CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bubuk_bearbear

"Sibuk Betul Pasal P*en Orang"- Ayda Jebat Tempelak "Makcik"

Lantak ko la...

Ms awal kawen kata nk anak ramai. Kalau awal2 lg pilih utk czer xdpt la nk beranak ramai2

Guccibamboo replied at 30-8-2021 09:04 AM
Those yg ckp poen koyak semua tu tau x yg vaginal muscle ni sgt elastic.....tolonglah belajar pasal  ...

hahaha...lawak2 pulak aku baca komen2 ni... beranak normal pun tak der maknernya nak longgar bagai... yg penting kita pandai jaga diri..
masa dalam pantang.. ikut segala apa mak ajar... Insyaallah.. ok jer..  aku ni haaa.. bersalin kembar secara normal... ok jerrr... Alhamdulillah.
Aku rasa Ayda ni mgkn ada masalah tak boleh nak bersalin normal... tp takkan la dia nak cerita hal2 dalam kain dia kat public...  banyak sebab2
Doc akan cadangkan czer ni... yg paling ketara bila doc tengok tulang pinggul dia sangat kecik yg mungkin kepala baby tak boleh lepas...  kakak ipar aku lagi kesian... dua2 sakit dia dapat.. sakit bersalin & sakit czer... anak first.. tak tau yg dia  ada masalah 'jalan" tak boleh bukak.. dah berjam2 sakit baby dah nak lemas... kelamkabut czer... baby second.. doc kata nak try jugak normal... hadap jugak la sakit berjam & akhirnya czer jugak... yg ketiga.. doc dah tak tunggu dah... dah tau masalah dia.. czer jer terus.....  

Whatever la senah mat aris jr

Hal beranak pinak orang pun netizen menyibuk

Memang ler pilihan ko senah mat aris, tapi ko jugak yg canang dulu & mengundang cercaan acik bawang..kalo ko ada masalah nak beranak normal & ko habaq dulu, tentu acik bawang tak hentam ko....apa2 pun terserah pada kamu ya

Yg heboh nak anak 13 tu pun ko laki bini..jadi belajarlah simpan sikit2 apa yg korang dah plan untuk keluarga sendiri, jgn sampai kena hentam nanti

Semuga dipermudahkan proses bersalin nanti

Follow Us
alah bodohnya la netizen yg sibuk2...lantak dia la nak beranak normal ke, c-sect ke, badan dia...sakit pening semua dia tanggung. takyah nak sibuk2 sgt kenapa dia pilih pembedahan over normal walau xde complication.. susah ati sgt komer ni kalau org nak buat c-sect..aiyoo..

twins replied at 30-8-2021 09:43 AM
hahaha...lawak2 pulak aku baca komen2 ni... beranak normal pun tak der maknernya nak longgar bagai ...

Tula kan....xkanlah die nak cite semua....die x perlu pun justify ape die buat.....pepandai je makcik2 ni buat assumption....diaorg lah tu poen kembang....kesian betul.
Nasib I bukan ayda....kalau x...mesti I dah sekolah kan sorang2 acik kepam tu.

Kalau doc advise utk czer...ikut jelah...., I ada kwn yg tulang klavikel baby die patah....sbb paksa normal katenye....tp sbb husben die doc hosp yg sama...so mmg baby die dpt rawatan percuma utk terapi ( a few operations jugak lpstu).

jajahoney replied at 30-8-2021 05:52 AM
Patut tak payah gtau pun nak bersalin czer. Lepas bersalin kalau nak gtau baru cakap..

Kannn dah sendiri gigih nak berciter anak keluar ikut perut ke poen, merasalah kena lahar..dia ngan netizen kepkh sama jer bengap

mohabbatein replied at 30-8-2021 06:12 AM
Czer lagi sakit dari normal kan masa dalam pantang?

Ye sis, nk gerak skit sakit..bgn Dr katil sakit tu aku la..dah 6 taun czer pon bleh rasa pedih ngilu kt dlm perut tmpt czer tu bila angkat benda berat

Tu la gatal lagi semua nak bagitau public..tmi camni ko share dgn close friend sudahlah

Dah tahu akan di kecam, jangan semua benda nak upload and sembang lebih.
Baru je kahwin, dah sembang pasal nak anak 13 gitu..tup2 belum bersalin anak 1st dah sibuk pasal czer pulak..cuba hang duduk diam diam je. Lepas bersalin announce baby lahir. Tak payah nak announce lebih lebih anak tu keluar ikut mana, bill hospital berapa, pantang kat confinement centre ke, rumah ke...ko aman, netizen pun aman.

Edited by supermum at 30-8-2021 10:53 AM
chinta89 replied at 30-8-2021 08:54 AM
skg ni aku bukan nk pertikai kenapa ibu2 tpksa bersalin cser atas sebab kesihatan ke ape ke.. aku cu ...

Kalau beranak normal, kan dijahit mana ada dibiar terbuka sampai kacau saiz kat bawah. Tapi aku prefer czer sebab aku rasa recovery lagi selesa dari normal. Jahitan bawah tu, walaupun sikit tapi sentiasa rasa serba tak kena. Aku dulu walaupun takde complication, rasa macam sebulan lebih baru betul-betul sihat. Even nifas dah start kurang, jalan laju sikit mulala banyak fresh blood keluar. Czer takde pulak, lepas seminggu cergas macam biasa.

Alahai dia punya pasal la nak buat czer ke normal ke,sibuk aje acik2 netizen nih. Aku first baby dulu mintak czer kat doctor,dia cakap kalau tak ada problem,baik normal sebab czer lagi sakit & lama nak baik. Kalau bersalin normal pun boleh aje induce,pilih tarikh & ambik la epidural kalau low pain threshold

dah 29 umur nya dah tua rupanya... aku ingat baru 22 23 suka gambo terjelir2 mcm x cukup umur

dua_chzy replied at 30-8-2021 08:12 AM
Pernah hada nurse gomen cakap kat kawan akak (masa sheol sedang menahan sakit nak beranak tapi bukaa ...

Kurang ajar betul la ckp cmtu..

Czer je la senahhh..org czer pun susu selambak. Acik netizen yg bising tu sbb dieorg punya dah rabak. Diakui doctor surgery kalau nak sama mcm anak dara solutions vaginoplasty, tighten, baru la persis anak dara... dieorg saja nk sedapkan hati jah soh berpantang n exercise dan pulih mcm biasa. Hakikatnya NO.. tak sama. Kalau tak puas hati marah doctor surgery jgn marah ioilss..
Plus actually ramai je buat surgery ni lepas anak 3 4 5 n stop beranak.

NazRysha replied at 30-8-2021 08:46 AM
sebenarnya artis ni tak nak poen koyak

penyakit org kaya sis.. kawan i sorang macam ni la czer. bukan ada masalah pun nak bresalin normal.duit berkepok kan.

mohabbatein replied at 30-8-2021 06:12 AM
Czer lagi sakit dari normal kan masa dalam pantang?

depends on individu sebenarnya hal2 mcm ni..too subjective...

Hahaha sukahati lah u aj.. lenkali jgn bgtau nk bersalin cara cemaner.. kena la hadap mulut2 nurtizen