CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6640|Reply: 39

Stress, depress atau ????

Hi warga forum, saya berusia lewat 30an, berkahwin dah 13 tahun dan mempunyai anak 4 orang. Sejak PKP dr tahun lepas sehingga sekarang sy WFH sambil jaga anak2. Saya tak ada kawan2 untuk berbual & bercerita. Setiap hari ulang benda yang sama...bangun pagi, masak, buat kerja2 opis, tolong anak2 PDPR...mcm tu la rutin harian saya. Suami bekerja...balik kerja, mandi, makan & terus masuk bilik main phone. Saya rasa sgt sunyi sbb mmg tiada teman untuk berbual. Keadaan ni berlarutan hampir setahun lebih. Kadang2 saya rasa nk lompat dr bagunan rumah, kadang2 sy rasa nak lari tinggalkan semua ni, kadang2 saya menangis berjam2. Kalau anak2 bergaduh, sy akan duduk diam dlm bilik sbb sy takut klu2 sy buat sesuatu yg buruk. Dulu pernah saya pukul & sampai tahap sy dh pegang pisau. Sy sayang anak2 saya sbb tu sy rasa mati adalah jalan yg terbaik. Saya tak pasti samada sy stress, depress atau cuma perasaan sy je mcm ni. Sy harap ada yg boleh membantu.  

You need a break from routine, 1 hari pun jadilah. Tapi saya faham tak senang nak cari masa walau sejam untuk diri sendiri. Cuba hubungi 15999 untuk dapatkan kaunseling dari yang lebih pakar. Atau kalau ada masa boleh jumpa psikiatri di mana-mana hospital swasta. Atau, boleh saja luangkan masa berforum dengan kami hehe ..
Setiap kali rasa tertekan, cuba tarik nafas dalam-dalam & senyum. Cuba cari masa 20-30 minit exercise keluarkan peluh, release endorphine .. you akan rasa relax & happy instantly. Cuba stretching sambil sambil layan anak. I feel the same too sometimes, sebab kita ulang routine sama sendirian. Musim covid ni lagi mencabar. But we need to conquer our feeling. You are good mum, dah luangkan masa dengan anak pdpr tapi anak-anak they need our constant attention, apa boleh buat hehe just join them do some activity. Rumah sikit-sikit kotor takpe, masak simple-simple takpe. Anak-anak nak kita saja. Enjoy the moment. Apak dia tu you settle kemudian la. Just inhale exhale .. bila kita dah stable, bolehlah fikirkan isu-isu lain yang lebih besar. Insyallah, you can. It’s just a bad day. Take care

kenapa u takde kawan?
or u sendiri buang kawan sebab berlaki?

Masuk je forum cari ni
Confirm terhibur mcm mcm ada

Seek help ya plg penting kena ckp dgn laki. Dptkn at least 1 day for ur me time. Da tua2 ni i tk heran kwn2 da. Kwn opis pon bole kita santai2 borak. tp jgn sesekali ko pergi curahkn luahan hati kat ken opis. Rilek2 sudehhhh

Pegang pisau maknanya dah biasa pukul anak.
Esok anak dah besar, sis mesti nak tengok darah pulak.
Penyakit meroyan ni sis. Nak ingatkan sis ibu gila meroyan ni jahat kejadian dia.

Jumpa psikiatris swasta minta pendapat sbb tak selamat pg hospital awam musim covid. Doktor akan panggil suami sis untuk sesi kaunseling. Kadang diorg settlekan masalah sekolah anak atau minta bantuan JKM. Banyak doktor akan bantu.

Kalau tak rawat, sis manipulate pulak anak satu2nya harta sis. Pasal org lain manipulate you, youll hold on to your possessive attitude

Follow Us
I rasa depression. kena jumpa pakar sbb u terpikir utk mati.

prettyuglybabe replied at 24-9-2021 02:09 PM
kenapa u takde kawan?

takde masa or kalau dia ada masa,masa dia tak fit/kena dgn masa orang lain.

prettyuglybabe replied at 24-9-2021 02:09 PM
kenapa u takde kawan?

Kawan ada cuma sahabat yg betul2 rapat yg boleh jadikan tempat utk luahkan rasa tiada...kawan2 sy cuma rakan2 sepejabat...sy mmg x pandai nk berkawan...dunia sy cuma kerja, anak2 & rumahtangga shj...

Aku pnye rutin pn mcm ko sebijik.cuma skng aku dh hntr ank ke pengasuh..aku rase ko stress dgn anak..forumer lain ade suggestion x mcmane nk berkerjasama dgn anak utk mak2 yg dlu berkerja skng wfh

pegang pisau?
please seek help sistur sblm terlambat

Sis...u kena kerja...please cari kerja...bila kerja u akan hilang stress dirumah tapi muncul stress kerja...bebanan kerja...tapi tu kira ok la...dari terperap kat rumah..

