CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: takhasusi

Suami tua panas baran,suka maki

noor2 replied at 3-8-2021 08:08 PM
Dah maki babi semua tu baik angkat kaki...orang tua kubur kata mari tapi x sedar diri...mesti umurny ...

patut nya makin tua, makin sabar, ni menjadi2 baran..tak tau lah beb..
too much kan ckp mcm tu, mcm aku ni hina sgt

takhasusi replied at 3-8-2021 10:06 PM
too much kan ckp mcm tu, m ...

Tua dah nak mati pucuk kot, sbb tu baran dan mudah tersinggung..Dan bila hati pun tak tenang, itu yang cepat je maki hamun, hina orang..

TT, bahagia ke skrg?
Ingat ya, sayangi diri sendiri.
Rezeki kita hari ini dari Tuhan, bukan dari manusia..

Dan jangan sesekali lupa tagline,
"Seumur hidup itu terlalu lama"....

Maka carilah bahagiamu..

Saya pernah hadapi masalah yg sama mcm TT... Maki hamun mmg makanan hampir setiap hari, tapi takde kena pukul. Kami bersama lebih 17 tahun. Maki hamun ni masa awal2 kawen takde, tapi dia mmg panas baran. Saya tak ingat sejak bila dia mula maki hamun saya dan anak2.

Bergaduh mmg biasa, sejak dari awal kawen. Dia sediakan rumah, kereta dan bil2 semua dia bayar.

Saya pernah mohon fasakh pada tahun 2014, tapi disebabkan tak cukup persediaan, saya tarik balik. Lagipun dia merayu, jadi saya tarik balik...Lepas tu kisah kami masih sama, selalu gaduh.

Akhirnya tahun 2019, saya betul2 nekad. Berbekalkan pengalaman apply fasakh dulu, saya buat persediaan. Saya pergi mahkamah syariah, nak mohon fasakh. Tapi pegawai kat mahkamah suruh saya mohon cerai biasa (tak ingat seksyen berapa). Pastu pegawai tu suruh saya cari lawyer. Saya engage lawyer, naik mahkamah 3 kali. Akhirnya kami bercerai secara hakam. Ex-husband tak dtg court pun tiga2 kali tu.

Kalau ada yg kata saya nak cerai sbb ada lelaki lain tunggu, mmg tak sama sekali. Dah hampir 2 tahun saya cerai, saya takde langsung berkawan dgn sape2. Kawan2 ofis tak ada sorang pun tau yg saya dah cerai. Alhamdulillah hidup saya lebih baik sekarang. Cuma saya sedih saya tak ada apa2 harta... Umur dah 40++ baru start nak beli rumah, kereta...

Sorry TT, panjang cerita saya. Saya tak galakkan TT bercerai, keputusan di tangan TT. Buat la solat istikharah. Serah sungguh2 pada Allah. Insyaallah bantuan akan datang.

takhasusi replied at 3-8-2021 10:04 PM
betul..sbb mulut tu yg aku tak tahan..n aku da pernah confess kt dia, aku tak suka dia maki, hina  ...

Err u kata dah 7 months w.out? Tu dah praktis la tu.. kalau u niat nk berbaik.. cer bwk bincang masa bersama tu hahaa.. tah2 dia mengamuk sbb u xlayan pa?? Mm i prone u berbaik tp psl tawar hati tu kita counter dgn sbb akibat.. so meh kita tgk balik. Hantu betul pdpr ni. Sbb pdpr la korang gado kan. Laki i pn sama dia tak suka i mrh2 kt anak. Mcm u la tak suka laki u mrh2 kt u. So kalau dia xde baru u jd mak ko ijo k. Dia ad, u control la sikit. Kalau xley control, u setap je pdpr tu.. biar anak u run sendiri. Pdpr tu mcm tu la jugak. Tp dah kenapa sampi u laki bini berantakan kn? Tgk balik punca akibat mcm not worth it jah? Tiap kali dia mula nk maki u, kalau i, i g cium dia hahaaa biar diam sikit mulut jahat tuh

takhasusi replied at 3-8-2021 10:06 PM
too much kan ckp mcm tu, m ...

