CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bukannasigoreng

Geng tak laku - single umur lebih tiga puluh tahun

bukan sbb tak laku tp yg berkenan dgn aku.. yg berani nak berkenal tu semua nya  muda dari aku.
aku tak berapa suka pakwe mude..  kawan2 boleh laa...
orang2 yg tak disangka2 nak berkenal dgn kita..
paling muda pernah kita kawan beza 11 tahun..
gila laaaa

Edited by cucutokwan89 at 14-8-2021 06:19 PM

Atas faktor usia, kdg kita ingat boleh dh nak jadi mak/pak org. Tu hny feel kita je. Hakikatnya Allah lbh tahu.

daku pun sblm ni tertanya2 jg. Tp bila duk dgr kawan2 cite prob nk handle family diorg, masih ada rasa lega sbb tak tempuh lg suasana tu. Balik keja terus rehat. Biar baju seminggu tak lipat pun xda org nak bebel. Makan menu yg sama utk 2,3 hari pun no hal. Pelan2 nmpk hikmah tu.

So, setakat ni fokus bg org tua hepi je. Sambil2 tu bljr jg la apa ilmu yg patut. Esok2 Tuhan bg green light ada dh sikit skill.

zehra2 replied at 14-8-2021 04:15 PM
bukan sbb tak laku tp yg berkenan dgn aku.. yg berani nak berkenal tu semua nya  muda dari aku.
aku ...

Theyols nk menghimpit chuols ke mmg ikhlas u? Kalau ikhlas cuba la buka kan hati hehe.. i ad je kwn lelaki yg muda tp matang. Mgkin chuols di pandangan mata mereka menarik haha.. skang ni mmg trend tak kisah umur la u. My fren lelaki ckp dia suka yg lebih berusia sbb mudah berurusan katanya. Komunikasi berkesan gituhhh..

cucutokwan89 replied at 14-8-2021 05:43 PM
Atas faktor usia, kdg kita ingat boleh dh nak jadi mak/pak org. Tu hny feel kita je. Hakikatnya Alla ...

Second paragraph chuols mmg betul. Kadang kita penat tp terpaksa rajin hahaa kang partner bebel.. nanah tinga weiii.. kalau bole nk hari2 mls & penat hohooho.. so ini mmg point penting ye sbg kelebihan single mingle. Bebas hehehe

Jawapannya adalah seperti berikut:
1. Cerewet nak mampus padahal muka tak semenggah mana.
2. Penampilan tidak menarik. Orang ingat makcik2 rupanya umur muda lagi.
3. Bentuk badan tidak menarik. Dah bujang tu, ambil la masa gi exercise ker. Buat senaman bagi shaping sikit badan tu. Ni tidak, dahla pemakanan tak jaga, perut terlebih buncit kalah2 perempuan beranak tiga.
4. Gigi buruk. Please la jaga kebersihan dan kesihatan gigi ya. Nampak gigi buruk dah tahu tahap kebersihan dan kerajinannya macamna.
5. Sikap. Taknak ulas lebih. Korang fikirla sendiri

Edited by AnnaSendin at 21-8-2021 08:38 PM

Iols dah atas 30an. Secara jujur dari lubuk hati nan dalam, iols tade hati nak berkahwin. Tatau kenapa. Suka2 jantons pun gitu2 ajer. Famili iols halakan jejans yang iols tak berkenan. Mungkin kena mandi dengan air 7 masjid campur 7 jenis bunga.

Follow Us
Jangan risau semua..my besties 2 orang pun ada yang tak kawin2 lagi. Tapi bestnya..kami ni satu kepala..suka hiking...travel skali. Kebetulan i anak semua dah besar2. Time muda2 tak sempat nak enjoy. Abis belajar je terus kawin dan ada anak berderet.

So dengan diorang la iols buat aktiviti yang tak sempat buat dulu. Diorang pun ok, nak kata cerewet tu tak langsung. Mungkin bab lain tak tau la kan. I pun tak pernah tanya kenapa tak nak kawin. Tu soalan yang paling sensitif. Kalau diorang nak share tu lain la kan.

Tapi..i doakan moga diorang akan dapat jodoh jugak satu hari nanti. Tu pun kalau diorang mau. Kalau diorang dah selesa hidup single pun, tak salah pun.

KIM.K replied at 4-8-2021 02:40 AM
Jual mahal sebenarnya.
Org buat pengasih dua kali pon tak lut. Bertambah benci ada..udah la muka mi ...

Meols faham deep in your heart mydear sistur.. now meols pula sedang melalui fasa 30's you tu

AnnaSendin replied at 21-8-2021 12:27 PM
Iols dah atas 30an. Secara jujur dari lubuk hati nan dalam, iols tade hati nak berkahwin. Tatau kena ...

Problem is my dear, family halakan jejanz ikut perspective dan citarasa mereka, not yours..

