CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Truefeelings

Punca cinta hilang selepas kahwin

Olumis replied at 21-8-2021 12:35 AM
Waktu bercinta jarang jumpa dan tak payah commit. Asyik merindu... Dah kahwin, muka tu je kita hadap ...

Uish xkn Sbb kentut je tawar hati? Kalau geram suka melepas xkira waktu tmbh lagi pakej bau faham lah jugak. Mcm extreme sgt je Kalau berpisah Sbb kentut bersepah. Normal lah kan kentut tu Sbb smua orang pun kentut. Kalau Dia suka kentut bersepah n buat depan kau, maksudnya si dia dah terlampau selesa dgn kau. A side of him that he will never show to anyone else except his beloved wife. Hahaha

doodlediddle replied at 7-9-2021 11:53 AM
Uish xkn Sbb kentut je tawar hati? Kalau geram suka melepas xkira waktu tmbh lagi pakej bau faham  ...

Takla. Bukan itu maksud sy. Sy bgtau contoh keburukan.

Awal2 kenal....otak ni bathed with dopamine.....byk sgt hormon seronok....terima mesej die pun dah hepi.
Bila dah kawen.....bende yg seronok jd mundane. Dah xde hormon seronok. Lg2 bile nampak realiti.....realiti yg x seindah fantasi....kat dedua belah pihak. Laki pun rase camtu...pempuan pun ade rase camtu.
Tp I percaya.... mungkin lah cinta tu x dpt dirasa.....tp syg tu tebal. Cuba kalau pasangan kite tu tetibe xde...jatuh sakit ke...accident ke...mesti kite akan galau.
Even pasangan yg curang pun.....lame2 die akan sedar yg die x boleh hidup tanpa pasangan nye. Yg diaorg curang tu utk seronok je...utk ade spark lg...utk rasa dopamine shower
Semoga semua yg berkahwin diberikan mawaddah & rahmah...aaminn

Rate

1

Guccibamboo replied at 7-9-2021 02:26 PM
Awal2 kenal....otak ni bathed with dopamine.....byk sgt hormon seronok....terima mesej die pun dah h ...

Setuju. Paling tepat

waktu bercinta sblm kahwin, mmg la sbb belum betul hidup dalam komitmen. hidup bersama keluarga mak n ayah. bila dah berkahwin, baru kenal erti tanggungjawab... kalau tak betul bersedia, ikut-ikutan jer tgk kawan kahwin, ikut juga nk kahwin... niat dan tujuan kahwin entah ke mana...

vee_zara replied at 15-8-2021 12:35 PM
I think sekarang banyak kes cerai sebab mostly isteri dah pandai cari duit sendiri, berdikari n pand ...

setuju..tu antara sebabnyaa

Follow Us
Kerana selepas ko tidur sebantal makan sepinggan baru tau segala buruk baik kudis buta etc. Sebelum tinggal serumah walaupun dah biasa projek kat hotel tak sama isunya

Dah kawin lebih kepada menjalankan tanggungjawab masing2 , dah hidup di alam realiti

I have seen him at his worst but I am still in love with him...hehe

Rogue98 replied at 5-12-2021 12:12 AM
I have seen him at his worst but I am still in love with him...hehe

Kawen da bape lama?

Nailparlor replied at 7-12-2021 07:11 PM
Kawen da bape lama?

X sampai 5 tahun pun tapi dah kenal at least 15 years

dah tak serasi kot

sebab tu kena selalu bincang
apa yang kurang dan luah rasa tak puas hati tu

lelaki ni dah kawen lama
mcm2 perangai kuar
malas, selekeh dan mcm2
samalah kita ni pun apa kurangnya
so apa2 hal bawak bincang
dah bincang jangan gaduh2
dan kalo boleh bincang kat luar rumah
jauh dari anak2

Rate

1

Most people never loved at all. They just loved physically.