Lenkali ko maki dia balik kaw2....kalau dia start pukul ko report polis biar dia dihumban dalam penjara mati biar kena covid

Check in......

Follow Us
Edited by m.a.n.a.kautau at 4-8-2021 08:00 AM
noor2 replied at 4-8-2021 07:22 AM
Lenkali ko maki dia balik kaw2....kalau dia start pukul ko report polis biar dia dihumban dalam pe ...

Bila nak game nor oiiiiii????

Hang maki dia maki???

Why not hang kasi tips pada TT kita cara hang kendalikan mulut hansuang lakihang waktu baru kawen dulu....

Bukan kah hang yang bagi tips..nak tundukkan  suami platformnya diatas ranjang??? Kerana setiap permasalahan rumahtangga solusinya ada diatas ranjang tempat tidur suami.isteri???

Manak.lupa checklist yg hang beri dulu.....kamasutra versi hang..
Tengok hasilnya sekarang..
Hang yang jadi rimau pada sang suami....

Cer recall balik dan update TT...

Hang jawab nee hati hati...robin watching..

MissyMolly replied at 4-8-2021 07:16 AM
Err u kata dah 7 months w.out? Tu dah praktis la tu.. kalau u niat nk berbaik.. cer bwk bincang  ...

7 mths w/out???????

Yg ini kah mollywonka???

7 bulan tak dapat????

Goshhhhhh...

Yang mogok TT kah sang suami????

m.a.n.a.kautau replied at 4-8-2021 07:58 AM
Bila nak game nor oiiiiii????

Hang maki dia maki???

Mood aku pagi2 ni hilang lepas tengok video ni manaks

rahana347 replied at 3-8-2021 11:38 PM
Saya pernah hadapi masalah yg sama mcm TT... Maki hamun mmg makanan hampir setiap hari, tapi takde k ...

Panjang sangat...berpinar mata manak...

Tunggu greentea komen yg ini dulu....sebab manak speed reading yg nee macam ternampak soal mahkamah syariah...si greentea nee memang mahir bab turun naik mahkamah nee.....having spent berpuluh ribu lemon just utk endorseapplication cerainya atas alasan jari telunjuk sominya tika tuh lebih panjang dari jari manisnya...dia tidak perolehi kebahagian yg didambakan....

Senang sekali manak sekali harung buat komen manak termasuk kes dia sekali...

Tuh pun kalau dia berani komen post hang yg nee ler....

Edited by MissyMolly at 4-8-2021 08:23 AM
m.a.n.a.kautau replied at 4-8-2021 08:03 AM
7 mths w/out???????

Yg ini kah mollywonka???

Apeni manak.. molly keje sat g nih adeh.. gigih iols menonton hohoo.. Lah nama jah pak itam.. kempunan jua hahaa ganas cikki. Meme dio xsey ko tuh? Payah betul nk amek position

Haih kalau suami yg mogok tu lg bisa diatur pak!ramas je apa yg patot hahaha tp ne make sure sesi marah2 syg tu dlm ruang tertutup ler. Dah jgn kacau emosi molly lagi

MissyMolly replied at 3-8-2021 07:10 PM
Hehe tak yah dgr la ckp org yg provok u tu.. gado2 tu biasa tp bila tahap maki mcm tak patot la kn?  ...

Org pdpr semakin rajin buat anak..ini pdpr asyik nak hamun anak yang tak berdosa...kalau setakat nakal budak tuh biasala kan???

Pastu bila kena maki kaw kaw dgn somi...sebab marahkan anak...ngadu kat forum...

Hang tak rasa memang taktik TT nak.mintak cerai kah mollywonka???

kuat bebel n jerit2 dalam rumah ke? I pun takleh tahan cmtu. Memula sabar, lama2 memang I pun akan maki. Takkan pernah berubah pun lepas kena maki kan? Hanat la bebel pada anak/ family tu tak pernah ada dalam parenting, buku2 islamik pun tak pernah ajar. Mental torture je tu. Semua budaya sampah masyarakat Malaysia.