LaRRa. replied at 27-8-2021 02:41 AM
Problem is my dear, family halakan jejanz ikut perspective dan citarasa mereka, not yours..

Kekadang jejans nieyh pandai berlakon baik depan mak ayah. Bagi ittuew, innieyh. Padahal psycho. Baiklah yang dinikah pilihan sendiri.

AnnaSendin replied at 27-8-2021 08:01 AM
Kekadang jejans nieyh pandai berlakon baik depan mak ayah. Bagi ittuew, innieyh. Padahal psycho. B ...

Ha kannn. Nanti yg nak hadap perangai hazab dia yg muncul lepas kawin kita ni lah

dulu bila dah lewat 20an mmg aku rasa emosi tak stabil gak sbb tak kawen. tp bila dah lepas big 3-0 tu, aku dah rasa chill dah. eh kawen ke tak kawen ke tu tak penting, yg penting aku ada kerjaya ada gaji dikurniakan kesihatan yang baik boleh buat hobi yg aku suka.  

aku dah tak heran dah orang kata aku tak laku ke ape ke, mulut orang bukan mulut tempayan boleh ditutup. aku anggap tu cuma dengki je kot sebab aku boleh je terima perjalanan hidup orang lain-lain.  selalu kalau aku cakap mcm ni orang kata aku in denial.  tapi hakikatnya memang aku dah redha. kalau ada jodoh tu aku kawenla, takde jodoh dah tua esok masuk jelah madrasah, habiskan usia tua beribadat sbb zaman muda banyak kumpul dosa kt porem ni hehehhe

AnnaSendin replied at 21-8-2021 08:27 PM
Iols dah atas 30an. Secara jujur dari lubuk hati nan dalam, iols tade hati nak berkahwin. Tatau kena ...

yeah kite serupa uols. i bkn takde org berkenan tp i rs  mcm kalau i kawen sayang kot dh tak boleh bebas mcm skrang ni.  kawan i sorg dh kawen, dia pernah terlepas cakap kt i, kesunyian yang sebenarnya bila ko dah berteman tapi tak ditemani.  mcm i yg dh mmg takde teman ni, kalau i sunyi pun boleh ada me time, keluar jalan2, chatting2 ngan orang lain, skandal geli2. kalau die dh mcm mane dikira curang plak pada toklaki

iolss dua Kali nak kawin pas 2 tak jadi..kawan keje ada sorg ajak kapel I tak mau..Yang kedua ajak merisik tp boleh plak iolss blur masa tu..and sampai skrg iollsss single..da 30 taun nie..smbung zaman bujang smpy 2022 plak

I takut komitmen, kwn ramai tp camtu je la...alhamdulillah x sunyi sbb hidup i fully occupied

tupai replied at 6-9-2021 10:46 AM
I takut komitmen, kwn ramai tp camtu je la...alhamdulillah x sunyi sbb hidup i fully occupied

okay bukan aku je takut komitment. hahaha. samalah so far belum sunyi, busy lah untuk sunyi sekarang.

bukannasigoreng replied at 6-9-2021 01:26 PM
okay bukan aku je takut komitment. hahaha. samalah so far belum sunyi, busy lah untuk sunyi sekara ...

Lgpun at my age dh xde rasa nk settle down...too comfortable living my single life... bukan I x berusaha cari pasangan tp again jodoh ajal maut di tgn tuhan...bercinta few times tp semua sangkut di tgh jln...for me thts it la....now mmg focus my ownself & makesure myself happy & content

Sebab jumpa dgn org yang tak nak serious dgn kita. Jadi masa 'bercinta' tu berlalu begitu saja takde hala tuju. Kadang tu bila kita suka, dia tak suka kita. Yang suka kita, tp kita friendzonekan dia. Paling ketara tu education, working background pun boleh buat I lose interest.

Eh!

julia5094 replied at 25-8-2021 11:08 AM
Jangan risau semua..my besties 2 orang pun ada yang tak kawin2 lagi. Tapi bestnya..kami ni satu kepa ...

[AceHand SPECTaceLAR]

Jangang citer pasal kita kat sini boleh tak...? Eeee...!

Jizzz... Klong! Klong!

awanysss replied at 4-8-2021 01:10 PM
tt aku tak tahu la sesuai ke tak apa yg aku nak cakap ni.. tp aku nak cerita jugak..

aku ni hari2 ...

Hang sebijik perangai aku dik.

Tetiba hangin kan, kalau orang nak kenen. Tetiba nyampah kat lelaki tu, padahal dia takdak salah apa pun. Kahkahkah.

Tapi kalau sendiri2 kenal, ok je, tak hangin pun.

Aku rasa kita ni ada sindrom 'hangin bila kena kenen'. Tambah lagi orang beria puji lelaki nak kenen tu. Lagi menyampah. Lagi nak cari negatip pasal laki tu, padahal jumpa pun belum.

Ajer giler ke kita ni? Kahkahkahkah.