Edited by Zazama at 27-10-2022 02:45 PM

Sang suami bila ada masalah r/tangga jgn sekali2 bercerita dgn rakan perempuan berstatus isteri orang. Begitulah juga sang isteri. Banyak buruk dari baiknya

Tidur berdengkurr ehhhcamner

Most of the times, men are the ones that change. Rarely does the woman change. Most of the time, the chase is the best thrill possible. After marriage the guys get bored because they got the girl & the guys think that they do not need to chase anymore. Settled already so no need to be romantic anymore. No need to keep promises. No need to look good. All over after marriage. That is the main problem.

Usah cakap lautan api sanggup kau renangi, sedangkan air kopi o panas pun masih kau tiup...wah wah...

Aku pun rasa mcm dah xda cinta kat suami.
Aku pernah putus cinta sbb keadaan memaksa, hari2 aku rindu dia, bila berkwan dgn org lain pun aku x rasa mcm ada chemistry. After 3 years breakup, aku ternmpk fb dia dh kawen.. Masa tu aku dh berkwan dgn 5-6 org +yg masuk minang smua.. Tp aku tolak, ckp x sedia. Umur pun masa tu dh hmpir lewat la kawen bgi family aku. Bila tgok ex aku dh kawen bahagia. Aku bgthu family klau ada yg masuk minang ok smua.. Aku trima. Sbb masa tu aku dh xda hati nk buat pencarian n berkenal hati budi. Kbtulan ada kwan mak yg tgah cari utk anak sedara dia. Sbb kwan mak ni kluarga alim n baik. N suami aku dlm gmbar pun good looking. So aku trima la.. Kira bercinta selepas nikah la kononnya. After 2 bulan merisik, bertunang, 4 bulan kmudian nikah.. Jumpa pun masa tunang.. Pernah la bergaduh sbb aku tercakap dia bosan.. Asyik2 msej yg sama tnya makan, bla2.. Esoknya brapa haru dia xmsej. Bila aku tnya rupanya dia terasa.. Siap dia ckap klau nk putus tunang bgthu jer kat family.
So aku teruskan lah juga kawen. Bila dh kawen kitaorg PJJ. Xnmpk lagi sisi dia yg lain. Aku pernah gugur anak ke2. Siang tu aku pergi hspital sorg (xkisah pun sbb faham dia kerja). Cuma balik tu aku bgthu aku makan ubat gugur so doc pesan kmgkinan mlm akan kluar ketulan darah.. Suami mcm x ambil port.. Siap aku tdo dlm bilik dia tdo kat luar tgok tv. Bila aku kluar bentangkan toto dia ckp naper tdo luar.. Dia xda common sense ker, kena aku tumpah darah sorg2 dlm bilik, dia sedap membuta kat luar.
Itu ok lagi. Pagi tu 4 aku dh rasa memulas.. Berdarah2 kain batik.. Cepat aku merangkak ke tndas.. Dia mSih lena. Stiap sejam.. Aku tndas sbb janin aku jdi hancur, so gugur Sikit2. Bila pkul 7 tu aku masih merangkak ke tndas, tgok dia dok caj smbil belek hp. Aku kluar mndi smua.. Masih kat situ.. Aku sruh dia mndikan anak 1st sbb nk hntar ke taska. Lpas tu aku gi b. Air blkang sbb rasa mcm nk kluar lagi jnin. Tpi tersangkut kat V.. So pggil la suami pergi tlong tarikkan. Msa tu aku dh x xlarat ckp kat dia nnti tlong uruskan darah dlm bilik air no 2..sbb no 1 tu aku yg bersihkan smua. So lpas aku bersiap nk ke hspital. Dia sambung main hp smbil caj. Aku yg bncuh milo sndri. Aku masa tu dh xtahan, aku ngomel la.. Patut la Allah tarik anak sbb rasa kita x layak lagi anak 2 org. Dri tdi dok main hp. Dia marah... Lpas tu dia baling hp smbil maki n balingan tu btul2 depan anak yg tgah tgok tv..
Dkat hspital aku ada pitam, masa tu sekejap jer la dia take care. Pantang hari ke 2 dia dh kluar main sukan senyap2 tinggal aku n anak  yg sulung 2y.. Dh la masa tu kakak dia dtg melawat mengejut. Aku yg sakit plak kena layan.. Bila call ingtkan dia kluar beli kuih ker apa utk aku n anak. Rupa nya tgah bersukan. Ni 3y after marriage.
So aku bersabar lagi.. Bnyak dh peristiwa objek terbang kerusi kayu. Tp dia xtuju kat org la. Tpi hati aku sakit n trauma. Smpai anak aku pun ada masalah anger management. Aku pun sama. Dulu aku jnis kena marah sentap merajuk nangis.. Skrg dia ckap or buat apa xrasa nk nangis.. Just aku buat silent treatment. Tpi tu la dia asyik membebel or marah kat anak.
Sbnarnya bnyak lagi peristiwa menyebabkan aku tawar hati.. Dari segi kebersihan, pngurusan rumah, kewangan, role model kluarga muslimdekat anak2.. Tabiat dia..
Bnyak kali dh bila bergaduh aku memang rasa nk cerai tpi kesian kat anak2, kat suami juga sbb rasa hdup dia mcm xda tujuan.. Smua aku yg guide n fikirkan.. Pernah aku share post pasal cerai yg dia jer boleh seen. Dia screenshot n cakap nk sangat ker.. Ni dh lama.  Baru2 ni ada la gduh pasal solat. Aku ckp tolong la berpura2 solat depan anak. Mgrib ada kat rumah. Sbb aku payah nk cntrol anak laki klau dorg tiru jer perangai ayah dorg. Ank aku slagi ayah dia x balik asyik tgok tv. Klau suruh solat laju jer anak buat bila suami aku sruh. Tp yv lwak suami sruh anak tpi dia x buat. Klau malam lagi la.. Suami tgok tv smpai 2-3 pagi terlena. Solat pun xda rasa nk buat.
Ex aku xda kaitan. Kbtulan baru2 ni aku terfikir gak klau aku masih together dgn ex apa yg berlaku. Aku pun stalk fb ex.. Nmpk dia jalani khdupan yg mcm kami rancang dlu. Tpi bika fikir aku ni bini org.. Aku block smua yg boleh link ke gmbar ex, fb wife, kwan yg dh dia remove (dia lupa untag kot)..