Edited by MissyMolly at 4-8-2021 08:25 AM
m.a.n.a.kautau replied at 4-8-2021 08:16 AM
Org pdpr semakin rajin buat anak..ini pdpr asyik nak hamun anak yang tak berdosa...kalau setakat n ...

Ih manak nih..tt tawar hati tau. Kena maki k. Bkn takat kena marah dah.. Iols pn xsuka la dimaki. Lg2 dgn org yg kita merengek bersama hahaaa. Terasa tau di lubuk hati yg plg dlm. Manak mana phm. Dah jgn kutuk2 tt. Beliyaw kecelaruan antara rajuk rasa dgn anak2 tanpa bapak & sheols bkn gila zantan lain pun k!

rahana347 replied at 3-8-2021 11:38 PM
Saya pernah hadapi masalah yg sama mcm TT... Maki hamun mmg makanan hampir setiap hari, tapi takde k ...

Ya Allah, finally ada org yg lebih kurang sama jln cita dgn aku...thank you beb sbb reply
boleh share kenapa ko tak galakkan aku bercerai? you must know better kan sbb dah lalui semua benda ni..please

noor2 replied at 4-8-2021 08:08 AM
Mood aku pagi2 ni hilang lepas tengok video ni manaks

Bahagian serta pengakhiran masing masing nor .yang penting org yang ditinggalkan.....TUHAN nak uji yang hidup...sebenarnya....dari melalak tiada penghunjung.....sebagai org islam ,doakan semoga jika yang terbaik utk yang sedang bertarung nyawa tuh adalah utk beransur utk mengadapNYA..maka dipermudahkan la urusannya dan matikan la ianya dlm islam dan iman....

Easier said than done...nor??????

Kalau berbals makian dgn somi laju hang kan???...bila bab nee..

Takkan tisu kleenex nor????

takhasusi replied at 3-8-2021 02:05 AM
hmm betul jugak beb, mmg aku keras hati, tah lah..tapi yg aku  tak paham, sbb apa bila aku buat sa ...

kejadian tak jawab pun cuma pembakar isu saja ... yg menjadi bahan bakar tu dah lama terkumpul dan sudah menggunung .. itu yg hanya sedikit saja terus terbakar.

sebaik2nya fikir apa hala tuju yg u nak .. berbincang dgn suami ataupun ahli keluarga yg dapat memberikan nasihat yg adil dan bukan berat sebelah

semuanya ada di dalam diri sendiri - kuat nak tempuhi hidup bersama atau kuat nak tempuhi hidup berasingan

MissyMolly replied at 4-8-2021 08:22 AM
Ih manak nih..tt tawar hati tau. Kena maki k. Bkn takat kena marah dah.. Iols pn xsuka la dimaki ...

Kalau otak sendiri bercelaru disalahkan pada tekanan pdpr...anak yg jadi mangsanya....awat baru setakat makian cacian suami atas perlakuan stresmya,anak yg jadi mangsa... boleh sampai tersiat kulitnya?????

Hang dah 10 tahun hidup dgn laki hang...mencrit main sama sama...berguling atas katil sama sama...masih bengap tak tahu apa yg boleh trigger suami sendiri dari naik loktang????

Bukan manak nak menangkan sijantan yg mulut hansuang nee...hang sendiri tidak mungkin lebih kenal suami TT dari dirinya sendiri kan???kecuali hang memang secretly ada skandal dgn laki TT nee ler...

takhasusi replied at 4-8-2021 08:23 AM
Ya Allah, finally ada org yg lebih kurang sama jln cita dgn aku...thank you beb sbb reply
boleh s ...

experience sama...tapi laki tak sama kan????

Udah ler tuh TT...anyway nak tanya nee...hang marah anak pasaipa????

Lagubestbest replied at 4-8-2021 08:19 AM
kuat bebel n jerit2 dalam rumah ke? I pun takleh tahan cmtu. Memula sabar, lama2 memang I pun akan m ...

PDPR punca segalanya...kata TT