smpai mak x blh tgk (i sengaja kunci sb i meluat org spotcheck sana sini)
-tu belum ipar2 dtg masuk smpai bilik tidur i, i ambik theme pink utk bilik tidur i, komplen ckp, mcm blk tido bdk2, anak2 lompat2 dkt katil i.

cara i deal, i ada buat bisnes online mknn, ambik upah mnjahit. i ckp la i nak cod mknn @ beli kain. start keta, bw anak jln smpai hb balik. mujur hb phm perangai mak dia.hb ok je i brjalan2. tp i kunci siap2 pintu blk i dgn stor. bw sekali kunci. tp biasanya, dia ambil cuti terus ikut la brapa hari mak dia ada. bila hb ada, mil terkawal sikit prangai. hb tlg jawabkn bg pihak i, dia x bg mak dia ckp bkn2 dpn muka i. kurang dkt sini, lebih dkt situ, bahagian masing2. hehehhe

Thunderclouds replied at 3-10-2021 07:32 AM
Suma soklan d atas penah dtanya. Annoying tp malas nk simpan/peram lam kepala. Unnecessary stress. L ...

i sm cm u bab longgok dgn jiran2. jiran i buat mkn2 dpn ruma dia, geng2 suri ruma ni la.i dok aprtmnt. so dorng buat dpn ruma je, bentang tikar, mkn la 4@5 org mak2 situ.i 1 aras yg sm tp i sorg je x join.huhuhu tah la x geti la nk buat cmtu. pstu nk dtg ruma org tiba2, lepak melangot smpai la laki balik, hmm x geti la. i pn x buka pntu ruma utk jiran2.msuk je ruma terus brtapa anak branak dlm ruma.

Acik pulak semua komen diatas acik benci

Haha ni terhad pasal rumah saje ke atau seluruh aspek kehidupan?
Kalau rumah, mak iol jela yang tahu tapi kalau kehidupan iol, fuhhhhh... Jari di tangan campur jari di kaki pun tak cukupppp betapa banyak nya statement annoying iol dapat

Ada la sorang manusia pernah datang rumah aku pastu komen pasal cara aku simpan gula garam kunyit aku. Eh ko sapeeee... Dapur aku, sukati aku la nak letak dalam balang ikea ke, balang mr diy ke

Aku sebenarnya jenis susah sentap. Tapi pernah ada 2 perkara yg pernah jadi dan buat aku marah

1) Bila nak ada anak. Dulu aku reply, soalan ni macam tanya bila kita akan mati mak cik. Tapi skrg ni aku jawab, Inn Syaa Allah bila ada rezeki.

2) Tanya masa rewang. Masa ni aku kena fitnah duduk sebumbung dgn kwn lelaki aku masa kat U. Gila ke aku nak buat perkara keji tu. Aku jawab yg aku X buat perkara tu . Lagi pun Abg aku tinggal dekat je dgn rumah sewa aku. Bila2 masa Abg aku boleh spot check aku, sedangkan almari bilik sewa tu pun dia yg pasangkan.

Bila aku dapat tau sapa yg fitnah tu, aku pergi serang rumah lelaki tu dgn bawak kayu. Dia ni kena reject dgn aku sbnrya. Tak de perkataan yg baik ye aku uttered. Sikit je lagi aku dpt hempuk kepala dia kalau bukan sebab abg aku grab aku drpd blkg.

Lepas je grad,aku tinggal dgn Abg aku sampai aku kawen.

jawab ntah jer...
kalo aku...aku ty je la dia balik soalan yg dia taya

rumah ko gantung tv ke...berapa upah...nt nak ubah cmne...nt dia x dpt jawab dia diam lah, xty dah

Benda paling tak appropriate jadi kat a friend of a friend. Sheols buat open house, husband sheols tengah tidurkan anak dlm bilik. And ada guest perempuan masuk sbb nak tidurkan anak jugak dlm bilik yg sama. Sempat menyembang sampai si wife masuk dlm bilik tu and suruh laki dia keluar jenis urban berkerak kot

Tp yg jadi kat diri sendiri mak sedara iols mmg suka compare iols dengan anak sulung dia. Conversation mcm ni la:
Pxlbb dah beli rumah? Oh anak maklong dah beli kat Xxxx sana rumah semi-d dua tingkat ada laman untuk anak-anak main.
Pxlbb pakai kereta apa? Oh anak maklong bawak civic.
Pxlbb pernah sampai Korea? Baru tahun lepas anak maklong pergi teman husband dia sempat pakai hanbok.

Aagitchew soalan lebih kepada rhetoric je sebenarnya muqodimah nak citer pasal sepupu aku sbb sebaya.

Mil i jenis suka bercerita dgn anak branak dia. Nanti ipar aku kalau bergado dgn laki aku suka petik nama aku. Ewah ewah.. korang gado berdua aku yg kena maki
I jenis x suka dapur berminyak. After masak I akan mop. Dulu awal2 mil dtg rumah n masak. Off course la aku mop. Sbb ko masak mcm mamak style..habis berkecah n minyak terpelanting satu dapur... so disitu jadi cerita kpd ipar ipar yg lain.. dan mil aku jarang sudah dtg tido..(syukur) Sbb dia kata aku cerewet. Aku penat la jd hamba nak melayan org dtg rumah.