CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: flowerhit

Saudara tak rapat nak tumpang duduk rumah sebulan

Tumpang ni mesti dia fikir sebab untuk kurangkan kos la tu... Kalau sy, big No... Dah la saudara jauh, rapat pun mungkin tidak. Untuk keselesaan, lebih baik jangan tumpangkan... Dah sesuaila tu offer cari bilik sewa or rumah sewa.

Carikan bilik je sis..sekarang byk bilik murah2 n ada promotion price lagi sbb covid ni owner desperate nk penyewa

Big NO kalau kena kat aku. Even adik perempuan sendiri pun aku tak bagi stay rumah aku lebih dari 2 malam. Lagi banyak buruk dari baik bila benarkan outsider masuk rumah kita lama2

flowerhit replied at 19-8-2021 08:59 PM
Betul ke kalau dah sekali bagi ruang, orang akan tumpang lagi n lagi? And i ada dengar orang cakap ...

So happy for u. Teringat pengalaman i mula2 kawin dgn husband tiba2 adik laki dia dtg menumpang sbb internship n kebetulan rumah i xla jauh mana dr office dia.

Lagi buat sakit hati sbb dr awal i dh warn dia tp dia dok ckp xkan la bro in law nk stay dgn kami sekali seminggu sblm kawin fil call husband ckp nk tumpangkan adik. Stress sgt mengenangkan i bertudung 24 hours during my first 3 months of marriage. Byk round gaduh dgn laki utk suruh adik dia dok asing. Katanya risaukan safety tp i sound blk dh besar kan adiknya dlu meols belajar abroad 5 tahun elok jah duduk dgn family angkat bagai.. Seeloknya jgn start bg tumpang nnt kt yg stress.

flowerhit replied at 19-8-2021 08:59 PM
Betul ke kalau dah sekali bagi ruang, orang akan tumpang lagi n lagi? And i ada dengar orang cakap ...

Betulla tu..I sendiri dah merasa sepupu lelaki datang tumpang rumah, datang dari kg cari keje, dah dapat keje tak reti carik bilik sewa tapi carik awek pandai pulak..I sampai bergado2 ngan my mum sebab my mum layan sgt macam guest special sampai bilik tido orang tu pun dia paksa I kemaskan, bila my mum takde kat rumah sibuk call tanya I masakkan apa2 tak untuk kazen tu...pung pang dekat 6-7 tahun gak duduk rumah tu...sakit hati bila ingat balik.

noor2 replied at 19-8-2021 08:52 AM
Teringat pulak arwah siti Sarah kata...jika kita mudah kan hidup orang lain maka Allah mudah kan hid ...

Kenapa tak guna ayat tu untuk orang yang belum vaksin atau antivaxx..

Follow Us
aku sejenis yg ckp direct...xde konar baring...sejenis lantak situ...akan ckp terus terang NO...

pnh situasi ni jd kt iols...sepupu pmpn nk tumpang ddk...direct aku ckp NO pdhal umah tuh bkn umah aku tuh...tp sbb dia tnya kt aku sorg time tuh...tuh la jwpn dia dpt...kalo dia tnya kt famili aku pn aku org 1st akn bangkang...lgpun umah aku 3 bilik jer...ada sekoq adik jantan...ko dh knp nk tumpang umah aku....ayooo

mls nk ckp bab2 aurat ni...ptt sepupu jauh u kena phm...u ada husband...aurat dia nk kena jg...xkan tuh pn nk kena remind...jgn la ckp...ehh...xpe pakai tudung 24h..haishhh

Tak payah la bg. Ckp umah kecah anak bersepah laki bini wfh. Kdg2 bilik rkstra jd tempat meeting kdg2 guna bilik ekstra lain sbb line tk brp clear

noor2 replied at 19-8-2021 08:52 AM
Teringat pulak arwah siti Sarah kata...jika kita mudah kan hidup orang lain maka Allah mudah kan hid ...

Agak2 le nak my dah kan urusan org sampai gitu sekali... Bukan mahram kot...

Coyi not coyi penat dh jdi jkm

Sekarang musim covid tak galakkn jugak orang keluar masuk rumah. Atau bagi alasan suami selalu kat tumah tak manis kalau jiran tertngga tengok.

flowerhit replied at 18-8-2021 07:21 PM
Hai korang. At last, settle.
Husband i contact bapak budak tu instead of nenek dia. Bgth xdpt nk b ...

Sorry to say, 24 tahun tak reti berdikari ke
Dah tumbuh bulu dah oiii
Menyampah btul aku jenis sedara suka menumpang rumah orang ni
I since study pun daj reti berdikari malu nak mintak tolong orang except family n bff sajork
Meluat btul bbnu manja camni

cuba tanya emak bapak nya mengapa tak beli rumah di kuala lumpur atau tempat yang dia nak tumpang tu. mesti jawapannya lebih baik buat rumah di kampung dapat umah besar hujung2 anak anak nak ke bandar menumpang pula rumah orang tak malu betul

laradelara replied at 16-8-2021 10:37 AM
Ckp no je. Kalo dia tak tanya sbb, tak perlu ckp apa2. Kalo dia tanya sbb, ckp je suami saya tak izi ...

Setuju dgn komen ni..

Ckp je saya slalu xde kt rumah or ank kecik risau covid..xpon apa pula jiran fikir klu laki tinggal bdua dgn cucu perempuan tu masa tt xde.kang xmanis jatuh fitnah plak..

Plus dh hub xrapat..dh kenapa nk beriya suh duk sama..klu duk sama tt yang offfer xpela.ni sah2 modal airliur je..amboii senang hidup..time covid ni lg la kena jimat2.huhu

flowerhit replied at 19-8-2021 08:58 PM
That girl muda. Anak dara. 24 yo. Insecure x?  Kesian husband i xbole pakai seluar pendek dalam ruma ...

No no no... amat tidak sesuai iya nak jemput anak gadis masuk ke rumah then ada lagi suami kita. Awkward gila kot. Apa entah sedara kamu tu fikirkan, kalau minta tolong cari bilik sewa hari dgn harga mur boleh lah, ini nak hidup menumpang dgn kita, adik sendiri pun kita boleh rasa tak selesa sbb breach our privacy, ini kan pula saudara kejauhan

what do you hope to find dari dalam phone suami awak?