CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: takhasusi

Suami tua panas baran,suka maki

tjawab jalan cuma dia dah dlm andropaus so mulut dia la keaiban dia.. kelemahan dia. anak tgh lasak mmg mguji kesabaran tt. laki tua ni ego. even dia salah dia xkn ngaku salah. tt jgn ubah laki tt. tp mulakan dgn ubah diri tt. bykkan puji. solat jemaah. rokok tu pilihan tt so kaka no komen. jgn tny pdpt forumer sblm tny pdpt pemilik hati tt dan suami. ingtla runtuh sekelip mata.. membina bertahun lamanya.. jadi cuba utk muhasabah diri. hidup time covid xdiuji dgn kelaparan pun sbnrnya dah 1rahmat
count ur blessing.. less complaint..benda blh bincang kenapa msg2 ego

MissyMolly replied at 4-8-2021 07:16 AM
Err u kata dah 7 months w.out? Tu dah praktis la tu.. kalau u niat nk berbaik.. cer bwk bincang  ...

betul ni.. time dia marah2 tu.. terus peluk.. ckp syg love u sume. sorry la.. xpandai ape sume nk handle. minta dia plak tlg u. tgk macam mana piginye. kekekeke

takhasusi replied at 4-8-2021 08:51 AM
ye sbb aku bebel, tu punca nya gaduh hari tu , tapi bukan selalu lah beb

honestly aku cm stress ...

patut masa dah baik.. ngaku je pemalas n minta dia tlg. start dgn buang sampah.. pastu sidai baju.. then lelama satu rumah dia bt.. since dia rajin n byk masa main game kan.. kdg2 masalah tu dh tau tp tt pendam lama2.. it wont go away. tu makin sakit hati

ptt pura2 sakit migrain.. so minta dia handle tlg kjp.. sehari je.nnt dia bila setuju.. puji2 dia rajin etc.. this is reverse psycho namanya. bkn bila dia ckp ko pemalas.. ko gigih bukti ko xmls tp xikhlas bt kje rumah. alternatively 2-2 mls panggil daily helper utk bantu so that u blh fokus pd pdpr. upah daily helper tu biarla dia byr. dh dia xmo tlg kan. hehehe...ur prob ni sikit punya hal je pun.. sume exhaust sbnrnya.. tu je punca..tp instead fixing it u pk nk cerai.. hm.

m.a.n.a.kautau replied at 4-8-2021 10:37 AM
Bogel depan laki kena sedut dgn laki atas tilam vono tak komplen...tak sensitif ngadu kt dlm tred  ...

Hahaa aik.. jap i tulis tak jelas kot? Merojok kpd skandal terkini pelawak. euuuuwwwww.. err poligami ea? Mmg laki dia jugak tp sharing hahahaa.. eiii manak... i is jelezzz okeh. Dapnya sedut2

Normabaru replied at 4-8-2021 11:09 AM
betul ni.. time dia marah2 tu.. terus peluk.. ckp syg love u sume. sorry la.. xpandai ape sume nk  ...

Tu la tt.. betul ckp sis norm.. dpt mkn pakai. Bercukur la dahulu. Ramai jobless hutang keliling pinggang.. lagi rasa nak mati kot.. Tau perasaan & mental u terdera tp ini lah ujian u. Bahagian u.. tp kalau nk cerai pn up to u tt

Lagi satu senjata.. air mata. Tros dia diam hahaaa.. mls nk lyn drama queen

takhasusi replied at 4-8-2021 08:23 AM
Ya Allah, finally ada org yg lebih kurang sama jln cita dgn aku...thank you beb sbb reply
boleh s ...

Cerai bukan benda mudah. Byk benda nak kena pikir. Anak2 TT kecik2 lagi. Mcm mana hubungan anak2 dgn ayah mereka? Kalau mereka ok TT bercerai, then go ahead. Kalau tak, TT yg susah nanti...

Lagi satu family TT mcm mana? Mcm mana hubungan husband dgn family TT? Nak bercerai ni kena ada back up yg kuat dari family/kawan2.

Persediaan mental dan fizikal kena lengkap. Saya tak kisah bercerai sbb semua urusan rumah dan anak2 saya yg uruskan... Itupun lepas 17 tahun baru saya nekad dan jalan terus

Follow Us
m.a.n.a.kautau replied at 4-8-2021 10:18 AM
Nak tunggu ada duit????

