CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rospinki

Volume 2 - Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni ..Sedang fikir apa? Sedih? H

Korang kakak sarah pegi mana ek? Lama dia x masuk forum..

Rasa sedihhhh jer 2,3 hari ni.. takde mood nak kerja… adoiii

pg ni perasaan alhamdulillah ok.  bersyukur hidup lg.  ujian dtg dan pergi utk menguji kesabaran dan keimanan.  

kjp lg kena cari lunch.  H kena mkn dlm kereta sbbnya lps jumaat dia ada hal kelas.  aku tk dpt nk hntr ke tmpt tu.  H tumpang classmatenya je la nnti insya Allah.  semoga urusan mrk dipermudahkan Allah.

hari ini hari jumaat, marilah kita bykkn berselawat.

Aku x tau nak ckp mcmana, benda ni tak terluah, semalam g kedai aku letak kuih, dgn harapan kuih aku jual habis, tp rezeki Allah takat tu je, rm14, syukur, balik gak modal, kuih tak habis aku hntr taska depan rumah, tgok bebudak bsorak dpt donut kale hijau merah aku buat tu syukur dah, petg tu rezeki lain pula masuk, baju2 aku sedekah ade org datg amek, bayar postage dgn upah runner, dpt lah rm20.00

Aku buat mcm2 dah, bukan xnak keje, tp anak2 aku mcmana ? Siapa nak jg, aku usaha mana aku mampu, tp Allah tu maha mengetahui, sometimes aku ckp dgn anak aku, umi tumpang rezeki korg, umi banyak dosa, rezeki umi da xde agaknye, bertahun aku lupekan keperluan aku, ape lg kehendak,

Susu pampers si kakak dah sgt kritikal, nangis wei pk, duit ade rm30, beli susu kakak rm20, tak ckup plak pampers, kakak belum pandai ckp, aku tak tau la nak beli susu ke pampers ni, hahaha.... mujur si baby dah fully bf, aku jimatkan habissss pampers baby, pakai smpai bocor kadg, hahahaha, Allah.........

Minggu depan baby kene g JB, follow up lg dgn pakar jantung kanak2, aku termenung pk duit, laki aku pon sama, baru dpt keje, haritu kene scam, berulang alor gajah dgn janji gaji sehari rm90, last2 dpt rm45 x5 hari dr 7 hari bekerja, lepas lah repair kereta dgn belanje dapur sikit... xde hitam putih, SS iklan fb je, laki aku dah jd org yg sgt pasrah dgn ape je Allah bg, katanya tu je lah rezeki, xpe ade rezeki lain, tup2 member ajak keje tmpt dia keje, isnin ni start,

Aku pernah termenung depan ayam, hahaha, ms tu ayam sekilo rm12, aku cari mana paling kecik, aku buat kire2, ade stgh jam aku termenung depan ayam, sampai la laki aku call, apesal lama sgt, hahahah, anak dah melalak, last2 amek gak, rm20 sekor ayam, potg paling kecik, tp kene scam, bangla / nepal tu amek bahagian isi, fuuuuhhh, xpe, aku pcaya rezeki ade tmpt lain...... Klu aku dl, dah kecoh dah, tp aku sedar, aku dah janji, ape je Allah bg, aku terima....

Terima plak mesej dr doctor hosp muar, tanya aku dah g o&g belum, lepas bersalin, diorg jpe sel kanser dlm darah aku, lama dah wei, 6/12 patut g buat biopsi, ct scan, aku tak g, sbb ms tu aku kenangkan kos utk anak, aku lupe kan hal badan aku, xpe, mati tu pasti, nnt lah, dah selesa, dah selesai semua, anak dah makan pakai ckup, aku pk diri aku plak...

Ujian aku bertimpa2 kan ? Aku anggap ni kifarah, Allah tarik segala kesenangan aku, Allah balas segala dosa aku kat dunia, dan sejadah tu jd kawan baik aku, berapa lama aku pendam, ade kejadian yg buat aku jd gile, tak fikir, demi nak kembali pd anak2, kejadian yg tak boelh dicerita, dan aku syukur, Allah bg balasan kat dunia utk aku kembali pada DIA... Kerana sifat Allah itu maha pengasih lg maha penyayang, banyak peluang Allah bg, salah 1 nye tiap pagi aku bangun masih peluk cium anak aku, tp kerana Allah itu juga sifatnya maha adil, maka tiada kesalahan yg akan terlepas dari pembalasan.....

Aku cuba jual ape aku ade, jual dlm shopee, aku pcaya rezeki anak tu ade...... Korg yg bc sampai habis, doakan aku tau, doakan aku kekal sihat, kuat, doakan gak anak aku, Amri Firash, sihat, aku harap sgt dia tak perlukan operation dan lubang jantung dia tertutup sendiri,

Moga makbul doa kalian... Terima kasih.

