CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9109|Reply: 53

Cucu Pertama tak Dianggap

Post time 26-9-2021 04:49 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Sekadar nak luah rasa hati. Aku tak Ada kakak @ abang untuk becerita masalah daku. Syukur,Aku selamat lahirkan anak sulung 2 Bulan Lepas. Cucu sulung dalam keluarga daku. Aku tengok biasanya atok nenek teruja dgn kehadiran cucu sulung ni. Tapi sebaliknya jadi dkt anak daku..Ayh aku ok..layan cucu..masa Dalam pantang ayh Aku yg mandikan cucunya...petang2 jengok daku & cucu dia  dlm bilik..aku berpantang dkt umh makayh...Dan sememangnya ayhku mmg suka budak2.. mak daku jangan harap la dia nk layan cucu.. walau serumah kadang2 mana Ada jumpa. Mak daku sibuk kisahkn kucing2 & kelas dia...mak tak terlayan cucu dia..kenapa ea mak daku tak teruja dgn cucu sulung dia ni padahal anak daku x byk ragam pun.nangis nak susu je..Pas Tu sanggup tgk cucu p dok nursery masa zaman2 covid ni.. hujung2 makcik Aku tawar diri jagakn anak daku. Tapi Aku pula kena bekorban... jumpa & jaga anak hanya dihujung minggu...berat Rasa hati untuk ank tak Ada dpn Mata hari2 tapi daku terpaksa...Dr orang lua jaga...Baik Aku harapkn keluarga sendiri. Tapi mak Aku pula takutkn Aku...kata nanti ank tak rapat & tak nak dekat daku..jd apa pilihan yg daku Ada?

Dah kenapa tt tak jaga ank sendiri? Tak faham

Pelik anak2 sekarang ni asyik menyalahkan parents...knp nk suruh mak sendiri jaga anak2 kita pula...

A’ah..kenapa tak jaga anak sendiri? Patut benda2 mcm ni kena pikir dulu as part of perancangan keluarga.

Mak tu dh penat jaga anak sdr masa muda.bila dh tua,nak rileks2 kena jaga cucu pulak ke?..mse berpantang boleh je upah CL.dah kerja cari bby sitter..jgn harapkan neneknya lak nk kena jaga.

Uolls.. Based on karangan uolls kat atas tu.. Mak yakin ibu rumah uolls dah malas nak jaga baby or budak2. Dulu ibu rumah mak pun sama.. Siap pesan nanti ada anak bela sendiri. Which mak tak terasa n tak marah pun dia sbb dia dah tua n nak me time. Plus dia pun dulu bela sendiri mak adik beradik tanpa bantuan atuk mak.
Mak hope uolls tak terasa dgn komen mak n mak sejes gap first n second child uolls nanti 7-10 thn.. Time tu uolls dah skillful rasanya utk manage anak2 uolls. Btw, laki uolls mana dek?

Follow Us
Edited by msdummy.2018 at 26-9-2021 08:23 AM

Edit      

jijioaynna replied at 26-9-2021 07:41 AM
Mak tu dh penat jaga anak sdr masa muda.bila dh tua,nak rileks2 kena jaga cucu pulak ke?..mse berpan ...

Iolls pun dibela kejap je.hantar kampung.nenenk Bela..Dr lahir sampi umur 4 thn.. Dr umo 7 smpi 12 ayh Bela..mak Bela weekend je..mak dok Melaka.pjj ngn ayh.

jijioaynna replied at 26-9-2021 07:41 AM
Mak tu dh penat jaga anak sdr masa muda.bila dh tua,nak rileks2 kena jaga cucu pulak ke?..mse berpan ...

Iolls Rasa mak tak sepenat org lain. Sbb ank sorang je..masa lahirkn iolls  assistant sampai 3 org jg masa pantang. Iolss masa kecik dijaga nenek n macik2.. zaman skola ayh yg jg... weekend je jumpa mak iolls..skola menengah Dr form 1-5 dok hostel.

orkid_amani replied at 26-9-2021 05:33 AM
Dah kenapa tt tak jaga ank sendiri? Tak faham

Dalam 2 Bulan ni mmg jg semdiri..nak Naik kerja nanti Tak jumpa pengasuh dekat2 rumah. Makcik ada offer utk jg baby ni...jarak rumah Kalo nak berulang hari2 36km

chentadearhati replied at 26-9-2021 09:35 AM
Dalam 2 Bulan ni mmg jg semdiri..nak Naik kerja nanti Tak jumpa pengasuh dekat2 rumah. Makcik ada  ...

just 2 questions for you now.....