Harlowwwwwwwww....kalau dah nekad nak cerai...dgn tanga bikini pun bo ...

masalahnya kalau nak bercerai tapi tak bersedia cukup kuat ke nak handle hidup diri sendiri dgn anak-anak. Selama ni hidup mengharap duit laki. Cuba la berdikari sikit... buat bisnes sendiri ke, cari kerja ke. Kesian anak-anak jadi mangsa nanti. Dulu masa nak kahwin fikir dulu kena ada saving & income sendiri.  Semua tu untuk anak juga

MissyMolly replied at 4-8-2021 11:49 AM
Tu la tt.. betul ckp sis norm.. dpt mkn pakai. Bercukur la dahulu. Ramai jobless hutang keliling p ...

TT ni sebenarnya dah tawar hati. Kena maki ni makan dalam. Dulu saya selalu pujuk hati saya... Saya cakap pada diri saya yg saya tak terkesan pun dgn maki hamun semua ni....

Tapi sampai satu tahap saya dah takde perasaan bila kena maki... Saya mmg tak pandai nak maki balik. Mgkn sebab tu saya nekad.

Ex husband tak percaya saya akan jln terus... Saya rasa sbb tu dia tak dtg court. Dia ingat saya tak berani agaknya

rahana347 replied at 4-8-2021 12:05 PM
TT ni sebenarnya dah tawar hati. Kena maki ni makan dalam. Dulu saya selalu pujuk hati saya... Say ...

If you could rewind the time, ada anything you nak buat sebelum bercerai tak rayhana? Means something yang kau regret tak buat for the marriage

rahana347 replied at 4-8-2021 12:05 PM
TT ni sebenarnya dah tawar hati. Kena maki ni makan dalam. Dulu saya selalu pujuk hati saya... Say ...

Tu la.. weols tak rasa. Boleh bg pandangan jer. Tahniah jua utk u. Hrp semua pihak bahagia la kn. ex xde ckp ke nyesal maki2 u tu? Xde ajak rujuk ke lpas cerai? Tp bkn mudah nk jd single mother. Kena kuat smgt.. cane ley rahsiakn drp rakan sekerja? Gomen ke private? Hahaa gitu mode bossy iols.. sbb my bff tu thp depress jua dgn makian laki dia tp dia nk bertahan selagi laki dia tak lafaz.. ksian dia. Mental terok. Pdhl kwn i tu sejuta kali ganda motherly. Rajin tak ingat dunia. Cth i bg anak i makan megi.. kwn i.. a big NO!! Hi-tea pun ggih masak. Iols tapau jah hahhaaa

MissyMolly replied at 4-8-2021 12:26 PM
Tu la.. weols tak rasa. Boleh bg pandangan jer. Tahniah jua utk u. Hrp semua pihak bahagia la kn.  ...

Missmolly, kawan kau tu dia jd mcm mana ya?

yalah kena maki ni pada aku mmg affect everythings, sometimes rase useless gila, sometimes rasa nk lari tinggal laki tinggal anak,mmg mental, moody, semua lah kelaut

Bahagia tu mmg jarang2 sgt rasa...huhu

Tapi tu lah, nk cerai byk benda kena consider...

Jahatnya mulut laki tt bila menyumpah.. Nak je aku baling pinggan mangkuk.. Nak kena cabai mulut puaka..  Nak taat apanya kalo laki mulut longkang.. Baik blahh je.. Anak baru 2.. Asal anak x membesar laki baran.. Eeee x sukalah..        

takhasusi replied at 4-8-2021 12:24 PM
If you could rewind the time, ada anything you nak buat sebelum bercerai tak rayhana? Means someth ...

Macam2 dah buat. Dah pernah pegi kaunseling pejabat agama (tapi hampeh... Ustazah yg handle tu nak cepat2 habis sbb nak pegi shopping... Saya terserempak dgn dia kat bazar ramadan lepas habis sesi kaunseling kitorang).

Dah pegi jumpa kaunselor biasa (tak ingat nama... Beliau ada klinik di satu private hospital)... Dah join program prof mata... Semata2 nak betulkan diri saya. Program EL je saya tak pernah join

Selain tu doa... Sampai rasa dah putus asa berdoa supaya rumahtangga aman... Tak baik kan mcm tu... Tapi itula perasaan saya

MissyMolly replied at 4-8-2021 12:26 PM
Tu la.. weols tak rasa. Boleh bg pandangan jer. Tahniah jua utk u. Hrp semua pihak bahagia la kn.  ...

Alhamdulillah meols feel better now. Panjang sebenarnya kisah meols... Byk faktor yg menyebabkan meols mohon cerai.