Selalunya orang menipu untuk kepentingan, senang cerita mendatangkan hasil bila menipu.
Yang pelik, ada juga yang jenis menipu tanpa sebarang sebab. Dan aku google lah tentang perkara ini, dan sesungguhnya google itu tidak mengecewakan. Manusia jenis ni dipanggil "pathological liar"  atau "pseodologia fantastica" @ "mythomania". Tanda tanda yang seorang itu mempunyai antisocial personality disorder dan narcissistic personality disorder.
Selalunya dia tu tak dapat nak bezakan dah mana satu betul mana satu salah. Menipu tu dah menjadi darah daging. Sikit hari lagi delusional. Benda tak ada pun kata ada, orang yang mati pun dia kata hidup. Tak dapat nak membezakan mana realiti dan fantasi. Teringat pula lagu crossfire-realiti dan fantasi.

Hurmmmm... Harap nampaklah.

liqo ke lingko..kingko..
sapa tau  apa menda la abg kt opis tu nk pinjam..tp i xtau apa menda tu..sampainskrg xtau tu kejadah...sapa tau blh xbgtau i..sejenis liquid paper ke...knp i rasa bnda tubstationary..tp i xtau the exact word lingko ke kingko..

Follow Us
Jelas tgk adik Iols p dating sampai bila Iols nak single ni..

Nanges Aku baca luahan kaisi
Moga kau sekeluarga kuat dek
Mohon maaf kalau akak pernah terkasar/bersalah sedar tak sedar

Akak doakan moga kau dimurahkan rezeki Dan dicukupkan semuanya

Stay strong dek

sedih harini. walaupun these few days rasa dah okay, but harini perasaan tu berat sikit.

takpelah. this'll pass, definitely.

blanco kot dek non..isitilah lama selain org panggil liquid paper.
hari senin keja santai2 jah..balik dari shah alam takde mood aku nka buat keje..malam tido lewat psal minum kopi. ngan sakit perut rasa kena tarik2 tali perut dahla banjir.

omgg...awat aku nk sedihh sgt pulakk...
jgn over..
omg. omg my boss nk resign

kebetulan i dk kt printer..i ter bc resignation letter dia sikit..pastu xtau dia nmpk x kt cermin bilik dia..pastu dia keluar pergi printer dan keronyok dia punya srt..buang kt tong sampahhh...
i xpuas ht sbb xhbs bc p godek sampah...so mmg confirm dia nk resign...
i tot i yg resign dulu

ye kak blanco rupanyaa

sedihh laaaa..sbb boss i resign dlu dr i..
xtau nk happy tak..tp i xselesa dia kt ofis tp dia xde mcm xseronok jgk la..huhu..
i punyaa turnn lambert lg la...

sedihnya... kwn opismate sekepala se'geng dh nak benti sbb tak sihat & msalah family..
aku yg plan nk benti.. tak benti2 lagi dari last year.. huhuhuh

dgn ochart bakal ada rombakan baru lagi..
haritu dah dgr news "siapa yg tak boleh bagi komitmen dlm operasi, boleh benti or tukar department"
alamak ai.. mcm mana nih.. rs nak benti je skang.. tpi xde job lain nk buat..

kaishi replied at 14-1-2022 01:08 PM
Aku x tau nak ckp mcmana, benda ni tak terluah, semalam g kedai aku letak kuih, dgn harapan kuih aku ...

sedihnya kisah chouls tak boleh bayang apa yang kau hadapi sekarang ni.aku dengan pun ikhlas doakn semoga kehidupan kau akan lebih baik lepas ni semoga Allah akan tarik kesedihan kesakitan kesengsaran kau dan diganti rezeki yang tak putus2 amin.semoga diri kau dan anak kau akan sembuh. chouls kena kuat untuk melawan semua ini

tiba2 aku rasa sedih hari ni aku gagal dapat kenaikan pangkat sebab tak masuk dalam shotlisted.entah lah mungkin belum rezeki aku

aku.
pernah menyara sorang  yg kukenal dari group tele kucing.
kita org dgn beberapa org cikgu sekolah ni kena tipu jek hidup2..
sewa rumah dia kami byr.. tak kerja sbb ada kanser. suruh sewa bilik tak ndak.. apa org nasihat pun tak nk dgr laaaa.. tp mesej berkajang2... sampai ckp nak bunh diri.
itu la kerja  kami, dok kumpul donation utk dia
tp skrg kami dah stop nak melayan.. benci nya aku org ugut2 ni..
menderma biarlah ikhlas.

jangan lah jd mcm ni.. sbb dek ko sorang, org yg betul susah pun kita payah nak percaya.

arini officially jd mak kucen..manjanyaaa sekoq ni..cptla sembuhhh..tp bsr nk mati bdn dia..mcm anjing...sis tacod