CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 17127|Reply: 89

[Cinta] Forever single sebab hodoh

Post time 15-9-2021 10:42 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by sayasukatelur at 15-9-2021 10:44 PM

Hai. Saya pelajar perempuan kolej somewhere dkt selangor. Mak saya kacukan india manakala ayah pula melayu. Jadi timbul lah muka saya yang serba ke-indian-an, dan kulit yang agak gelap . Saya tak pernah rasa cantik. Dan saya pernah kena reject sbb rupa camni. Mula waktu saya darjah 1, saya ada crush kat sorng budak ni. Waktu tu saya ditemani kakak saya yang berkulit jauh cerah drpada saya dan muka dia tak ada rupa india (muka dia cam siamese). And kakak saya ni jauh lebih cantik daripada saya. Anyway, saya confess kat dia kat dalam van tadika , pastu dia marah saya kata saya tak cantik macam kakak saya sbb warna kulit saya gelap daripada kakak saya.

Pastu fast forward waktu form 2. Saya confess kat crush saya pastu dia reject. Waktu tu dia single. Betul2 lepas dia reject saya, dia terus couple dengan sorg budak popular kat sekola tu sbb dia lagi lawa - kulit putih. (sebelum saya confess betul2, semorang tau saya suka dia sbb ada ada kawan bocorkan rahsia).

Sejak daripada tu saya memang takde confidence nak confess. Mmg rasa diri hodoh sangat. Lepastu takde sape approach pun. Sume pandang serong. So bukan sahaja forever single tapi kawan pun takde. Padahal saya tak pernah even cakap kasar atau buat hal dengan org. Saya ni pendiam and org selalu kata saya agak lembut. Pemalu. Tapi saya tak faham kenapa takde org langsung nak approach.
Manakala kakak saya yang lebih cantik tu dah berpuluh2 laki approach dia. Allahu.... beza bagai langit dan bumi :/

Bak kata roomate saya, kalau ada lelaki yang suka saya, dia suka bukan sebab muka saya tapi sebab body saya.

Pastu waktu form 5 penah ada crush , tapi last la, pastu ada satu masa tu dia pandang kat saya pastu jeling dengan muka bengis. Auch.

Siapa yang kata only personality matters..... ingat, lelaki ni visual creature, secara tak langsung diorang pandang rupa jugak last skali.

Oh ye saya tak gemuk, bmi normal.

Rate

1

awk ni umo berapa? mana bang ipan..heols pakar bab gini

tt yg nak cari tudung td kan..cantik le..kena touch up sikit jer

Mungkin sebelum kita mencari cinta drpd org lain....terlebih dahulu kita perlu mencintai diri kita sendiri....., melalui hidup ini utk berusaha mencintai diri kita apa adanya.

Apapun....sehebat mana pun insan itu, setiap org sentiasa ada ruang utk penambahbaikan.

Mari kita mencintai diri kita....

Awak cantik la ....tt yg cari tudung tu kan?

Akak tak baca dik. Tapi akak yakin awak cantik

Follow Us
Awak ni nobito aka bugisdom aka notM yg porever alone tu ke

edayildiz replied at 15-9-2021 10:56 PM

I rasakan.

Everytime I baca benang. Sure punya nama U ada drop off comment. Rajin betul. Keep it up.

Terlalu rendah diri ni. Sebelum ni pun saya rasa macam tu juga. Tapi slow slow cuba berfesyen sikit sikit. Bersolek nipis. Dah okay dah. Saya kalau melawa rasa yakin lepas tu.  Hehe

Tt kena confident. Takpe sekali sekala perasan diri kita ni lawa. Tapi tt memang lawa pun. Jujur ni.

Buang jauh jauh rasa diri tu tak lawa. Tt lawaaaaaa sangat sangattttt

Rate

1

bluebutter replied at 15-9-2021 11:51 PM
I rasakan.