Ex husb mintak weols rujuk balik...meols tanya anak2... Diorang taknak... Bapak diorang pun dah disown dorang... Apa punya bapak la kan...

Uols ni mesti boss2 kan... Meols keje private, tapi ala2 gomen.. Meols tak update info ngan hr sbb meols taknak org tau meols dah cerai...meols tak sanggup nak hadap makcik2 bawang kat ofis

takhasusi replied at 4-8-2021 12:24 PM
If you could rewind the time, ada anything you nak buat sebelum bercerai tak rayhana? Means someth ...

Takde rasa regret sbb dah usaha mcm2... Cuma jauh di sudut hati rasa fail dlm hidup sbb gagal dlm perkahwinan...

Keputusan semua di tgn TT. Mintak petunjuk dari Allah. Itu yg saya buat

takhasusi replied at 4-8-2021 12:36 PM
Missmolly, kawan kau tu dia jd mcm mana ya?

yalah kena maki ni pada aku mmg affect everythings, ...

Mmg xde apa yg boleh dibuat selain drp berdoa & bersabar. Ikutkan kwn meols mmg boleh je angkat kaki. Keje masyuk tp bz gila la. Sblm kobid melanda sehari dia tidur 3j je. Boleh dpt 5j tp 2j dia bantai p mop lap rumah kilat2.. masak utk bento bla2.. punya tiptop la bg i. Bila2 tak tahan dia kol la i hahaa nangis kaw2 u.. ko yg tak tau huj pangkal pon bole jd sedeh.. sheols penat sbnrnya.. penat rajin pun masih dimaki. I dunno.. bkn hari2 pn agaknya. Tp mulut laki dia mmg laser plus laki dia ok je xngesek lelama hahaaa so i kebuntuan di situh. Weols sebaya. early 40s so nk kata laki dia andropos tu sgt la tidak.. mmg sejenis suka sakitkan hati bini

rahana347 replied at 4-8-2021 01:11 PM
Alhamdulillah meols feel better now. Panjang sebenarnya kisah meols... Byk faktor yg menyebabkan m ...

Hehe tak la iols acik gomen spt yg dikatakan porumer.. gemok itam kepam gundu hahahaa pemalas sumore. Keje gomen ok je tak la stress mana sbb dah bape belas tahun so tau rutin dah kn. plus tmpt iols ada audit sirim tuh lg la sop keje mmg tiptop.. wfh ni lagi flexi. Mlm pun ley submit hahaaa.. bos2 ye masuk opis. Yg meols bila perlu baru dtg. Oo kalau gomen my fren said trus link lhdn tu dgn sistem gomen. So dpt benefit ibu tunggal u utk anak2. Tp kwn iols tu ckp mmg kena disclose la status.. cuma geng2 opis yg tau tu mmg bagus. Xde bwk mulut. Xde sapa yg lain tahu melainkan my fren beritau hehee.. xpe la dah anak2 pn xmo sure ex u agak toksik buat mereka. Untung u ad sapot sistem yg bagus hehe.. enjoy single life to the fullest k!

rahana347 replied at 4-8-2021 12:54 PM
Macam2 dah buat. Dah pernah pegi kaunseling pejabat agama (tapi hampeh... Ustazah yg handle tu nak ...

banyak dah usaha yang kau da buat kan..so no regret
Alhmdulillah tumpang happy dgn your life skrg

thank you korg semua, really aprreciate ssmua cadangan dan pendapat, kalau nk compare dgn rayhana, mmg byk aku tak buat lagi...aku takut jugak kalau aku opt for divorce nnt menyesal pulak huhu

korg ada pendapat mcm mana aku nk start discuss dgn laki aku, bab dia suka memaki ni?

sbb hari tu aku penah confess kt dia, aku confess ni time tgh baik ya, aku  ckp aku tak suka kena maki, tp end up aku jugak yg dia blame...aku ni tak pndai jugak nk memujuk, unless aku ckp jom ML mcm last time, myb kami boleh berbaik semula..tapi tu lah, benda tu tak solve the problem,

takhasusi replied at 4-8-2021 02:08 PM
thank you korg semua, really aprreciate ssmua cadangan dan pendapat, kalau nk compare dgn rayhana, m ...

Ckp direct je....ko ingat nk bermesra nk peluk cium boleh ke kalau kita lepas kena maki hamun ayat bukan2....mkn masa berminggu mau  berbulan nk sembuh luka hati kena maki...nak pandang muka pun x lalu apatah nk peluk dan makelove...huhhhh