1) Mana laki hang???Baru meninggal atau masih segar bugar????

2) Jika he is still alive and kicking...what has he got to say to all these?????

Have you been discussing these issues dgnnya????

noor2 replied at 26-9-2021 06:11 AM
Pelik anak2 sekarang ni asyik menyalahkan parents...knp nk suruh mak sendiri jaga anak2 kita pula...

Eleh hang pulak apa bezanya? cuma dalam kes hang ....hang tak pernah suruh mak ayah hang tolng jagakan anak anak hang sewaktu hang baru beranak dulu...TAPI MEREKA YG VOLUNTEER...

beza kan????

m.a.n.a.kautau replied at 26-9-2021 12:33 PM
Eleh hang pulak apa bezanya? cuma dalam kes hang ....hang tak pernah suruh mak ayah hang tolng j ...

Manade....awal beranak dulu abah aku dah pesan..sorang pun jgn nk menyusahkan mak abah suruh jaga cucu...penat dah depa jaga kitaorang...

Trend budak skrg bila beranak suruh parents pikir camne nak jaga anak etc.

Dalam 2 Bulan ni mmg jg semdiri..nak Naik kerja nanti Tak jumpa pengasuh dekat2 rumah. Makcik ada  ...

Sorry ya TT regardless mak u anak sorg ke cucu sulung ke I still rasa x patut utk u expect mak u akan offer atau sanggup jaga anak u semata2 kerana itu cucu sulung.

Kita sendiri rasa letih sgt jaga baby apatah lagi kalau org tua. Lagipun dh tua2 ni badan pun cpt letih dan nak juga enjoy ke sana ke mari kelas agama ke berjalan2 ke bersenang lenang.

Kalau I lah, I mmg xkan harap la makcik ke apa jaga. I akan cari juga tadika berdaftar di kwsn rumah I atau berdekatan office. Masa anak I x sihat dulu pun sbb x sesuai duduk taska tu masa kecil, I terpaksa ambil unpaid almost 4 months utk jaga dia n tukarkan ke taska lain bila dh besar sikit sbb I PJJ dgn suami. Benda2 mcmni u kena discuss habis2 dgn suami kalau bergaduh pon xpe sbb dr mula anak kecil kena biasakan suami tolong.... Sementara tu, i ikhlas nasihatkan u tlgla buat family planning either laki u pakai kondom or u pergi la cucuk.. Kalau laki u very reliable jaga anak dan ada good support system to raise your child baru u consider tambah anak.

Maaf kalau I terus terang sgt.

mak iols dulu awal2 ckp anak2 jangan babukan mak bapak dgn cucu2
tp bila cucu hantar kt umah pengasuh dia kesian plk haha
skg yg besar2 je dia suruh transit umah dia, tp yg kecik2 baby sila hantar pengasuh
sbb mak aku bila da pencen dia byk join kelas belajar agama sana sini..so waktu pagi kol 9am -12pm tu waktu utk diri dia la..tu la juga waktu dia bersosial dgn kwn2 kelas dia
pastu tghari da balik umah..
ptg2 dia pula ajar mengaji

mak TT penat rasanya tu...

stress dengar baby nangis tak kira masa 24 jam tt.. orang tua ada masa nak rest, ada masa riadah main ngan kucing, ada masa nak ibadah..

9bulan uols mengandung + 2bulan berpantagn tu takdak plan ka sapa nak jaga baby bila you naik kerja? Mmg xboleh nak harap parents you..kalau xpercaya babysitter u berhenti kerja jaga baby. Aii dulu ank no1-4 ulang alik kerja 25km p balik 50km sehari. 5hari kerja. Penat Allah ja yg tau..how struggle with sweat & tears nya dgn berangkut bag stok susu baby lagi..huhuu .last ank no4 ni covid punya kes aii resign sebab kejap masuk kerja..kejap wfh..masa kerja xtentu..susah lg ank pdpr..
Moga u dipermudahkan urusan

orkid_amani replied at 26-9-2021 08:07 PM
9bulan uols mengandung + 2bulan berpantagn tu takdak plan ka sapa nak jaga baby bila you naik kerj ...

Gigih uols pam susu anak.. I pon dulu ke hulu ke hilir naik lrt jalan kaki bawak pam Lacte gedabak dgn bag susu..belum campur laptop bag lg huhu.

Utk TT, mudah mudahan dapat mencari pengasuh atau taska terbaik utk anak u..