Everytime I baca benang. Sure punya nama U ada drop off comment. Rajin betul. Keep i ...

keluar kt depan uols
bg chance la..esk kan cuti

edayildiz replied at 15-9-2021 10:56 PM

Cari lagi dua org. Boleh form kumpulan spice girls
Acik pulak nak fefeling jadi Simon cowell
Setiap show and album korang acik makan 5% fahammmmm

Edited by nakkomenjugak at 16-9-2021 02:20 AM

Iol doakan sis dapat foreigner hensem yang berakhlak baik dan mencintai sis seadanya
tak payah laaa dengan ummah busuk tapi mimpi nak awek puteh2 pamoga ni
padahal dia pun kerak bontot kuali jahhhh
belum pernah laa dengar ummah meleis jejant kahwin perempuan afrika
asalkan sis jaga kulit biarkan peloles naaa
stay beautiful, stay blessed, be yourself

iol pun pernah dipanggil hitam dek mamat Perlis 9 tahun lepas
Padan muka dia dah gemuk macam tutttt

hidup kena yakin dik... masing2 ada insecure.. aku dlu pun sama keadaan mcm ko dik. dlu kurus keding. body tak lawa. muka tu rasanya so so aje la... bukan kategori hensem atau hodoh...  cuma i insecure dgn badan i... sbb fizikal tak menarik, xde sape berminat nak kawan or berkapel dgn i... pas tu i start buat body. p gym hari2... ni da 4 taun main gym... hamboii dikk... bukan setakat pmpuan... lelaki.. makcik2...nenek2 pun ade ngurat i.... hahaha....

Alah ko tgh bosan kan tah2 ko jantan

edayildiz replied at 16-9-2021 12:01 AM
keluar kt depan uols
bg chance la..esk kan cuti

Ochee bochee dear

Kata2 roomate kau tu mengingatkan i pada seorang kawan. Dia cakap dia suka jalan dgn i sbb bila jalan dgn i, mesti org akan pandang dia. Secara tersiratnya dia nak bgtau sbb i tak lawa, so sbb tu org hanya akan pandang dia Punya la harey mulut dia.

Fast forward, i da kawin dia belum kawin smpai skrg.

Mungkin u masih young kot, so pada uols muka tu penting. Bila dah masuk alam kerja n dah lebih matang, u akan sedar yg personality tu lebih penting & menarik dari rupa. Tapi kena jaga image la, jgn selekeh. Pakai tudung kemas, baju kemas & wangi.

Org tua2 selalu pesan, hodoh takpe tp biar pandai belajar. Bila pandai belajar, dpt keje bagus, org automatik suka.

Rate

1

Mcm bbeza je cara tt explain rupa ngn gmbr ppuan dkt thread tt lagi satu tu..?
Kalau btul la dkt thread satu lg tu mmg muka tt..
Mmg tt cntik dh..tp kalau sntiasa rasa down..semua bnda xyakin..susah jgk..rupa ni smntara je..jodoh pun tak bkait dgn rupa semua ni..
Tt kena syg dri tt..n pakai apa yg tt rasa selesa..xperlu ikut org..kdg2 kte yg jatuhkn dri kte sndri..

makadek replied at 16-9-2021 05:29 AM
Alah ko tgh bosan kan tah2 ko jantan

Lepas baca komen u ni, i pi tengok nick name dia : sayasukatelur

Panjang2 i taip nasihat untuk dia, harey la kalo dia sengaje mintak penampar eh silap mintak perhatian

Naatasha replied at 16-9-2021 06:35 AM
Lepas baca komen u ni, i pi tengok nick name dia : sayasukatelur

Panjang2 i taip nasihat ...

Awak salah faham ni hshahahhah nick saya camtu sebab makanan favourite saya telur. Tak sah kalau tak goreng telur sehari!! Saya memang dibesarkan dengan telur sbb waktu saya kecik saya ada psychological disorder pastu ada psychiatrist ni advice saya makan telur sbb telur ada segala nutrisi yang diperlukan untuk develop otak. Jadila kemaruk makan telur sampai sekarang....

sayasukatelur replied at 16-9-2021 06:55 AM
Awak salah faham ni hshahahhah nick saya camtu sebab makanan favourite saya telur. Tak sah kalau t ...

Maafkan saya awak

Terima lah doa dari saya, semoga awak akan berjaya dunia akhirat & bertemu jodoh dgn lelaki berkualiti yg betul-betul sayangkan awak