Akak ni ha...kerja kat rumah berbulan pun rasa stress..mana x..kerjanya tak de..aku susah hati ingat bos dah x nak aku...rupanya perasaan aku je...huhu..berapa kali aku ajukan soalan kat bos ..kut aku dapat gaji buta dan.x de kerja dia akan buang x lama2...berapa kali juga dia jawab..eh..saya x kan buang awak..jgn.risau..

Errr masa ko pegang pisau tu sis...ko rasa nk tikam sapa sebenarnya...diri ko ke atau anak2 ko yg tgh gaduh tu....?..tolong jawab jujur yg ni...

noor2 replied at 24-9-2021 04:19 PM
Sis...u kena kerja...please cari kerja...bila kerja u akan hilang stress dirumah tapi muncul stress  ...

Sy kerja tapi sejak PKP pertama dulu sy kerja dr rumah...cuma kadang2 je pergi opis...dulu boleh juga berborak ngan budak2 opis tp skrg company dh nk tutup..staf pun cuma sy sorang je..

noor2 replied at 24-9-2021 04:21 PM
Errr masa ko pegang pisau tu sis...ko rasa nk tikam sapa sebenarnya...diri ko ke atau anak2 ko yg tg ...

Sejujurnya sy rasa nk tikam anak2 spy diaorg diam... Sbb tu skrg bila anak2 gaduh sy kuncikan diri sy dlm bilik...sy takut sgt2...

bitterme replied at 24-9-2021 05:05 PM
Sy kerja tapi sejak PKP pertama dulu sy kerja dr rumah...cuma kadang2 je pergi opis...dulu boleh j ...

Sedihkan kerja company swasta ni...mcm tu la akak sebelum ni...tapi alhamdulillah Allah temukan kaka dgn sorang dato ni tiba2...tu yg kaka dapat kerja yg lagi mudah dan bos yg sgt2 ok...

Sis sembang jela kat thread borak mana2 yg boleh tepek gambar makanan..yg boleh sis rasa ada kawan bersembang...mudah mudahan hati sis tenang....nanti kaka tag sis sembang sama kat thread borak...yg thread borak sini jgn masuk sebab ada manak...hehe nanti sis lagi stress dgn perangai manak yg suka cari pasal...hehe...

Bab sis nk tikam anak tu...tu bahaya tu...tolongla simpan pisau2 tu dlm laci ...takut tgh marah sgt sis hilang kontrol akal....dah ada terdetik tu bahaya..lagi pun sis...anak2 tgh kecik ni mmg nakal....mak2 mmg hilang control kalau tengok perangai depa ...tapi tu la dah namanya budak..depa x panjang akal lagi....mmg kuat gaduh..kuat x dgr kata...

Sabarlah

jangan fikir bukan2, zis.

i pun macam tu jugak cuma lain situasi.

bila dah tak tahan, i pergi jumpa doktor. doktor klinik biasa je i pergi. nangis sambil cakap dengan doktor.

doktor advise macam2, i balik rumah, amik tempoh bertenang, then hari yang seterusnya tu i buat apa yang doktor advise. alhamdulillah dah okay

You are deprived of good sex,TT.

Dalam umur late 30's macam hang nee...good sex should solve your loneliness issue...

If you are not getting good and burpingg sex from your soulmate....maybe you want to consider finding it elsewhere????? scandals to spice up your life???

Or another alternative...seperti yg manak sering sarankan pada ahli jemaah FD yg sudah tidal merasa bahagia dlm perkahwinan(for watever reasons)....mintak cerai jika hang rasa you can find happiness elsewhere......

nak manak sambung lagi????

KIM.K replied at 24-9-2021 02:30 PM
Pegang pisau maknanya dah biasa pukul anak.
Esok anak dah besar, sis mesti nak tengok darah pulak. ...

Yg hang pegang pisau setiap kali baca reply manak...kenapa yg jadi mangsa mak hang sendiri? hang dera dia sampai pukul bantai hanya kerna tidak benarkan dia mengunjungi adik beradiknya? sebab hang takda anak anak sendiiri? atau masih tak berlaki????

bitterme replied at 24-9-2021 05:07 PM
Sejujurnya sy rasa nk tikam anak2 spy diaorg diam... Sbb tu skrg bila anak2 gaduh sy kuncikan diri ...

sex dgn suami ok tak????

12Next
Return to list New