So patut ker aku buka file n minta suami aku berubah.. Jdi laki yg matang, family man, ada common sense, jdi contoh kat anak2..
Aku bukan apa takut tba2 dia baran depan anak.
Ker aku yg salah sbb aku pilih suami sbb nk lupakan ex yg dh kawen masa tu. Tp suami aku masa awl2 kawen ok la.. Mcm boleh dgr cakap. Jaga lah dri kebersihan juga.. Ker bila kita minta cerai mcm wake up call utk dia berubah. Ni umur dh nk dekat 40...

hanasensei replied at 31-8-2023 11:41 PM
Aku pun rasa mcm dah xda cinta kat suami.
Aku pernah putus cinta sbb keadaan memaksa, hari2 aku rind ...

I tak pernah gertak2 husband /exhusband dgn mintak cerai.... i betul2 mintak cerai /file cerai bila i betul2 nekad sahaja.. and no turning back

what if masa u gertak tu dia proceed betul? U dah ready ke face the consequences?

What if masa u gertak minta cerai,  dia buat bodoh je? So what's next?

Mende gini kena tegur and sound balik je.. dah le ex u kaki pukul.. pernah ter"pukul" anak plak tu.. u ada fallback plan tak? Parents u mcmana? Boleh ke u luahkan mende gini to ur parents? U ada support system tak

12
Return to list New